Predsednièki izbori 2008- I i II krug

Started by darusaz, 12-12-2007, 17:44:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

endi

DS-ovci su POZVALI LJUDE DA IZVR©E KRIVIÈNO DELO rekav¹i ''sakrij babi liènu kartu''!!!
Objasniæu: sakrivanjem liène karte onemoguæeno je toj osobi da glasa, ¹to je Ustavom zagarantovano pravo!
A da ne prièam o moralu!

Nadam se da nesreæna bakica ima vozaèku ili paso¹!   :nene: :stid:

Wlada

Ко каже да је иза тога ДС?
Можда су то симпатизери ДС-а, али странка не може да се оптужи за тако нешто (осим ако не постоје добри докази...а не постоје).  :wink:

pig_am_am

ma jel se secate to je bila prica iz.... :hm poljske?


ja se nadam da bakica nema vozacku  :K


[off] a pasosa moz da ima tri ako hoce, sto se mene tice [/off]

lelemud

Nije stereotip niti predrasuda ocekivati da ce Nikolic vratiti ovu zemlju u izolaciju, kao sto je neko ovde vise puta rekao. Bio je predsednik skupstine nekoliko dana pa smo videli sta se desilo. Ali kada bi do toga doslo verovatno bi opet bili krivi Amerikanci, Svabe, Englezi, masoni, Irokezi, vanzemaljci...

Masha

Quote from: endi on 02-02-2008, 16:45:19
DS-ovci su POZVALI LJUDE DA IZVR©E KRIVIÈNO DELO rekav¹i ''sakrij babi liènu kartu''!!!
Objasniæu: sakrivanjem liène karte onemoguæeno je toj osobi da glasa, ¹to je Ustavom zagarantovano pravo!
A da ne prièam o moralu!

Nadam se da nesreæna bakica ima vozaèku ili paso¹!   :nene: :stid:
Kad vec pominjes moral, kako bi nazvala to sto se danas pojavljuju leci stampani u ime LDP-a koji pozivaju ljude da ne izadju na izbore? Izborna tisina je u toku i ne moze nista da se demantuje, a kad bude moglo, izbori ce biti zavrseni. Dakle, ako naidjete na te letke, a pun ih je Dorcol, znajte da su lazni tj. nisu delo LDP-a. Ovo je, pretpostavljam, moralno?

dirigent

Quote from: lelemud on 02-02-2008, 17:53:16
Nije stereotip niti predrasuda ocekivati da ce Nikolic vratiti ovu zemlju u izolaciju, kao sto je neko ovde vise puta rekao. Bio je predsednik skupstine nekoliko dana pa smo videli sta se desilo. Ali kada bi do toga doslo verovatno bi opet bili krivi Amerikanci, Svabe, Englezi, masoni, Irokezi, vanzemaljci...


     Bio je predsednik skupstine , jer su ga demokratski izabrali , sta god mi mislili o tome.
      Dao je ostavku radi drzave same po sebi , da bi se doneo budzet ,a sve zbog nesposobnosti i nezajazljivosti Kostunicinih i Tadicevih rekombinacija , i dvadeset i sestog nultog principa.

       Cak je i Ceda Jovanovic izasao za govornicu skupstine i tom prilikom rekao da se Tomislav Nikolic jedini u situaciji poneo ozbiljno i odgovorno i dao ostavku zarad drzavnih interesa , iako nije imao obavezu da to isto i ucini.

      Prema tome ne kritikujte nekog zato sto ga Evropa ne voli ili voli , vec na osnovu onoga sto cini.

lelemud

Zasto je dao ostavku ne mozemo da znamo, ne poznajemo ga intimno tako da ne znamo kakav tok misli ima. Da je postupio odgovorno dajuci ostavku se slazem, da li zbog interesa drzave ili sebe je drugo pitanje. A ja njega osudjujem na osnovu onoga sto je ucininjeno dok je on bio na vlasti 90-ih ali i dok je bio predsednik skupstine tih nekoliko dana. Njegova izjava o mogucnosti uvodjenja vanrednog stanja i da je data cisto hipoteticki, kako je on kasnije tvrdio, je bila izuzetno nesmotrena. On kao odgovoran politicar je morao da zna da ce samo pominjanje takve opcije u tako delikatnom trenutku dovesti do destabilizacije, kao sto i jeste. Svi se secaju i ostrih reakcija zapada,i pada vrednosti berze, skoka evra itd. do kokih nije doslo, kako neki tvrde, samo zbog toga sto je on dosao na tu poziciju vec u mnogome i zbog te izjave.


Wlada

А шта ћемо на основу тога што је за скупштинском говорницом Вука Драшковића назвао гов*о?

Ето шта он чини! Ја Бориса Тадића никада нисам чуо да је изговорио вулгарну реч (поготову не за скупштинском говорницом).

dirigent

Sto se tice izjave o vanrednom stanju , ona je grubop isrgnuta iz konteksta.

   njega je novinar pitao

  - Kakve pravne mogucnosti mogu da se preduzmu da dovedu do resenja krize oko uspostavljanja vlade?

     I one je odgovorio citirajuci odredbe i resenja koje ustav dopusta , izmedju ostalog i to. Znaci on je govorio iz treceg lica ,

     ali je to tendenciozno preneto , kao i sve ostalo sto bilo koji politicar prenese , a novnari zloupotrebe zamenom teze ne bi li naduvali gledanost ili citanost svojih glasila.

