Predsednièki izbori 2008- I i II krug

Started by darusaz, 12-12-2007, 17:44:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Vampire 666

Пуповац подржао Бориса Тадића
Београд, 29. јануара 2008.

Потпредседник Самосталне демократске српске странке (СДСС) Милорад Пуповац пружио је данас подршку кандидату Демократске странке за председника Србије Борису Тадићу, истакавши да само јака и демократска Србија може бити гарант даљег побољшања положаја Срба у Хрватској.

"Демократски континуитет у Србији мора бити очуван и треба да буде оснажен додатним снажењем демократске улоге институције председника Србије на овим изборима и то је оно што ми очекуемо и чему дајемо подршку", рекао је Пуповац на конференцији за новинаре у седишту Демократске странке у Београду.

Потпредседник највеће странке Срба у Хрватској изјавио да само снажна демократска институција председника Србије, заједно са снажном демократском коалиционом владом у Београду, може осигурати континуитет побољшања положаја српске мањине у Хрватској и повратак изгубљених права.

"Све друго за нас представља не само упитник, него и ризик", казао је Пуповац и додао да је Србима у Хрватској добро само онда када Србија "има демократски и снажан ход међу равноправним народима у Европи и свету".

"Верујем да су Београд и Србија велика кућа демократије, кућа у чију се снагу ми Срби изван Србије уздамо, коју очекујемо и желимо на начин на који жедни желе воду, а гладни крух", казао је Пуповац.

Према његовим речима, СДСС није у протеклих неколико година на политичкој сцени у Хрватској направила чудо, али је отворила врата да права Срба за која се чинило да су неповратно изгубљена почну да се реконституишу.



Подршка Грађанске иницијативе Горанаца Тадићу
Београд, 29. јануара 2008.

Грађанска иницијатива Горанаца позвала је данас Горанце у Гори, централној Србији и дијаспори да и у другом кругу председничких избора 3. фебруара изађу у што већем броју и подрже председника Бориса Тадића.

Грађанска иницијатива Горанаца позвала је Горанце у Гори, Србији и дијаспори да подрже Тадића, који је "добродошао саговорник и Европској унији и Русији и Америци, гарант стабилности, као и наша улазница у ЕУ и друге међународне организације".

Позивајући све Србе на Космету да не гласају "за оне који су Косово довели у овакву ситуацију и да се окрену европској будућности", Грађанска иницијатива Горанаца поручује: "Не дозволите овај пут да на карти Косова општина Гора остане усамљена у демократској борби за Косово".

"Поучени грешкама прошлости, овај пут морамо гласати за будућност. Једино могућу – европску", оценио је у саопштењу Уједињени грађански синдикат "Независност".

vucko81

Тешко њему кад га Пуповац подржава, то је исто као да му је ХДЗ дао подршку. :djavo

Bred

Blog Tomislava NIkolica (http://srs.org.yu/svimsrcem/) :K

vucko81

Ма није само смо реални!

lijepa bosanka

Oduševljena sam kampanjom radikala u drugom krugu,obraćanje Tomino ženama je za svaku pohvalu!! :pljes:
Drago mi je što su dostojanstveni i ne dozvoljavaju uznemirenom Borisu da ih isprovocira!!!
Razočarana sam PRLJAVOM kampanjom DS-a,ne djeluju mi uopšte pribrano,uvjereno u pobjedu,naprotiv onakvom svojom intonacijom djeluju strahovito preplašeni,nekako pobunjenčki,oseća se da su ugroženi!!! Mislim da im to i ne ide u prilog!

Darker

Ok, aj sad ti ne¹to reci, nemoj da citira¹ Vuèiæa. Ili, ako veæ citira¹-navedi izvor :smekerica: :djavo

hahah, najbolji mi je Tomislav koji se zala¾e za ukidanje sigurne kuæe, jer je to raslojavanje porodice :siza:
Ako je to tebi obraæanje ¾enama za pohvalu, ja sam ¹okiran :shock

darusaz

Да не буде како само кандидат дела режима тј. Борис Тадић, добија подршку  :wink:

Томислава Николића, кандидата српске радикалне странке подржавају:

Друштво српско-турског пријатељства "Инат"


истакнути писац Петер Хандке


А пошто се добар део младих плаши да од визних олакшица и евентуалног "белог Шенгена" неће бити ништа...

