Huligani bakljama napali policajca

Started by pop, 02-12-2007, 20:52:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pop

Da li je neko sinoc na Discovery-ju gledao Football hooligans international? Bila je epizoda o huliganima na Balkanu, a u najavi sam video i dosta scena sa nasih fudbalskih i kosarkaskih terena (grobari, cigani, radovci...). Ja nisam stigao da pogledam, pa sad cekam reprizu u petak u 23h. Epizoda o engleskom fudbalu je bila vrhunska, a naredne nedelje ce biti o Holandjanima. Sto kaze slogan ove emisije - huliganstvo nema veze sa klubom, rasizmom, fudbalom...

Vampire 666

То је најсмешнији документарац о навијачима који је икад снимљен...ко је гледао зна о чему причам...

п.с. ово је реприза...први пут је ишло пре 6-7 месеци...

Wlada

пиштољи,кока,силовање, стидљиве комшије...  :K

lycos

Gledao sam ja, i vise puta sam video simbole grobara..

Darker

Ja nisam gledao, ali sam èuo da je smejurija i da je izkarikirano i pretenciozno...

nasty girl

ako neko zeli nije mi problem da mu narezem da pogleda...

a to je nesto najsmesnje sto sam u svom zivotu gledala... :K
u jednom trenutnku me je bila sramota... :ball2: :ball2:

pig_am_am

Quoteu jednom trenutnku me je bila sramota... 
sto? cega?

Vampire 666

Quote from: pig_am_am on 18-12-2007, 13:59:17
Quoteu jednom trenutnku me je bila sramota... 
sto? cega?

Стварно, због чега? Слика и прилика ваше трибине...   :K :K :K :K

nasty girl

Quote from: Vampire 666 on 18-12-2007, 20:32:09
Quote from: pig_am_am on 18-12-2007, 13:59:17
Quoteu jednom trenutnku me je bila sramota... 
sto? cega?

Стварно, због чега? Слика и прилика ваше трибине...   :K :K :K :K

akjde ne glupiraj se sa takvim izjavama...

kao vasa tribina je bolja, pa vi niste smeli ni da se prikazete...jos su vas i poistovetili s arkanom... :K


Quote from: pig_am_am on 18-12-2007, 13:59:17
Quoteu jednom trenutnku me je bila sramota... 
sto? cega?

ma zbog svega...tj. zbog  nacina kako je prikazana nasa navijacka scena..

Wlada

А ту долазимо на мој претходни пост  :wink:

nasty girl

Quote from: Wlada on 19-12-2007, 19:17:03
А ту долазимо на мој претходни пост  :wink:

upravo to, samo sam morala malo da obrazlozim da bi ljudima koji nisu gledali bilo jasno...  :cvet

pig_am_am

Quote from: Wlada on 17-12-2007, 18:14:02
пиштољи,кока,силовање, стидљиве комшије...  :K
ako su ovako prikazani grobari,grohotom cu se nasmejati :116:

pre ce biti:

pljeskavica iz stepinog vajata,alkohola malo i prskalice [off] nemamo baklje prskalice gore [/off] :K

Pedja

Кокаин,утоке,педераши,цео свет вас се сада плаши!  :>  :wave:

nasty girl

„Grobari" pod istragom
BEOGRAD - Srpski istra¾ni organi zatra¾iæe od kanala „Diskaveri" da im dostavi snimak emisije „Huligani sa Balkana" emitovane u nedelju u 22 sata, u kome grupa navijaèa Partizana „ma¹e" oru¾jem i psuje policiju, saznaje „Blic".

Navijaèi crno-belih mogli bi èak da budu osumnjièeni i za zloèinaèko udru¾ivanje, jer je grupa snimljena naoru¾ana, a niko od njih nema dozvolu za oru¾je, a uz to su izneli i nekoliko uvreda na raèun srpske policije.
Na¹i istra¾ni organi veæ su kontaktirali kablovske operatere, ali oni nemaju snimak. Naime, pravila ih ne obavezuju da snimaju emisije koje distribuiraju, bez obzira na sadr¾aj.
Kako „Blic" saznaje, navijaèi Partizana pre nekoliko meseci sastali su se sa engleskim novinarom, koji je radio seriju emisija o fudbalskim huliganima. Emisija je preko kablovske televizije emitovana 16. decembra, ali je u na¹oj javnosti pro¹la skoro nezapa¾eno.
Meðutim, policajci èiji je posao upravo suzbijanje nereda na utakmicama, prevashodno fudbalskim, u nedelju uveèe bili su uz male ekrane. Gledajuæi navijaèe crno-belih bili su ¹okirani.
- Novinar je prvo posetio „bed blu bojse" i „torcidu", navijaèe hrvatskih klubova Dinamo i Hajduk. Prikazali su snimke svojih sukoba sa policijom i kako ru¹e ogradu. Ali u razgovoru sa njim bili su kulturni. Novinar je zatim do¹ao u Beograd i ¾eleo je da razgovara sa „delijama" koje su ga ignorisalie, jer je prethodno Bi-Bi-Si snimio emisiju o njima i prikazao ih kao grupu povezanu s ratnim zloèincima. Novinar je tako snimio „Marakanu" spolja i krenuo ka stadionu Partizana, udaljenom samo nekoliko stotina metara. Tu ga je odu¹evljeno èekala grupa navijaèa crno-belih, meðu kojima su bile i voðe „grobara" - prièa sagovornik „Blica" blizak istrazi.
„Grobari" su novinaru odu¹evljeno pokazali Beograd, a zatim su ga odveli i u svoje prostorije.
- Iza njih je tre¹tala pesma „Sprem'te se, sprem'te, èetnici". Pevali su èetnièke pesme, raspojasali se, izvadili pi¹tolje i poèeli da ma¹u njima. Hvalili su se „najjaèi smo", psovali policiju, prièali kako su pre dvadeset i vi¹e godina silovali voðu „torcide", a engleski novinar je sve to pustio u emisiji - prièa na¹ sagovornik.
Po zavr¹etku emisije, usijali su se telefoni meðu ljudima koji poku¹avaju da stanu na put huliganima i njihovom vandalizmu.
Zahtevom za dobijanje snimka od kablovskih operatera praktièno je pokrenut pretkrivièni postupak.
Konsultovali smo se ¹ta dalje da radimo, a za poèetak istrage neopohodan nam je snimak emisije. Niko od nas nije oèekivao da æe „grobari" raditi to ¹to su radili, pa nije snimao emisiju. Jednostavno moramo da reagujemo i sud da kazni takvo pona¹anje. U svakoj normalnoj zemlji, kada naoru¾ana grupa „ma¹e" pi¹toljima i psuje i preti policiji, smatra se da je to zloèinaèka organizacija, koja je spremna za napad na èuvare javnog reda. Broj cevi koje su izvadili uop¹te nije bezazlen i ne ¾elimo ni da pomislimo kakvu bi tragediju mogli da izazovu - navodi sagovornik „Blica".

Blic

Vampire 666

Све ово би можда и имало неког смисла да емисија није снимљена пре скоро годину дана...Толико о МУП-у и људима који тамо као нешто раде и још су плаћени за то.



A.C.A.B.