Studiranje!

Started by joa, 01-12-2007, 22:04:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Tinkerbell

Moje misljenje i iskustvo  :K   
Nije tesko u smislu da zahteva neznamkoju inteligenciju, ali smor je. Bas  :ohwell:
Vezbe po ceo boziji dan, pa te cimaju za gluposti, pa potvrdi ispit, pa donesi index dan ranije, pa potvrdi potvrdjivanje ispita(maltene) ... Pa uci sve te silne stvari, od kojih ti 80(i vise) posto nece trebati u zivotu, sem mozda nekih par predmeta (znam iz iskustva starijih). A da ne pricam o odnosu asistenata i pojedinih profesora prema studentima, o odnosima medju studentima (ja nemam bas sjajna iskustva)...  O tome da nas nigde ne priznaju, za nostrifikaciju diplome bilo gde bi trebalo zavrsiti jos pola fakulteta(doduse ne znam kako je sad s Bolonjom)
Ma bolje da nista vise ne pricam  :K

srecno  :wave:


mariii

joa, mislim da ne treba da slusas misljenja drugih ljudi, nego da radis onako kako se tebi svidja i ono sto volis..pa jos ako se za to treba malo pomuciti, onda neka te to motivise da ispunis svoj cilj..

sto se prijemnog tice, maximalno se potrudi oko organske i ne propustaj detalje :wave:

marijabgd88

Vau, prvi put cujem da neko ovako prica o ovom fakultetu...  :shock :shock :shock :shock

joa

Cisto sam htela da cujem misljenja studenata...Naravno,kao i sve ima i dobru i losu stranu..

Wlada

Јоа
Све зависи од особе...
Ово су све субјективна мишљења од којих ниједно није права истина.

Права истина чека да ти дођеш и сама је откријеш  :wink:

Darker

Istina prava je da ako smatra¹ da ima¹ afiniteta i pre svega da te ovo veoma zanima, ne postoji prepreka da ovaj fax upi¹e¹ i zavr¹i¹, veæ samo izgovori :cvet

Neko ko smatra da ovo nikad ne bi upisao ne misli tako zato ¹to je fax smor, nego verovatno zato ¹to on nema toliko afiniteta prema tome... :cvet

Svaki fax je smor i svaki fax je te¾ak :wink:

paulina

a kakav je fax sto se tice drustva?

Wlada

Па када си у генерацији са још 370 студената (од којих никоја два нису идентична (још нисам видео близанце :K )) није тешко наћи добро друштво.
Ако си мало дружељубивија имаш још око хиљаду старијих студената па ћеш се снаћи.

Факс ко факс. Од неких тежи, од неких лакши.
Али ти фармацију не уписујеш да би се дружила и процењивала тежину, већ да би (можда чак и) нешто научила.   :>
Сконцентришеш се на будућност и само прескачеш препреке (а то му дођу испити, колоквијуми, семинарски радови, тестови, вежбе...).  :wave:

AnaCrvena

da,ni slucajno ne upisuj fakultet zbog drustva!ni ovaj,ni bilo koji drugi!
bitno je da te zanima to sto ces da radis,da bi lakse preskakala ove prepreke!
a za drustvo ne brini,naci ces ga sigurno! :cvet

Wiseguy

Quote from: Tinkerbell on 03-12-2007, 20:51:51
Moje misljenje i iskustvo  :K   
Nije tesko u smislu da zahteva neznamkoju inteligenciju, ali smor je. Bas  :ohwell:
Vezbe po ceo boziji dan, pa te cimaju za gluposti, pa potvrdi ispit, pa donesi index dan ranije, pa potvrdi potvrdjivanje ispita(maltene) ... Pa uci sve te silne stvari, od kojih ti 80(i vise) posto nece trebati u zivotu, sem mozda nekih par predmeta (znam iz iskustva starijih). A da ne pricam o odnosu asistenata i pojedinih profesora prema studentima, o odnosima medju studentima (ja nemam bas sjajna iskustva)...  O tome da nas nigde ne priznaju, za nostrifikaciju diplome bilo gde bi trebalo zavrsiti jos pola fakulteta(doduse ne znam kako je sad s Bolonjom)
Ma bolje da nista vise ne pricam  :K

srecno  :wave:


I zaista, ovo je prvi put da cijem da neko prica ovako o ovom fakultetu. Postujem misljenje, nema problema...