     Draskovic nije g... , ali se mnogo puta poneo kao tako , ali naravno potpuno neadekvatno izjaviti za skupstinskom govornicom.
     

Wlada

Да ли то значи да сутра, говорим хипотетички, у сусрету са рецимо Хавијером Соланом као представником ЕУ, може дотичном да каже неку сличну вулгарноувредљиву ствар (он се понео као много веће гов*о када су нас бомбардовали) јер нема самоконтроле?
Не желим да неко такав представља Србију.

lelemud

To jeste bilo navedeno kao jedna od opcija ali navedeno na neprikladaan nacin. Slusao sam nakon toga taj intervju i on je, ponovicu, kao ozbiljan i odgovoran politicar morao da prezentuje tu opciju na drugaciju nacin, uzimajuci pre svega u obzir delikatnu i napetu situaciju u drzavi. Nije smeo da izjavi, prilicno nonsalantno: "Mozemo i da uvedemo vanredno stanje", morao je da ima svest kako to moze biti interpretirano. Jednostavan dodatak poput  "...ali trudicemo se da na svaki nacin to izbegnemo..." i nesto slicno tome su bili neki minimum bi, siguran sam, umanjio tezinu toga. A izjava da je V. D. go*no je samo vrh ledenog brega posto se stranka sa vremenom malo kultivisala pa su njihove stare izjave mahom zaboravljene. Inace ako imate vremena pogledajte ovaj snimak, ovaj covek je i dalje predsednik te stranke.

http://www.youtube.com/watch?v=Y5g8YifGqiA

lijepa bosanka

QuoteCitat:
Na HRT-u u emisiji ''Nedeljom u dva'' tada aktuelni predsednik Boris Tadiæ izvinjavao se Hrvatskoj!

Pitam èime su to ¾rtve Oluje to zaslu¾ile???


Krucijalno pitanje!
Zaslu¾ile su to time da njihova deca, roðaci prijatelji, narod, mogu nesmetano i ponosno da posete svoj rodni kraj, da ¾ive tamo, da ne bude sukoba, da se neguje dobra volja, da se polako zaborave zloèini i klanja i da se okrenemo svetlijoj buduænosti.

®rtve Oluje su svojom smræu NAJMANJE to zaslu¾ile - da nisu ginuli da bi i njihova deca ginula!
??? Da Srbi zaborave!!! E pa dosta s tim!!!  puc
Æuti molim te,ne brukaj se!!! Ni rijeèi po pitanju ovoga!!! Ali je Toma dobro napomenuo...
I to izvinjenje nije bilo jedino,izvinjavao se on i u Sarajevu...pa mu je bilo malo poni¾avanja i omalova¾avanja srpskih ¾rtava..nego zaobilazi Kravice i Bratunac i odlazi na ceremoniju u Srebrenicu!!! O kakvoj ti buduænosti govori¹,znam ja kako su ti ljudi prolazili tamo,i koliko njih svojim kuæama nije priæi smjelo!! Zato,molim te,dosta prièe o tome!!! :1 :1 :1 :1

Roben

Мада то није моја опција Тома сутра побеђује 100%. Јуче ми друг каже да су га ови из ДС звали на фиксни и питали да ли ће подржати њиховог кандидата СРАМОТА БРЕ

Al-Jasmina

Ja glasam da se ukine koriscenje letaka  :wall:
Jadne sume... jadno drvece  :ohwell:

Izbori su uvek bili prljava rabota  :bljak:


Bred

Roben, daj Boze, mada ...  :ohwell:
Radikali su do sada postigli ogroman uspeh upravo time sto je atomsfera toliko naelektrisana i neizvesna[ne znam da li i vi to osecate] sta ce biti sutra . Mislim da ni oni sami nisu ni sanjali da su toliko blizu pobedi.
Ako razlika bude manja od 100000 [a po svoj prilici ce biti] , pobeda je bleda, cija god da bude.
Da li je DS imao dokaze da su radikali lepili plakata Glavu za Kosovo a ipak su ih optuzili? Nisu.
I Draskovic jeste govno. Problem kod radikala jeste upravo to sto su radikalni i sto ne vode racuna o tome sta kazu-sto na um , to na drum.
Wlado, procitaj detaljno Tomino gostovanje u utisku nedelje, mislim da je tamo lepo naveo sta ce kome da kaze i kako ce da se ponasa, da ne trazim sad da citiram.
Ne zaboravite da ce sutra svako ko je imalo nezadovoljan dosovskom vlascu u proteklih 6-7-8 god, glasati za Tomu.
I bez obzira sto su to, sudeci po anketama, nize obrazovani ljudi i oni moraju da zive  a u skladu sa tim imaju i osecaj sa kime ce bolje ziveti.
Ono sto je meni posebno drago jeste sto se vise ljudi ne plase da otvoreno kazu da su protiv ds-a tj za radikale, a posebno mladi. Ranije je to bilo retro i sramotno.  :wink:
Sve to mi uliva nadu da vreme vladavine dosa polako ali sigurno prolazi ...  :wink:
I sto bi rekao Toma-u ponedeljak, 4.2. da se svi i dalje volimo i da se ne delimo naknadno bez obzira na rezultat izbora.  :wink: :cvet :ziveli