Huligani bakljama napali policajca

Started by pop, 02-12-2007, 20:52:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Wlada

Максимална казна за покушај убиства је по нашем закону десет годиница...
Жандарм је добио опекотине које су еквивалентне излагању температури од 3000оС и остаће унакажен до краја живота...

nasty girl

Quote from: pop on 06-12-2007, 22:25:00
Sta im je radio pandur pa da postoji opravdanje za onakvo unakazavanje i hrabrost 10 na 1 ?! Sto rece Koroman, pa ko ce sad da dodje da gleda Zvezdu? Moj odgovor - niko normalan. Nema to veze sa klubom o kome se radi, moglo se desiti i na drugom mestu. 

a odakle njem hrabrost da izvadi pistolj tj. da ga unese uopste?

tarantulica

Sve je pomereno u sistemu vrednosti...
Oni, koji idu na utakmice zbog sporta, okarakterisani su kao simpatizeri...
Drugi, kojima nije bitan sport, nego taj dogaðaj vide kao mesto za dokazivanje (i unakazivanje) su navijaèi...

:ball2:

hulio_salinas

Ja sam simpatizer. :happy: Uvek bio.

Juèe sam bio na utakmici. Mogu vam reæi da je policija (¾andarmerija) bila naelektrisana i da su za svaku sitnicu pravili problema. Ne stajem ni na jednu ni na drugu stranu. Jedni su glupi ljudi sa velikom kolièinom animalnog poriva, a drugi su ljudi koji imaju dozvolu da biju do besvesti.

Nekoliko detalja me je zgrozilo sinoæ:

1. Na ulazu su ¾andarmi napravili neverovatnu gu¾vu, jer su kao zavodili neki red. Masa je gurala ka ulazu, a ¾andarm je uhvatio prvog do sebe navijaèa i iz sve snage ga odgurnuo u masu. To je uradio nekoliko puta. Sve vreme je govorio: "Polako, stoko jedna!"

2. Kada sam u¹ao na stadion, neki lik je poku¹ao da slika ¾andarma telefonom, a ovaj ga je gurnuo u æo¹ak i izlupao ga dobro. Zatim je do¹ao drugi ¾andarm i "dao" mu koju po stomaku i nogama. Lik je sve vreme vikao "©alio sam se... Nemojte... ¹alio sam se...". Kada su prestali, zahtevali su mu da obri¹e sliku, a on je rekao da nije ni stigao da slika.

3. Neki èikica (cenim sa 60 godina) ulazi na stadion u ¾uto-krem jakni, braon kapi, nosi novine pod mi¹ku i gricka bele semenke (ovo napisah da steknete utisak o kakvom se èoveku radi). Vidi slobodno mesto i krene ka njemu. ®andarm ga krvnièki povuèe za ruku i ka¾e: "Gde si po¹ao bre ti?". Èovek ¹okiran mu ka¾e: "Pa jel' smem ovde da sednem?". ®andarm ga odgurne i ka¾e: "Ajde be¾i!".


Ponavljam, ne stajem ni na jednu ni na drugu stranu, jer osuðujem bilo kakvu upotrebu sile. Ko god probleme re¹ava batinama nije dovoljno evolutivno sazreo.

Darker

Ej pazi, postoji op¹te mi¹ljenje da su navijaèi stoka (nisam daleko od toga, nasty ni¹ta lièno :K). Stoku valja mlatiti. Panduri su ista takva stoka, ako ste gledali Kordon, jasno vam je o èemu prièam...

E sad, sinoæ pun bas delija, a ja se razmi¹ljam kako bih recimo re¹io ovaj problem... Edukacija od malih nogu. Navija¹ za svoj klub, bodri¹ ga, po¹tuje¹ suparnièki, posle toga odete zajedno na piæe, isprièate se o tekmi, kao na¹i matori, recimo...


MENI TO DELUJE SME©NO!!! Mislim, da li neko vidi relano re¹enje problema sem upotrebom sile? Kad vidi¹ 10 debila(od po 18 godina) kako skaèu po basu i vièu: dabogda se bas prevrnuo, prevrnuooooo, prevrnuoooo-o-o, da li zami¹ljate nekog da doðe da ih edukuje? :lol: :lol:
Motka sine i udri... I sla¾em se sa Alfijem za kreèanu i dvori¹te za kuèiæe...