Fakultet, ovaj kao i svaki drugi, iziskuje da sednes, i neko vreme provedes sam sa sobom, dogovoris se sa istim tim sobom sta ti zelis od zivota i koliko si zrtve voljan za to da podneses. Iskustva studenata su toliko razlicita, da je mozda i uzaludan posao traziti ih, ali sva se slazu u jednom, hteli ti studenti to da priznaju ili ne, a to je da studentski zivot zavisi od nas samih. Individualna je stvar da li ti npr. zelis da steknes na fakultetu drustvo sa kojim ces provoditi vecinu svog slobodnog vremena, ili to vec imas pa trazis kolege, sa kojima mozes da saradjujes, nasalis se, ili skraceno, podelis muku. Uz malo planiranja, volje, truda i odricanja, moze se uklopiti i staro i novo drustvo, i stare strasti i nove obaveze, napraviti kompromis izmedju starog i novog nacina zivota...

jeckili_cg

svi ljudi sa kojima sam pricala o farmaciji a koji su direktno ili indirektno povezani imaju samo reci hvale...cak sam se i zacudila za jednu curu sa koliko ljubavi prica o fakultetu.sigurno da ima i dosadnih delova ali tu su ogledi,reakcije,biljke,lekovi koji bi trebalo da predstavljaju zanimljiviji deo.ili se varam?

hulio_salinas

#26
Težina studiranja:
Svaki fakultet je težak, ako ga tako doživljavamo. Za pravnike je teška hemija, jer ih ne zanima ta materija. Za mene su Prava ili FPN najteže moguće nauke, jer me apsolutno ne zanimaju. Tako da je vrlo nezahvalno odgovarati na pitanje: "Da li je Farmacija teška?" Mnogo ljudi, mnogo različitih mišljenja... a ne možemo pronaći osobu istovetnu nama, pa da nju pitamo. Zato, dođi pa vidi. :>

Možeš pitati koliko je koja nauka zastupljena? Kakva je sveukupna organizacija fakulteta? Čemu se teži? Šta posle fakulteta? Na osnovu odgovora, sama formiraš mišljenje da li je to za tebe ili ne.


Druženje:
Na Farmaciji je druženje specifično i nema ga nigde na Univerzitetu. Zašto? Naš faultet je udaljen i od grada i od drugih fakulteta i od centra zbivanja. Sve što imamo gore "on the hill" - jesmo mi sami. Često se dešava da u toku dana imaš manju ili veću pauzu između predavanja ili vežbi. Daleko ti je da odeš do kuće i da se vratiš, zato ostaješ na fakultetu sa svojim kolegama i posledica toga je... Znaš već. Tako nekako.


Neki hvale, neki pljuju fakultet... Sve je to ličnim bojama obojeno i ne možeš da izvučeš NZS. Sama probaj da otkriješ da li je to za tebe!

A mi smo tu da ti pomognemo, ako možemo ikako. :cvet

alexica

mislim da je wisegay u pravu, tesko da covek moze da podnese da provodi na faxu po osam do 12 sati dnevno a da sve vreme bude sam...
bas prija kad uzmes kaficu sa automata prislonis se uz neki radijator ili cak negde sednes sa par koleginica i kolega i caskas o tome ko ce gde sta da radi kad polozi taj i taj kolokvijum/ispit
a ne znam tek sta bih radila da sam sama zbog beleski i svega ostalog jer kad ne odem na predavanje ja ode neko od mojih pa mi kaze sta je bilo sta je ko rekao kako se i dokle uci etc.
i  najbolja stvar sto imas nekoga ko ima apsolutno iste muke kao sto su tvoje...jer ne moze da te razume neko drugi preterano k0liko je tebi trenutno teska ta matematika,fizika...koliko moze da te razume neki kolega/koleginica
ja sam prva dva dana bila potpuno sama jer iz mog grada niko vise nije upisao farm. i znala sam ja jos par likova sa raznih strana ali svi su oni imali neki krug oko sebe...madjutim, brzo prodje taj period...sad poznajem mali milon ljudi i vecina njih su tako prijatni i divni...a ja mislila to ce biti klasicni shtreberi koji gledaju samo sebe i ne zele nikom da pomognu ni malo...

sssneguljica

Ja ucim gimnaziju,drustveno-jezicki smer,cim sam upisala pokajala sam se sto se nisam opredelila za prirodni,ali nikad nije kasno...hemiju sam imala 2 god imala sam 5 i primetila sam da imam afinitete prema njoj.Sto se tice matematike,koja je bila glavni razlog sto nisam upisala prirodno-matem smer,tu imam 4,to mi je jedina 4.odlican sam ucenik,vredna....da li ce mi biti mnogo teze na fakultetu nego recimo  studentima iz medicinske ili gimn.prirodnog smera?da li je neko imao slicna iskustva?? MOLIM ODGOVOR...

pig_am_am

jos na pripremama upoznala sam dve devojke koje su isle drustveni...
jedna je sad pri kraju a i druga je tu negde...mislim, nisu zaostajale uopste za ostalima, cak su me prestigle.

samo budi vredna. i to je to.  :wave: