Sta sanjate?

Started by nasty girl, 27-06-2006, 18:58:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sandric

Svaki put kad sam sanjala duboku vodu ja sam se razbolela,posle sam cula da stariji ljudi vodu obicno povezuju sa bolescu....ima nesto u tome :`

SandraD.

elem... nisu svi snovi arhetipski...da jesu,lako bi ih bilo tumaciti...ono sto podstice nase vijuge da stvaraju slike i dogadjaje u snu to su vrlo razliciti i komplikovani faktori...npr.neki tvrde da ono sto najjace dozivimo u toku dana,da se to talozi negde u nekom magacinu,duboko u podsvesti,onda se to skuplja danima,mesecima,godinama i od toga pravi vrlo neobican mozaik,tako da je nama vrlo tesko da protumacimo san...ono sto se krije iza ocigledne sadrzine sna,zove se latentna sadrzina,i nju je jako tesko protumaciti,osim ako nisu u pitanju arhetipovi.Takodje,postoje snovi koji(a to ste sigurno svi doziveli)prikazuju ostvarenje nasih zelja,koje u realnom zivotu nije lako dostici,pa se onda budimo razocarani u to-zasto san nije java...niko vam ne moze tako dobro protumaciti vas san,osim vas samih...neko drugi vam moze samo pomoci,ali bez vasih asocijacija nema nista;san ce te najbolje protumaciti ako se vodite intuicijom,a ne razumom.Nemojte nikada reci "jao sanjala-o sam neku glupost",posto takvih snova nema,svaki san ima svoje znacenje...nemojte ni preterivati u analizi snova.Razmisljajte samo o onim snovima koji vam bas snazno ostaju u secanju nakon budjenja,ili onim snovima koji se vrlo cesto ponavljaju,jer nasa podsvest time zeli da nam ukaze na nesto vazno,i ponavljajuci ona zapravo insistira da obratimo paznju na taj problem.Kada jednom protumacite san,videcete koliko je to delotvorno,upoznajete svoje duboko skrivene probleme i bukvalno se prociscujete.Probajte da razmisljate o tome kako unutra u nama cuci jedna mnogo inteligentnija strana koja zeli da nam pomogne,koja je uvek sa nama i uz nas,a mi je ne primecujemo...jednom sam ulazeci u gradski autobus osetila kako ce uci kontrola,a ja nisam imala kartu;imala sam vremena da kupim kartu ili da izadjem iz autobusa,ali neki drugi glas(buntovnik)je rekao,ma nece,samo se ti vozi...i usla je kontrola,kako su me tad opeljesili to ne mogu zaboraviti dok sam ziva!!!ima mnogo situacija u budnom zivotu,gde osetimo podsvest,nekad je cujemo,a nekad ne....voda je arhetipski simbol koji oznacava plodnost  i regeneraciju...nemojte verovati sanovnicima,jer ono sto kod Sandre znaci voda,ne mora znaciti isto kao i kod Jasmine.U obzir treba uzeti kompletnu sadrzinu sna,i naravno asocijacije sanjaca na san.Voda,more,talasi,brze reke-sve su to simboli zivota i njegovog toka-ono sto voda(zivot)nosi...moze da bude i dobro i lose,zavisi od sna...zato nemojte da ignorisete ono na sta vam podsvest upucuje...sledeca tema bi bila "Prekognicija",ako je neko sanjao nesto,sto se u buducnosti dogodilo,bilo bi lepo da to podeli... :)

Coolgemini

Ma svi snovi su u sustini bazirani na realnosti...klinci sanjaju zmajeve,vile,ptice,letenje jer po ceo dan gledaju crtane filmove i pod velikim su uticajem bica koje tamo srecu.Matori sanjaju vodu,zemlju,padove i ostale bezobrazne perverzije(ti snovi su najjaci)  :K,a kad se malo dublje udje u analizu i oni su svi deo nase podsvesti u kojoj se skupljaju svi za nas nepozeljni i neprihvatljivi delovi stvarnosti
   Ja sam na primer skoro sanjao svog sopstvenog klona ili brata blizanca(kako god) kako me juri nozem i pokusava da me zakolje..Kad me je uhvatio,samo sam skocio i rekao sebi:''Hvalim te Boze sto nemam brata blizanca'' :Bog...premda ja mislim da u dubini ovog sna lezi jedna druga istina-strah od samoga sebe i svoje nesigurnosti prema svim postupcima i koracima koje pravim svakodnevno...
    Tako da...svaki san je u stvari jedna prica iz realnosti :wink:

SandraD.

e to me je bas podsetilo,na jedan moj san... sanjam kako idem u potragu za svojom sestrom bliznakinjom(mislim to je samo u snu,nemam sestru bliznakinju u pravomm zivotu),i kao ona je losa,a ja sam dobra...i sad meni je  krivo sto je ona otisla od kuce i ja sa roditeljima idem da je trazim,i kad je pronadjem ona ne zeli da se vrati kuci,i ja nesto placem,i molim je da se vrati,ali ona nece.... :'(

Coolgemini

heheheh....sad cu izigravati vidovitu Zorku :lol2:
Ti si zapravo perfekcionista,sve zelis da ti bude savrseno,trudis se da prema svima budes dobra i zao ti je sto ne mozes neki put da postanes >:D
taj san ti i kaze da treba ponekad da se ponasas i van tvojih ocekivanja i razbijes predrasude o tome kako treba uvek biti dobar...Ne kazem da sada treba mene da ubijes(nakon cele ove price)  :>,ali bi mozda mogla da nadjes malo tu tvoju sestru bliznakinju :lol2:ona te sigurno nece ubiti kao sto je mene hteo brat blizanac  :smile:

Al-Jasmina

Ja sam sanjala nesto sto je licilo na ono sto se desilo 11 og septembra u NY...
ali otprilike na prolece te godine
ili jesen prethodne...

Bila sam tako istripovana jer sam jurila zaista velikim ulicama
grada nalik na NY (nisam bila tamo...ali su te ulice vece od onih u gradovima u kojima jesam)
u panici
pokusavajuci da se sakrijem u predvorjima velikih zgrada
od neceg sto preti "odogzo"
i jos su svuda po ulicama jurili specijalci
i onda sam odjednom u nekom neboderu i gledam kako nesto pogadja neku "kulu"
po sredini i ona se urusava...
i onda jos nesto
ali ja se tu budim... :(

I onda deja vu 11og...
Bad trip

zoe

Uuu Jasmina bas bad trip!

Jednom sam sanjala, kao u Beogradu neka teska bolest, vise zive duse nema, a ja jadna lutam sama l tako dodjem do jedne jezive ulicice...zgrade se raspadaju, uhvatila se neka zabokrecina, u stvari stigla sam u epicentar bolestine! A sad zamislite kako sam se osecala kada sam se prvi put u zivotu nasla u ulici Zmaja od Nocaja (sece se sa Kralja Petra) i shvatila da je to ulica iz mog sna!!! :shock

Al-Jasmina

 :) a "zabokrecina" sve one puzavice po zgradama, zar ne?

Eh... deja vu te vrste je u nivou onog da ugledas vanzemaljce koji slecu
u
vedroj letnjoj noci... :smile:

Coolgemini

QuoteJednom sam sanjala, kao u Beogradu neka teska bolest, vise zive duse nema, a ja jadna lutam sama l tako dodjem do jedne jezive ulicice...zgrade se raspadaju, uhvatila se neka zabokrecina, u stvari stigla sam u epicentar bolestine!
Hahahaha...trebala si da nastupis kao pravi farmaceut i da ih sve lepo...izlecis :lol2:

SandraD.

#24
Quote from: Coolgemini on 04-07-2006, 20:33:17
heheheh....sad cu izigravati vidovitu Zorku :lol2:
Ti si zapravo perfekcionista,sve zelis da ti bude savrseno,trudis se da prema svima budes dobra i zao ti je sto ne mozes neki put da postanes >:D
taj san ti i kaze da treba ponekad da se ponasas i van tvojih ocekivanja i razbijes predrasude o tome kako treba uvek biti dobar...Ne kazem da sada treba mene da ubijes(nakon cele ove price) :>,ali bi mozda mogla da nadjes malo tu tvoju sestru bliznakinju :lol2:ona te sigurno nece ubiti kao sto je mene hteo brat blizanac :smile:
Pa,moram ti reci da si sasvim u pravu....nemam reci....


Quote from: Jasmina on 04-07-2006, 21:46:21
Ja sam sanjala nesto sto je licilo na ono sto se desilo 11 og septembra u NY...
ali otprilike na prolece te godine
ili jesen prethodne...

Bila sam tako istripovana jer sam jurila zaista velikim ulicama
grada nalik na NY (nisam bila tamo...ali su te ulice vece od onih u gradovima u kojima jesam)
u panici
pokusavajuci da se sakrijem u predvorjima velikih zgrada
od neceg sto preti "odogzo"
i jos su svuda po ulicama jurili specijalci
i onda sam odjednom u nekom neboderu i gledam kako nesto pogadja neku "kulu"
po sredini i ona se urusava...
i onda jos nesto
ali ja se tu budim... :(

I onda deja vu 11og...
Bad trip
Eto,pravi primer prekognicije.To,je dokaz da u nasoj podsvesti postoji jos jedan sloj,sloj koji predvidja...ne zna se jos kako se ovo dogadja,mozda neko ima ideju...ali svi to mozemo,to je ta intuicijia....

spojila sam poruke

vladimir

Ja cesto sanjam pica-burek kod "Kolubarca", valjda sam nostalgican... :lol:
A i stvarno je najbolji pica-burek na svetu... :>

Coolgemini

Ono sto zelimo,to i sanjamo....San=totalna refleksija realnosti..premda san nosi neku drugu energiju...ona nam obicno prija,nije toliko jaka kao energija u stvarnosti,mada je dosta efektivna...zato,idemo svi na PIZZA-BUREK :V

lycos

moj trip_vec duze vreme > isti san( sanjao sam vec 3-4 puta,cini mi se)..vozim auto..mrak..sletim s puta..   onda se radnja premesta na neki most koji je zazidan sa obe strane,nemam snage da skocim s mosta..preko puta mene neki pas..

SandraD.

pa ne znam,po meni mislim da treba da doneses neku vaznu odluku u zivotu,a ti kao da je stalno izbegavas,kao da se plasis da nacinis neki korak....

Coolgemini

Hmm...Sandra,da li bi htela da napravimo neki sanovnik ili cak mozda da otvorimo ordinaciju za tumacenje snova?? :V
recimo,ti uzimas 60% a ja ostatak,posto si bas dobra u tumacenju...Svaka ti cast za poslednje tumacenje 8)pogodila si nesigurnost,kao i bekstvo od donosenja odluke :)evo saljem ti jednu kosku :wink: