Huligani bakljama napali policajca

Started by pop, 02-12-2007, 20:52:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Darker

Pa, ajmo ovako: oni imaju legitimno pravo na represiju, koje im je dalo pravosuðe, kojima je to pravo dala vlada, koju su izabrali graðani...
A ljudska prava æe se u na¹oj miloj zemljici po¹tovati tek kad postanemo ljudi :wink:

shmizla

Ma ne vatam se ja samo za tu baklju, nju navodim zato sto mislim da je to vrhunac bezobrazloga i nasilnistva!! Meni je potpuno isto kada cujem i da su pretukli nekog, ma ne samo pandura, obicne ljude, znam decka kome su posle jedne utakmice prisli navijaci, njih par, otkopcali mu jaknu, da vide da li ima neki sal, neko obelezje, pa ako nije 'njihov' da ga mlate.I to su ga dvojica drzala, a treci mu je otkopcavao jaknu! Pa na sta to lici? Srecom, decko nije imao veze sa utakmicom uopste, prosao je ok, ali poenta je da oni ne smeju tako da se ponasaju!! I da to mora da se zaustavi! Nije stvar u baklji samo, stvar je u tome da su to iskompleksirani ljudi kojima i nije do utakmice, kojima je najveci cilj da odu tamo i istuku nekog, da izlece svoje frustracije, na pandurima, drugim navijacima... Da budu opasni.. Valjda time misle da su neko i nesto..(kao sto je cini mi se, neko vec napisao)Ako tim izgubi, onda su besni i divljaju zbog toga, a ako pobedi, onda su srecni pa zato divljaju! Bas me briga ako treba nek ih zatvore sve! Uopste mi ih nije zao, nek razmisljaju malo o svojim postupcima. Ko voli svoj tim i zeli da ga bodri, taj ce to raditi i sam, i sa 1 drugom, i sa grupom od 30 ljudi, ali na normalan nacin, i nece ugroziti nikoga!

Pedja

Чекај,хоћеш да кажеш да пандур сме да те бије пендреком по леђима.тј то је његово право?
Криминалаца и лопова на све стране у нашој земљи,а они нашли да се ваде на навијаче,као обављају свој посао...  :roll:
И ја сам против насиља,и свега тога,али нико неће седети скрштених руку док га неко други бије,па ни ја. Једноставно коме се то не свиђа не мора да ради. Ако хоћеш да навијаш иди на утакмице,постоји ризик за нечим,ако нећеш седи кући,учи,слушај музику,не знам ни ја шта.

nasty girl

Quote from: Pedja on 08-12-2007, 18:40:56
Чекај,хоћеш да кажеш да пандур сме да те бије пендреком по леђима.тј то је његово право?
Криминалаца и лопова на све стране у нашој земљи,а они нашли да се ваде на навијаче,као обављају свој посао...  :roll:
И ја сам против насиља,и свега тога,али нико неће седети скрштених руку док га неко други бије,па ни ја.
Ovo i ja pokusavam da kazem sve vreme...


Ciajuci vase postove zakljucujem da je po vama svaki navijac huligan i stoka i treba ga tuci svaki put na utakmici i po mogucstvu ih sve pohapsiti i da zbog huligana simaptizeri ne mogu da idu na utakmice... :ball2: :ball2: :ball2:

A samo cu jos reci da klubu ne trebaju simapitazeri nego navijaci, oni koji ih bodre gde god da igraju (znaci idu na gostovanja), a ne samo da ih bodre u Hmskoj, Ljutice Bogdana...

pig_am_am


willie the scot

tooooooo miliiiicijooooooo moja! :K

udri milicijoooooooooo...to nije nas narod...tooooo milicijooooooooooo...!!! :K

pig_am_am

[off] willie imitiram i tvoj avatar [/off]  :>

hocemo na to kako su se stvari resile u engleskom fudbalu...

