Predsednièki izbori 2008- I i II krug

Started by darusaz, 12-12-2007, 17:44:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

philoserbiana

citam da je ovde neko cekao u redu za brasno,a ja sam cekala u redu za hleb sa bonovima-jedan covek,pola hleba dnevno...moja tetka je radila u prodavnici,pa nam je javljala kada ce da dodje zejtin,secer i brasno da izadjemo i cekamo ispred prodavnice....a red se otegao...bilo,ne povratilo se...niti ratovi,niti beda  :hm

Darker

E, to sve tako nije bitno...
samo si di¾emo tlak ovakvim spikama, ne? :K :K

lijepa bosanka

Mani te se prièe o redovima za hleb,mleko,sankcije su totalno neosnovano uvedene..za to vrijeme su s one strane Drine umirale bebe zbog nedostatka kiseonika jer Butros Gali nije dopustio da se dostavi Banjaluèkom porodili¹tu,postojale su gomile logora u kojima su Srbi svirepo ubijani,muèeni,poni¾avani..mo¾ete li zamisliti ¾ivot pod granatama,snajperima?? 1995.godine NATO,taj isti u koje vi hoæete na¹u braæu da ¹aljemo,bombaruje nepregledne kolone izbjeglica iz Krajine..U tom trenutku sam shvatila koliko nas mrze..oni su nas bombardovali i dok smo se povlaèili,dok je trajala "Oluja"(hr. Dan domovinske zahvalnosti!!!),ustvari su pomagali tada¹nji HVO...
i kao ¹to neko reèe toliko o "prijateljima" u èiji zagrljaj neki hrle..
...

Sve u svemu..na temu ovih izbora mogu reæi samo da æe biti stra¹nog trgovanja..a isplivaæe nekada valjda ko je koliko i ¹ta dobio?! :bljak:
Verovatno æe se neki opet "slizati"-veæ viðeno!!! :shock

alexica

pa ako nas vec taj ceo svet kaznava zbog necega i mi ne mozemo da mu se suprotstavimo(sankcije i ostala cuda)red je da i mi malo probamo na foru da im se ne zameravamo i da se na pravimo da smo atomski mravi i da mozemo protiv celog sveta...zato nam trenutno trebaju demokrate na vlasti...ne zato sto su nesto posteniji ili pametniji(mada meni ipak deluju) nego zato sto svet na to gleda bolje i vise je zaista investicija (znam da ne treba sve prodati ali kad mi ne mozemo da pokrenemo fabrike onda bar nek to uradi nako drugi da nam narod ne crkava od gladi...)
gledam bas juce kolika je prosecna plata bila 90tih i kolika je danas...tada si mogao da kupis kilogram banana a danas mozes dva televizora...nije jos najsjajnije ali ako ponovo promenimo vlast i to dodju oni koji su vec imali svoju sansu ali su je prokockali samo se toga ocigledno niko u Srbiji ne seca (patimo od selektivne amnezije valjda) onda ce biti toliki haos da to nece moci da se sredi naradnih 200 god...a ovako, iako sporo, idemo bre nekako napred...

rodiæ

meni uop¹te nije bitno to èlanstvo u EU,hoæu samo da ¾ivim bolje.i zato sam glasala za onog kandidata za koga su glasali i ©apiæ i Mira Banjac I Goca Tr¾an.i nadam se da æe taj kandidat pobediti u drugom krugu.¹ta mislite vi,¹ta æe biti u drugom krugu? :run

bibi

Wlado,opusti se....samo sam iznela svoje misljenje,a svacije postujem iako je drugacije.....bio si mnogo mali kad se sve to desavalo,tako da...doduse,nisam ni ja bila mnogo starija,ali..... :cvet

....tema je o predsednickim izborima,a ne o proteklim godinama i mislim da je suvisno polemisati i dalje o tome kad proslost ne mozemo da promenimo,a sto je najgore,mislim da od nas samih ne zavisi ni nasa buducnost,vec od politike jakih zemalja.....ostaje nam samo da dozivljavamo i prezivljavamo  experimente,jer smo u svemu ovome samo ogledni kunici Amerikancima... :)): :wink:

Vampire 666

     Тема јесте о изборима, али се прошлост мора спомињати зато што је аргументација многих гласача радикала у томе да они ето нису никад били на власти па и њима треба дати шансу, што је потпуно погрешно резоновање не зато што ја тако кажем или зато што то спомиње Тадић на пример, него зато што такав начин размишљања нема утемељење у објективним чињеницама и противи се здравом разуму.

Enea

Quote from: alexica on 22-01-2008, 10:42:52
pa ako nas vec taj ceo svet kaznava zbog necega i mi ne mozemo da mu se suprotstavimo(sankcije i ostala cuda)red je da i mi malo probamo na foru da im se ne zameravamo i da se na pravimo da smo atomski mravi i da mozemo protiv celog sveta...zato nam trenutno trebaju demokrate na vlasti...ne zato sto su nesto posteniji ili pametniji(mada meni ipak deluju) nego zato sto svet na to gleda bolje i vise je zaista investicija (znam da ne treba sve prodati ali kad mi ne mozemo da pokrenemo fabrike onda bar nek to uradi nako drugi da nam narod ne crkava od gladi...)


