Sta sanjate?

Started by nasty girl, 27-06-2006, 18:58:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SandraD.

Jasmina,predivno!!!Ovo je odlično tumačenje!Ja sam se svakako jako loše osećala,što sam se vratila na isto mesto,i100% si u pravu!!!To je neka velika promena....

Al-Jasmina

Nema na cemu, i drugi put... :[
Ali san ti je, quote mene: Puslica!!!!!!!!!!! :happy:
I ostalima, ako zele!  :wink:

Coolgemini

Sandra,svet je toliko mali za tebe,tako da se potrudi da postane jos manji..Ni sama nisi svesna koliko si svestrana,tako da pokusaj da razumes da ni ovo tvoje ''kopno'' nije merodavno tvojim pravim mogucnostima..Zao mi je(pretpostavljam i tebi) da je kod tebe odavno postala bolna cinjenica,bolje zvuci izreka:'' Znam,da nista ne znam''..tako da je za ovaj tvoj san,barem meni,najlogicnija pretpostavka nezadovoljstvo usled umanjenosti sveta i nemogucnosti da saznas stvari koje su van okvira tvojih realnih mogucnosti.. :`..premda...''The trouth is always out here..''... :wink:

SandraD.

vrlo interesantno tumačenje,ima i tu istine....čak dosta suÅ¡tinsko objaÅ¡njenje,hm....sviÄ'a mi se....možda ću se setiti joÅ¡ nekog,pa ću zapisati......

Bred

Tema ko stvorena za mene 
Snovi su mi jedna od najintrigantnijih oblasti ljudskog uma. Tvrdim da se analizom snova moze MNOGO otkriti o samoj osobi a opste je poznato da neki psihoterapeuti terapiju sa odredjenom kategorijom pacijenata zapravo zasnivaju na analizi snova
Podsvesno zauzima 90% ljudskog uma, to smo svi ucili u srednjoj skoli. Snovi su odraz podsvesnog. Zakljucak izvedite sami
Ja tacno znam kad, sta I zasto sanjam. Mozda zvuci kao da preterujem ali verujte da je tako. Mislim da sam se dovoljno samopoznao da tacno znam kad I zasto nekog ubijam u snu. Salim se
Moj recept-kad god se nalazite u velikoj zivotnoj dilemi-protumacite snove koje sanjate u tom periodu-ako umete da ih tumacite-ukazace vam se resenje! Neverovatno ali istinito! Ali opet kazem ako umete da PROTUMACITE svoje snove, dakle asocijacije, da se dovoljno samopoznajete pa da znate sta vam neki predmet, osoba I uredjaj predstavljaju….
Hvala Bogu, nikad nisam sanjao da me neko juri ili nesto slicno, bilo je samo prisutno osecanje straha, koje jednostavno paralise, svestan si da se opasnost priblizava ali nemas pojma odakle I u kom obliku dolazi… To sto ne sanjam da me neko juri ili ubija objasnjavam time da mi je savest krajnje cista I da niko ne bi imao razlog da tako nesto I pokusa… A I kad bi pokusao-lose bi se proveo jer kad zapnem, idem do kraja, a to podrazumeva da bih ga/ih komadao I zubima u nedostatku adekvatnih sredstava…
Jednom mi je rekla jedna devojka koja mi je gledala natalnu kartu da imam vidovnjacke snove…Nisam joj verovao ali sad…. Hm
I znate onaj trip, da vam se cini kao da ste u odredjenoj situaciji na odredjenom mestu vec bili a ne mozete da se setite odakle to? E pa odgovor je, u snovima.
Jedna molba za sve clanove-kada pisete dugacke postove pokusajte da pravite razmak izmedju pasusa jer je tako preglednije I manje zamorno za citanje a pazite I na pravopis I koriscenje znakova interpunkcije
Tema “Sta ste sanjali” ce moci da opstane dok ne naleti neko sa strane I unisti vrednost ove teme bezveznim komentarima I svojim “snovima”…