shmizla

Ne mislim da ih sve treba tuci i da ih sve treba pohapsiti. Ali ocigledno imamo razlicito misljenje o tome sta znaci biti navijac. Po meni, ovaj decko kog su uhapsili, i svi njemu slicni nisu navijaci, po meni on jeste stoka, i da, treba da ga tuku, treba da ga premlate, tako dobro, da nauci sta sme a sta ne sme da uradi drugom ljudskom bicu, da shvati da ugrozava druge. Ko je on, pa da sme  tako da se ponasa, odakle pravo tim 'navijacima' da presrecu ljude po ulici i gledaju da li imaju obelezja nekog tima, odakle im pravo da demoliraju autobuse, odakle pravo jednom radovom navijacu da izbode navijaca bilo kog drugog tima samo zato sto ne voli rad???  Nemam nista protiv osoba koje vole svoj tim, svoje igrace, koji ih bodre, prate po raznoraznim gradovima, drzavama, sto da ne, ako neko hoce nek ide, sta me se to tice... ali mora da postoji granica, sta sme a sta ne sme da se radi, sta je navijanje, a sta je vec divljanje.

Vampire 666

     А зашто је свима узор енглески закон о навијачима (који јесте најстрожи на свету)? Код нас је у вези са навијањем живот изгубило мање од 10 људи за 50+ година навијања, а није гинуло 50 по полусезони...
     Чиме је српски навијач заслужио овакву репресију? Па и енглези су тај закон донели после међународног инцидента...под притиском УЕФА-е. На крају крајева, закон се односи на дешавања и кругу спортскух објеката, а не на певање по аутобусу и пресретање по улици, то ни један закон не може да спречи. Што је притисак на навијаче већи то ће и контраудар бити јачи (поменуо сам акво је стање било пре увођења овог закона).
     Полиција крши овај закон од првог тренутка. По закону не смеју се налазити унутар спортског објекта, сем ако не процене да је опасна утакмица или терба да интервенишу у смислу да спрече насиље.По њиховој процени је сваки спортски догађај опасан, зато што их свуда има. И то што имају право да снимају навијаче не значи да смеју да шпиунирају било кога и било где (тако они тумаче то)...Ако наставе овим путем постаће гори од УДБА-е.

п.с. willi, или напиши нешто паметно или немоја да се п***е****ш. не зезам се.

nasty girl

Quote from: shmizla on 09-12-2007, 00:17:12
Ne mislim da ih sve treba tuci i da ih sve treba pohapsiti. Ali ocigledno imamo razlicito misljenje o tome sta znaci biti navijac. Po meni, ovaj decko kog su uhapsili, i svi njemu slicni nisu navijaci, po meni on jeste stoka, i da, treba da ga tuku, treba da ga premlate, tako dobro, da nauci sta sme a sta ne sme da uradi drugom ljudskom bicu, da shvati da ugrozava druge. Ko je on, pa da sme  tako da se ponasa, odakle pravo tim 'navijacima' da presrecu ljude po ulici i gledaju da li imaju obelezja nekog tima, odakle im pravo da demoliraju autobuse, odakle pravo jednom radovom navijacu da izbode navijaca bilo kog drugog tima samo zato sto ne voli rad???  Nemam nista protiv osoba koje vole svoj tim, svoje igrace, koji ih bodre, prate po raznoraznim gradovima, drzavama, sto da ne, ako neko hoce nek ide, sta me se to tice... ali mora da postoji granica, sta sme a sta ne sme da se radi, sta je navijanje, a sta je vec divljanje.

Meni se cini da se mi u ovoj temi vrtimo u krug...
ti kazes ko je taj navijac da on sme da ugrozi zivot drugom ljudskom bicu, a sada te ja pitam ko je taj policijac koji je izvadio pistolj i pucao, on nije ugrozio jedan zivot, nego zivot svih ljudi na severu... sto je neko napisao sreca pa nije niko stradao...
Ti se pitas ko im daje za pravo da presretaju ljude na ulici, da im skidaju salove, e pa moracu da teobavestim da je to svugde u svetu tako, ali i taj novi zakon nema veze sa presretanjem ljudi na ulici, nego samo sa desavanjima unutar sportskog objekta.

A sto se tice radpvih navijaca jbg oni su skroz ludi i bolje ih se kloniti...

Kao sto je wamp napisao oni ne smeju da budu unutar stadiona kada se igra utakmica, a ja vas sada pitam da li je to tako?

