Sta sanjate?

Started by nasty girl, 27-06-2006, 18:58:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Bred

Quote from: AquArius on 23-07-2006, 10:16:46
... (da Brede, polozio si :V ).


I hvala Bogu na tome. Jos uvek , svaki drugi, treci dan gledam index da vidim da li je ocena upisana :> Slazem se za Coolgeminija, odlicno se razume u tumacenje snova, mozda treba da pored dezurnog astrologa dobijemo I dezurnog tumaca snova? :K


Coolgemini

Hahahahahah.... :V :V :V...Moze...Moze... :>....samo mislim 5 evrica po snu (nisam bas toliko skup) :K :K

Bred

Pa ovde I pricamo o psihologiji snova, ako se tako moze nazvati.
Problem je coolgemini, sto niko ta iskustva nece da prihvati, valjda svako hoce sam da se muci
A onda se postavlja I pitanje da li je ISTA vredno tolikog stresiranja kao farmaceutska kada tragovi, nimalo prijatni, ostaju tako dugo u (pod)svesti…

Coolgemini

Pa druze moj,jeste da je farmaceutska bila stresno podrucje za tebe i svakako je normalno sto je ona ostavila duboke tragove u tvojoj podsvesti...svaki dozivljeni stres biva registrovan u nasoj psihi i u zavisnosti od intenziteta tih stresova ,posledice se mogu javiti u snovima,posto u svesnosti ti ne vidis ono sto ces tek videti dok sanjas.. :!..ti si spremao farmaceutsku,ulagao napor i trud a  ujedno si se i stresirao zbog moguceg ishoda jer nisi bio siguran u svoje znanje..Medjutim,kako je sadrzaj snova uglavnom suprotan sadrzaju istog na javi,ti si farmaceutsku bio tako dobro spremio da je obrnuto pocelo da ti se urezuje..:1..Na kraju si polozio ispit,ali je sve neprijatno i stresno ostalo u podsvesti....
Hteo sam reci da podsvest indirektno utice na tok zbivanja u svesnosti...Tebi je farmaceutska stvorila neki cudan strah(mislim na proslost) koji se ispoljavao snovima,a koji te je ujedno terao da ne prestajes sa radom i nastavis dalje..Ti to nisi znao,ali si kao po inerciji ili kao da ti je nesto pricalo iznutra da se ne predajes,nastavio sa radom.... :wink:..u tome lezi moc podsvesti,koja u mnogim okolnostima znaci :! :!.... :wink:

Bred

Saznanja
Tumacenje snova








Prilikom tumacenja snova vazno je pridrzavati se sledacih principa:

* Snovi ne trpe ostru podelu na muske i zenske. Zenski snovi su nesto mastovitiji; zene cesce imaju snove u boji i iskrenije su u razgovorima. U snovima su sklonije verbalnoj agresiji za razliku od muskaraca koji su skloniji fizickoj agresiji.
* Kod seksualne simbolike snova vazno je starosno doba i pol snevaca. Kod mladjih osoba u punoj potenciji takvi snovi se mogu shvatiti bukvalnije, dok kod zrelijih osoba oni imaju drugaciji smisao. U svakom slucaju, treba ih vezivati za ljubav i strast.
* Jedan simbol ili pojedinacni simboli retko mogu da objasne poruku sna. Treba uzeti u obzir kombinaciju simbola kao i njihova povoljna i nepovoljna znacenja. Potom, jedan te isti simbol moze da se odnosi na razlicite stvari stoga, treba iskristalisati i odrediti sustinu.
* Simboli koji nagovestavaju smrt najcesce nisu i dokaz da ce se ona desiti. Jer, smrt ne mora da bude samo fizicka. Covek moze da "umre" i duhovno ili moralno, moze zeleti da se oslobodi neke osobe (te sanja njenu smrt).
* Ako covek nije u stanju da protumaci san ili mu se on ucini nelogicnim, potrebno je da prati svaki svoj naredni san. Jer kao sto jedan simbol ne moze uvek da odgonetne san (sadrzajnu poruku), tako ni jedan san ne mora uvek da bude dovoljan za razresenje poruka koje snovi u nama ispisuju.


