Predsednièki izbori 2008- I i II krug

Started by darusaz, 12-12-2007, 17:44:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

lelemud

@Bred
U redu.
Slazem se da ce nacionalizam doziveti skok ako pobedi SRS.
Za sve ostalo je potreban rast standarda a imali smo priliku da vidimo sta se desava sa standardom kada su oni na vlasti. Doduse clanovi bi verovatno ziveli kao bogovi, kao sto su i 90-ih. Ali u tu raspravu necemo ulaziti. Kome je bilo lepo tada, neka ih glasa, potpuno opravdano.

@darusaz
Bela sengenska lista nije samo stvar lakseg putovanja, poenta je u intenziviranju saradnje. Rumunija je od potpisivanja SSP dobila preko 30 000 000 000 evra iz fondova i jos plus gomilu investicija. Mi se ne mozemo nadati tolikoj sumi jer smo manja drzava ali neka je i 5, 6 puta manje. Ne znam samo odakle mislite da se otvaraju nova radna mesta ako nema saradnje sa EU, tj. novih investicija. Sigurno ne iz Kine, Indije i Rusije.
To sto neka drzava, tj. njeni politicari, naziva drugu prijateljem je samo diplomatija. A podseticu te samo na ovo:
Drugi svetski rat je zavrsen 1945. Samo 5 godina kasnije, 1950, Francuska, Nemacka, Italija i jos neke drzave potpisuju Sporazum o uglju i celiku koji je temelj osnivanja Evropske Unije. A ti nastavi da zivis u proslosti.  :wave:

shumshi

Ovo bas nema veze sa temom, ali moram da odgovorim...

QuoteСвима је тај безвизни режим путовања приоритет, али мене само интересује одакле младима у Србији паре да путују.

To je nesto sto vi mladi radikali stalno pominjete, a to je obicna glupost!!...svaki mlad covek moze za nekoliko nedelja da zaradi (recimo preko omladinske zadruge) za voznu kartu i da plati par noci u hostelu, recimo u Becu, Budimpesti, Pragu...
Ali moze i da sedi kuci, pljuje vast, pljuje po Evropi( ali iz svoje fotelje)...  :nonono:

endi

''Kosovo je problem nasledjen iz vremena vlasti radikala'' lelemud

Svet kolega (ako si student) ne postoji od juèe, od kada smo ti i ja roðeni veæ mnoooogo du¾e.
©ta sa demonstracijama iz 81.? ©ta sa proterivanjem Srba i nealbanaca vekovima u nazad? ©ta sa otetim, masakriranim, silovanim... ljudima, ajde samo u vreme SFRJ?


Zarad tih ¾rtava nemojmo davati ovakve izjave, u najmanju ruku je neumesno!!!


 

darusaz

Једно искрено виђење изборне атмосфере...

Мени је иначе ових дана пукао филм. Ја могу да напишем "дневник увреда 2008". Овде на нашем форуму то је везано за јавне дискусије а на још неким е-заједницама сам био затрпаван претећим и увредљивим приватним порукама у којима ми се најчешће поручује да идем у Казахтсан, а да Србију пустим да иде у Европу.

Не кажем да је од 1990-2000 било идеално, али начин на који сада наступа део владајуће коалиције и највећи део њихових присталица је благо речено скандалозан. Влада буквално атмосфера линча!

Наравно увек је присутно и њихово (присталица ДС и ЛДП) чуђење како неко тако млад, па још и студент, и из Београда, може да има такве ретроградне ставове. Има ту још тога, апропо атмосфере линча. Људи који се залажу за некакве "велике повеље слобода", који нас сваки дан бомбардују паролама "у Србији не треба дозвола да убијете, а треба дозвола да волите", ускраћују право нама који смо им политички неистомишљеници не само право на исказивање тог и таквог мишљења, већ и остала елементарна људска права. Залажу се за отвореност, и некакве "европске вредности". На свом примеру, као и примеру осталих који мисле попут мене, "европске вредности" нису ни више ни мање него спровођење дискриминације и гетоизације. Невероватно је, али нажалост истинито, да ето мени као некаквом "црвено-црном лику" не смета то што је неко присталица/члан ЛДП/ДС, док њима пак сама спознаја да сам "црвено-црн" значи - елиминиши га из свог окружења.

Имам ја и своје приватне, породичне разлоге да имам ставове какве и имам. Ја сам у већ горе наведеном периоду живео добро, и путовао масу пута у иностранство, и имао и хлеба, и струје, и нисам мобилисан (ово што набрајам је оно што у негативном контексту "немања" наводе жути и компанија). Имао сам до 5. октобра, а сада не живим као пре, мада није да сам у беди. И гледам шта раде ови који су на власти на примеру блиског породичног пријатеља који не може да буде постављен на руководећу функцију и поред стручности и поред тога што је место упражњено већ скоро годину дана - увек ови на власти кажу "све то стоји, али...". А "али" се своди на обавезно поседовање чланске карте једне странке која се стално буса у груди својом демократијом. Е због тог "али", ја никада не могу да заокружим ни жуте ни осталу боранију. Они су се довољно показали.

@shumshi: А шта ћеш да једеш када стигнеш у ту Европу? Да ли ти имаш представу колико кошта једна кафа у Бечу да је попијеш као човек? Или парче пице, а не цела пица у Риму? Или је за тебе путовање у Европу са конзервама из "Темпа" и "Родића"? Јел то за тебе живот и путовање? А новац за путовање достојно човека, тешко да ћеш зарадити преко омладинске задруге - само возна карта (без разноразних студентских/омладинских попуста) код ЖТП-а до Беча стаје преко 10.000 динара.Мени о Европи не мораш да причаш, ја сам је већ видео. А ако је поента одласка у Европу да као бекпекер прошеташ центром Беча - без коментара.

shumshi

@daruzas
ni ti meni ne moras da pricas o Evropi, jela sam i pila u istoj, na osnovu svojih zasluga, a ne zato sto su mi mamica i tatica platili...
ali ljudi mozda imaju prijatelje, rodjake po evropi, mogu da zarade za taj voz, da odu da ih posete, a da ne planiraju to putovanje 6 meseci unapred zbog vadjenja viza, i da pare koje bi  potrosili za kaficu u Becu, potrose na vadjenje dokumenta i sl...

Darker

Quote from: Bred on 03-02-2008, 13:26:55
Da li si ti toliki retard, stvarno mi nije jasno.  :K
Za to sto si ili bi rekao bi popio momentalni ban i ne bi vise ovde privirio u zivotu.
Drugo,  to nikako ne mozes da izjednacavas na moj i tvoj odnos jer niti si ti Vuk niti sam ja Toma mada gornjom konstatcijom ukazujes da si po recniku i mnogo gori od Tome tako da bi govno u tvom smislu bila blaga rec u odnosu na to sta zasluzujes.  :namcor :K
E dobro. Sla¾em se. Za ban i za virenje. To bih i ja uradio. Neko ko ima takav stav i takav reènik, ne sme da bude èlan foruma farmaceuta!

Ali qq i lele, vi se zala¾ete da neko sa takvim stavom i retoruikom bude PREDSEDNIK! :shock

Znaèi, taj neko ne mo¾e da bude èlan obiènog studentskog foruma, ali mo¾e da ti bude predsednik i da te predstavlja u svetu? :shock :wall: :wall:

Nedoslednost i licemerje. Osnovne odlike politike radikala.
P.S. I meni je, Darusaz, pukao film, ako æe ti biti ¹ta lak¹e... :wink:

lijepa bosanka

#471
@lelemud
Quote''Kosovo je problem nasledjen iz vremena vlasti radikala''

Ako si zaista ovo izjavio,ja nemam riječi!!! Da li si Šiptar???
I ptičice na grani znaju ko je dopustio toliko naseljavanje Albanaca,ko je zabranio povratak srpskih izbjeglica protjeranih za vrijeme II svjetskog rata,ko je Šiptarima dao sve moguće privilegije na Kosovu,ko je stvorio muslimane u Bosni,ko je dao cijeli jadran Hrvatima!!!
Zato ne pričaj gluposti!!!!


Obrati pažnju na riječnik,na ovom forumu nije poželjno za nekoga govoriti da su "psi rata",pa bili oni iz SRS,DS,SPO...nebitno!!!

nego,
vratimo se na temu..a tema o Kosovu postoji..

Ko god večeras da pobijedi,mi sutra svi imamo svoje obaveze,niti će neko odmah dobiti bezvizni pasoš,a niti će otići u rat,ja sam ubijeđena da se nešto  značajno promijeniti neće...tako da smirite strasti!!!
Taj koji večeras osvoji većinu glasova je predsjednik Srbije i ja kao građanin te države ću da poštujem tu instituciju i to je to!!!

pig_am_am

QuoteDa li si ti toliki retard, stvarno mi nije jasno.  

e ovo stvarno nije fer.

Bred

#473
D, izvrces teze, o to je tako karakteristicno za ds.
Kako mozes da povezujes forum sa parlamentom i politikom??  :wall:
Ovo je dokaz na nisi procitao transkript Nikolicevog gostovanja u Utisku nedelje.
Ajmo lepo da sve to procitas pa se onda javi ako imas obraza.

:wink:
Pristup forumu ne zasluzuje da ima bilo ko ko vredja clana urednickog tima, bilo kog i to dobro znas samo sto ovde to prilicno ruzno zloupotrebljavas.

Sledecu tvoju poruku u tom duhu, brisem.
:wink:

Quote from: pig_am_am on 03-02-2008, 16:38:36
QuoteDa li si ti toliki retard, stvarno mi nije jasno.  

e ovo stvarno nije fer.

a reci nekom da je govno je ok?
svinjo  :batina :K

Mislim da je u ovoj temi svako rekao sta je imao, sad cekamo rezultate i vesti o toku izbora :!
:wink:

Wlada

У овој теми је до сада активно учествовало 56 чланова форума!

