Predsednièki izbori 2008- I i II krug

Started by darusaz, 12-12-2007, 17:44:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lycos

#345
Nisam gledao tv duel, ali mi je vise ljudi reklo da je Toma isprashio i dotukao Tadica.

Sto ljudi, chucemo sto misljenja. Jedni hvale Tadiju i vec slave njegovu pobedu, drugi dizu Tomu u nebesa.

I jedan i drugi su mi se smucili, kao papagaji su, samo se ponavljaju. Prshte obecanja. "Ja cu ovo, ja cu ono kada dodjem-ako ostanem na vlasti". Podici ce standarde, zivecemo bolje, visoke plate, niska inflacija, strani investitori.
Daj Boze da ko god dodje na vlast ispuni bar 50 posto onoga o cemu je trtljao u predizbornoj kampanji.
Stranke se mogu uporedjivati do prekosutra. Obe imaju iza sebe prljavstina.  :bljak:


Nashoj politickoj sceni fali refresh!

Dirigent je na 23.strani izneo sushtinu  :pljes:



peho_atropin

I bar oko toga su se slozila oba kandidata sinoc!Svi su gradjani Srbije i "DS-ovci i SRS-ovci" ali svi imaju ista prava i zasluzuju isto postovanje !A kojih ima vise,ti zasluzuju vlast!

Bred

#347
Quote from: peho_atropin on 31-01-2008, 12:54:52
Quote from: Phenomenon on 31-01-2008, 11:50:10
Дајте људи, ко има бар имало мозга, макар и у траговима, он не може при чистој свести и здравој памети гласати за Николића. Могу једино да схватим да неко гласа за радикале, ако лично он или неко из његове породице, је члан СРС. Али, поново не могу да схватим ко би могао да буде члан СРС...

ПС Ово је само мој лични став. Није ми намера да иког прозивам.
Ovakvi stavovi mi uvek i lice na ljude koji se identifikuju sa likovima iz South park-a(bez namere da nekog prozivam).Sta,oni koji glasaju za SRS imaju manje prava na svoj zivot, razmisljanje i opredeljenje (pa cak i da nisu pri-necijem vidjenju"ciste svesti")!?E pa imaju,prijatelju!I bar to mora da se postuje dokle god smo za ovo NAJMANJE LOSE UREDJENJE zvano DEMOKRATIJA!
To je jedna od upecatljivih odlika Zutih u kombinaciji sa Cedonistima-samo su oni elita i "urbani".
:wink:

Maruska, vec smo konstatovali da je neumesno govoriti o tome da li ima neko zavrsen fakultet ili ne i da na tom putu postoji xyz razloga zasto bi neko bio sprecen da isti zavrsi.
Toma je sinoc rekao da mu je otac bio vk puskar i da se on time ponosi a i pricao je kako je ziveo u nemastini tako da to sa Tadicevom pricom ne moze ni da se poredi.
To sto ima zavrsenu PSIHOLOGIJU mu ne daju znacajnu prednost u upravljanju DRZAVOM.

Toma je to rekao u smislu da neko ko se nije dokazao u zivotu i nesto u njemu stvorio ne moze da bude ministar, poslanik a kamoli kandidat za predsednika.  :wink:

Zatim, bilo je VEOMA ruzno od Tadica sto je pljuvao Seselja, bez obzira na sve, jer mu je Nikolic vec rekao da ne pljuje coveka koji je u zatvoru i koji ne moze da se brani. Isto bi bilo kao kad bi Toma poceo da pljuje Djindjica jer je za to imao razloga sigurno, ali ako je neki red da se mrtvi ne pljuju onda je red da se postuje i to da se ne napada onaj ko ne moze da se brani trenutno. Mada od zutih me nista ne cudi, oni su pljuvali i pljuju i mrtvog Milosevica.
  :nonono: :bljak:

Quote from: lycos on 31-01-2008, 13:04:13
Nisam gledao tv duel, ali mi je vise ljudi reklo da je Toma isprashio i dotukao Tadica.
Sto ljudi, chucemo sto misljenja. Jedni hvale Tadiju i vec slave njegovu pobedu, drugi dizu Tomu u nebesa.
I jedan i drugi su mi se smucili, kao papagaji su, samo se ponavljaju. Prshte obecanja. "Ja cu ovo, ja cu ono kada dodjem-ako ostanem na vlasti"
Stranke se mogu uporedjivati do prekosutra. Obe imaju iza sebe prljavstina.  :bljak:

Nashoj politickoj sceni fali refresh!

Dirigent je na 23.strani izneo sushtinu  :pljes:

:Bog :wink:

Vampire 666

    Tadic se nije hvalio obrazovanjem svojih roditelja, vec je to ispricao u sasvim drugacijem kontekstu...to sto neko ne moze ili pre ce biti ne zeli da shvati kontekst price je njegov problem...Takodje, tadic nije obecavao brda i doline, vec je prezentovao plan kojim bi se moglo doci do nekog cilja i za koji se on zalaze i nije izlazio iz ovlascenja predsednika drzave...Seselja nije pljuvao vec je citirao njegovu politiku i rezultate te politike...A blentavi Nikolic je svojom zakrzljalom retorikom pokusavao, vadeci recenice iz konteksta Tadiceve price, pokusavao da isprovocira neku neumesnu reakciju Tadica...no, na to smo vec navikli od radikala...

     

_d.0.t_

Program Tadiæa protiv Nikoliæevih fraza

Kandidat DS za predsednika Srbije Boris Tadiæ iza¹ao je pred graðane Srbije sinoæ u TV duelu na RTS sa planom koji ¾eli da sprovede u narednom mandatu i podsetio na posledice politike re¾ima iz devedesetih. Njegov protivnik iz redova SRS, Tomislav Nikoliæ, vi¹e vremena je utro¹io na optu¾be na raèun Tadiæa i iako je govorio o potrebi promena u Srbiji nije ponudio konkretne naèine kako bi ih izveo.

Prilikom uvodnih reèi Tadiæ se opredelio da graðane podseti da da se na ovim izborima odluèuje o buduænosti svih i njihovom boljem ¾ivotu. Nikoliæ je krenuo u ofanzivu obja¹njavajuæi da je dosada¹nje voðenje dr¾ave pokazalo da su potrebne promene i ukazao da je tu da pomiri Srbiju i da ne ¾eli da je deli kao Tadiæ.

Kosovo
Prva tema bila je Kosovo, a Nikoliæ je podsetio da je to problem koji se re¹ava i zapitao kako æe EU da nam objasni da su nam prijatelji ako su za nezavisnost Kosova, nabrajajuæi zemlje koje se zala¾u za takvu opciju. Podsetio je da je sada jasno da imamo prijatelje koji æe zaustaviti nezavisnost za koju se zala¾u SAD i EU, ali nije pominjao odbranu teritorije upotrebom sile.
Tadiæ je Kosovo opisao kao najbolniju taèku Srbije i podvukao da æe voditi dr¾avnu poltiiku koju je dogovorio sa premijerom Ko¹tunicom.
- Nikada neæu opriznati nezavisnost Kosmeta i to sam ponavaljao i na sednicama Saveta bezbednosti i na drugim mestima. Nezavisnost je ¹tetna kako po Srbiju, tako i po region - naveo je Tadiæ.

Evropska unija
Moglo se oèekivati da je EU tema koja vi¹e „le¾i“ Tadiæu i on je to iskoristio i poentirao stavom da èlanstvo u EU nije pitanje politike veæ boljeg ¾ivota graðana.
Nikoliæ je mogao samo da navede da je glasao za preambulu Ustava koji navodi da je Srbija privr¾ena evropskoj tradiciji i ponovio da je moguæe i da se potpi¹e Sporazum o pridru¾ivanju ali da æe te¹ko proæi Skup¹tinu Srbije u kojoj mora da bude ratifikovan. Kako je duel odmicao Nikoliæ je postajao sve lièniji pa je optu¾io Tadiæa i njegov tim da iskrivljuju njegove izjave o EU:
- Da ste razmi¹ljali svojom glavom, a ne glavom izbornog ¹taba mo¾da bi ste i pobedili na ovim izborima, rekao je Nikoliæ.

Vojska
Kada je reè o vojsci i odbrani Tadiæ je naveo da Srbija neæe vi¹e voditi besmislene ratove i naveo da je cilj dobro opremljena vojska. Nikoliæ je optu¾io Tadiæa da je poèeo da uru¹ava vojsku kao ministar odbrane i da je smenjivao generale sa 48 godina, ali i primetio da je to valjda moralno jer u DS ljudi od 26 godina postaju i ministri. Tadiæ je odgovorio da su generali smenjivani jer su neki od njih hteli da upotrebe vojsku protiv graðana u vreme kada je SRS na èelu sa Vojislavom ©e¹eljem bila u Vladi.

Bolji ®ivot
Govoreæi o boljem ¾ivotu graðana, Nikoliæ je samo pomenuo da je krenuo iz Bora i da bi Tadiæ trebalo da uðe u rudarsko okno.Tadiæ je pak nastavio sa izno¹enjem preciznih podataka te podsetio da je proseèna plata 2000. iznosila 6.000, a da je danas oko 27.000 dinara.
- Slu¹ajuæi mog protivkandidata èujem samo crne reèi i on ne navodi da postoji perspektiva, a ja sam ubeðen da ona postoji i da svako treba da ima bolju platu, penziju, deèiji dodatak. Danas plaæamo zaostale penzije iz devedesetih- nije propustio pirliku Tadiæ da podseti na posledice vladavine re¾ima devedesetih u kojem je uèetsvovala i SRS.

Mladi
Boris Tadiæ je ocenio da je perspektiva mladih ljudi najva¾nija i da je potrebno da steknu sigurnost i izvesnost. Naveo je da pribli¾avanje EU znaèi i besplatne stipendije za ¹kolovanje na stranih univerzitetima i izneo podatke o poveæanom ulaganju dr¾ave u stipendiranje mladih talenata. Nikoliæ je odgovorio da je lepo da se ljudi ¹koluju u inostranstvu, ali da dr¾ava prvo treba da obezbedi besplatno ¹kolovanje u zemlji.

