Sta sanjate?

Started by nasty girl, 27-06-2006, 18:58:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Maslacak

Ali zasto se onda ja osecam najodmornije uprao nakon noci bez snova? Snovi cesto umeju da me izmore, ili istripuju sto mi utice na ceo dan posle...ali opet ih ne bi menjala nizasta :>

Ja mislim da propustas mnogo, nemas pojma sta sve mozes doziveti i proziveti kroz snove... :happy:

Coolgemini

....bez obzira da li je san pozitivnog ili negativnog sadrzaja,oslobadjas se izvesnog napora kojeg nosis u sebi...jeste da se posle loseg sna osecam uzasno i istripovano,ali nekako mi je lakse da nastavim sa drugim radnjama i imam utisak kao da sam se lisio nekog svog nedefinisanog straha..i interesantno je da mozes sanjati i los i dobar san istovremeno..meni se bar desilo da mi je posle uzasnog sna nastupio jako prijatan san...kao da sam imao potrebu da neki nepoznati teret kompenzujem zadovoljstvom,a mozda sam to mnogo i zeleo,pa me je podsvest nagradila.. :)

Al-Jasmina

Da li vam se ucini da su neki snovi bili realniji i intenzivniji od drugih - pa samim tim i bitniji?

Mislite li da su oni na neki nacin u stanju da spoje /  povezu
ljude koji istovremeno misle jedni na druge? :wink:

Bred

Intenzivniji da, za owu drugu recenicu licno mislim da moze da poweze mada to nema nikakwog utemeljenja u nauci...

Coolgemini

svaki san je bitan na svoj nacin...iako cesto ne mozes svaki da protumacis,svaki je posledica nekog naseg psihickog konca...naravno,imas jako intenzivne i manje,ali ovi jako intenzivni se dosta urezuju,pa onda razmisljas o tom snu doveka.. :K...razmisljao sam o tome da li osobe koje razmisljaju jedna o drugoj sanjaju iste stvari...moguce,ali pre bih rekao da ona osoba koja vise razmislja o drugoj pre sanja nego druga jer je preokupirana mislima o drugoj osobi..a za neke parove mislim da oni malo sanjaju iste snove jer njima veza dodje kao neki sablon..oni jako slabo u vezi i razmisljaju jedno o drugom... :roll:

Maslacak

Ja i decko smo jednom sanjali skoro potpuno identican san, samo u razlicito vreme... Zapravo, ne bukvalno identican, nego sam ja njega sanjala u jednoj situaciji, a onda je on sebe sanjao u toj istoj...pri cemu mu uopste nisam ispricala svoj san...

Mogu da povezu, itekako... :happy: Podsvest nosi mnogo mnogo vise informacija nego svest...

Verovali ili ne, ja se bas dobro secam da sam pre neke dve godine sanjala ovaj forum! :> :> :>

nasty girl

da slazem se da su realniji od drugih mada ja cesto kada sanjam ruzan san ja sam svesna tog sna i onda sebi kazem to je san ,probudi se...

Quote from: Coolgemini on 07-08-2006, 22:18:02
....bez obzira da li je san pozitivnog ili negativnog sadrzaja,oslobadjas se izvesnog napora kojeg nosis u sebi...jeste da se posle loseg sna osecam uzasno i istripovano,ali nekako mi je lakse da nastavim sa drugim radnjama i imam utisak kao da sam se lisio nekog svog nedefinisanog straha..i interesantno je da mozes sanjati i los i dobar san istovremeno..meni se bar desilo da mi je posle uzasnog sna nastupio jako prijatan san...kao da sam imao potrebu da neki nepoznati teret kompenzujem zadovoljstvom,a mozda sam to mnogo i zeleo,pa me je podsvest nagradila.. :)

ja se posle svakog sna budim izmoren i umorna i meni se cini da noc u kojoj nema snova je savrsena...


Quote from: Maslacak on 08-08-2006, 12:27:31
Verovali ili ne, ja se bas dobro secam da sam pre neke dve godine sanjala ovaj forum! :> :> :>

:K :K :K :K :K :K :K

Maslacak

Quote from: nasty girl on 08-08-2006, 15:29:22
da slazem se da su realniji od drugih mada ja cesto kada sanjam ruzan san ja sam svesna tog sna i onda sebi kazem to je san ,probudi se...

E da, i ovo je interesantna stvar...

