Predsednièki izbori 2008- I i II krug

Started by darusaz, 12-12-2007, 17:44:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Bred

cekamo jos malo da prokomentarisemo kako je ko glasao.

svaku sledecu poruku koja sadrzi sovinizam, nacionalizam, ne daj Boze nacional-fasizam brisem.

Bez izvrtanja reci i stavljanja neceg u usta sto nisam rekao.

Da, razlika je nesto vise od 100000 glasova i svi analiticari su se slozili da je ona minorna. S obzirom na prljavu kampanju i da su se sve urotili protiv srs-a [ posebno neki kvazineutralni mediji]. dobro je i ovo sto su dobili radikali.
Ono sto niko ne moze da opovrgne jeste da se sve vise razlika smanjuje izmedju ds i srs-a i to se poklapa sa onim sto sam rekao da se kraj vlasti demokrata u Srbiji nazire i da narod hoce promene!
Zao mi je sto su neke studentske organizacije podlegle manipulaciji Tadicevaca i prikljucili se njihovoj kampanji.
:wink:

Ivana_89

prljava kampanja  :ball2:

pa meni su vece pred izbora ubacili Tomine flajere u dvoriste... a cela ulica je bila u njegovim slikama.... daj molim te... prljava kampanja  :ball2:

whatever

Овај, јесу то исти они квазинеутрални медији што јутрос имају преко целе насловне стране `Пораз Србије`.  :hmm

Ivana_89

ne znam  :roll:

ali znam da su se flajeri nasli i u mom i u svim dvoristima u mojoj ulici... strasno...

AnaCrvena

juce su ovde u beogradu,ali i moje roditelje u unutrasnjosti zvali iz sedista radikala,da podsete da treba otici na glasanje i glasati za nikolica da konacno pobedi sirotinja.
a iz ds-a su kacili flajere na kvake u zgradi...
dakle,s obe strane je bilo pomalo 'podsecanja' biraca kome treba dati glas.

Bred

kao i jucerasnje slanje sms poruka da izadju i zaokruze broj 2!
:wall:
bilo proslo.
dalje cemo samo o rezultatima :!

pop

Ponovicu, ko gubi - ima pravo da se ljuti. Mogu radikali da vicu koliko hoce da je bilo prljavo, kad je Sheshelj izmislio prljavu kampanju i jos se hvali time, a ko je pratio sudjenje Milosevicu u Hagu, zna da pricam o njegovom svedocenju kada je rekao da je vecinu stvari izmisljao ne birajuci sredstva kako bi iznervirao protivkandidate (tipa 'Jahanje popova', 'Crvena vestica sa Dedinja' itd.). Iako je pomenuti bio fizicki izvan kampanje (cak su mu i bedzeve sklonili do sinoc), u izjavama Vuchica da je Tadic djavo ili Mirchicevoj da je Tadic ustasha, a Kostunica fukara se mogao osetiti njegov duh.

Quote from: Bred on 04-02-2008, 14:15:18
Ono sto niko ne moze da opovrgne jeste da se sve vise razlika smanjuje izmedju ds i srs-a i to se poklapa sa onim sto sam rekao da se kraj vlasti demokrata u Srbiji nazire i da narod hoce promene!
To nije tacno jer je cinjenica da je srs kao stranka najpopularnija vec duzi niz godina, pa prema tome ne jure radikali ds, nego obrnuto. Na ovim izborima, Tadic je samostalno pobedio Nikolica bez icije podrske (ako ne racunam Saleta Djordjevica, Dragana Nikolica & co), sto je ogroman uspeh. Kostunica i Velja ne samo da ga nisu podrzali, nego su svojom konferencijom za stampu minut pre tv duela i dan pred pocetak izborne tisine, direktno otezali Tadicevu poziciju.

Phenomenon

А нико не помиње флајере који су наводно из ЛДП-а, којима се људи позивају да остану и да не гласају. Цео крај ми је био преплављен истим. Чеда је наравно демантовао да то има икакве везе са ЛДП-ом, и рекао је да је то највероватније дело радикала. Нема смисла говорити о прљавости кампање, како једне, тако и друге, јер сигурно ни једни ни други нису тако невини као што се изјашњавају. На крају крајева, у љубави и рату све је дозвољено.  :wink:

Закључак: Здрав разум је ипак преовладао, Србија је на правом путу ка Европи.

Bred

#563
pope, procitaj pazljivo postove, bar tebi koji se informises detaljno i iz vise izvora ne bi trebalo to da promakne.  :wink:
za radikale je prljava kampanja nekako uobicajena,dok za demokrate i nije bas posto su oni u proslosti najvise kritikovali prljave kampanje.
A u ovoj kampanji ds je bio mnogo mnogo prljaviji nego srs i to je cinjenica velika kao planina!

o kampanjama ovde (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,12056.msg195141.html#msg195141)

drugi put-ovde samo komentari rezultata :!

--
Mada Svilanovica organski ne podnosim
QuoteVelika izlaznost
- Razlika u glasovima je tanka i to praktièno znaèi da je veæina graðana Srbije poslala poruku da je, ipak, zadovoljna promenama i putem kojim ide Srbija. Ali, isto tako, ne bi trebalo zaboraviti da je vi¹e od dva miliona graðana uputilo poruku vlasti da nije zadovoljna i da vlast mora da se suoèi i sa vlastitom arogancijom i sa problemima kao ¹to su kriminal i korupcija. Takoðe, ne dopada mi se ¹to mnogi ocenjuju te biraèe Tomislava Nikoliæa kao ekstremne srpske nacionaliste. To su, po meni, ljudi koji su, pre svega, nezadovoljni rezultatima vlasti i to vlast mora da ima na umu - rekao je Svilanoviæ. On je dodao da æe rezultati izbora direktno uticati na buduæi rad Vlade Srbije, uz veliku verovatnoæu da æe uskoro uslediti i vanredni parlamentarni izbori.

--
Bez nepravilnosti
©to se tièe izlaznosti po regionima, u Beogradu je, prema CeSID-u, do 19 sati glasalo 62,3 odsto biraèa, u Vojvodini 66,8 odsto, u centralnoj Srbiji 63,0 odsto upisanih u biraèke spiskove, a na Kosovu 49,5 procenata biraèa.
http://www.blic.co.yu/politika.php?id=29053

Al-Jasmina

Ja sam mirna nakon svega.
Nadam se da ce socijalna politika i ekonomija dospeti najzad na prvo mesto prioriteta drzave gde im je i mesto  :~
Ako i udjemo u EU prebrzo mozemo samo da se srozamo jos dublje u finansijskom smislu prelaskom na euro...
:hm
Sve ostalo ce onda lakse ici
ako je ekonomija jaka!

Vampire 666

Ulazak u EU i zamena domace valute evrom su odvojene stvari... :wink:

Al-Jasmina

A kako kad je to kao slogan Neskafe reklama: jedna stvar koja vodi drugoj?  :lol:

Vampire 666

I ja sam doskora mislio da su to povezane stvari...no ipak nisu. evro mozemo sutra da uvedemo...u nekim zemljama je odrzan referendum oko tog pitanja...stvar je u tome sto u zemljama EU koje nisu uvele evro kao jedinu valutu, ipak moze ravnopravno da se placa i domacom valutom i evrom...znaci, on svuda vazi, ali nije svuda jedini i to je stvar izbora...

Phenomenon

Увођење евра као валуте, нема никакве везе са уласком у ЕУ. Од 27 чланица ЕУ, 13 није прихватило евро као валуту (ако се не варам).

Bred