Zashto onda ne ostaviti 'ove' koji su zapocheli, da i zavrshe 'posao' , onako kako najbolje umeju i znaju.
Sa novima cje sve to morati iz pochetka..
Ja glasah za nekog dvestotog, ni sama ne znam zashto..
Zashto je T. ispao tako losh? Ko josh od momchina zeli da ide redovno, a ko na civilno sluzenje vojnog roka?

Darker

Ljudi,toliko ste puni mrznje i besa (prema samima sebi)...A radikali na taj bes i idu.U celoj njihovoj(vashoj) pojavi nema nikakve pozitivnosti.
Da se Isus kandiduje-opet biste ga razapeli...

Bred

Vidim da se zahuktala rasprava.
I drago mi je sto su se i ne-cedonisti konacno aktivirali na ovom forumu.  :wink:  :cvet
1. Izbori su iznenadjenje za mene tj rezultat, nisam ocekivao da ce pri tolikoj izlanosti Toma dobiti ONOLIKI broj glasova. Smrk je ***** , da ne psujem, ugasio ga je, dobio je 10000 glasova vise, samo, sa ili bez Canka i Canak je otisao zbog neslaganja sa nekim Smrkovim stavovima, pretpostavljam.  :wink:
Ono sto je bitno jeste da niko, pa ni LDP nije obecao podrsku Tadicu tek tako mada je za ocekivati da ce glasaci LDPa podrzati Tadica sa ili bez Smrka.
Cenim da Ilic nije bas odusevljen Tadicem tako da ce i to biti zanimljivo.
sps ce verovatno nesto da iskalkulise pa nije iskljucen mogucnost da cak i oni podrze Tadica.  :bljak:

2. NOTORNA je neistina da je srs od 94te bila u vlasti! Neki mozda imaju amneziju ali tada je DS bio u vlasti sa SPSom, na neki nacin, koliko me secanje sluzi. Svi su na neki nacin saradjivali sa Milosevicem kad i dokle im je odgovaralo.

3. Necemo da se vracamo duboko u proslost i teme o kojima smo vec razgovarali, molim vas da se drzite ove teme u kojoj se komentarisu rezultati prvog kruga izbori i ono sto ce se eventualno desiti 3.2.2008.

3. Klasicna DSova i ex dosova strategija jeste okriviti srbiju, srbe i milosevica za sve sto nam se desilo 90tih :! Valjda su ih tako ucili na onim silnim seminarima po Budimpesti etc.  :K Moje misljenje je da mi treba da budemo srecni sto smo uopste preziveli te godine.  :wink:

4. Necemo da se vracamo duboko u proslost i teme o kojima smo vec razgovarali, molim vas da se drzite ove teme u kojoj se komentarisu rezultati prvog kruga izbori i ono sto ce se eventualno desiti 3.2.2008.

Al-Jasmina

Racunam da ce Tadic pobediti.
Nekako se i ne tangiram previse...

O0

wolfeitzckie

QuoteNOTORNA je neistina da je srs od 94te bila u vlasti!

Jeste. SRS je u vladu sa SPS-om u¹ao(zvanièno) tek 1998. Tomislav Nikoliæ bio je potpredsdnik te vlade.

QuoteNeki mozda imaju amneziju ali tada je DS bio u vlasti sa SPSom, na neki nacin, koliko me secanje sluzi. Svi su na neki nacin saradjivali sa Milosevicem kad i dokle im je odgovaralo.

A najozbiljniji znak amnezije je kad reèenicu zavr¹i¹ sa "ako me seæanje slu¾i". Samo ne znam da li je namerna ili ne? Dakle, DS ni na koji naèin nije bio deo vlasti do 2000-te.

mandzoo

Dobri i posteni ljudi,na glasanje 3.2. i svim srcem za Tomislava Nikolica.Da nam svima bude bolje.Hvala!

biwi

#193
Za¹to hoæe¹ da glasa¹ za nikoliæa? pa mlad/a si, nije valjda da hoces da putujes najdalje do nisa i panceva i da radis na begaljici kao farmaceut za crkavicu od 100evra!!!! a da pri tome nemas u prodavnici ni hleba ni mleko, i moras za iste da cekas redove!~ glasanjem za tomu ce biti, 90te evo me ponovo!!

Darker

Quote from: wolfeitzckie on 22-01-2008, 23:00:54
A najozbiljniji znak amnezije je kad reèenicu zavr¹i¹ sa "ako me seæanje slu¾i". Samo ne znam da li je namerna ili ne? Dakle, DS ni na koji naèin nije bio deo vlasti do 2000-te.
Kako nije, Ðiki bio gradonaèelnik i vozio se 27-icom. EJ!!

Brede, bolje da se ne vraæamo u pro¹lost, kao ¹to sam ka¾e¹(vi'¹ da ni ti ne stoji¹ najbolje sa istom), ali ako Toma pobedi-vraæanje nam ne gine :K
Mo¾da nas jedino-VRAÈANJE izvadi:

Kada æu dobiti sedmi deo plate za septembar?
- U utorak, 19.februara u 13 sati. Dobili biste je i ranije, ali se èistaèica Radojka uspavala, pa niko nije mogao da otkljuèa firmu. Ajmo dalje?