[youtube=425,350]tCyE2FN08rk[/youtube]

Masha

Quote from: lijepa bosanka on 29-01-2008, 21:54:18
Odu¹evljena sam kampanjom radikala u drugom krugu,obraæanje Tomino ¾enama je za svaku pohvalu!! :pljes:
Drago mi je ¹to su dostojanstveni i ne dozvoljavaju uznemirenom Borisu da ih isprovocira!!!
Razoèarana sam PRLJAVOM kampanjom DS-a,ne djeluju mi uop¹te pribrano,uvjereno u pobjedu,naprotiv onakvom svojom intonacijom djeluju strahovito prepla¹eni,nekako pobunjenèki,oseæa se da su ugro¾eni!!! Mislim da im to i ne ide u prilog!
Ovo je vec licni stav nekoga ko podrzava SRS. I da, neka neko nauci  Tomu da se rukuje desnom rukom. Dodela cveca bi lepse izgledala da je onu gomilu ruza drzao u levoj ruci i rukvao se i iste delio desnom  :wink:

lijepa bosanka

#293
Dare..Vučića nisam niti gledala niti slušala odavno!!!
Tomino obraćanje ženama sam pomno slušala dva puta!! :>
Muškarcima jeste malo zasmetalo,udarilo im na njihov ego,ali je to istina za većinu žena u Srbij!! Posebno cijenim to što prodicu stavlja na prvo mjesto,jer je upravo ona osnovna jedinica društva!! Mislim da bi svako u njegovoj priči mogao pronaći svoju majku,baku,sestru,žene-sebe..Zar nije zlostavljanje kada te poslodavac pita "da li ćeš rađati",to je ponižavanje,ucjena,Bog ti daje dar da rodiš,a neko drugi hoće da ti ga uskrati..To je velika SRAMOTA za celu naciju!!!
Da budem iskrena,žao mi je što se o nekim stvarima priča samo u toku izbora  :ohwell:

p.s. malo me mrzi da sad prepričavam,ali ako nađem text postaviću ga!!  :)):


@masha
Ono sam napisala onako kako mi djeluje..pokušala sam da budem realna..stvarno tako djeluje onaj Tadićev spot-pobunjenički!!
A za ruže..pa nisu svi šarmantni i snalažljivi kao Tadija!! hahaha

shumshi

E pa Masho, rukovanje desnom rukom simbolizuje bacene puske koje se drzane u desnoj ruci...
Mozda nam to nesto govori...

Darker

Kakve ljige oni iz DSS-a ne verujem :wall: :wall: :wall:
Na dana¹njoj sednici NIJE aodluèeno koga æe ta stranka da podr¾i, dok se ne saèeka odgovor Tadiæa na aneks kojim æe se obavezati na prekid evropskih integracija, ako Kosovo postane nezavisno :wall: :wall: :wall:
Vi¹e bih voleo da Tadiæ ne pristane na ucenu, nego da pobedi na ovim izborima, svega mi :ohwell: :namcor

Masha

Quote from: lijepa bosankaA za ru¾e..pa nisu svi ¹armantni i snala¾ljivi kao Tadija!! hahaha
E, ovo si vec u pravu. Verovatno je malo edukacije na to uticalo  :wink:
Quote from: DarkerVi¹e bih voleo da Tadiæ ne pristane na ucenu, nego da pobedi na ovim izborima, svega mi
Slazem se. I mislim da ne bi ni trebao. Ako pobedi, a verujem da hoce jer se nadam da ima dovoljno onih koji ce glasati razumom, a srce ostaviti za one koji to srce znaju da cene, prisustvovacemo polakom, ali sigurnom gasenju Kostunicine stranke.

lijepa bosanka

@masha
Malo edukacije???
Lièno upuæeno meni ili???

DSS mi je uvijek bila jako simpatièna stranka...i davno rekoh da im je najveæa gre¹ka ¹to vladu nisu formirali sa SRS!!!

darusaz

И Тома Николић често каже како је штета што Коштуњави није прихватио руку сарадње српских радикала.

Quote from: lijepa bosanka on 29-01-2008, 22:30:59
@masha
Malo edukacije???
Lièno upuæeno meni ili???

DSS mi je uvijek bila jako simpatièna stranka...i davno rekoh da im je najveæa gre¹ka ¹to vladu nisu formirali sa SRS!!!

Masha

Quote from: lijepa bosanka@masha
Malo edukacije???
Lièno upuæeno meni ili???
Ne tebi, vec Tomi  :wink: Ne brini, i ja sam se edukovala dovoljno da znam kad krsim pravilnik  :wink:
Quote from: lijepa bosankaDSS mi je uvijek bila jako simpatièna stranka...i davno rekoh da im je najveæa gre¹ka ¹to vladu nisu formirali sa SRS!!!
Uopste me ne cudi sto je radikalima Kostunica simpatican. On je mnogo prijemcivljiviji od Milosevica, bar ima ovo D u nazivu svoje stranke, a to jedno D je dovoljno za jedan jako dobar paravan.