Operisane pogresne strane mozga

Started by lycos, 27-11-2007, 20:19:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lycos

Doktori operisali pacijentima pogresne strane mozga


Jedna bolnica u Rod Ajlendu je kažnjena sa 50.000 dolara pošto je otkriveno da su doktori te bolnice tri puta u poslednjih godinu dana operisali pogrešnu stranu mozga pacijentima, od kojih je jedan kasnije umro.

Poslednji slučaj se dogodio u petak, kada je pacijentu, starom 82 godine, operisana pogrešna strana mozga, a, prema saopštenju bolnice, pacijent se dobro oseća.

U februaru je tokom intervencije na mozgu drugog pacijenata načinjena ista greška i ponovo je operisana pogrešna strana mozga, preneo je AP, navodeći da operacija nije ostavila posledice na pacijentu.

Međutim, u avgustu je jedan pacijent umro nekoliko nedelja pošto mu je u bolnici u Rod Ajlandu operisana pogrešna strana mozga.
Američko ministarstvo zdravlja je naredilo bolnici da preduzme seriju koraka koji će sprečiti da se takve greške ubuduće dešavaju, uključujući nezavisnu kontrolu neurohirurških intervencija u toj bolnici. Bolnica je saopštila da proverava dosadašnju obuku i procedure koje su primenjivane, navodeći da će ubuduće obezbediti bolji uvid i veća ovlašćenja za medicinsko osoblje kako bi im bilo omogućeno da se uvere da su ispoštovane sve potrebne procedure.

izvor www.blic.co.yu

AquArius

Kako je moguce da je toliko ljudi pogresno operisano?
Kakoje moguce da je bolnica kaznjena sa samo 50 000 dolara?
Ko je su posledice?

Da im saljem pismo,
pa njih da pitam.

:>


Darker

Zato je nas profa iz mati¹a teto¹io (pogotovo one koji su bili zainteresovani za medicinske studije): sutra æe¹ umesto desne  da seèe¹ levu nogu, mora¹ da upregne¹ mo¾dane vijuge!!!
Posle smo ¹trajkovali protiv njega i bojkotovali nastavu, pacijenti dr¾'te se :K

Bred

Quote from: AquArius on 27-11-2007, 21:52:16
Kako je moguce da je toliko ljudi pogresno operisano?
Kakoje moguce da je bolnica kaznjena sa samo 50 000 dolara?
Ko je su posledice?

ja bih to odmah u zatvor  :nonono: :>

BK


jecapereca

Dokle vise!
Ovo je stvarno nedopustivo!I kako covek da kazni te lekare tj. koja je to kazna koja bi bila ekvivalentna nanetoj steti.
Smesno je uopste govoriti o novcanoj nadoknadi (izuzev kod onih pacijenata koji se osecaju ok, mada ce ta operacija sigurno ostaviti neke posledice)

pig_am_am

Quote from: BK on 29-11-2007, 12:13:01
Okrenu sminak naopako :run
al mi i dalje nije jasno sta su operisali...

BK

Znam da se to desavalo i kod nas tj znam i kome, ne znam sta su "izvadili" kad su otvorili pogresnu stranu, ali svakako su je otvorili to je bitno...

lycos

Kao da je to neka igracka, pa ajd' sad, Boze moj, pogresna strana..To je samo mozak, nista strasno..  :batina