Ja odavno vise ne umem da prepoznam san u snu, a kad sam bila mala, to sam mogla... Bas tako, kazem sebi da je san, i probudim se. Nervira me sto to vise ne mogu  :hm

Ne znam sta odredjuje koliko ce neki san biti intenzivan ili realan, ali me to bas zanima... mozda je zaista u pitanju njegov znacaj? Mada su cesto moji najrealniji snovi potpuno nebulozan odraz svakodnevice...na najludji nacin nabacano i izmiksano sve sto sam cula tog dana :K


SandraD.

naravno da postoji telepatija,dakle da osobe sanjaju iste snove,to je dokazao i Jung u svojim eksperimentima.Meni se desavalo da sanjam jednu osobu o kojoj uopste nisam mislila,nista mi nije ni znacila,gotovo da smo se slabo poznavali,isli smo u isti razred u srednjoj skoli,ali nismo ni progovarali mnogo.Ali mi se neprestano javljala u snovima,to me je vec nerviralo,barem da sam imala neke emocije prema njoj ili bilo sta,ali bas nista.I onda jednoga dana saznam da je ta osoba imala duboke emocije prema meni,i pitala sam se kako to da ja bas nista nisam osetila kada bih bila u njegovoj blizini,bas nista,e sada je pitanje da li je to bilo moje nesvesno osecanje,ili je pak ta osoba nesto telepatski slala,pre mislim da je ovo drugo,odnosno stalno sam imala taj osecaj.Ti snovi nisu bili uopste vezani za neku ljubav ili strast,vec sam ja sa tom osobom putovala na neka nepoznata mesta....posle sam saznala da se ova osoba bavila nekim psiholoskim metodama,u vezi podsvesti,kao recimo sto je Silva metod ili tako nesto,i aktivno ju je primenjivala,tako da je ovo dokaz da tu ima nesto,da se virulentnim silama koje je poceo da dokazuje i sam Nikola Tesla,prenose misli velikim razdaljinama,samo treba znati kako,ako moze nesvesno,slucajno,verujem da moze i svesno,kontrolisano!

Al-Jasmina

Evo kako sam ja (na primeru) podelila snove po intenzitetu:

Recimo manje bitan san mi je onaj u kome se nesto kao desava,
mozda je i nebulozno ali meni nekako nije bitno, stvari mogu da budu i maglovite, ali sve se to desava samo od sebe i po principu- tuci i prolazi...
nisam "srcem" u dogadjajima u snu...
probudim se i zaboravim ga ...ono pravac Recycle Bin  :>

Bitniji mi je bio npr.san u kome sam sanjala i opazala
toliko detalja, teksture, mirise, boje...cula su radila...
bila sam u stanju da osetim dodire...
Budjenje bude kao izlazak iz Matrixa...
Bez daha, totalno zbunjena i zachudjena (ugl.prijatno ili u neverici)
Tada pomislim na to da ljudi koje tada sanjam nekako udju u moj san
tako sto misle na mene intenzivnije (jer ja tada nisam na njih)


Zato mi je Sandrin odgovor VRLO interesantan!

PS''Welcome back!" :)

Coolgemini

Quoteposle sam saznala da se ova osoba bavila nekim psiholoskim metodama,u vezi podsvesti,kao recimo sto je Silva metod ili tako nesto,i aktivno ju je primenjivala,tako da je ovo dokaz da tu ima nesto,da se virulentnim silama koje je poceo da dokazuje i sam Nikola Tesla,prenose misli velikim razdaljinama,samo treba znati kako,ako moze nesvesno,slucajno,verujem da moze i svesno,kontrolisano!
...meni je to polje jako interesantno,narocito zbog toga sto je nedovoljno istrazeno.. :shock...danas mnogo pricaju o mogucnosti astralne projekcije misli pomocu svesne kontrole uma..znam da Silva metod pruza informacije o aktiviranju nepoznatih mozdanih hemisfera i govori o uticaju tih hemisfera na inteligenciju,snalazljivost,ali mi je i dalje strasno enigmaticno na koji nacin svesnom kontrolom mozemo prenositi misli??verovatno to prenosenje ima neke veze sa Teslinim teorijama o indukovanju struje na velike razdaljine bas kao sto je Sandra napomenula. :`?. :hm

SandraD.

Hvala Jasmina,ovo je jos jedan dokaz da mislimo slicno,Coolgemini,i ja bih volela da saznam na koji nacin se svesno kontrolise prenosenje misli,ali mi smo zaostali,mislim da kod nas jos uvek nema ljudi koji su kvalifilovani za ove metode......ali nadam se jesnoga dana.......strpljenja.....samo da ne ostarimo puno,ali mi Blizanci nema da brinemo,mi smo vecno mladi!Pozz....

nasty girl

nocas sam sanjala da me juri neki lik koji hoce da me ubije.... ali srecom brzo sam ukapirala da je to samo san... :wink:

Coolgemini

Imas veliku nesigurnost i nepoverenje prema ljudima i to te poprilicno uznemirava...Obicno se tako tumaci bilo kakva jurnjava ili neko bekstvo :wink:
s tim sto je u pitanju mozda neka osoba od koje se mnogo pazis ili si nekako rezervisana prema njoj,pa dosta razmisljas kako da promenis svoj odnos prema toj osobi.... :angel:....samo pazi da te ne uhvati u snu :K :K

SandraD.

ako cemo po Frojdu,kao sto sam vec negde rekla,svako nasilje u snu moze da nagovesti nesto po pitanju seksualnog nagona,pa ovde je moguce da ti osecas neku fizicku privlacnost prema nekoj osobi,koja nije ili ne moze iz nekog razloga biti ostvarena,u svakom slucaju to je neko neslaganje...zelja koja nije zadovoljena......