Ceda trazio robiju za Cecu

Started by Bred, 26-11-2007, 16:11:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

pop

Quote from: Bred on 05-12-2007, 09:11:31
Quote from: pop on 05-12-2007, 00:51:06
Quote from: Bred on 04-12-2007, 09:45:47
Akcenat ovde treba da se stavi na to da je jedan drzavni funkcioner flagratno krsio ljudska prava
drugog COVEKA time sto je neopravdano dugo drzao u pritvoru
.
Ok, ajmo ovako postoje indicijeda je jedan drzavni funkcioner flagratno krsio ljudska prava
drugog COVEKA time sto je neopravdano dugo drzao u pritvoru.
Zadovoljan sad?
:wink:
Opet ja licno verujem da tu ima i istine.  :wink:

trebalo nam je 4 strane postova :box i toliko dana da stignemo dovde . ja znam da ti licno verujes u to, ali kao sto vec rekoh nekoliko puta, voleo bih da ukrstamo argumente, a ne nesto sto je zasnovano na tekstu iz Pressa.
Quote from: Bred on 05-12-2007, 09:11:31
  Da je bilo kakvih ozbiljnih dokaza o Cecinoj umesanosti u ubistvo Dindjica ili njeno znanje za toliko oruzje , u vreme DOSove i Smrkove vlasti, SIGURNO bi bila krivinco gonjena.  :wink:
Ona i jeste bila krivicno gonjena, ali je dolaskom (ili bolje receno povratkom) koalicije DSS-SPS sve stopirano, i sto rece whatever, cak joj je i odsteta placena  :wall: .

Svetlana Raznatovic je daleko od toga da je najvece zlo koje je zadesilo nas narod (tu je konkurencija velika), ona je jednostavno proizvod sunovrata sistema vrednosti koji nas je zadesio devedestih. Taj sunovrat se malko zaustavio 2-3 godine posle 5. oktobra, a onda se, kad se ocekivanja naroda nisu ispunila (za sta je najvise kriva tadasnja vlast), opet lagano nastavlja.

Darker

hahahahahahhahaha, ovo je fenomenalno!!! :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog
Svaka èast, pre svega popu i Bredu na strpljivosti i doslednosti :pljes: :K

Fenomenalno je kako odr¾avate nivo konverzacije, ali na¾alost, stekao sam utisak laganog ¹ovinizma koji se oseæa u Bredovim postovima usmerenim Ma¹i, lak¹e malo ¹efe, obraæaj joj se barem kao popu( da nije njega davno bi tema bila zakljuèana :trfr: :trfr: )

Svaka reè izreèena u korist Cece, a protiv Èede, za sada mo¾e da se obrne, probajte, samo zamenite imena :K :K :K


Problem je ¹to je u stvari naru¹ena ravnote¾a izmeðu Cece i Èede, time ¹to je ceca bila u bajboku, a èeda nije. To nas stra¹no ¾ulja i zato bismo Èedu u bajbokanu... Ali ne da se ¾ilavko :K :K

Zbog gore izreèenog, moram da priznam da je za sada 1:0 u korist Èede. Ajmo dalje :V :loptica: :trfr: :trfr: :djavo

Masha

#62
QuoteSvaka reè izreèena u korist Cece, a protiv Èede, za sada mo¾e da se obrne, probajte, samo zamenite imena
Probala  :K. Mislim, ima i dokumentovano na stranicama pre ove. Sta da radim kad volem da pemetujem  :K

Bred

Quote from: pop on 05-12-2007, 22:34:16
trebalo nam je 4 strane postova :box i toliko dana da stignemo dovde . ja znam da ti licno verujes u to, ali kao sto vec rekoh nekoliko puta, voleo bih da ukrstamo argumente, a ne nesto sto je zasnovano na tekstu iz Pressa.
Pazi ovako, ako znas da je to moje licno misljenje kako onda mozes da kazes da to sto pise u pressu iznosim kao cinjenicu???  :wall:
Drugo, cinjenice je pitanje sta su i koliko je sve istrazeno  i dokazano kao sto i pitanje postojanja bilo kakve isrtine je diskutabilno.