Darker

Brkate babe i ¾abe( zamislite brkatu babu i ¾abu? :K :K)
Elem, ako klubu trebaju navijaèi koji æe svuda idu sa njim, neka ih lepo plati( a poenta i jeste da se to radi :wall: :wall: :wall:), a navijaèi koji za èije babe zdravlje nemaju pametnija posla u ¾ivotu nego idu sa klubom svuda, nisu navijaèi, nego fanatici :wink: Spoji¹ dva fanatika - ispadne njesra... Zamisli spoji¹ 10 000 fanatika? A klubovi, umesto da spreèavaju - iz sve snage raspiruju fanatizam. I to je najveæi problem.
©ta je fudbal i zbog koga se igra? To je poenta. Ako se igra zbog samih igraèa, zdravo je baviti se sportom, plemenito, d¾entlmenski, prelepo, ali jbg neisplativo. Ako se igra za navijaèe, onda je isplativ, ali se gube sve vrednosti... samo su im pare u glavama, a vi ginete (i bukvalno) za njih.
Dok god se ne voli Zvezda, nego mrzi partizan( i obrnuto) ne bih dozvolio ni no¹enje navijaèkih obele¾ja, ni ula¾enje na stadion, i primenio bih represiju.
Ovo sad nije represija, nego mlaæenje stoke. I sla¾em se da je nefunkcionalna skroz, mo¾e samo da izazove jo¹ veæi revolt... :ball2:

pig_am_am

navijati je fantastican osecaj.
pravi navijac posle tekme pojma nema ni sta se desavalo na istoj. :>
mozda zna rezultat...
kad sam isla na stadion,uvek sam se jezila koliko je mocno,koja je to energija. ali koja energija... divno.

e,a toga cvrc vise nema.

strasti su se kanalisale u bes prema drugim navijacima.i kad nesto krene...ne mozes to zaustaviti.

a onda se nasla policija da snagom klade valja.ili da glumi kladu,sta li...
to je kao da je dosao jos i treci igrac,a ne neko ko resava stvar.

da li se iko seca osecaja kad s ljubavlju iz sveg grla pevas za klub koji navijas?
ma,da se ne lazemo...
vlada mrznja i to je to.
ako nemamo koga da mrzimo,e onda cemo igraca naseg kluba koji je nekad napravio pogresan potez. ako nema ni takvog,e onda cemo da mrzimo igraca naseg kluba koji je druge rase.
ma ajde bezi...

muka mi je od raznih hejtera.

navijati se uci od malih nogu. ne mozes ti nesto da zavolis ako prerastes taj period...nema sanse.bar ne toliko.
a stvar je u tome sto navijaci vise svoje klince ne uce tome. ne uce ih da navijaju,nego da mrze.

policija...pf. reci su suvisne. svi smo svesni.

i sta ja tamo da trazim? da navijam kako znam? a ha ha ha. [off]ironija[/off]

samo jos jednom da bacim hejt na hejtere. tako.

ma to za engleze...ma za**** me za njih. nego sam htela da okrenemo temu na "kako resiti problem".

hajde da bar kod nas um caruje,a ne da i mi valjamo klade ovde.

willie the scot

vampirko, ti si takav kakav jesi, a nas djavo neka nosi.

pa i da nije imao pravo da se nadje na tribini, i da je udario nekog u pokusaju da rascisti rulju...jel u redu spaliti mu lice?

ko ga je*e, dobio je ono sto je zasluzio, jel tako? djavo neka ga nosi.




treba snimati. kad imas jasne dokaze sve je lako i nema rasprave.



Vampire 666

http://www.tv-enter.com/NSCMOV.html

shmizla

@ nasty
pa naravno da se vrtimo u krug, kad svako ima svoje misljenje, i misli da je u pravu. Taj pandur je po mom misljenju pucao samo zato sto je tog momenta procenio da je ugrozen i da ce ga, najblaze, prebiti.A koliko ja znam, pucao je u vazduh, ne u njih... I nema toga sto u mojim ocima moze da opravda te navijace koji su ga tukli, nema, necu promeniti misljenje.
Sto se tice presretanja i demoliranja, mislim da treba doneti zakon i o tome, i zestoko kaznjavati sve navijace, nebitno kog tima, koji to rade.
A slazem se sa darkerom, najveci problem je u fanatizmu navijaca, koji klubovima odgovara, i koji oni 'neguju'.