Huligani bakljama napali policajca

Started by pop, 02-12-2007, 20:52:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

pop

Jezive scene na utakmici Crvene zvezde i Hajduka, koje su podsetile na Bejrut
Huligani bakljama napali policajca / foto galerija /
Autor: Igor Velimiroviæ | 03.12.2007 - 19:02

Pucnji u fudbalu! Srpski fudbal nezaostavljivo ide nizbrdicom, ko je danas bio na „Marakani“ mogao je da gleda tuèu navijaèa, obraèun sa policijom, pucnje u vazduh na tribinama i van stadiona, povreðene... Kao na Divljem zapadu.

Moraæe dobro u organima Fudbalskog saveza Srbije da se zamisle nad sudbinom i buduæno¹æu najpopularnijeg sporta u dr¾avi. Èak 8.000 ljudi do¹lo je da isprati pobedu igraèa Crvene zvezde, a videlo je sve ono ¹to nije fudbal. Oko 5.000 „delija“ okupljenih na severnoj tribini u poluvremenu utakmice obraèunali su se sa civilnom policijom, koja ih je snimala kamerama. „Snimatelji“ su se nalazili na granici istoène i severne tribine, nastalo je kome¹anje, a onda neviðen stampedo navijaèa prema njima, op¹ta tuèa, pa beg na svoj deo. U maklja¾i bakljama, vaðeni su i pi¹tolji, policija je pucala u vazduh, a zatim je do¹la ®andarmerija i samo za trenutak primirila „delije“.
Ogroman deo navijaèa je napustio tribine, sukoba sa organima reda i mira bilo je i ispred stadiona, da bi na isteku petog minuta bruke i sramote, koja je zadesila na¹ fudbal krenuo novi juri¹ navijaèa i protivnapad policije. Ponovo maklja¾a, hitna pomoæ, lomljenje stolica, gaðanje bakljama, bio je film koji se odigravao naredna tri, èetiri minuta, a onda se najednom sve primirilo i na „Marakani“ je nastao muk. Ni muva se nije mogla èuti, povreðeni su, valjda bili zbrinuti, a ostao je gorak ukus i mraèna slika koja æe obiæi Evropu.

"Èe¹ljanje" severne tribine
Skoro 60 minuta po zavr¹etku utakmice policija je ostala na severnoj tribini. Oni su pretra¾ivali kompletnu tribinu i stolice, i sa dva kordona (40 policajaca) ostali na "Marakani" do kasnih veèernjih èasova.

http://www.blic.co.yu/sport.php?id=21852 (http://www.blic.co.yu/sport.php?id=21852)

Roben


darusaz

А као фол имамо нови закон.  :> Море....  :F

mikele

Ма зато ће сада у затвору да их к**ју у...
Стока,немам други коментар.Још када сам чуо да су покушали да му ставе бакљу у УСТА!!!
Еееееееејјјјјјјјјјјј бакљу у уста.Ма ја бих њих на електричну,истога момента.Такви и не требају да живе

Wolf

To su totalno bolesni umovi. I treba ih
sve jednom go*njivom motkom :batina

pop

#5
Rece mi danas jedan drugar, koji je redovan na Severu vec vise od 10 godina, da na 15-20 navijaca na rizicnim utakmicama dodje po jedan pandur u civilu. Cesto se zna i ko su oni, i sa njima uglavnom nema problema, cak mi je ispricao nekoliko anegdota u vezi toga  :lol:.
Preporucio bih svima da pogledaju emisiju Hooligans international na Discovery-ju, mislim nedeljom od 22h. Emisija se bavi ovim globalnim fenomenom sa socioloskog aspekta, a ne treba ni da vam napominjem na kom nivou je odradjena produkcija.

3. decembar 2007. | Izvor: B92, Beta
FK Crvena zvezda izdao saop¹tenje

Fudbalski klub Crvena zvezda zvanièno se ogradio od, kako je navedeno, "takozvanih navijaèa" koji svojim pona¹anjem nanose ¹tetu klubu i izrazio je duboko ¾aljenje zbog incidenata na meèu sa Hajdukom.

"Najo¹trije osudjujemo nasilno i agresivno pona¹anje koje je vidjeno na tribinama na¹eg stadiona i...zvanièno se ogradjujemo od 'takozvanih navijaèa', koji svojim nedoliènim pona¹anjem nanose ¹tetu Crvenoj zvezdi, fudbalu uop¹te, a naroèito navijaèima koji na fer i sportski naèin bodre na¹ voljeni klub", navodi se u saop¹tenju.

Navijaèi su juèe na poluvremenu prepoznali policajca u civilu Neboj¹u Trajkoviæa i poèeli su da ga tuku, gadjaju slomljenim stolicama i pale bakljama. Policajac je posle pucao u vazduh, a kada je sklonio oru¾je, navijaèi su ga jo¹ jaèe napali. On se spasao tako ¹to je preskoèio ogradu sa ¹iljcima i pre¹ao na istoènu stranu stadiona. Na VMA je primljen sa te¹kim povredama.

Zvezda je u saop¹tenju objavila da je klub kao organizator sproveo standardnu bezbednosnu proceduru, ukljuèujuæi i odr¾an sastanak sa policijom, ¾andarmerijom i redarskom slu¾bom, na kojem je izlo¾ila plan za odr¾avanje reda, na koji niko nije imao primedbe.

Prvak Srbije naveo je da je na svim kapijama bio anga¾ovan maksimalan broj redara, koji su sa policijom kontrolisali ulazak, ali da "nije bilo evidentirano" uno¹enje baklji.