Statisticki pokazatelji:

Istrazivanje koje su izvrsili francuski neurobiolog J. L. Valatx, specijalista za san, i psihoanaliticar Pol Denis pokazala su sledece:

Koliko se ispitanika seca svojih snova?

21% - nikad se ne seca
6% - seca se svakog jutra
12% - seca se vise puta nedeljno
60% - seca se povremeno
20% - nije u stanju da isprica svoj najupecatljiviji san
32% mladjih osoba se seca svojih snova
13% starijih od 60 godina se seca svojih snova

O cemu najcesce sanjamo?

O ljubavi:
22% redovno sanja da vodi ljubav ili da se zaljubljuje
(29% muskaraca i 16% zena).

O uspehu:
22% cesto sanja uspeh, a 13% da otkriva blago ili dobija na lutriji
(25% muskaraca i 19% zena).

O strahu:
23% sanja neuspeh, a 17% sanja nesrece
(18% zena i 10% muskaraca).

O smrti:
34% sanja umrle osobe, 9% sopstvenu smrt, a 19% posto da gubi blisku osobu.

O porodici:
40% cesto sanja roditelje, a 38% bracnog druga.

O deci:
sanja 43% zena i 27% muskaraca.

O poslu:
21% sanja profesionalnu sredinu, a 5% da gubi posao.

O licnostima iz javnog zivota:
6%, od cega 19% mladih.

O prijateljima:
46%, od cega 79% mladih i 30% starijih od 60 godina.
Izvor (http://www.astrolook.com)

Darker

u poslednje vreme sam sanjao dva sna koji su mi se urezali.
1. je bio o tome kako devojka vozi mene i jo¹ dva ortaka i pored mojih upozorenja nastavlja da ubrzava i na kraju se survamo u provaliju, ali ostaje ¾ivi i zdravi sa manjim ogrebotinama, to i mogu sebi da objasnim nekako...
2. me je frapirao... sanjao sam WOMBAT!! Nikad èuo za to... ali u snu to su 4 diska, koji rade i bez struje, sami pokreæu ureðaj u kome se naðu i projektuju slike, muziku, film i zaboravio sam ¹ta jo¹... oni potpuno ispiraju mozak i slu¾e velikim korporacijama da upravljaju potro¹aèkim stanovni¹tvom, seæam se da sam gledao jednu sliku, koja se stalno ponavljala i da sam se probudio totalno istripovan... Ludnica... :>

Maslacak

Uuuu...ovaj 2. je bas mocan! Pa cak znas i ime tog fantasticnog uredjaja :twisted:. Na zalost, nije tako daleko od realnosti...a mozda su te i samo izludele uzasno iritirajuce reklame za deterdzente i uloske O0

A pazite sad ovo...skroz dobar trip! Sanjala sam da sam musko. :> Ja i drustvo smo bili neka grupa krimosa, narkosa, propalica... Sve sa crnim koznim jaknama i dugim masnim kosama. I kidnapovali smo neku devojku, valjda zbog para. A onda sam se ja zaljubila/o u nju, i pustila/o je, iako znajuci da ce me oni ubiti kad saznaju. Eeeh...sta ti je romantika :K

Inace cesto sanjam da sam u nekim okrsajima, borbama, kako punim pistolj i pucam... Ili da spasavam nekog, a cela radnja se odvija kao film, pri cemu ja vidim i sta se desava drugima, za vreme dok ja nesto radim... Sanjala sam da sam i roze Mocni rendzer...ali to je bilo davno :happy:. Moje tumacenje: previse gledam TV. :>

sandric

wombat je mala zivotinjica koja zivi u Australiji,slicna je morskom prasetu....

Coolgemini

Quote1. je bio o tome kako devojka vozi mene i jo¹ dva ortaka i pored mojih upozorenja nastavlja da ubrzava i na kraju se survamo u provaliju, ali ostaje ¾ivi i zdravi sa manjim ogrebotinama, to i mogu sebi da objasnim nekako...
...brze voznje i putevi u snovima obicno znace manje -vise konstantan i uobicajen zivot,bez nekih vecih problema i cimanja...provalija bi mogla da znaci neku nesmotrenost,ili jos bolje neki nesporazum ili neprijatan dogadjaj...pretpostavljam da je sa nekom drugom osobom,ne sa sobom :)
Quote2. me je frapirao... sanjao sam WOMBAT!! Nikad èuo za to... ali u snu to su 4 diska, koji rade i bez struje, sami pokreæu ureðaj u kome se naðu i projektuju slike, muziku, film i zaboravio sam ¹ta jo¹... oni potpuno ispiraju mozak i slu¾e velikim korporacijama da upravljaju potro¹aèkim stanovni¹tvom, seæam se da sam gledao jednu sliku, koja se stalno ponavljala i da sam se probudio totalno istripovan... Ludnica...
...hehe...ovo mora da je posledica gledanja australijskih emisija o zivotinjama uz neku dobru muziku... :K..salim se...mozda ces otkriti nesto u buducnosti,neki lek koji ce promeniti celo covecanstvo il otrovi koji ce unistiti sve najvece korporacije...Hahahaha :> :>

Coolgemini

QuoteA pazite sad ovo...skroz dobar trip! Sanjala sam da sam musko.  Ja i drustvo smo bili neka grupa krimosa, narkosa, propalica... Sve sa crnim koznim jaknama i dugim masnim kosama. I kidnapovali smo neku devojku, valjda zbog para. A onda sam se ja zaljubila/o u nju, i pustila/o je, iako znajuci da ce me oni ubiti kad saznaju. Eeeh...sta ti je romantika
:> :>...Pazi se,mozda si bila muskarac u proslom zivotu koji je bio okoreli manijak, poznat i gonjen zbog kidnapovanja mladih i slatkih devojcica. :wink:..ili je mozda prevelika zelja za osecajem kidnapovanja :K :K :K

Maslacak

Quote from: Coolgemini on 28-07-2006, 16:37:29
:> :>...Pazi se,mozda si bila muskarac u proslom zivotu koji je bio okoreli manijak, poznat i gonjen zbog kidnapovanja mladih i slatkih devojcica. :wink:..ili je mozda prevelika zelja za osecajem kidnapovanja :K :K :K

Haha...e to bi bilo cool...kako ono moze da se sazna sta si bio u proslom zivotu? :> Ej, ajde stvarno, kakvo bi ozbiljno tumacenje moglo da se izvuce iz takvog sna?

A nocas sam sanjala neko kao bombardovanje...ja sam na nekom malom ostrvu (inace sam se vratila sa Krfa pre 10ak dana) i gledam kako pucaju na nas. A pucaju iz nekog kao svetionika-topa na sred mora i mi (sa porodicom sam) gledamo gde i kako usmeravaju cev i kako ce da pucaju. Prvo je bilo jako daleko, a onda su pogodili i bas blizu, ali mi smo uspevali da pobegnemo. Medjutim, meni nista to uopste nije bilo strasno, san je imao bas neku duhovitu i zabavnu stranu, nikakav strah nisam osecala, niti sam posle budjenja osetila to kao nocnu moru. Sve vreme smo uzivali gledajuci vatru, i gde ce sledece da pucaju :> Koji sam ja bolesnik...

Darker

Vladeta jerotiæ je jednu celu emisiju Agape posvetio snovima, vrlo zanimljivo... U principu, znam ¹ta mi koji san znaèi, trudim se da oslu¹kujem, ali ono za wombata nikako :> :>
I pojma nisam imao da je neka ¾ivotinjica...Ali podsevst èuda èini...

bla

sanjam kako bijem neke ljude u ludnici ciji je upravnik meca dobric. frikin' a?

Bred


MaslackU, onaj tvoj san da si musko I da se zaljubljujes u devojku… hm… Mislim da bi ozbiljnijim razmisljanjem sama mogla da dodjes do zakljucka sta znaci :wink:

Coolgemini

Da,da...slazem se Bred..tumacenje tog sna je potpuno ocigledno i vidljivo... :wink: :wink: :loptica