Borba protiv sportske mafije

Started by nasty girl, 07-12-2007, 15:22:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

pop

u zatvoru i biv¹i èelnici Mladosti
Hapse drugu ligu, prva se razbe¾ala
Autor: U. Piper,Sofija Pauliæ-©pero | 11.02.2008 - 19:41


APATIN, BEOGRAD - Biv¹i predsednik Fudbalskog kluba Mladost iz Apatina i sada¹nji èlan Upravnog odbora Milan Trtica i sekretarica u klubu Roza Arsiæ uhap¹eni su zbog sumnjivog poslovanja kluba, i odreðen im je pritvor do 30 dana, saznaje „Blic“. Prema nezvaniènim informacija policija provera transfere ¹estorice fudbalera ovog kluba u novosadsku Vojvodinu.

Pro¹log leta su Mladost napustili fudbaleri Kesiæ, Radosavljev, Drakuliæ, Trivunoviæ i Stevanoviæ, koji su pre¹li u Vojvodinu, a ne¹to pre njih za novosadske crveno-bele potpisao je i golman Babalj.
Sada¹nji predsednik uprave Fudbalskog kluba Mladost Bata Miliæeviæ nije ¾elo da komentari¹e ovo hap¹enje jer, kako je rekao, nije u toku.
Akcija policije u ovom klubu samo je nastavak provera koje u poslednjih desetak dana vr¹e inspektori MUP-a.
Krajem januara je uhap¹en predsednik FK Vojvodina Ratko Butoroviæ, zvani Bata Kankan, koji je osumnjièen za name¹tanje utakmice tog kluba sa Mlado¹æu iz Luèana. Pored njega, uhap¹ene su jo¹ èetiri osobe osumnjièene da su uèestvovale u name¹tanju utakmica.
Policija je nakon toga akciju razbijanja fudbalske mafije nastavila hap¹enjem biv¹ih rukovodilaca Crvene zvezde - Dragana D¾ajiæa, Vladimira Cvetkoviæa i Milo¹a Marinkoviæa.
Oni se terete da su prisvojili 5,1 milion maraka od transfera Gorana Druliæa u ¹pansku Saragosu. Biv¹i èelnici Zvezde su pred istra¾nim sudijom negirali krivicu, nakon èega im je odreðen tridesetodnevni pritvor. Oèekuje se da bi u sledeæih desetak dana Druliæ mogao da svedoèi pred istra¾nim sudijom o svom prelasku u Saragosu. Kako je „Blic“ ranije pisao, policija èe¹lja nekoliko desetina transfera fudbalera, koji su u proteklih desetak godina pre¹li u inostrane klubove, i to ne samo u vezi sa transferima Zvezdinih igraèa, jer su sumnjivi transferi i drugih prvoliga¹a, posebno Partizana i Obiliæa.

www.blic.co.yu (http://www.blic.co.yu)

nasty girl

jbg predjose na drugu ligu.... :roll:

nema zeke, nema bjeke, ne terzica, a ni cece..svi napustise zemlju svasvim slucjano... :ball2:

najveci lopovi... puc

Nightmaster

Ako osude Cecu,ja cu da slavim! Mada do tih hapsenja ne verujem da ce doci. Institucije koje treba da ih osude, ne funkcionisu kako treba a i dalje je velika korupcija svuda. Ove hajke su samo zbog velike medijske paznje koje su dobili zbog insajdera.

alfie

Bojim se da je ovo samo muækanje pokvarene suspenzije...
Znaèi- samo sitne èestice se podignu i razgrnu,a ove krupne(krupni) ostaju u talogu! Oni su se zapekli i te¹ko je sad to...

nasty girl

Buliæ: "Vratite se u zemlju"


Predsednik Zajednice prvoliga¹a Dragan Buliæ pozvao je èelnike Fudbalskog saveza Srbije i klupske funkcionere da se vrate u zemlju i da na sastancima donesu "prave odluke za novi poèetak srpskog fudbala". Buliæ je u pisanom saop¹tenju ocenio da je situacija u domaæem fudbalu "ekstremno vanredna" i da je zbog toga nastavak Meridijan Superlige "potpuno neizvestan". On je ocenio da je "rukovodeæi kadar" FSS-a odgovoran za trenutnu situaciju.

"Apelujem da se vrate i okupe svi èelnici FSS-a i klubova koji se trenutno nalaze u inostranstvu i da...otvoreno, oèi u oèi uka¾emo na brojne negativnosti i donesemo prave odluke za novi poèetak srpskog fudbala", rekao je Buliæ.

"Svi sada¹nji rukovodioci ne zaslu¾uju vi¹e da obavljaju veæ odredjene funkcije ili vi¹e njih. Svi smo krivi za ovakvu situaciju, bez izuzetaka", istièe se u saop¹tenju.

Predsednik Zajednice naveo je da æe se obratiti vlastima da "preduzmu najenergiènije mere" za opstanak fudbala ako njegova inicijativa ne dobije odziv.

Srpska policija poèela je krajem pro¹le godine da radi na "fudbalskoj mafiji", a ove godine uhap¹eno je vi¹e istaknutih fudbalskih radnika i najavljena su nova hap¹enja i istrage transfera.

b92

Phenomenon

И да клечиш испред Југа,
робија те чека дуга,
Зеко лопове, Зеко лопове...

Има да те нађу, па макар и на Мадагаскар да одеш!

Roben

Ма није Зека лопов  :> немој да грешиш душу

nasty girl

"Vreme je za obraèun sa mafijom"


Savo Milo¹eviæ, fudbaler sa najvi¹e nastupa za selekcije Jugoslavije i Srbije i Crne Gore, nekada¹nji igraè Partizana, Aston Vile, Saragose, Parme, Espanjola, Selte i Osasune, ka¾e da jo¹ nije odluèio da li æe nastaviti igraèku karijeru i, komentari¹uæi aktuelne dogaðaje, za beogradski sportski list 'Sport' ka¾e da je "do¹lo vreme da se dr¾ava obraèuna sa fudbalskom mafijom."

Milo¹eviæ je obi¹ao svog nekada¹njeg klupskog i reprezentativnog saigraèa Slavi¹u Jokanoviæa i fudbalere 'crno-belih' u Dubaiju. Jo¹ razmi¹lja da li da se preseli u Katar.

"Odmaram, pomalo treniram, da budem u formi ako zatreba, dr¾im sebe pod tenzijom. Za amatera je to preozbiljan rad, a za profesionalca sasvim dovoljno," ka¾e Milo¹eviæ o moguæem odlasku u Aziju, "bilo je prièe, jo¹ je aktuelna, ali ni¹ta se konkretno nije desilo, a u fudbalu je jedina konkretna stvar kada se stavi potpis. Imao sam ponuda, ali mi nisu odgovarale. Bio sam probirljiv, neæu bilo gde i po svaku cenu. Ako u ovim godinama ne mogu da odem gde mi odgovara, bolje i da ne igram."

Milo¹eviæ ka¾e da bi povratak u Partizan, u ulozi igraèa, bio pogre¹an potez.

"Kod nas je fudbalska koncepcija da se igraèi stvaraju i prodaju i ¹ta bih tu ja sa 34 godine? Mislim, igrao bih uspe¹no, ali to ne bi bilo u interesu Partizana," ka¾e Milo¹eviæ koji je pominjan i kao potencijalni novi funkcioner beogradskog kluba, "Svi mi, koji smo dugo u fudbalu, te¹ko da znamo bilo ¹ta drugo da radimo, pa i ja sebe vidim u fudbalu, naravno. Ali, stanje u fudbalu kod nas je tako da o svemu treba tri puta razmisliti."

Milo¹eviæ je za dnevni list 'Sport' prokomentarisao i poslednje dogaðaje, hap¹enja, optu¾be o la¾iranju meèeva...

"To je posledica svega ¹to se de¹avalo i ¹to se, na¾alost, jo¹ de¹ava u srpskom fudbalu. Nisam iznenaðen, dr¾ava se bavila raznom mafijom, drumskom, duvanskom, pa je logièno ¹to je na red do¹la i fudbalska mafija. Taènije, kriminal u fudbalu. Sve sfere dru¹tva su kriminalizovane, pa ni fudbal nije izuzetak."

Milo¹eviæ ka¾e da je takva istraga lakoobja¹njiva ako se zna da sledi privatizacija klubova.

"Jasno je da dr¾ava ¾eli prvo da sredi sve papire i podmiri raèune, kako bismo do¹li do evropskog standarda. Svestan sam da to neminovno izaziva potrese, da se ljudi pitaju kako je moguæe, a ja im odgovaram – eto tako, moguæe je," ka¾e Milo¹eviæ.

Biv¹i èelnici Crvene zvezde su u pritvoru, a u medijima se pominje mogu¾nost da bi na udaru mogli da se naðu i ljudi iz uprave Partizana.