Ekonomija
Temu o ekonomiji Nikoliæ je poèeo podeseæanjem da se neposredno pre emisije vratio iz Moskve gde se sreo sa sa buduæim predsednikom Rusije Medvedevim.
Tadiæ je odmah odgovorio da mu je iskreno drago ¹to je potpisan energetski sporazum sa Rusijom i podsetio da je to bila njegova inicijativa. On je poropustio priliku da podseti da se tom prilikom susreo sa prvim èovekom Rusije Vladimirom Putinom, ali je naveo da je do 2000. godine trgovinska razmena sa Rusijom bila 320 miliona dolara, a da je danas dve milijarde evra.
Kada je reè o ekonomiji devedesetih Tadiæ je naveo da je tada¹nja Vlada dala licencu Bogoljubu Kariæu za mobilnu telefoniju besplatno, a da su srpske vlasti posle 2000. godine za istu licencu dobile 320 miliona evra.
- ©to se tièe Kariæa, pozovite ga u zemlju, dajte mu status za¹tiæenog svedoka i neka svedoèi - uzvratio je Nikoliæ i negodovao na smeh Tadiæa reèima „mo¾ete kuæi da se smejete, ovde razgovaramo kao ozbiljni ljudi“.

Meðunarodni odnosi
Govoreæi o meðunarodnim odnosima Nikoliæ se oslonio na Rusiju i naveo da EU mora da se izjasni da ne ¾eli nezavisnost Kosova i da æe tog trenutka i on biti na strani integracija.
- Nikada Srbija neæe biti ruska gubernija ali ni ervropska kolonija, zaklèjuèio je on.
Tadiæ je odgovorio da politika izolacije koja vreða ljude i EU vodi Srbiju u te¹ku situaciju.
- Politika SRS i ©e¹lja je povratak u devedesete. Ako sam ne¹to cenio u toj politiici to je doslednost. Ako se ne¹to promenilo u toj politici trebalo bi to da znamo- rekao je Tadiæ.

Zavr¹ne reèi
Tadiæ je u zavr¹noj reèi zatra¾io podr¹ku graðana za njegovu viziju buduænosti - pobolj¹anje ¾ivotnog standarda graðana i Srbiju kao modernu evropsku zemlju. Njegov plan za buduænost zemlje podrazumeva pet taèaka, a kao najva¾nije naveo je oèuvanje terotorijalnog integriteta i samim tim Kosova, dok je drugi uèlanjenje u EU.
Nikoliæ èijom je reèju i zavr¹ena emisija insistirao na jedinstvu svih onih koji su ga podr¾ali u prvom krugu i zavr¹io je je duel izbornim sloganom“svim srcem za Srbiju“.


////////////////////////////////////////////////////////////////

Tadiæ bolji „u fini¹u“, obraæao se direktno gledaocima

Odmah po zavr¹etku televizijskog suèeljavanja predsednièkih kandidata novinari „Blica“ su telefonom, nasumice odabirajuæi, anketirali graðane Srbije u 11 gradova, a anketa je pokazala da je preovlaðujuæi utisak graðana je da je Boris Tadiæ bio ubedljiviji u TV duelu. Od ukupno 635 anketiranih, njih 343 ili 54,01 odsto anketiranih reklo je za Tadiæa da je ostavio bolji utisak, njih 207 (32,59%) mi¹ljenja je da je Nikoliæ bio ubedljiviji dok je 85 anketiranih, ili 13,38 odsto, mi¹ljenja da je TV duel zavr¹en bez pravog pobednika.

Bilo je i onih koje smo pozvali a koji nisu ni znali da je na RTS-u bilo suèeljavanje kandidata, kao i znaèajan procenat onih (oko 40 odsto) koji su znali za duel ali nisu ¾eleli da gledaju.
Prema rezultatima ankete, Tadiæ je najjaèi utisak ostavio na Novosaðane, Kragujevèane, Beograðane, U¾ièane i Ni¹lije, dok je Tomislav Nikoliæ jedino u Kru¹evcu dobio vi¹e glasova za bolji utisak u suèeljavanju.
Kao osnovnu prednost Tadiæevog nastupa, oni koji su glasali za njega naveli su program koji je izlo¾io dok su zamerke upuæivane na èinjenicu da se aktuelni predsednik èesto slu¾io pripremljenim materijalom. Pristalice Tadiæa pozitivnim su ocenile i to ¹to je lider DS govoreæi gledao direktno u kameru i obraæao se graðanima, a Nikoliæu zameraju da je u izlaganju suvi¹e lièno vreðao Tadiæa i da je retko gledao prema gledaocima. Takoðe, Tadiæevi glasaèi zameraju Nikoliæu ¹to je njegovo izlaganje bilo „samo prazna prièa“ bez konkretnog programa uz, kako su mnogi primetili, primetno ubla¾enu retoriku u odnosu na ranije kampanje.
Oni koji su mi¹ljenja da je Nikoliæ bio ubedljiviji, odluèili su se najèe¹æe zbog toga ¹to smatraju da je lider radikala bio „konkretniji“, a Tadiæu su uglavnom zamerali da „nije bio ubedljiv“.
Mnogi od od anketiranih ¾eleli su da daju i svoj komentar. Evo samo nekih.
Stojan M. Beograd: Prve dve treæine Nikoliæ je bio bolji, ali je na kraju posustao. Mislim da bi se moglo reæi da je na kraju nere¹eno ili da ga je Tadiæ prestigao u „fini¹u“.
Milica S. Beograd: Tadiæ me je uverio da je spreman da Srbiju uvede u Evropsku uniju.
Ljubinka S. Valjevo: Ja sam jedan od biraèa koji dobro pamti vreme vlasti radikala, straha, izolacije i nema¹tine, tako da nikakva slatkoreèivost Nikoliæa, ni noæas ni svih dana kampanje, nije mogla da me razuveri ¹ta je njihova prava politika.
Zdravko P. Kru¹evac: Nikoliæ je bolji i èasniji kandidat. Govorio je jasno, narodskim jezikom i ukazao na sve lopovluke vlasti.
Petar N. Kragujevac: Oba kandidata su bleda, iscrpljena i umorna, ba¹ kao i njihova mi¹ljenja o svim bitnim pitanjima. Ipak, niko, pa ni Evropa ne voli arogantne pregovaraèe, a Nikoliæ je upravo bio takav.
Ksenija B. Subotica: Glasaæu za buduænost svoje troje male dece, a nju u ovoj zemlji vidim samo ako Tadiæ bude predsednik Srbije.


[blic]

maruska!

Jednostavno Brede imamo drugaciji pogled na sve,na svet,na ceo zivot,na sta god hoces..
I koju god temu da zapocnemo ne bismo se slozili..
To je objasnjenje zasto jedni vide da je Toma,drugi da je Tadic pobedio..
I tu stvarno ne moze nista da se uradi,jer su razlike ogromne...
Poredjenje Seselja i Djindjica,makar i ovako,je neumesno..i meni zalosno..
Postoji razlika-neko nekog pljuje,znaci govori neistine,vredja i slicno..
Ovo sto Tadic govori o Seselju moze dokumentima,video zapisima(mozes sam da proveris na Youtube-u)da se potvrdi.. Dakle Tadic govori istinu,i citira izjave Vojislava Seselja,i za to ima svako pravo..
A ne bih rekla da Nikolic ima ikakve dokaze za izrecene stvari,inace bi ih do sad prilozio..

Bred

#351
Quote from: maruska! on 31-01-2008, 13:26:15
Poredjenje Seselja i Djindjica,makar i ovako,je neumesno..i meni zalosno..
Postoji razlika-neko nekog pljuje,znaci govori neistine,vredja i slicno..
Ovo sto Tadic govori o Seselju moze dokumentima,video zapisima(mozes sam da proveris na Youtube-u)da se potvrdi.. Dakle Tadic govori istinu,i citira izjave Vojislava Seselja,i za to ima svako pravo..
A ne bih rekla da Nikolic ima ikakve dokaze za izrecene stvari,inace bi ih do sad prilozio..
i meni.
dokazi i argumenti su vrlo relativna kategorija.  :wink:
blic je izgubio apsolutno svaki kredibilitet posto se stavio na stranu i u funkciju jednog politickog kandidata-Flexice.
:nonono:
QuoteGovoreæi o boljem ¾ivotu graðana, Nikoliæ je samo pomenuo da je krenuo iz Bora i da bi Tadiæ trebalo da uðe u rudarsko okno.Tadiæ je pak nastavio sa izno¹enjem preciznih podataka te podsetio da je proseèna plata 2000. iznosila 6.000, a da je danas oko 27.000 dinara
Npr, ovo je notorna neistina jos jedan primer kako statistika nema veze sa realnim zivotu. Recicu da roditelji ljudi sa kojima se ja druzim imaju mozda zajedno toliku platu od 27000din o kakvom mi proseku govorimo.  :wall:


I o kakvoj Evropi moze da se prica kada se ne zna sta ce biti sa Kosovom??
Za Tomu je to toliki problem , da on a ni dss kako su do skora izjavljivali ne vide mogucnost potpisivanja tj ratifikovanja SSPa ako Evropa prizna Kosovo. Onaj ko vidi malo dalje od svog dzepa shvata da je ovo principijelni stav jer nam tako mogu uzeti i Vojvodinu i Sandzak a mi cemo to objasnjavati time da je vazno samo kako ce ljudi da zive i kako ce moci da putuju u EU.  :wall: :K
--
Izvor: BETA
SNV severnog Kosova za Tomislava Nikoliæa

Predsednik Srpskog nacionalnog veæa severnog Kosova i Metohije Milan Ivanoviæ pozvao je danas kosovske Srbe da glasaju za kandidata radikala Tomislava Nikoliæa jer æe na taj naèin glasati za opstanak na Kosovu i Metohiji, i to u okviru Srbije.

Ivanoviæ je na konferenciji za novinare ocenio da rezultati drugog izbornog kruga predsednièkih izbora 3. februara direktno utièu na subinu Kosova i opstanak Srba u Pokrajini i dodao da je to razlog za¹to SNV poziva da se podr¹ka da Nikoliæu.

Prema njegovim reèima, eventualna pobeda Borisa Tadiæa, "favorita zemalja koje se zala¾u za nezavisnost Kosova i figuriraju kao najznaèajnije èlanice EU", samo bi dodatno pogor¹ala krajnje nezavidan polo¾aj srpskog naroda.

"Za razliku od Borisa Tadiæa koji se zala¾e za bezuslovni ulazak Srbije u EU bez Kosova i Metohije, javno najavljujuæi da neæe po¹tovati ustavnu obavezu da svim sredstvima ¹titi teritorijalni integritet i suverenitet dr¾ave èiji je predsednik, predsednièki kandidat Tomislav Nikoliæ u svom programu prioritet daje oèuvanju Kosova u sastavu Srbije", kazao je Ivanoviæ.