Za poèetak bih zabranio posetu na stadionima. PA bi se onda klubovi sabrali i videli da im se ipak ne isplati da unose baklje dva dana pre :wall: :wall:

nasty girl


bilo je slicnih desavanja u utorak ispred Pionira, znaci pretresali su svkog 4 puta,maltretirali kog su stigli(devojke slabije - ali su me pretresli 4 puta.a muskarce ne da su maltretirali nego je haos bio). Jedan pandur pretresa druga sa kojim smo isli (i to je bio 5 pretres u roku od 10 minuta) i pita njega drug "Pa dokel vise?" i on mu odgovara "Moze nam se, a ti bolje cuti, mozda se predomislim i ne pusstim te ne utakmicu!"... I sta reci na to...

ja se slazem sa huliom ne drzim niciju stranu...ali nisu panduri tako fini kao sto pojedini, koji su se oglasavali u ovoj temi, misle.

@Dareker
svaki klub radi na edukaciji svojih navijaca, ali jbg uvek ima neki kreten koji ce da da povuce masu sa sobom..Ja smatram da se silom ne moze nista dobiti,svki navijac nece pobeci pri upotrebi sile, nego ce nastaviti da se bije sa pandurima. I kakva je to edukacija?
A od zabranjivanja posete stadionima ne moze se nista dobiti...

Vampire 666

#36
1) пре доношења фамозног закона (пре 2001) пар дана пред утакмице су вође навијача и пандури састанчили и договарали се око пиротехнике и свега осталог што је везано за навијање и у то време није било озбиљних инцидената...

2) сем пар људи који су овде изнели мишљење о комплетној ситуацији, остали нек се набију у своје мишије рупе и нек ћуте, а могли би бар за промену да оду на неку утакмицу па да имају који промил компетенције за писање у оваквим темама

п.с.
сви ви који браните/оправдавате/подржавате/... крволоке у плавом види се да нисте никада били ни на једној утакмици...то су исти они који су бранили дедињски клан у периоду 1989-2000...требало је спровести велике чистке после 5. октобра 2000, но то је већ нека друга тема...

п.с.с.
с обзиром да чак и међу фармацеутима има правих навијача (веровали или не!) организујте уз помоћ стоке у плавом велику акцију хапшења на факултету, ипак смо ми опасност по праве (мало)грађане међу студентима фармације

А.C.A.B.

pop

Idem redovno na kosarkaske i fudbalske utakmice vec 20 godina (neki ovde ni nemaju toliko godina zivota), pa ipak imam iskustva i sa onim najvatrenijim i sa onim umerenim navijacima. Huligani i taj vid psihologije mase je jedan globalni fenomen vec dugi niz godina. Setite se koliko je to bio veliki problem sa engleskim navijacima (Hejsel itd.), pa je Megi Tacher dovela stvari u red.
Ne branim pandure ni malo, ali iz sopstvenog iskustva mogu da potvrdim da su za vecinu incidenata u poslednjih 5-6 godina krivi takozvani navijaci. Pitajte samo kako izgleda toksikologija na VMA kada se igra derbi ili neka velika utakmica. Zaposleni bukvalno izvlace slamke ko ce da dezura jer im dodju stotine klinaca mrtvih pijanih i nadrogiranih, koji se batrgaju, kidaju creva za infuziju i sl., pa su primorani da ih uspavljuju da bi im izvrsili lavazu zeluca, klistir i dali infuziju. Zbog takvih 'navijaca' i vladaju predrasude da su navijaci stoka, da ih treba u krecanu i sl.

Moja poenta je da treba da se stvore uslovi u kojima je moguce otici na utakmicu, navijati za svoj klub iz sveg srca, a da pri tom ne razmisljam da li ce neka budala (bilo navijac, bilo pandur) da napravi s**nje pa da treba bukvalno da spasavam zivu glavu.

nasty girl

ma daj pope o cemu pricamo....jbt sticem utisak kao da nisi nikad bio na utakmici a znam da jesi...  :K