Quote from: pop on 05-12-2007, 22:34:16
Ona i jeste bila krivicno gonjena, ali je dolaskom (ili bolje receno povratkom) koalicije DSS-SPS sve stopirano, i sto rece whatever, cak joj je i odsteta placena  :wall: .
Dokazi.Optuznica nikad nije bila podneta. Istraga je nesto drugo, to NIJE krivicno gonjenje. Ajmo da se usaglasimo oko terminologije.
Naravno da ce osteta biti isplacena svima za koje se dokaze da su osteceni na bilo koji nacin. U jednom slucaju se pozivas na cinjenicu koje su utvrdjene na sudu a zatim dovodis u sumnju neke odluke suda koje ti idu na "stetu", o tome ja pricam kada spomenem objektivnost.

Roben, ovim udaramo temelje i pravila za diskusiju na ovom forumu ubuduce cak i kad ucesnici imaju dijametralno suprotna misljenja. :wink:


pop

Ovde postoji fundamentalno nerazumevanje srpskog jezika. Ja nisam napisao da je Ceca narkomanska, mafijaska fuksetina, i tu dodao samo 'to je moje misljenje', vec sam kao argument naveo nesto sto je ona izjavila na sudu u sopstvenu odbranu. Odluke suda nisam komentarisao, niti uopste sudjenje, kao ni uslove pod kojima je sps podrzao Kostunicinu manjinsku Vladu.
Upravo o tome sta su cinjenice treba usaglasiti terminologiju, zato i kazem da treba voditi racuna da li pise 'taj i taj je uradio to i to' ili 'postoje indicije da je uradio to i to' ili 'moje misljenje je da je uradio to i to'. Ovo prvo se iznosi u formi cinjenice, za ovo drugo treba reci ko iznosi te indicije (u ovom slucaju Press), a ovo trece je sasvim drugacija prica, tj. licni utisak.

Masha

Quote from: pop on 06-12-2007, 22:14:13
Ovde postoji fundamentalno nerazumevanje srpskog jezika. Ja nisam napisao da je Ceca narkomanska, mafijaska fuksetina, i tu dodao samo 'to je moje misljenje', vec sam kao argument naveo nesto sto je ona izjavila na sudu u sopstvenu odbranu. Odluke suda nisam komentarisao, niti uopste sudjenje, kao ni uslove pod kojima je sps podrzao Kostunicinu manjinsku Vladu.
Upravo o tome sta su cinjenice treba usaglasiti terminologiju, zato i kazem da treba voditi racuna da li pise 'taj i taj je uradio to i to' ili 'postoje indicije da je uradio to i to' ili 'moje misljenje je da je uradio to i to'. Ovo prvo se iznosi u formi cinjenice, za ovo drugo treba reci ko iznosi te indicije (u ovom slucaju Press), a ovo trece je sasvim drugacija prica, tj. licni utisak.
Potpisujem i nemam sta da dodam.  :pljes:

Darker

#66
Hmmm, fali nam jo¹ neko, da bude egal ¹to se aplaudiranja tièe :K :K :K Ma¹o, smanji uvlakaèki ton, ukljuèi se u argumentovanu, tolerantnu raspru :wink:

Sviða mi se ovo:
Quote from: Bred on 06-12-2007, 14:37:05
Roben, ovim udaramo temelje i pravila za diskusiju na ovom forumu ubuduce cak i kad ucesnici imaju dijametralno suprotna misljenja. :wink:
samo mora jo¹ malo da se ve¾ba, ali odlièna je tema za to...

Ovako, mislim da malo brkate ( i bradate :trfr:) politiku i pravosuðe... Poenta je da su tu i Ceca i Èeda isti - u bajbokani bi se na¹li iskljuèivo zbog politièkog trenutka, a ne zbog realne potrebe pravosuða da ih goni. Ovim uop¹te ne iskljuèujem njihovu relanu krivicu, samo nagla¹avam da je njihov politèki znaèaj IZNAD pravosudnog znaèaja. E sad, za jednog politièara (makar (ne)zavr¹io i FDU) mi je to i "normalno", ali za jednu "pevaljku" (sa srednjom-kad-bih-se-setio-kojom) mi je to potpuno abnormalno... Kako mo¾e pevaljka da ima toliki politièki znaèaj, da se U TEMI O NJOJ, njena osnovna delatnost (dakle: pevanje, diskutabilne vrednosti) UOP©TE NE POMINJE ( u stvari-to samo Bred i evo sad ja, pominju :K), èak - DA JE POTPUNI OFFTOPIC!! :hmm :hmm :hmm