Dodao je da SNV nije za Tadiæa jer se previ¹e oslanja na Zapad, odnosno "na one koji ¾ele da otmu Kosovo, omalova¾ava Rusiju, zagovara bezuslovne integracije Srbije u EU, jer je pre èetiri godine pozvao kosovske Srbe da izaðu na izbore, i pored drugaèijeg stava vlade, naroda i crkve".

"®elimo Nikoliæa jer ¾elimo jedinstvo predsednika i vlade po pitanju Kosova, a to sada nemamo jer se Tadiæ zala¾e za bezuslovne integracije Srbije u EU - odnosno bez Kosova", rekao je Ivanoviæ i izrazio oèekivanje da æe se 80 odsto glasaèa na Kosovu opredeliti za Nikoliæa.

Lider SNV severnog Kosova rekao je da æe eventualno progla¹avanje nezavisnosti Pokrajine biti odluka albanske manjine i da se neæe odnositi na kosovske Srbe.

"EU misija nije dobrodo¹la na Kosovo, to æemo jasno staviti do znanja, i svim demokratskim sredstvima i vidovima graðanske neposlu¹nosti æemo se suprotstaviti", rekao je Ivanoviæ.

Dodao je da ne oèekuje nasilje na Kosovu.

"Mislim da do toga neæe doæi jer bi to bila blama¾a i debakl meðunarodne zajednice koja nas je bombardovala da bi nam otela deo teritorije", rekao je Ivanoviæ.

press

_d.0.t_

Gorèin Stojanoviæ, reditelj: Tadiæ pobedio 2:1
Boris Tadiæ je u krajnjem skoru, reèeno terminima bokserskih sudija, pobedio sa 2:1. Prvo na planu ubedljivosti i odgovaranja na ono ¹to jeste tema, nije tro¹io vreme na liènu analizu protivnika, veæ je izlo¾io svoju viziju i ignorisao „d¾iberske“ primedbe Nikoliæa. U drugom delu je bio ubedljiviji u izlaganju vizije sa kratkim osvrtom na pro¹lost, potkrepljenim konkretnim podacima.
Pobedio je i na planu liène kulture, nije donosio jabuku i nije udarao po mikrofonu. Gledao je gledaoce u oèi, a Nikoliæ to nije uspeo.
Sa druge strane Tadiæ je izgubio u te¾nji da ne odgovara na liène primedbe, suvi¹e je èitao i bio benigan prema oèiglednim neistinama koje je Nikoliæ iznosio. Sa medijske taèke, duel je bio televizijski beznaèajan i nezanimljiv. Nije bilo ni jednog kadra reakcije i reditelj tu neæe imati ¹ta da potpi¹e.


Milan Nikoliæ, analitièar: Tadiæ pozitivniji
Boris Tadiæ je bio ubedljiviji od kandidata SRS Tomislava Nikoliæa jer je bio pozitivniji i pokazao da ima planove za buduænost. Na¹ sagovornik Tadiæu daje peticu, a Nikoliæu trojku.
- Tadiæ je svojim izlaganjem pokazao da zna ¹ta hoæe, izneo je dosta sadr¾aja i vi¹e je izgledao kao dr¾avnik. Nikoliæ je pokazao da je ve¹t polemièar koji ume da napada, ali koji ne daje dovoljno pozitivnog materijala tako da i ne znamo ¹ta bi on to kao predsednik i uradio i ne deluje kao dr¾avnik veæ kao iskusan zagri¾eni parlamentarni opozicioni kritièar - ka¾e Nikoliæ.


Slobodan Antoniæ, analitièar: Tomislav Nikoliæ bio opu¹teniji
Analitièar Slobodan Antoniæ, ka¾e da je Boris Tadiæ govorio „suvi¹e prenauèeno“ i da mu je tim dao previ¹e materijala koji treba da iznese i otuda je delovao manje spontano, dok je Tomislav Nikoliæ na momente delovao prirodnije, opu¹tenije „i to ¹to je govorio bilo upeèatljivije“.
- Ali naèin na koji su govorili je poruka biraèina u kojoj su mogli da vide liènosti i jednog i drugog kandidata. Op¹ti utisak je da je Nikoliæ bolje pro¹ao, ali pitanje je da li æe mu to pomoæi u konaènom skoru - ka¾e Antoniæ. ®. J.


[blic]

Bred

I kod "analiticara" sve zavisi koga licno simpatisu a blic je bas nasao koga da pita  :wink: :wall:

Sole

#354
Quote from: Vampire 666 on 31-01-2008, 13:17:52
    Tadic se nije hvalio obrazovanjem svojih roditelja, vec je to ispricao u sasvim drugacijem kontekstu...to sto neko ne moze ili pre ce biti ne zeli da shvati kontekst price je njegov problem...Takodje, tadic nije obecavao brda i doline, vec je prezentovao plan kojim bi se moglo doci do nekog cilja i za koji se on zalaze i nije izlazio iz ovlascenja predsednika drzave...Seselja nije pljuvao vec je citirao njegovu politiku i rezultate te politike...A blentavi Nikolic je svojom zakrzljalom retorikom pokusavao, vadeci recenice iz konteksta Tadiceve price, pokusavao da isprovocira neku neumesnu reakciju Tadica...no, na to smo vec navikli od radikala...