Darker

QuoteMoj recept-kad god se nalazite u velikoj zivotnoj dilemi-protumacite snove koje sanjate u tom periodu-ako umete da ih tumacite-ukazace vam se resenje! Neverovatno ali istinito! Ali opet kazem ako umete da PROTUMACITE svoje snove, dakle asocijacije, da se dovoljno samopoznajete pa da znate sta vam neki predmet, osoba I uredjaj predstavljaju….
Kad god se ja naðem u nekoj velikoj ¾ivotnoj dilemi - ja obavim samozadovoljavanje i nema frke :> :> :>Toliko o bezveznim komentarima :> :> :>
I hipnoza, je vrsta sanjanja, zar ne? snovi su na¹ jedini prozor u nesvesno, ¾alosno je ne otvoriti ga ponekad i provetriti mozak :> :> :>

SandraD.

#66
Bred me je inspirisao na neka razmisljanja....Taj efekat "vec vidjeno",neki objasnjavaju u pretpostavci da istovremeno koegzistiraju tri vremenske dimenzije:sadasnjost,proslost i buducnost(crne rupe u svemiru).To je interesantno tumacenje,po ovome- ono sto je sada, vec je bilo,pa cak i ono sto ce biti zapravo je vec bilo,jer sadasnjost je i proslost i buducnost....

Po Budizmu postojanje i jeste jedinstvo svega,pa cak i vremena:malo dete je ujedno i starac i samrtnik i bice u utrobi i pre nje.ja sam cesto imala snove u kojima sam dete,devojka i starica,i uvek jedna traga za drugom.Posotje takodje i tumacenja,da su se slicni dogadjaji u proslosti dogodili,samo su zaboravljeni.Svi smo mi vidoviti,samo sto je covek jako udaljen od sebe samoga,on ne shvata svoju sustinu.Covek ima snaznu intuiciju,samo sto je ne slusa....Svaki covek sanja prorocke snove,samo sto ih ne raspoznaje.....svaki covek oseca opasnost,samo tog osecanja nije svestan.

Probajte da zapisujete svoje snove.Videcete kako se nakon dvadesetak zapisanih snova,otkriva citav mozaik,kako se povezuju niti.Mnogo je korisno zapisati san,jer tako napisane reci postaju asocijacija,koja je veoma olaksavajuca za tumacenje.Neverovatno je kako jedan san ne moze mnogo da kaze,i kako su snovi zapravo veoma povezani...oni nam govore o nasem stanju psihe u odredjenom periodu,cak predskazuju odredjene dogadjaje.....

p.c. Brede,ovo je cini mi se tema "Sta sanjate",tako se zove,pa mislim ona tvoje recenica da ljudi ne pricaju svoje snove i nije bas na mestu,a i komentare ne moras bas deteljno da citas,ako ti se ne svidjaju :B

Coolgemini

upravo to.....sadasnjost nosi proslost, ona se urezuje u nasu podsvest,snovima se izrazava sadrzaj nase podsvesti i sve se to realizuje u buducnosti :! :!..fabulous!!!...kroz san se manifestuje proslost,maskira sadasnost a predvidja buducnost....Let's be oracles!!!!!... :wink:  :wink:  :wink: :V :V

Al-Jasmina

OK,
apropopo tibetanskog uverenja o tome da je vreme sveprisutno
(fascinira me ta 4ta koordinata :))
imam utisak da ako se svemir siri, da crne rupe jedu visak tog sirenja...ukljucujuci i vreme :smile:
I posle cujem da je neko vec izneo tu teoriju... :P

Sanjala sam, kao i Sandra,
sebe koja vodim sebe (od 2 god) i trazimo nekoga...
I znam o cemu se radi...ali mislim da ima jos neka dimenzija u svemu tome...

Snovi su najlaksi ulaz u svet nesvesnog,
a taj isti svet se sastoji iz amalgama svega sto je
traumiralo,
fasciniralo,
inspirisalo
i cemu su tezili
svi oni koji vam prethode  :)
A tu se kriju i razlozi zasto nesto zelite i kuda ste se zaputili...
Am-azing, isn't it?  :)

U snovima lakse setimo svoje proslosti,
jer sve sto nam se dogodilo mozak pamti
ali mi ne uspevamo da ovladamo njime dovoljno da bismo
se tim informacijama sluzili po nahodjenju.
(istina, postoje metode...)