1. gostovanje u Novom Sadu, prva utakmica ove sezone koja je bila odmah posl nereda u mostaru.
Kasnim na zeleznicku stanicu da bih uhvatila voz jer su navijaci kretali u 1 i bukvlano trcim na stanicu jer sam kasno ustala. Na stanici mi zaustavlja pandurka znajuci gde idem jer sam nosila obelezija kluba, pretresa me skroz, ranac, dzepove sve zivo...Pita me gde idem ja joj kazem da zurim na voz, ona meni odgovara da nju to ne zanima i na to me pita kako je tebe tvoja mama pustila na utakmicu. Ja vec polu iznervirana joj kazem da se to nje ne tice ko je mene i kako pustio na utakmicu i jos ona meni kaze da sam drska i naravno zapise mi ime i prezime i adresu iz licne karte i pusti me. samo sto sam stigla do voza opet dve pandurke i naravno i one bi da me pretresu i ja kazem da sume pretresli vec na ulazi.Pazi oni pitaju tu pandurku dal me je pretresla i ona ogovara da jeste i kazei im da me jos jednom skroz pretresu. I naravno opet jovo na novo, zapisu mi ime, prezime, adresu sve standardno. Konacno stigoh do vrata voza kada ce pandur men e moram da te pretresem ja mukazem da sume vec pretresli milion puta i omn u fazonu nema veze moram i ja da ti pogledam jaknu duks ranac u fazonu skini sve to sa sebe jer ne smem da te diram, a ko neces mozes slobodno da ides kuci. i opet sve iz pocetka i on me zapise po milioniti put. Udjem u voz , konacno sitgli u novi sad, pritom panduri nas ne puste da izadjemo na glavnoj stanici ge bi bili udaljeni od stadiona 15 minuta, nego izadjemo kod tvrdjave i po avgustovskom suncu pesacimo 6km od tvrdjave do stadiona, pri cemu ne mozes da izadjes iz kolone da kupis vodu, a nisi smeo da je uneses u voz... Konacno ispred stadiona posle pesacnjea vise od 1h i tu krene opet smaranje , cimanje pretresanje. tu me opet pretresose tri puta, a jednom me zapisase, za divno cudo. Utakmica gotova. treba ici kuci na voz... opet nas sprovode panduri, u jednom trenutku sam se nasla na kraju kolone i samo panduru zvoni mobilni i ona koji kaze evo sporvodim stoku iz beorada do stanice. I svi panduri u jednom trenutku bili u fazonu brze se krecite brze i krenu da siabju poslednje ljude pendrecima, ja sam tada bila na kraju kolone srecom pa je poznanik video sta ce se desiti i szamo me povukao napred... Na stanici voz kasni 2 sata i to treba da idemo nekim internacionalnim vozom, ne moze ni jedan drugi. Panduri nas opkolili, ne mozes da mrdnes nigde ni do wc, i uj ednom trenutku krece sutka iz zezanja par likova i jedan pandur koji kaze ovi bas hoce da rade pendreci i samo krenu da sibaju, anniko ih nije dodirnuo niti ima je ista rekao... Konacno stigo voz i mi u Beograd stigosmo e pa tu opet pocinje smaranje, sacekali nas cigani na stanici i krece haos,a panduri umesto da sprece cigane da dodju, oni nas tuku u kolonii govore  da se sto pre krecemo ka centru da nas cigani ne bi pogodili kamenica...

2.gostovanje u smederevu
idemo kolima nas 5 odvojeni od navijaca .U kolima tri druga ,jedna drugarica i ja. na ptu ka smederevu zaustavljaju nas panduri ikrece pretres kola, pa nas...pretresu oni muskarce i hoce da pretresu mene i drugaricu. I ja naravno krenem da se bunim da mu nedeam da me on pretresei drugarica mi se pridruzi (zasto bi neki pandur mene pipkao). I onikoji insistira da nas pretrese, jer kao njih trojicu moze da pusti dalje, a nas dve ne jer nas nije pretresao ion ne zna sta imamokod sebe. U fazonu oni nek idu vi cete morati da pstanete sa nama..ej.... Ovi ortaci nisu hteli da odu bez nas naravno i ja tu krenem da se svadjam sa njim i kazm mu posle pola sata da ako j mislio da pretresa devojke usput da je trebao da povede jednu policajku koja bi nas pretresal i da mi ne pada na pamet da mu dozvolim dame pon pretredsa. I posle pola sata svadje i ubedjivanja zove on neko gglavnog da bi mu on potvrdio da ne sme da nas pretrese, ali da sme da nas vrati u beograd ako ima prevozno sredstvo ili  danas odvede u zatvor.Posto nije imao prevozno sredstvo da nas vrati nazad, a nije imao ni kola da nas posalje u zatvor jer je morao da maltretira druge ljude, pustio nas je dalje uz zapisana imena i obrazlozenje da ce javiti u smederevu da nas pretresu.

Jbt sta da vam kazem..sem da mrzim pandure...


pig_am_am

meni su panduri i "ekstremni" navijaci ista stvar.
zbog njih vise ne idem na utakmice,samo i jedino jer se bojim.
i jednih i drugih.
i opet se setimo ko je nastradao kada su onda navodno navijaci kesama sa mokracom gadjali pandure - neduzni navijaci.

kad se samo setim slike kako padaju ljudi ko da su neki tovar...
a pandure boli...da ne kazem sta.
zbog grupice budala skoro pobise neduzne ljude. sta su onda oni - nesto jos gore od budala koji su ih gadjali mokracom...

nasty girl

i mnei je u glavi ona scena iz pionira kada su delije popadali, a panduri ih i dalje sibaju,a oni samo redom padaju... :)):

======================

ZA©TO DA GINEMO ZBOG POLITIÈARA?
Pripadnici ®andarmerije u otvorenom pismu na¹oj redakciji ka¾u da ne ¾ele da rizikuju ¾ivote samo zato ¹to primenjuju Zakon

Pripadnici srpske ®andarmerije u otvorenom pismu dostavljenom na¹oj redakciji tvrde da su postali ¾ive mete na stadionima samo zbog toga ¹to primenjuju dopune Zakona o spreèavanju nasilja na sportskim priredbama. Oni ka¾u da su postali najomra¾eniji sloj dru¹tva jer je na njih pao te¾i deo zadatka koji su zapoèeli politièari. ®andarmi tvrde da ljude iz vlasti sada nije briga kako je njima na tribinama s navijaèima, po¹to su potpisivanjem zakona uradili svoj deo posla.
Saop¹tenje pripadnika ®andarmerije prenosimo u celini:

„Mi pripadnici ®andarmerije Srbije poslednjih godina nalazimo se na udaru navijaèa, medija, graðana i kompletne populacije u na¹oj zemlji. Poslednji incidenti na stadionu Crvene zvezde, u kojima je na¹ kolega Neboj¹a Trajkoviæ umalo izgubio ¾ivot radeæi svoj posao i ispunjavajuæi nareðenja pretpostavljenih, naterali su nas da javnost u Srbiji èuje i na¹ glas.
Kako zbog prirode posla nismo u moguænosti da pod imenom i prezimenom dajemo izjave za medije, nas nekoliko (ubeðeni smo da ovo mi¹ljenje dele skoro sve na¹e kolege) odluèilo je da putem internet pisma va¹oj redakciji da svoj sud o dogaðajima u prethodnom periodu.

Mi nismo lo¹i momci koji iz zabave dolaze na utakmice, mitinge, koncerte... u ¾elji da se tuèemo sa navijaèima. ®andarmerija je deo srpskog naroda i radi iskljuèivo za dobrobit svih graðana Srbije. Na¹e intervencije nisu na¹a ¾elja ili hir, veæ samo du¾nost koju obavljamo kako bismo prehranili svoje porodice, ali i za¹titili graðane ove zemlje.

Svakim odlaskom na stadion na¹e ¾ene, majke, deca strahuju da se kuæi neæemo vrati u jednom komadu. Politièari iz fotelja olovkom i papirom kroje sudbinu svih nas, donose zakone, donose uredbe, donose ukaze, a mi smo ti koji sve to moraju da sprovedu u delo. Skoro je donet zakon o pona¹anju na sportskim priredbama i parafiranjem parèeta papira politièari su zavr¹ili svoj deo posla. Nama je preostao onaj te¾i. Da ginemo po tribinama, da nas pale bakljama, prebijaju, lome kosti...
Za¹to mora da bude tako? Svesni smo da je ovo poziv koji smo sami izabrali i mi se trudimo da ga obavljamo ¹to bolje mo¾emo i da zbog toga èesto ispadamo ¾rtveni jarèevi i navlaèimo gnev sopstvenog naroda. Ne mrzimo navijaèe Zvezde, Partizana, Rada, Smedereva ili bilo kod drugog kluba i nemamo ni¹ta lièno protiv tih momaka.

Meðutim, svi dobro znamo da zakon mora da se po¹tuje, ali ne zato ¹to mi obièni ljudi, policajci, ¾elimo tako, veæ da bi u Srbiji svaki èovek mogao da se oseæa bezbedno. Ne ¾elimo da ulazimo u sukobe i prolivamo krv, kako svoju tako i ostalih. Meðu navijaèima na stadionima ima i na¹ih èlanova porodica, poznanika i prijatelja, a najvi¹e bismo voleli da u miru bezbri¾no posmatramo pune stadione, bez incidenata. Da je tako ne¹to moguæe, postoje primeri u celoj Evropi, a da bi se to dogodilo, moramo svi zajedno da se potrudimo.

Posle incidenata na Marakani, mislimo da je do¹lo krajnje vreme da se ludilu, huliganstvu, mr¾nji, sukobima u ovoj zemlji stane na put, kako bi nam svima bilo bolje, i kako ne bi do¹lo do toga da neko izgubi ¾ivot“, stoji u saop¹tenju potpisanom sa „pripadnici ®andarmerije“.

JF

shmizla

Na fudbalske utakmice ne idem, fudbal me uopste ne zanima. Nisam na strani pandura, cak mislim da i veliku vecinu njih treba zatvoriti. Umeju da budu uzasno drski i bezobrazni, skoro svi su takvi, i tome treba stati na put. I nemam apsolutno nista protiv navijanja, bodrenja svog tima, svojih igraca, sama sam aktivno trenirala i igrala za zvedu 4 godine, i znam sta i koliko znace navijaci. Ali jedno je bodriti svoj tim a sasvim drugo je divljanje na stadionu i van njega. Kakve to ima veze da li je taj pandur njih snimao, ili nije, i da li je bio naoruzan, pa valjda je njegov posao da bude tamo, nije sigurno on tako trazio, tamo su ga poslali, po duznosti, kao kad pandur stoji na slaviji... Prosto to mu je posao... E sad sta je on mogao da uradi pa da oni skoce tako na njega, da ga mlate, da mu guraju to cudo u usta...ej???? Pa ako to nije huliganstvo, ja onda ne znam sta je... Isto tako, sta je, ako ne huliganstvo, kada grupa navijaca upadne u autobus, i divlja i dere se bas kao sto je darker i rekao? Pa na sta to lici? Mislim, mene bas zaboli uvo da li oni idu na utakmicu, ali necu da to prozivljavam u prevozu, ja nisam duzna njih da trpim, i slusam, i da gledam da li ce se malo vise zaneti i slucajno me opaliti po glavi... Moraju da stanu tome na put, i da ih kazne. Jedno je navijati za svoju dusu, pevati pesme, tapsati, a potpuno druga stvar ovo sto se sada desilo. Kako se sada oseca taj covek, sta je on prosao, da li ce se potpuno oporaviti... I sada, da li mislite da mi je svejedno kada mi sutra brat kaze da hoce da ide na tekmu? Da li bi vama bilo?

pig_am_am

#42
pa ko kaze da se nece dogoditi nesto,kao u italiji? secate se kad je policajac ubio navijaca? btw,"pucao je u vazduh".
[off] da ne gresim dusu,pa da podsetim i da su pre toga i navijaci ubili policajca [/off]

a zasto? eee... za tango je potrebno dvoje.

ja,licno,sam se uplasila policajaca. i to ne na derbiju. da ne pricam da su me naterali da bacim omiljeno labelo  :>
salu na stranu. i jedni i drugi su zivotinje. i opet kazem-stradaju nevini ljudi...

lycos

Quote from: pig_am_am on 07-12-2007, 15:03:39
meni su panduri i "ekstremni" navijaci ista stvar.
Delim misljenje. I jedni i drugi zasluzuju  :box  Ima tuznih slucajeva na obe strane. Dosta je navijaca stradalo, i dosta policajaca..A koliko ce tek...


pop

@ nasty
Ti pricas o pretresanju i tome da nisi mogla u wc, a ja o tome da sam na istocnoj tribini na derbiju svojim telom morao da zaklanjam desetogodisnjeg klinca dok su oko nas pljustale flajke piva i cigle koje je na nas bacala rulja od 100 cigana, a pri tom niko od nas nije imao shal, dres ili neko drugo obelezje bilo kog kluba. Ili kad sam '99. fasovao kamen u ledja na pumpi ispred Marakane jer su grobari i cigani poceli da se gadjaju preko kordona i konjice pandura. Mogao bih ovako do sutra jer sam za ovih 20 godina odlazenja na utakmice svasta video i doziveo, kako od pandura, tako od 'navijaca'.

Jednostavno, ne zelim da razmisljam da li ce mi ostati glava na ramenima ako odem da bodrim svoj klub ili reprezentaciju, bilo zbog budale u uniformi ili zbog budale sa shalom.
I, ponovicu, sta moze biti opravdanje za trpanje baklje panduru u usta?

P.S. Ono sa VMA mi je pricala zena koja radi kod nas na faxu, a dezura i na VMA.