Daleko od toga da smatram da je Èeda nevina¹ce, ako æemo veæ da se vatamo za izjave i njegova je èuvena izjava kako su mu prljave ruke... Zvanièna je verzija da se on "dru¾io" sa mafijom iz politièkih razloga, a Ceca iz privatnih. To je razlika o kojoj prièamo( to su dakle zvaniène verzije, o ne zvaniènim mo¾emo, ali ne vidim za¹to-diskutovati)

P.S. Da li Ceca uzvraæa udarac? :K :K

Bred

Drago mi je da smo utvrdili terminologiju, za ubuduce.  :wink:
Ja verujem da sudstvo treba da bude nezavisno i mislim da se postepeno ide ka tome. Onda verovatno ne bismo imali ovakve situacije.
Ali to je druga tema-Da li je sudstvo u Srbiji nezavisno? Danas, ne pre 2-3 god.  :wink:


Darker

Nije. I te¹ko æe biti... :wall: :wall:

Bred

otvori novu temu o tome.  :wink:
mojne da offtopicimo.

Darker

Pa ok, ali ovo je ¹iri aspekt ove teme :wink: Aspekt u kome mo¾emo doæi do zajednièkog jezika :cvet

Darker

#71
Ко кочи истрагу против Цеце

Некадашња председница „Обилића” терети се да је од продаје играча овог клуба противправно прибавила 22.529.000 марака и 480.000 долара

Истрага коју је Окружни суд у Београду, због злоупотребе службеног положаја, покренуо против Светлане Цеце Ражнатовић, некадашње председнице ФК „Обилић”, није окончана ни после готово пет година од њеног покретања. Завршетак истраге, како незванично сазнајемо, „кочи” документација из Републике Српске помоћу које би требало да буде разјашњено ко је узео новац од трансфера Милана Обрадовића из московског ФК „Локомотива”. Иако су списи затражени још пре готово годину дана, до јуче они нису достављени истражном судији.

Решењем о спровођењу истраге, Ражнатовићева се, према незваничним информацијама, терети да је од 1998. до 1. марта 2003. године, искористила службени положај и прекорачила границе овлашћења, тако што је продавала играче иностраним клубовима, а у пословним књигама приказивала да су фудбалери продавани без обештећења клубу. Пет и по милиона марака прихода, Ражнатовићева је, према наводима судског документа, од продаје играча приказивала као лично улагање у ФК „Обилић”. Од тога је, 1.090.000 марака приказала као улагање предузећа „Византин” и „Ари”, које је основао њен сада покојни супруг Жељко Ражнатовић Аркан. Остатак новца је, како се даље наводи у документацији, трошила на сопствене потребе. На овај начин, некадашња председница „Обилића” је противправно прибавила 22.529.000 марака и 480.000 америчких долара, за колико је и оштетила клуб са Врачара.

Истим решењем, истрага је покренута и против њене сестре Лидије Величковић. Она се сумњичи да је, у намери да помогне својој сестри, отворила девизне рачуне у кипарској „Популар банци” и „Рајфајзен банци” у Сегедину. На ове рачуне, „сливао се” новац од продаје играча, а Лидија га је, како се сумњичи, подизала и односила га сестри. По налогу Ражнатовићеве, Величковићева је новац пребацивала и на друге рачуне.

Контролом документације „Обилића” утврђено је да Клуб нема евидентиране и приказане уговоре о продаји играча иностраним клубовима, а проверама у Фудбалском савезу утврђено је да је Ражнатовићева злоупотребила службени положај у случају продаје чак 15 фудбалера међу којима су Драган Шарац, Милан Обрадовић, Владица Ђуровић, Зоран Ранковић, Милорад Кораћ, Никола Лазетић…

У својству сведока током истраге су, поред осталих, саслушани и Зоран Петровић, некадашњи директор „Обилића” и његов колега Драгиша Бинић.

– Цеца је после Арканове смрти рекла играчима да „истерају” сезону и да после напусте клуб као слободни играчи. То је било противно уговору који су потписали у време док је Аркан био жив – рекао је тада Бинић.

Истрага против Ражнатовићеве и њене сестре „развлачила” се и због тога што суду дуго није достављен допис ФК „Локомотива” из Москве коме је продат један играч „Обилића”. Пошто му је достављена документација из Русије, истражни судија је затражио и документацију из Републике Српске којом би, према незваничним информацијама, требало да се разјасни ко је узео новац из „Локомотиве” за трансфер Милана Обрадовића.

М. Дерикоњић
[објављено: 07/02/2008.] Politika

Chef