     
:pljes: :pljes: :pljes:
bas tako!!!
[/offTadiceva prica o roditeljima nije imala prizvuk:"poticem iz porodice akademika...", ja sam taj i taj, ja imam tu i tu diplomu.
ali, kad vec pominjete to obrazovanje kandidata, sta reci na Nikolicevu tehnicku skolu?  :bljak:
ne kazem ja da imam nesto protiv toga i da je najvaznija zivotna skola, ali zar ne treba predsednik da bude neka eminentna licnost?  :hmm
obojica su imali prljave momente u svojim karijerama, ali ja o5 ne mogu da shvatim kako neko moze da se priklanja politici radikala (da se ne ponavljam vise sa onim sa kim su sve saradjivali jer ste dosta pisali o tome  :cvet) i  Seselju koji je po meni potpuno  :wall: :wall: :wall: lud
i on je zavrsio 3 fakulteta...  :bljak: opsta katastrofa...
slazem se i sa phenomenonom i ogradjujem od svega time da je sve ovo samo MOJE misljenje...

p.s.
sto se tice obecanja u kampanji, meni se ne cini da neki obecavaju bas kule i gradove, vec isticu ono sto su uradili, sto su zapoceli, a sto bi nastavkom njihovog mandata trebalo sprovesti do kraja.  :wink:
[off]zasto onda da im ne dopustimo da zavrse zapoceto??? [/off]

Bred

#355
ne odgovara vam neko ko je zavrsio 3[i slovima TRI, kako je Sole rekla] fakulteta, ne odgovara vam neko ko NIJE zavrsio fakultet, nema vam pomoci vi ste "programirani" da glasate za zute.
:plez :K
Ko hoce da downloaduje sinocni duel, evo ima ovde (http://www.rts.co.yu/emisije.asp)

Sole

#356
[off]podatak o 3 fakulteta sam nacula, tako da sam ga iznela samo da bih proverila[/off]
nema sta tu NAMA  da odgovara, i vi sto ste pristalice radikala ste deo ove drzave  :wink:
treba da svi vidimo koje je najbolje resenje...
htedoh samo reci kad je u pitanju obrazovanje, bolje da kazem ponasanje, da je bitno i to kakve emocije podstice kandidat, kako se ponasa, da li poseduje osnovnu kulturu ili svoju kampanju zansiva na vredjanju protivkandidata...  :bljak:
a to sto nazivas programiranjem glasanje za Tadica, je cista glupost i diskriminacija u pokusaju.  :roll:
ne vredi nekad ni 5 fakulteta, ako nemas jasan cilj i ako su tvoje reci ostale samo reci...

Bred

Quote from: Sole on 31-01-2008, 14:07:03
[off]podatak o 3 fakulteta sam nacula, tako da sam ga iznela samo da bih proverila[/off]
nema sta tu NAMA  da odgovara, i vi sto ste pristalice radikala ste deo ove drzave  :wink:
zar?
Quotetreba da svi vidimo koje je najbolje resenje...
htedoh samo reci kad je u pitanju obrazovanje, bolje da kazem ponasanje, da je bitno i to kakve emocije podstice kandidat, kako se ponasa, da li poseduje osnovnu kulturu ili svoju kampanju zansiva na vredjanju protivkandidata...  :bljak:
U ovoj kampanji situacija je bila malo obrnuta, Toma je bio "miran" a Flexica je vredjao ako uzmemo u obzir i duel i izborne spotove i celu kampanju.
Quotea to sto nazivas programiranjem glasanje za Tadica, je cista glupost i diskriminacija u pokusaju.  :roll:
Evo opet, znamo mi da smo, po vama, gradjani drugog reda a da ste vi samo gradjani I reda. :siza:

Sole

#358
Quote from: Bred on 31-01-2008, 14:15:44


Evo opet, znamo mi da smo, po vama, gradjani drugog reda a da ste vi samo gradjani I reda. :siza:

izvolite se smatrati gradjanima kog hocete reda  :nonono:
uhvatili ste se za to k'o pijani za plot, mada stvarno ne vidim potrebu, ali to je vasa stvar.
Tomina mirnoca  :pst  :pst :pst daaa....  :wall:
mozda je smanjio u ovoj kampanji, ali Tadic je lepo rekao sinoc da se program radikala ne menja u samo ovoj kampanji vec da bi trebalo da se menja u delima  :roll: vec sam pisala to  :wink:
vredjanje  radikala...  :hmm ma daj...  :hmm
najistaknutija odlika politike Nikolica je cista demagogija do 101 i nazad :bljak:

Bred

#359
Ma daj ti.  :K
Kako bi se prods-ovski mediji u'vatili toga da je to Toma rekao?
Smarali bi do prekosutra.
:wall: :nonono:
QuoteKandidat SRS-a Nikoliæ je optu¾io aktuelnog predsednika Tadiæa da je zbog politièke nedoslednosti 'izgubio mnogo prijatelja' - i da ga nije podr¾ala nijedna èlanica nekada¹nje Demokratske opozicije Srbije.

Nikoliæ je i citirao je zvaniènike EU da evropska buduænost Srbije ne zavisi od ishoda ovih izbora - odav¹i da on nije politièar koji æe graðane Srbije da 'pla¹i' eventualnom pobedom svog suparnika na predsednièkim izborima.

