Predsednièki izbori 2008- I i II krug

Started by darusaz, 12-12-2007, 17:44:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Masha

Quote from: Bred on 15-01-2008, 16:27:40
gledaj to s druge strane-stariju su i iskusnije i nije ih tako lako zavesti i obmanuti kao mlade i studente  :wink:
E sad sam nesto naucila - svi mladi i studenti koji glasaju za radikale su prosto savsreni  :K. Mislim, nisu stari, a ne daju se zavesti i obmanuti  :pljes: Da imam kapu, skinula bih je  :wink:

Bred

skini, red je.  :wink:
ta poruka moze da se protumaci kao cist offtopik jerBo njome nista novo nije receno tj ponavljas se.  :wink:

Girl

Brede, sad si jako neobjektivan, koliko bismo samo trebali postova neobjektivnih, ponovljenih i cistih offtopica da obrisemo, a da ne pominjem da su to i tvoji postovi!!!  :wink:

Bred

moguce.
mada se ipak ne bih slozio, ono sto ti ili vi smatrate offtopikom , ne mora da znaci da i ja smatram.   :wink:

utvrdili smo jos kod teme o ceci da se necemo ponavljati, iznositi jednostavne i neargumentovane postove.  :wink:

dakle, idemo na sledeci nivo u uozbiljavanju i ovg dela i situacija SADA se ne moze porediti sa onom od ranije, jel ti jasno girl?  :wink:

Girl

Ja se nadam da je vazno sta vecina clanova misli, a ne samo administrator.  :wink:
Ali dobro, malo njih ce pravo misljenje da kaze.  :wink:
Nije meni nista nejasno, samo da podsetim da je istolerisano puno, puno offtopica, koji se mozda slazu sa tvojim misljenjem, pa nisu obrisani.  :wink:
A slazem se sa tobom da je vreme da se uozbiljimo, tj. predjemo na nivo argumentovanih kritika, pohvala...  :wink:

Bred

misljenje vecine clanova i moje i ne moraju retko da se poklapaju i retko ce da se poklope.
sada si/mo opet u offtopiku.
rekao sam da sto smo tolerisali, tolerisali smo , NIKO [pa ni ti girl] sigurno nije imun na offtopik.

mashin post moze da se protumaci kao podcenivanje drugih ucesnika u temi a i iz samog posta izvire cinizam . e sad, srecom pa mi svi, manje vise poznajemo mashu pa shvatamo poentu [jel?]. problem je sa onima koji je ne poznaju tj kojima smo svi mi strani.   :wink:
recimo, da nisam admin, mashi bih odgovorio kako zasluzuje [:K] a to bi se onda pretvorilo u opstu pljuvacinu zato kazem da svi moraju biti oprezni prilikom komentarisanja tema u Politici i obracati paznju na svaku rec a i na konotaciju celog posta.
Ovim se rasprava o ovome zavrsava.  :wink:

Masha

Ja bih bila najsrecnija kada bi medju ovih 10% studenata i mladih koji glasaju bilo sto vise "zavedenih i obmanutih"  :roll: jer oni koji "nisu" obicno, po default-u, glasaju za radikale. A smatrati i biti u pravu su oduvek bile dve razlicite stvari  :wink:

Vampire 666

Тужно је што пензионри, који су углавном живели у једном другачије уређеном друштву одлучују о будућности младих људи чији је циљ да живе у битно различитом друштву од горепоменутог...и не видим како то неко ко је већи део живота провео у једнопартијском систему и једноумљу може бити компетентан кад је у питању колико толико демократски процес...па Слоба се држао на влати 10 година управо тиме што је завео пензионере, који су били потпуно неискусни у демократији и ни дан данас не могу да скапирају да постоји више од једне политичке партије (јбг, таквима ће увек бити у глави КПЈ и гледаће да је пројектују на неки даначњу странку, а то у овом тренутку највише користи СРС)...