"Kada je o D¾ajiæu, Cvetkoviæu i Marinkoviæu reè, mnogo mi smeta naèin na koji je sve uraðeno. Kamerama tamo nije bilo mesto iz vi¹e razloga. Jer, veliki su kriminalci svih ovih godina hap¹eni, pa nije tako publikovano. Za to sam da sve ide tokom, ako treba da se podigne optu¾nica, da se to uradi, da ide sudski postupak, pa ako se doka¾e da je neko kriv, tek onda javnost i svi ostali mogu da ga proglase kriminalcem. Do tada, privatnost mora da se po¹tuje. Da ne pominjem ponovo imena Zvezdinih biv¹ih èelnika, njihov minuli rad i zasluge u fudbalu. Neki drugi su mnogo vi¹e zaslu¾ili da poslu¾e kao negativan primer. Ovo je trebalo da bude jasna poruka dr¾ave."

Milo¹eviæ ka¾e da ne zna kako æe se sve zavr¹iti ali i da æe sa pa¾njom pratiti sve ¹to se de¹ava jer je, kako ka¾e, "od jedanaeste godine fudbal njegov ¾ivot".

B92

Duke

Stvari polako dolaze na svoje... osecam neku blagu milinu u stomaku zbog svega ovoga.

Jel se secate kada su hapsili onog iz Zvezde, kako se cerio u kameru onako prepotentno i osiono sa sve lisicama. Hocete uzrok za sve probleme u ovoj zemlji, ne treba traziti dalje od tih sitnih dusa

nasty girl

Quote from: Duke on 12-02-2008, 22:41:02
Stvari polako dolaze na svoje... osecam neku blagu milinu u stomaku zbog svega ovoga.

jos uvek nije sve kako treba, kada cujem da je zecevic u zatvoru onda cu biti spokojna.... :happy:

pop

Quote from: nasty girl on 12-02-2008, 22:45:57
Quote from: Duke on 12-02-2008, 22:41:02
Stvari polako dolaze na svoje... osecam neku blagu milinu u stomaku zbog svega ovoga.

jos uvek nije sve kako treba, kada cujem da je zecevic u zatvoru onda cu biti spokojna.... :happy:

slazem se i dodajem g-dju Raznatovic spisak  :wink:

Vampire 666

neki unutarnji glas mi govori da se taj film nece davati u bioskopima ove sezone...

mikele

Ево огласио се и Зека.

Zeèeviæ: Sve vreme sam u Srbiji

(http://nono9.us)

®arko Zeèeviæ, doskora¹nji generalni sekretar Partizana, rekao je u izjavi "Sportskom ¾urnalu" da nije pobegao u inostranstvo, kao i da uop¹te nije prelazio srpsku granicu otkako su poèela hap¹enja fudbalskih funkcionera.

"Evo me u kancelariji u Beogradu, mirno radim svoj posao i nemam nameru da se upliæem u medijske insinuacije. Iz Srbije nisam ni izlazio", rekao je Zeèeviæ.

Pojedini dnevni listovi pre nekoliko dana su objavili da im se Zeèeviæ javio na mobilni telefon sa prièom da je u Italiji na skijanju i porukom: "Ne dirajte me"!

U razmaku od sedam dana uhap¹eni su predsednik Vojvodine Ratko Butoroviæ, sudije Mihajlo Jekniæ i Borislav Ka¹anski, a zatim i biv¹i funkcioneri Crvene zvezde Dragan D¾ajiæ, Vladimir Cvetkoviæ i Milo¹ Marinkoviæ.

Kako odmièe serijal Insajder "Pravila igre" na B92, javnost i mediji su sve "zagrejaniji" za hap¹enje pojedinih ljudi iz Partizana, a najèe¹æe se pominju Ivan Æurkoviæ, Nenad Bjekoviæ i Zeèeviæ.

U vazduhu lebdi pitanje da li je moguæe da su u Zvezdi pravili mahinacije oko transfera, a da je kod crno-belih ba¹ sve bilo èisto?

"Za¹to bih bilo ¹ta komentarisao u ovom trenutku, kada su me mediji unapred uhapsili i osudili, a uz to pisali da sam pobegao iz zemlje. Nema smisla. U pitanju je gomila la¾i izreèenih na moj raèun i ne znam kakvog bi smisla imalo da to sada demantujem", rekao je Zeèeviæ za "®urnal".

Inspektori za privredni kriminal u decembru su bili u prostorijama Partizana i uzeli kompletnu dokumentaciju o finansijskom poslovanju, ali do danas se nisu oglasili sa rezultatima istrage. Popularni Zeka uveren je da za njega "neæe biti zime".

"Pre¾iveo sam mnoge neprilike u ¾ivotu, prebrodiæu i ovu", jasan je Zeèeviæ.

(MONDO, foto: MN Press)

pig_am_am

da,a ja sam na maldivima ...  :roll:

darusaz

Зека је стигао, време је да се ствари закувају.  :>