Zvezda je objavila da èeka zvanièni izve¹taj nadl¾enih organa, da bi sa njima u saradnji uèinio sve da do nereda vi¹e ne dolazi. Klub je saop¹tio da oèekuje veæu podr¹ku dr¾avnih organa u delu kontrole ulaska na stadion.

"Povredjenom ¾andarmu Neboj¹i Trajkoviæu ¾elimo brz i uspe¹an oporavak", navodi se u saop¹tenju i dodaje se da æe predsednik Toplica Spasojeviæ i generalni sekretar Zoran Damjanoviæ danas obiæi policajca na VMA.

"Jo¹ jednom apelujemo na na¹e verne navijaèe da i dalje budu uz klub i bodre ga na primeren i sportski naèin, kao i nebrojeno puta do sada. Oèekujemo da tribine stadiona budu mesta na kojima æe se iskljuèivo u¾ivati u fudbalskim majstorijama", dodaje se u saop¹tenju.

http://www.b92.net/sport (http://www.b92.net/sport)

pig_am_am

mislim da engleski i italijanski fudbal,tj. ponasanje navijaca tih klubova ima strasno veliki uticaj na nase "huligane".
znam neke koji su posle filma Football factory jedva cekali da odu na tekmu samo da se potuku.  :batina
a tako su sigurno neki posle pogibije prvo onog policajca,a zatim i dj-a navijaca u italiji,pomislili "ma mala deca za nas,sad cemo da im pokazemo,da se i za nas cuje..." :roll:

ma dokonost...

pop

#7
evo priloga sa tv-a za one koji nisu videli
[youtube=425,350]fg6NmALno5I[/youtube]

darusaz

Ја се и даље питам, ако је стадион пречешљан пола сата пре отварања капија, ако је полиција (а не редари) вршила претрес навијача - откуд бакље? Зашто надлежни увек то избегавају?

lycos

Takvi likovi su dokoni, po ceo dan im je u glavi s kim ce se fajtati i koga ce potkaciti... Ja bih njima dao motiku i posalo ih da kopaju,a ne verujem da bi i to uradili kako treba.  :bljak:

Cist primer, jedan momak koga poznajem, kad god ga vidim pocinje sa "popizdeo sam, kako bih zabo' nekoga"..  :djavo




darusaz

Па они су управо зато и набијени негативном енергијом. Неће мотику у руку него да буду менаџери са 2 цице секретарице и 3 БМВ сеерије 7.  :*:

Quote from: lycos on 04-12-2007, 12:58:38
Takvi likovi su dokoni, po ceo dan im je u glavi s kim ce se fajtati i koga ce potkaciti... Ja bih njima dao motiku i posalo ih da kopaju,a ne verujem da bi i to uradili kako treba.  :bljak:

Cist primer, jedan momak koga poznajem, kad god ga vidim pocinje sa "popizdeo sam, kako bih zabo' nekoga"..  :djavo





nasty girl

#11
Ja inace ne pisem u ovakvim temam, ali sada sam morala, jer kao navijac partizana smatram da se ovo isto moglo desiti bilo gde i bilo kome (mislim na navijace)...

Jednu verziju price citam po novinama, drugu verziju price znam iz mog kraja koju sam cula od Ultra boys-a i stvarno ne znam sta je istina...

Ali poenta mog posta je da se meni cini da ovo sve sto se izdesavalo je samo jedno zamaziavnje ociju naroda i skretanje paznje sa sredine decembra i nezavisnost Kosova...  :hmm

eto... :hm

edit
i jos na sve to mislim da su delije pogresile sto su onako regovali, mislm da su na neki nacin naseli kao mi u Mostaru, ali opet vi(pa ni ja) ne znate sta je uzrok desavanjima na zvezdinom stadionu tog dana...

Weishaupt

I na sve to policajac je pucao u vazduh. Zaista mislim da mu niko ne bi zamerio da ih je i upucao barem u noge (da ostanu zivi) a kada bi posle porodice zakukale, bilo bi samo pitanje : 'cekajte jel to vas sin, e pa svaka vam cast kako ste ga vaspitali'. Javna je tajna da su baklje i ostali rekviziti vec na stadionu i pre navijaca, a i koje je to navijanje kada mozes bukvalno da pogines ako odes na utakmicu. Za pocetak bi policija trebala na ulazu da trazi licnu kartu, pa ko je maloletan, a nije tu sa caletom, mars bre kuci. Gledam kod mene u naselju kako se sedi do 4 ujutru i zajebava. Pa sta rade ti ljudi aman, niti idu na posao niti u skolu. U glavi im je samo da nekoga prebiju, da se napiju, nahvataju neku ribu, ili se ufiksaju. Katastrofa, a i Crvena Zvezda dobro zna to, oni su i finansirali puteve svojih navijaca (bar neke). A sada se navodno ogradjuju, pa gospodo, vas stadion, vasi redari, vasi navijaci.

nasty girl

Weishaupt

Slazem se sa tobom u potpunosti...
a najvise se slazem sa cinjenicom da svaki klub u stvari zna kakvi su mu navijaci i takodje oni ih sami finansiraju (konkretno mislim na Zvezdu, jer Partizan nije dao dinara navijacima od doba agenture)...

millyy

Ma danas je sve za ocekivati, ni u sopstvenoj kuci nisi siguran, a kamoli na fudbalskoj utakmici ovog tipa. Nas narod ne ume da se kontrolise. :namcor