'Evropa sada ka¾e da æe saraðivati sa Srbijom ko god da pobedi', rekao je Nikoliæ, i dodao da nema ni¹ta protiv ulaska u EU pod uslovom da Srbija u te integracije uðe celovita - sa Kosovom unutar svojih granica.

http://www.bbc.co.uk

--

Izvor: BETA
Duel Nikoliæa i Tadiæa gledalo 31,4 odsto TV-gledalaca

Televizijski duel predsednièkih kandidata Tomislava Nikoliæa i Borisa Tadiæa imao je izuzetnu proseènu gledanost od 31,4 odsto, ¹to znaèi da je u bilo kom prenutku dulela uz Prvi program RTS bilo 2,2 miliona gledalaca

Prema rezultatima merenja gledanosti koje sporovodi AGB Strategic Researæ, oko 60 odsto gledalaca koji su sinoæ gledali televizijski program gledali su upravo prenos TV-duela, dok je ukupno 3,1 miliona gledalaca koji su gledali bar minut duela.

"Kada se pogledaju podaci za starije od 18 godina procenti su jo¹ vi¹i, pa je gotovo polovina biraèke populacije gledala duel", kazao je agenciji Beta rukovodilac AGB Strategic Research Darko Broæiæ.

Podaci dobijeni eletronskim merenjem takozvanim piplmetrom pokazuju da je sinoæni televizijski duel gledalo bezmalo 30 odsto gledalaca vi¹e nego nadmetanje istih predsednièkih kandidata pre èetiri godine kada je rejting bio 24,5 odsto.

PRESS

--
Izvor: BETA
PSS: Tadiæ obmanuo javnost

Pokret snaga Srbije (PSS)demantovao je danas izjavu predsednièkog kandidata Demokratske stranke Borisa Tadiæa da je Srpska radikalna stranka Mobtelu pokolonila licencu koja vredi 320 miliona evra

Savetnik predsednika PSS Bogoljuba Kariæa, Mirko Stamenkoviæ rekao je na konferenciji za novinare da je tom izjavom Tadiæ obmanuo javnost napadajuæi "èoveka koji nije mogao da utièe na dobijanje licence i optu¾ujuæi jednu stranku".

Prema njegovim reèima, predsednik SRS Vojislav ©e¹elj je izdejstvovao da se aneksom ugovora Mobtel odrekne dela licence, a njenom prodajom i uvoðenjem drugog operatera dr¾ava je ostvarila dobit od 1,5 milijardi evra.

Pravni zastupnik Bogoljuba Kariæa Milorad Panjeviæ rekao je da je izjava predsednièkog kandidata u sinoænjem TV duelu "namerno i smi¹ljeno plasirana".

Glavni odbor PSS odr¾aæe danas u 17 èasova sednicu na kojoj æe biti reèi i o eventualnoj podr¹ci jednom od kandidata za predsednika Srbije.

PRESS

--
ZA EVROPU!
Predsednièki kandidat SRS poruèuje da æe ponuditi Havijeru Solani da se iskupi za bombardovanje tako ¹to æe Srbiju brzo uvesti u EU

BEOGRAD - Pobednik prvog kruga predsednièkih izbora Tomislav Nikoliæ tvrdi da je znatno popravio odnose sa Evropskom unijom, koja ga, ka¾e, prvi put tretira ravnopravno. Nikoliæ u razgovoru za Kurir priznaje i da se malo umorio od kampanje, te da jedva èeka izbornu ti¹inu, jer je njegov protivkandidat postao „preterano prljav i brutalan“.

- Naporne su mi brutalnosti koje do¾ivljavam od re¾imskog kandidata. U poslednjih nekoliko dana, otkako je brutalnost postala glavna odlika njihove kampanje, shvatam da mi u takvoj politici nije mesto i pitam se kako æe sutra da me pogledaju u oèi, kako god da proðu izbori.

©ta vam je to tako te¹ko palo?

- Izvrtanje mojih reèi. Ja zaista ne mogu na svako pitanje da odgovorim sa „da“ ili „ne“ i da budem potpuno jasan. Moram da dam neki opis, uvod i zakljuèak. Gledam u spotovima protiv mene reèenicu preseèenu napola. Jako te¹ko podnosim ¹to se sa mojim imenom povezuju vremena ubistava. Kad vas ubace u prljavu vodu, vi se isprljate.

Kako tumaèite neopredeljenost Vojislava Ko¹tunice povodom drugog kruga?

- Sve njegove izjave su podr¹ka meni.

Za¹to vas onda nije direktno podr¾ao?

- Ne znam i neæu da se me¹am. Nisam ni tra¾io. Ja razumem da je njegova pozicija te¹ka. On je u koaliciji sa strankom predsednièkog kandidata. Imao je sukobe ideolo¹ke i svake druge vrste s njim.

Jeste li se èuli s Ko¹tunicom?

- Jesam, ali nismo razgovarali o izborima. Èuli smo se povodom Joèiæeve nesreæe i povodom mog odlaska u Moskvu, zbog Kosova.

Za¹to je ©e¹elj zvao Ivicu Daèiæa?

- Ne znam.

Nije vam to prijavio?

- Ne. Nisam se èuo s njim od prvog kruga. Jednostavno nisam stigao, po ceo dan sam u kampanji. A ni Daèiæ me o tome nije obavestio.

Jeste li iznenaðeni ¹to vas socijalisti nisu podr¾ali?

- U prvom krugu hteli su da ostanu na politièkoj sceni, da vide kako se kotiraju, ali sada mi nije jasno, drugi krug je prilika da se opredele. Ja sam siguran da æe graðani koji su glasali za Mrkonjiæa 3. februara glasati za mene.