Apropo deja vu-a,
ponekad mi "sine" da je buducnost unapred znana i da smo
dobrovoljno pristali da se igramo zmurke za zivotom :wink:
Mada, slazem se sa Bredom...u snovima se desi toliko toga...

Bred

Evo ja sam nocas npr sanjao da mi je neko od kolega rekao, tacnije, ubedjivao me da usmeni iz farmakognozije vazi 1god (a meni taman sad istice I morao bih ponovo da spremam) I da je onda I to uslov za petu.  Prepao sam, se koliko je to bilo stvarno, prava nocna mora…


Al-Jasmina

Kontaktiraj Adonisa, mozda je u pitanju prekognicija-a ta cura rece da imas vidovite snove... :happy:
Kad je fax u pitanju sanjam da ne znam nista na ispitu ili da kasnim ili da sam gola :P :) uzas...

Coolgemini

ma daj bre Jasmina. :wink:...pa mi farmaceuti uvek sanjamo ispite,i to najvishe kako padamo..a obicno ono sto sanjas,desava se suprotno na javi :>  :>  :>

Al-Jasmina

Pa jos uvek nisam usla u studentsku legendu kao prvi pogubljenik koji je na ispit dosao NUDE!!!!  :>
Svi zivi studenti to sanjaju, to i kazem...podvuceno licnim primerom...  :happy:

Bred

Pa ja npr ne sanjam bas da sam go otisao na ispit, hahahahaha!
Da se vratim na ono sto je receno par postova iznad...
Pa sad, hocete da kazete , da u snovima porzivljavamo sve ono sto su I nasi preci doziveli u relanom zivotu? Tako ja shvatih I ako je tako onda je malo preterano.
Tvrdim da covek ako dovoljno dobro proanalizira svoje snove moze potpuno da upozna samog sebe cak I onu najcrnju stranu svoje licnosti koju duboko potiskuje a koja cuci u SVAKOM od nas
@sandra-ne razumem sta si htela reciovm u p.s? Ja moram da pratim sve teme, komentare pa I potpise SVIH korisnika. I sta znaci onaj smajli? Da bi da me banujes? Pa. malo teze :K

SandraD.

Evo ovako..Prvo snovi su razliciti,ima onih koji su individualni,ali ima i kolektivnih snova,koji odslikavaju filogenetsku proslost,(onu proslost koju smo nasledili od preistorijskog coveka)dakle ti snovi prikazuju simbole kojima se prvi covek koristio.On naravno nije govorio,a simbolika reci je viseznacna i prema tome nejasna i nepouzdana.Slikovni simboli mnogo su pouzdaniji i jasniji,iza njih nema skrivenog znacenja.Mi ne mozemo da prozivljavamo ono sto su nasi preci prezivljavail,mi smo samo nasledili negde u nekoj mozdanoj celiji kod proslosti,odnosno psihe nasih predaka,koji su se sluzili vise intuicijom,nego razumom,a naravno kasnije, napretkom civilizacije ,covek se otudjio od sebe samoga,odvjio podsvest od svesti,pa je cak i negira.Ako te to zanima,procitaj Junga i njegove ucenike,bice ti jasnije.
Sto se tice onog p.s. ja sam stekla utisak,posto je moj san bio poslednji,a kasnije su usledili komentari,kako ja kvarim temu koja se zove Sta sanjate?pisuci svoj san,za kojim su ponovo usledili komentari,pa je onda tema upropascena.Mozda sam se prevarila ali takav sam utisak stekla,a drugo taj ban je samo simbolican,nema potrebe da se mnogo uzrujavas zbog toga,a nemam nameru da stvaram neprijatelje,nego sam na vasem forumu da bih stekla prijatelje!Pozdrav!!!