Редослед појављивања:
1.darusaz
2.Roben
3.Wlada
4.anaj
5.Ayrton Senna
6.Duke
7.Bred
8.tarantulica
9._d.0.t_
10.lycos
11.Pedja
12.Darker
13.dirigent
14.Adonis_Vernalis
15.peho_atropin
16.wolfeitzckie
17.pop
18.Girl
19.Vampire 666
20.Weishaupt
21.Masha
22.stef
23.willie the scot
24.maruska!
25.alexica
26.Wiseguy
27.vucko81
28.Zizapharm
29.joe13
30.Bla_bla_blaaa
31.Al-Jasmina
32.philoserbiana
33.lijepa bosanka
34.shumshi
35.ares
36.Bojana 153
37.Enea
38.chillgirl
39.makica
40.pig_am_am
41.bibi
42.rodiæ
43.mandzoo
44.biwi
45.whatever
46.endi
47.dissolved girl
48.Maslacak
49.*
50.BK
51.Sole
52.AquArius
53.Ice
54.Phenomenon
55.Ivana 89
56.lelemud


lijepa bosanka

Quote from: Bred on 03-02-2008, 16:45:24


Sledecu tvoju poruku u tom duhu, brisem.
:wink:

Mislim da je u ovoj temi svako rekao sta je imao, sad cekamo rezultate i vesti o toku izbora :!
:wink:

Mislim da je stvarno vrijeme da se poène sa brisanjem,otelo se sve kontroli!!!

Èekamo!!! :42:

:K

lelemud

@darusaz
Divno, ti posto si si ziveo tako bajno 90-ih glsaj za te ljude, to je jedino i pravedno. Ostatak naroda, ukljucujuci i sebe, za koji znam kako je ziveo tada ne verujem da ima takve nalete nostalgije. Nisi bio mobilisan, pa ne znam ni kako bi sa obzirom da si bio maloletan. Moram ti priznati da je interesantno pitanje odakle si imao novca pre 5. oktobra koji je posle toga se smanjio, a standard u zemlji je porastao. Posto vidim da pominjes clanske karte. Srecom pa one nisu bile ni malo bitne pri dolasku na bilo koju rukovodecu poziciju 90-ih.
I nemoj generalizovati stvari, meni ne smetaju tvoji politicki stavovi. A ti razmisli koliko tvojih istomisljenika sve koji nisu za njih naziva antisrbima, izdajnicima, placenicima, kriminalcima, ustasama idt.
@endi i lijepa bosanka
Naravno, ako ne mislim isto kao i vi odmah sam Siptar, ili jos gore domaci izdajnik. Ne vidim zasto moju izjavu da je Kosovo problem od ranije smatrate uvredljivom, nisam rekao da je on poceo za vreme vlasti radikala niti ko je tu ostecena strana. U raspravu da li ga je stvorio Tito, Turci ili neko drugi necu ulaziti. Znam samo da nije sadasnja vlast ona koja ga je izgubila. I ne mozete ih kriviti za to.
A izvinjavam se na izjavi da su osnivaci SRS-a bili psi rata, od sada cu se odnositi na nih kao na ratne profitere.

Bred

vrtimo se u krug i na vec prezvakane teme.

ubuduce ovde idu samo informacije o toku i rezultatu izbora.  :wink:

alexica

nista se nece menjati ko god bio na vlasti dok ne prestanemo da se mrzimo medjusobno i svi pocnemo konstruktivne price a ne samo ko je kada i zasto bio kriv ili ce biti
brisi slobodno, Bred

lijepa bosanka

QuoteNaravno, ako ne mislim isto kao i vi odmah sam Siptar, ili jos gore domaci izdajnik. Ne vidim zasto moju izjavu da je Kosovo problem od ranije smatrate uvredljivom, nisam rekao da je on poceo za vreme vlasti radikala niti ko je tu ostecena strana. U raspravu da li ga je stvorio Tito, Turci ili neko drugi necu ulaziti. Znam samo da nije sadasnja vlast ona koja ga je izgubila. I ne mozete ih kriviti za to.
A izvinjavam se na izjavi da su osnivaci SRS-a bili psi rata, od sada cu se odnositi na nih kao na ratne profitere.

U trenutku sam pomislila da si ©iptar,jer bih jedino tako prihvatila tvoju izjavu kao opravdanu!!
Kosovo...je na¾alost izgubljeno onoga dana kada se srpska vojska i policija povukla odande,ali moram da naglasim pod pritiskom onih va¹ih "evropskih prijatelja"!! To isto poku¹avaju da naprave R.Srpskoj,da urade reformu policije...Ali neæe im uspjeti!!!! :*:



'Ajde sad stvarno da èekamo..ko li æe nam tako strahovito pobolj¹ati/pogor¹ati ¾ivot!!! :wink:

p.s. sorry za off,ali veæ sam otkucala..prebacite u Kosovo.. :>