Predsednièki izbori 2008- I i II krug

Started by darusaz, 12-12-2007, 17:44:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Masha

#165
Quotenista nije crno-belo, ali biram manje zlo
Tako i treba. Ali, kad napravis izbor onda treba i da snosis posledice. Ja dobro podnosim posledice izbora od 2000. pa na ovamo, ali, ako vam Toma postane predsednik i krene da mobilise ljude, molim vas, da snosite posledice svog izbora. Dakle, vi, ukoliko ste muskarci, vase tate, ukoliko su glasali za radikale, da se prijavite medju prvima i da branite vase dostojanstvo. Prava i obazveze su, oduvek, isli zajedno. A Bojani, i svima koji su 90. imali jednu, dve ili tri godine, `99. deset, jedanaest ili dvanaest je lako da pricaju kako im je tada bilo bolje. Neka vam kazu oni koji su 90-ih isli na ratista da li im je i kada bilo lagodnije i da li su znali zasto stavljaju glavu u torbu, da li je ljudima, koji su tada imali godina koliko Bojana sada, bilo lepo kada nisu imali od cega, a ni sta da kupe da obuku, da izadju, nisu imali od cega da studiraju jer su mama i tata od plate koju prime ujutru, popodne mogli da kupe jedva 2 zvake, nisu imali od cega da se ponasaju kao mladi ljudi od 20-ak godina. Moja starija sestra je 90. imala 20 godina pa mi se nesto cini da nije mnogo izlazila i da se nija bas nauzivala. I posle se neko cudi sto se udala sa 32  :wink:

philoserbiana

imate emisiju o ovome trenutno na prvom programu rts-a

alexica

ma Putin je covek na mestu ali radikali i ono busanje u grudi gde smo mi najbolji i najvazniji od svih nek oni nas mole pa cemo mi da vidimo hocemo li u EU e to je haos

darusaz

#168
Quote from: philoserbiana on 21-01-2008, 21:36:42
imate emisiju o ovome trenutno na prvom programu rts-a

Иде емисија, а аналитичари само алазирају питање "шта ће урадити радикали". Страшно смешно.  :smekerica:

Елем, што се тиче "ратова", ево шта каже кандидат СРС:

http://www.youtube.com/watch?v=xP4opF9ForA (http://www.youtube.com/watch?v=xP4opF9ForA)

tarantulica

Ovaj snimak me je podsetio na jedan moj povratak iz ¹kole...
Bili smo tad 3. ili 4. razred. Pored na¹e ¹kole je bila mesna zajednica u koju je povremo stizalo bra¹no, ¹eæer i ostale potrep¹tine koje smo kupovali na bonove. Tog dana, na koji me sve ovo podseæa, stiglo je bra¹no. I drugarica i ja smo to videle i po¾urile kuæi po bonove. Jer smo par dana pre toga èule roditelje kako kri¹om od nas, prièaju kako nemaju vi¹e zaliha. I onda smo èekale u redu, da bismo dobile d¾ak od 25kg bra¹na. Koji nismo mogle da pomerimo sa mesta gde su ga spustili. Ali smo ga uzele...

Ne ¾elim vi¹e nikad da èekam u redu. Ne ¾elim da moje dete od 10 godina razmi¹lja o bonovima i o tome da MORA da uzme taj d¾ak. Ne ¾elim da se pitam, kao ¹to su se moji roditelji tad pitali, za¹to deca prebrzo odrastu. Ne ¾elim devedesete nikad vi¹e.

Ova poruka se ne odnosi ni na jednog od kandidata na predsednièkim izborima. Odnosi se na one koji velièaju najnesreænije godine naroda kome pripadaju. Ali pripadnost i oseæaj odgovornosti prema nekome i neèemu je veæ druga tema... Kao i ko zna koliko poruka pre moje...

Wlada

А да се подсетимо шта каже ЛИДЕР СРС-а, што се тиче ратова:

http://www.youtube.com/watch?v=xIRMJMLyenw (http://www.youtube.com/watch?v=xIRMJMLyenw)

ПС Одгледајте до краја...

darusaz

Да, али када је то било? Сада је 2008. година.  :wink:

Него колега, ти као да си љубитељ лика и дела Воје Шешеља, одмах извучеш неки видео.  :wink:

Wlada

Било, не поновило се.
А пошто су радикали познати као странка која је принципијална и странка која истрајава у својој политици, онда то важи и данас.

Или су се радикали одрекли своје "достојанствене" прошлости? И самозваног "војводе" Шешеља?

darusaz

Доследни су исто онолико колико је демократска странка доследна свом првом донетом програму са почетка 90тих. Уз подсећање исти је писао Коста Чавошки, а он у данашњим урбаним и проевропским круговима важи за hardliner nationalist.

Masha

#174
A sve ovo napisa pristalica SRS koja od 1991. do 2000. nije znala da li da bude deo vlasti ili da bude opozicija. Pa je malo bila tamo, malo ovamo.

bibi

@Enea:Tadic je podrzao bombardovanje tako sto im je rekao da je i on za to,a Amerikancima je kao povod bila Miloseviceva politika....ma malo sutra

....ko malo bolje razmisli-shvatice da nas nisu bombardovali zbog te iste,vec da bi izgradili vojnu bazu na Kosmetu(sto im Milosevic nije dozvolio) i tako bili blize Rusiji...
...takvu politiku vode bez obzira ko im je predsednik....

......zasto bi inace podrzavali Siptare sa jedne strane,koji su vecinom Muslimani,a sa druge su protiv Palestinaca,Avganistanaca i Iracana,koji su takodje Muslimani?Pa,od Siptara ce dobiti ono sto im treba...

:hm

....ja,iskreno,nisam pristalica nijednog politicara,nego realno "pricam" :wink:

Enea

nisam ni ja, i necju ni ja ono o chemu je tarantulica pisala..

samo mi bre nije jasno, kako je on tek tako mogao sa njima da razgovara? i kojima njima? i chemu sve ovo vodi, ako cje opet da ode neko "da im kaze" ?

bibi

Kako je mogao?Mislim da cilj ne bira sredstvo.........zeleli su vlast i moc i to su i dobili.....I ja se nadam da se devedesete ni u snu vise nece ponoviti,pa neka pobedi onaj sa kojim ce nam svima biti bolje,a ne samo njemu... :)):  :a :cvet

Wlada

...Милошевић им "није дозволио"... Страшно! Па лепо им није дозволио, баш смо им показали "достојанствено" како се "не дозвољава" НАТО бандитима да нам отимају територију.
Ем су нам узели, ем нас испрашили да за 50 година не можемо да се опоравимо.

Ајде сад биби лепо документуј то да је Борис Тадић "подржао бомбардовање"!!

Он је "њима" рекао да је за то. Коме њима? Масонима, који преко илумината а дејствујући кроз јевреје, папу и муџахедине желе да сатру небески народ српски и руски (у коме 90% људи не иде у цркву нити зна Оченаш).

То треба схватити као неистине и лажи које су потекле од оних који су ово поручивали
http://www.youtube.com/watch?v=N2Z3G0D3x4E (http://www.youtube.com/watch?v=N2Z3G0D3x4E)
Али...и то је било раније.

dirigent

Vidim da se vodi ostra polemika oko onih i ovih vremena.

     Prvo smatram da su vremena posle 5. oktobra napredak za nasu zemlju , u svakom smislu i uostalom borio sam se za to i ne zalim zbog toga. Ona su rezultat jednog politickog kursa koji je bio u pravo vreme na pravom mestu.

     Da li ce taj kurs biti i dalje odrziv na zalost NE ZAVISI od nas samih , vec od stava evropske unije i priznavanja Kosova.

     Posto ce se to po svemu sudeci dogoditi , opcija koju nudi Tadic nije politicki ostvarljiva u realnosti, vec samo kao izraz nase zelje i (demokratskog) opredeljenja.

      U tom smislu treba pragmaticno posmatrati, da li se isplati dati podrsku jednom odlicnom politicaru (Tadicu) i staviti ga u poziciju da izvrsava nemogucu misiju , jer predsednik ne moze da utice toliko , a i nema vecinu u parlamentu, ili kad je vec tako dati podrsku Tomi Nikolicu koji ce zauzeti jedan prikladniji kurs pri takvoj situaciji , a opet nece imati vecinu i bezuslovnu podrsku u parlamentu da radi sta mu se svidi.

      Ko god bio na mestu predsednika bice u vrlo osetljivoj poziciji i donekle ogranicen u mogucnostima poteza koje moze da povuce.
      Ako Tadic dobije morace da prelomi izmedju Kosova ili Evrope sto je vrlo lose za njega , a samim tim i za nas jer ce svoj ugled stratiti tudjom krivicom.