Bred

Dakle, upravo penzioneri, posto znaju kako su LAGODNO ziveli i Titino vreme se i odlucuju za radikale posto smatraju da su oni ti koji im mogu obezbediti ugodniji zivot. Takodje, stariji imaju vise osecaja i brige za drzavu, nacionalno pitanje i interes nego mladi sto je i logicno.
Ja bih se uvek oslonio na izbor starijih jer mi mladi nisu bas pouzdani.  :wink:
Ali svako zna i ima neke svoje razloge zasto i za koga glasa.  :wink:

Zizapharm

Hteo bih da glasam ali ipak necu iz dva razloga:
1.jeste da imamo besplatan prevoz(ne bg-ani) ali sad su u najvece ispiti i nikako ne odgovaraq to putovanje koje oduzima vreme,a nemam nameru da ucim,tj. nemoguce je uciti u TIMASOVOM busu (zajecar) jer je katastrofa;
2.jer nema tita on je bio najbolji :K krao je ali je i davao narodu,a ovi danas kradu i nista ne daju  :smekerica: a?

alexica

Quote from: Masha on 15-01-2008, 17:55:53
Quote from: Bred on 15-01-2008, 16:27:40
gledaj to s druge strane-stariju su i iskusnije i nije ih tako lako zavesti i obmanuti kao mlade i studente  :wink:
E sad sam nesto naucila - svi mladi i studenti koji glasaju za radikale su prosto savsreni  :K. Mislim, nisu stari, a ne daju se zavesti i obmanuti  :pljes: Da imam kapu, skinula bih je  :wink:
:116: :116: :116:
inace sta mislite o tome da otvorite temu o tome sta je offtopic...jer ste duboko zagazili oboje

Bred

Quote from: Zizapharm on 16-01-2008, 12:12:31

2.jer nema tita on je bio najbolji :K krao je ali je i davao narodu,a ovi danas kradu i nista ne daju  :smekerica: a?
Tito nije krao vec je samo lagodno ziveo.  :wink:
Svoju zenu i decu je ostavio bez prebijene pare.
Ali to sad nije tema.

--
CeSiD: Podr¹ka Ko¹tunice odreðuje pobednika u drugom krugu izbora
Autor: E.B. | 16.01.2008 - 08:44

Predsednièki kandidat SRS Tomislav Nikoliæ osvojiæe najvi¹e glasova u prvom krugu predsednièkih izbora, a ishod drugog kruga zavisi od podr¹ke premijera Vojislava Ko¹tunice, saop¹tili su juèe predstavnici CeSID-a na konferenciji za novinare na kojoj je predstavljeno najnovije istra¾ivanje o predstojeæim predsednièkim izborima.

„Jo¹ se ne zna kako æe se Ko¹tunica pona¹ati i da li æe podr¾ati nekoga u drugom krugu izbora, tako da je te¹ko prognozirati rezultate, ali na izborima æe pobediti onaj kome podr¹ku da Vojislav Ko¹tunica“, ocenio je Sreæko Mihailoviæ.
Prema podacima istra¾ivanja koje je raðeno od 25. do 31. decembra pro¹le godine na uzorku od 1.502 ispitanika u Srbiji bez Kosova i Metohije, na izbore neæe izaæi 33 odsto biraèa. Predstavnik CeSID-a Ðorðe Vukoviæ napomenuo je da su ti podaci raðeni pre nego ¹to je DSS podr¾ala Velimira Iliæa i pre nego ¹to je Nenad Èanak podr¾ao Tadiæa, te da su zbog toga moguæa manja odstupanja. Istra¾ivanje je pokazalo i da je graðanima EU manje va¾an prioritet u odnosu na Kosovo i Metohiju.

Kandidat               od                do
Tomislav Nikoliæ    1.150.000    1.375.000
Boris Tadiæ            1.050.000       1.175.000
Æedomir Jovanoviæ    150.000    250.000
Milutin Mrkonjiæ    200.000    250.000
Velimir Iliæ            200.000         400.000




blic

--
alexice, ne vracaj se na to!

Darker

Veæ rekoh, kako mislim da Ko¹tunièin glas apsolutno ni¹ta ne znaèi i da je to èista glupost, jerbo se nije ON kandidovao :wink: Realno, pre bih glasao da mi Toma bude predsednik nego Velja :K
A da, glasaæu za Èedu u prvom krugu ipak, hvala ¹to ste mi otvorili oèi svojom zatucano¹æu  :pljes:

Bred

Jel rekoh ja?
D je klasicni primer. I zbog toga kazem da je bolje da mladi i ne izlaze  :K

Jos malo propagande



Uslikao i skenirao kolega darusaz  :wink: :cvet

maruska!

Bravo Darkeru!  :pljes:   :pljes:   :pljes:   :pljes:

Sreca je sto nikada nece biti dovoljno radikala da dodju na vlast..
Ako ne pobede na ovim izborima(a nece),popularnost ce poceti da im opada po nekim istrazivanjima..

Sto vise mladih izadje,manje su sanse da Nikolic pobedi..
Zato izadjite na izbore..