Predsednièki izbori 2008- I i II krug

Started by darusaz, 12-12-2007, 17:44:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Bred

Quote from: wolfeitzckie on 03-02-2008, 23:12:04
Quote from: Phenomenon on 03-02-2008, 23:06:40
Није само Тадић однео победу у Војводини, већ и у Београду и свим већим градовима у Србији, тако да је апсурдно причати да су националне мањине донеле победе Тадићу.

не само да је апсурдно него је и шовинистички, како је правилно приметио вампир. а сваки шовинизам јесте увек апсурдан.
sovinisticki???
omg :!
izvoli objasni po cemu je sovinisticka konstatacija da su verovatno u vojvodini manjine donele pobedu tadicu??
:wall:
:K

pop

Sad sam se kambekovao sa Terazija, uzbudljivo nema sta. Mladja ekipa se seli u EXPO centar, pa ko sutra ne mora da ustane rano, a prstic mu/joj svetli k'o u E.T.-a kad se gleda pod UV-svetlom (to je jedina ulaznica), eto mu/joj provoda za dz  :wink:

Evo, pratim izbore intenzivno vec skoro 15 godina (pokusao sam da se 'skinem', ali mi ocigledno ne ide), i uvek gubitnici pricaju da je bila prljava kampanja. Neka, ko gubi, ima pravo da se ljuti. Podsecanje na devedesete, odnosno stanove vredne na stotine hiljada maraka koji su funkcioneri crveno-crne koalicije dobijali za dz dok je prosecna plata bila 30dm, nije nista prljavije od podsecanja na Kolesare, Bodrume i sl.  Takodje, kako bi moglo da se nazove ono sto je rekao Nikolic prosle srede - 'Mogao bih sad da vam iznesem prljavstine koje je Tadic radio u svojoj porodici, ali necu' ? Kao, nije nista rekao time... Nije bilo sad nista prljavije nego inace, treba li da podsecam na izjave Dejana Mihajlova od pre 4 godine, pa onda na sudu 'Lagao sam, to je bilo u kampanji'.

Ovako, lepo chestitashe jedan drugome i - gotova prica do sledece kampanje.

Tako lepo sad i mi treba da uradimo, svi na svoje poslove/ucenje/u vojsku/na blejanje... do sledece kampanje  :wink:

wolfeitzckie

зато што ти том изјавом желиш да истакнеш како су за Тому гласали само чистокрвни Срби, док су за Боту гласале и друге нације. Па шта? Какав је то податак и о чему говори? У овој земљи право гласа имају сви пунолетни грађани и сваки глас је равноправан, дакле, изненадићу те, глас Албанаца, Рома, Хрвата или Мађара подједнако вреди као глас Србина. хоћу да кажем да глас нема националност ни веру и тако је у демократији, то ће морати и радикали да науче.

Ice

Meni je zaista gnusno bilo kada su radikali porudicu Dulic nazvali ustasama... Kao nekom ko nije ciste srpske krvi, to me je stvarno povredilo. Mozda je i to jedan od razloga zasto su nacionalne manjine glasale za Borisa, ali za predsednika Srbije glasaju gradjani Srbije, a ne Srbi, tako da je potpuno nebitno ko je kako glasao, jer se svaki glas vazi podjednako i ima istu tezinu. Vazno je ko je pobedio.

shumshi

tako je...a sada svi srecni i zadovoljni na ucenje!  :happy:
I cekamo da se ovi rese onog sto sada spava i jos uvek verovatno nije cuo za rezultate izbora...
a ako ga se ne rese, moj glas vise nece dobiti  :nonono:

Bred

Ja uopste ne zelim to da istaknem a svako vidi ono sto zeli da vidi :wink:
Cinjenica je da u Vojvodini zivi veliki broj nacionalnih manjina i da se velika izlaznost u Vojviodini moze povezati sa tim da su i nacionalne manjine izasle u velikom broju.
Ko iz ovoga shvata bilo sta sovinisticko, to je njegov problem.  :wink:

QuotePodsecanje na devedesete, odnosno stanove vredne na stotine hiljada maraka koji su funkcioneri crveno-crne koalicije dobijali za dz dok je prosecna plata bila 30dm, nije nista prljavije od podsecanja na Kolesare, Bodrume i sl.
Ne, ne, ne, mislim da prazne rafove, ratove, mobilizaciju itd. Ds u ovoj kampanji prilicno isprlja. Necemo sad da uporedjujemo jednu prilicni indirektnu Tominu recenicu koja moze nepovoljno da se protumaci po DS sa organizavanom prljavom kampanjom koju je vodila ds[setimo se i prica o Vucicevom bratu koju je napao novinarsku ekipu, opet lansiranoj prici o tome ko je kriv za bombardovanje RTSa itd itd].

Hvala bogu kad prodje :!
Slazem se da ce i lokalni/pokrajinski izbori biti prilicno zanimljivi s obzirom da nas ceka proglasenje nezavisnoti kosova i eventualno potpisivanje sporazuma sa eu.  :wink:

Masha

Quote from: MaslacakNe treba manjine niko da zapla¹uje.
SRS je javno i eksplicitno nacionalistièka stranka. Sam si naveo jaèanje nacionalne svesti u svojim taèkama.
Manjine ne glasaju za nacionalistièke stranke, iz krajnje oèiglednih razloga.
A osim toga, bilo je - znaju.
Razum, ne strah
Apsolutno potpisujem. I nemam sta da dodam.

dirigent



     
Quote from: Vampire 666 on 03-02-2008, 22:18:39

Ova vlada treba ili da padne pa da budu i parlamentarni izbori ili da ds preuzme dominantnu ulogu konacno...

        Pitanje je kojim povodom ce pasti.
    Moje predvidjanje je da ce Kosovo proglasiti nezavisnost , zatim ce ih EU priznati , potom ce se u skupstini doneti rezolucija o suspenziji bilo kakvih odnosa sa EU , a Tadic da bi zastitio evropski put Srbije kao predsednik ce rezoluciju vratiti skupstini 3 puta sto ce znaciti raspustanje skupstine i pad vlade.

     Samo platice debelu cenu , jel ce izazvati politicku krizu , i spotacice se , jer vecina ljudi vise drzi do Kosova no do Evrope.

      Vlada se moze oboriti samo u skupstini , a vezivanje Kosova za buducnost u Uniji je los povod da se to pokusa.

Masha


dirigent

A vi previse ocekujete od novog predsednika.

Masha

Quote from: dirigent on 04-02-2008, 02:02:22
A vi previse ocekujete od novog predsednika.
Ne, nego smo premalo ocekivali od drugog kandidata  :wink:

dirigent

ne sporim , ali ostajem pri svome.

Wlada

Тадић ће сада покушати да убеди Коштуницу да ДС добије подршку и да се не изгласа прекид односа са ЕУ.
Довољно је да при гласању посланици ДСС-а буду неутрални.

Masha

Kostunica ne moze da bude neutralan. On pijacari i gleda da nesto ucari - bila to premijerska fotelja, potencijalni glasovi ili nesto trece, nije bitno. Nece ostati neutralan. Pokusace nesto da ucari. Sta ce to biti, videcemo.

Wlada

Ако остане неутралан мислим да ће ДС дозволити да буде премијер до краја мандата владе.
Ако гласа за прекид, онда иду нови избори и његова коначна пропаст.  :Bog