Ostali ste kratki i za podr¹ku Velje Iliæa i Dragana Markoviæa Palme?

- Nisam ja nikada najavljivao njihovu podr¹ku i ni od koga je i nisam tra¾io. Ja samo znam da æe veliki broj graðana koji podr¾avaju Ko¹tunicu, Iliæa i Palmu glasati za mene.

To isto tvrdi i Tadiæ.

- On to mo¾e samo da prièa. Ali, ideolo¹ki ne mo¾e da se naðe nikakva kopèa izmeðu njih i Tadiæa.

Samo ¹to ste stigli na posao na Andriæev venac, kad eto ih Albanci proglasili nezavisnost Kosova, a èlanice EU im ¹alju podr¹ku. Koji su va¹i potezi?

- Tog momenta mora da se sazove sednica Narodne skup¹tine, da usaglasimo jedinstven stav i da odmah imam odluke parlamenta o tome ¹ta æu preduzeti povodom toga. ©ta god odluèi 126 poslanika, ja æu da po¹tujem i ispunjavam. Ja nisam predsednik dr¾ave koji kontroli¹e Skup¹tinu, ali æe me i te kako zanimati kako radi Vlada.

Mo¾ete li da zamislite da se rukujete s Havijerom Solanom?

- Da. Kandidovanjem za predsednika Srbije ja ne istièem u prvi plan svoju liènost, veæ Srbiju. Ja æu Solani otvoreno da ka¾em da je u Srbiji negativna liènost jer je izdao nalog za bombardovanje. Ali æu mu reæi i da mo¾e da otkloni nesporazume s graðanima tako ¹to æe Srbiju brzo uvesti u EU.

Ima li dr¾avnika s kojima se neæete rukovati?

- Ima, ali to Srbija neæe ni tra¾iti od mene. Ako se proglasi nezavisnost Kosova i Metohije, s kim tamo da se rukujem? Kad bih to uradio, trebalo bi da budem smenjen. Neæu ni sa hrvatskim predsednikom i premijerom, sve dok ne re¹e pitanje povratka proteranih Srba.

Ali, kako biste re¹ili taj problem ako ne razgovarate s hrvatskim zvaniènicima?

- Mo¾emo da razgovaramo samo na jednu temu, a to je povratak Srba. Otvoreno bih im poruèio: Sa vama ne mogu da saraðujem zato ¹to stotine hiljada graðana Srbije veæ dvanaest godina èekaju da im se omoguæi da se vrate u svoje kuæe kao ljudi. Vi imate priznate granice. UN su ih priznale. Kao ¹to se borim za svoje granice priznate od strane UN, tako neæu dirati ni va¹e.

A sa predsednikom Albanije?

- Ako mi Skup¹tina naredi da odem da razgovaram sa predsednikom Albanije, ako bi to bilo za dobrobit Srbije, tra¾iæu da me primi.

©ta æete ako izgubite?

- Pitanje je ¹ta znaèi dobiti ili izgubiti. Odluèiæe mo¾da nekoliko desetina hiljada glasova. Ponosan sam na broj osvojenih glasova u prvom krugu i mislim da on mo¾e biti samo veæi. Ako pobedim, neæu reæi da sam zgazio svog suparnika, po¹to cenim glasove koje je osvojio. Kao predsednik moraæu da razgovaram sa Tadiæem. Neophodna nam je saradnja, pre svega zbog cilja da saèuvamo Kosovo i Metohiju.

OKRU®EN ®ENAMA

Rekli ste da vi znate kako je biti majka. Kako to?
- Imam oko sebe nekoliko majki. Slu¹am te razgovore i kako se ¾ene te¹ko odluèuju da budu majke. Nisam ja rekao da su te¹ki poroðajni bolovi, to ne mogu da znam.
Dobili ste informaciju da su ¾ene brojnije u biraèkom telu, pa ste im zato posvetili toliku pa¾nju?
- Ne, nego sam sada okru¾en sa mnogo vi¹e ¾ena nego ranije. I, hteo ne hteo, slu¹am njihove probleme.

DINKIÆ POÈINIO KRIVIÈNO DELO

Hoæe li graðani dobiti besplatne akcije ako vi budete predsednik?
- Kakve veze predsednik republike ima sa akcijama? Nije mi jasno kako Vlada dozvoljava da Dinkiæ ka¾e: „Sru¹iæe se Srbija ako pobedi Nikoliæ“? To je krivièno delo uznemiravanja javnosti i ¹irenja la¾nih informacija. Ko tu pla¹i decu? Vlast ¹iri strah od pobede kandidata opozicije. U kojoj demokratskoj zemlji na svetu to ima? Ali, svi imaju putera na glavi i svi se boje moje pobede.

SRBIJA JE ZLATNA RUPA EU

©ta æemo sa izjavom da æe Srbija biti rupa u persijskom tepihu Evropske unije?
- EU je vrlo skupocen persijski tepih. Jedina mana je ¹to ima jednu rupu. Ta rupa, to je Srbija. EU bi zlatnim koncem tu rupu zakrpila jer joj u suprotnom skupocen tepih ni¹ta ne vredi. Ne mo¾e nigde da ga izlo¾i. Zato se ne treba poni¾avati, veæ treba ravnopravno da razgovaramo sa EU, koja ¾eli da Srbija bude njen èlan.

Autor:
Smiljana Vidiæ

KURIR