Predsednièki izbori 2008- I i II krug

Started by darusaz, 12-12-2007, 17:44:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Wiseguy

Gledao ja, doduse reprizu u 4-5 ujutro, ali gledao :)
Tadic je za Tomu BRE govornik. Onaj Toma kao mrtav, svaki mu se odgovor na pitanje zasniva na argumentima tipa "zna Srbija", "pobedice srpski narod". Kakav bre srpski narod, od tog srpskog naroda koji glasa za njega, a uzgred ugrozava mene licno i ceo mladi svet, najveci deo nikad nije mrdnuo iz te iste Srbije, pa ne zna koliko ima sati.
Ideja: Da se se izvede statisticki podatak o proseku godina glasaca Tomislava Nikolica, sto je naravno tesko izvodljivo, brojka bi bila nerealno velika, verujte...

Girl

Ja sam gledala.  :K
Tadija je ok pricao, nista posebno, ali da je bio dobar govornik-jeste!a Toma zaista samo stvara maglu, nije rekao nista konkretno sta bi (drugacije) uradio ako bi bio predsednik. Ugl. vidi se promena u njegovom nastupu tj. da slusa savete onoga ko je zaduzen za njegovu kampanju (da bude meksi, skloni bedzeve Seselja, da ga u kampanji ne pominje itd. a sve u cilju dobijanja i onih koji nisu 'srpski radikali', hm, koliko ce uspeti u tome, stvarno ne znam...).
U svakom slucaju, jedno se prica u kampanji, drugo radi...

Masha

Pocinje ponovo repriza Utiska nedelje pa ko zeli da gleda neka pozuri  :wink:

darusaz

Ја не видим по чему је Тадић "добар говорник", а маглу је продавао од полагања заклетве. Но ајд сад, свако има свој суд. Тадији су уста била пуна ЕУ цело време, и оно чувено "И Косово и ЕУ".

Николић је био умерен, као и током целе кампање, а Бећковићка није могла да му доскочи - иако се трудила.

Girl

Verovatno ne vidis jer si potpuno suprotnog misljenja od njegovog.

alexica

politika je da govoris ono sto ciljna grupa zeli da cuje
zna se na sta puca tadic na sta toma

Girl

To nije politika kakva treba da bude, takvom su je napravili nasi politicari.

alexica

kako ne? politika je uvek govoriti ono sto neko koga u nesto ubedjujes zeli da cuje jer ces samo tako dobiti sta zelis(u fazonu ja:ja ovo radi za tvoje dobro a ne za moje)...sad utoliko bolji politicar ukoliko uspe da sto bolje izvrne cinjenice u svoju korist a da one i dalje imaju neki realni momenat

Wiseguy

Ja nisam politicki angazovan ni u kom smislu. Mrzim predizborne kampanje i molim Boga da sto pre stigne predizborna tisina. Ne volim nikoga od njih posebno. Samo ne mogu da podnesem izjave pojedinaca kao sto sam naveo u prethodnom postu ili jos bolje tipa: "...Kad Ja postanem predsednik, prvo cu da pootvaram sve zatvorene fabrike i vratim ljude na svoja radna mesta...", ili "...prvo cu da strpam sve mafijase u zatvor...", "...prvo cu da napravim stanove za siromasne i da ukinem skolarine i da povecam penzije...". Mislim da su to price za malu decu i infantilne starce. Ne zelim ovime nikoga da vredjam, samo iznosim svoje licno misljenje. Razumem ja da svako ima svoje nacine da se boi za glasove, ali malo suptilnosti molim , to je sve. I jos jedna stvar, vuk dlaku menja, a cud nikad. A oni koji me nisu razumeli, neka se osvrnu malo na nasu blizu istoriju...

tarantulica

Podatak koji sam upravo èula na Studiju B:
Na izbore izlazi ne¹to vi¹e od 10% studenata, a procenat onih koji izlazi na izbore je kod penzionera i zatvorenika veæi od 90%  :shock
Nisam nikad pomislila da je ovako drastièna razlika....  :nonono:

Bred

S obzirom da bi studenti verovatno glasali za Smrka, i bolje sto ne izlaze  :wink:

Quote from: darusaz on 15-01-2008, 08:24:03
Ја не видим по чему је Тадић "добар говорник", а маглу је продавао од полагања заклетве. Но ајд сад, свако има свој суд. Тадији су уста била пуна ЕУ цело време, и оно чувено "И Косово и ЕУ".

Николић је био умерен, као и током целе кампање, а Бећковићка није могла да му доскочи - иако се трудила.
:pljes:

alexica

Quote from: Bred on 15-01-2008, 16:16:19
S obzirom da bi studenti verovatno glasali za Smrka, i bolje sto ne izlaze  :wink:

:116:
:pljes:
ali ipak nije to sjajna slika jer znaci da nam ipak starci i zatvorenici odredjuju politiku
ja se nadam da sr4edovecnog stanovnista ipak ima najvise oni valjda znaju (ne kazem da mi ne znamo, naravno)

Bred

gledaj to s druge strane-stariju su i iskusnije i nije ih tako lako zavesti i obmanuti kao mlade i studente  :wink:

vucko81

Ма неће ни сви студенти за шмрка!!!  puc

tarantulica

Quote from: vucko81 on 15-01-2008, 17:10:06
Ма неће ни сви студенти за шмрка!!!  puc

Sla¾em se sa tobom!  :wink:

Brede, mislim da Èeda nije opasnost ni za koga na ovim izborima, pa ovoliko potenciranje njegovog "lika i dela" na forumu postaje besmisleno  :cvet

Èekam dan kada æe glasaèi na bilo kom izja¹njavanju glasati za nekog ili ne¹to, a ne iskljuèivo protiv....  :roll: