Predsednièki izbori 2008- I i II krug

Started by darusaz, 12-12-2007, 17:44:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

pop

Quote from: Bred on 31-01-2008, 20:11:24
Zuti, imate razlog za zabrinutost, dobro razmislite sta cete raditi za ovih par dana jer ako vas sad Toma ne pobedi, sledece izbore hoce sigurno , i to ubedljivo :!
:wink: :wink: :hm

Ako sad Toma ne dobije izbore, zauvek je zavrsio karijeru kao gubitnik jer bi mu to bio 3. poraz. On je i sam izjavio da se nece vise kandidovati ako izgubi. (do duse i Vuchic je pre proslih predsednickih izbora obecao da ce prestati da se bavi politikom ako Nikolic izgubi, pa svi videsmo kako je bilo)

Mislim da je previse negativnog naboja u kampanjama, ali efekat je takav da umesto da se smanji izlaznost, ocekuje se da ce na 2. krug izbora izaci 70% biraca.

Inace, cisto radi istine, prva DOSova vlada je dosla na vlast u februaru 2001., tako da ni teoretski nije mogao DOS da bude na vlasti ni 7, a kamo li 8 godina. Sad, tu treba oduzeti i Kostunicinu vladu uz pomoc SPSa (skoro 4 pune godine), koju su hvalili isti ovi clanovi foruma koji sada pricaju o tome da 'zuti' vladaju vec 8 godina.

Ocekivano je da 'svaki ciga svoga konja hvali', pa i radikali i demokrate proglasavaju svoju pobedu u tv duelu. Generalno, Nikolicu se moze zameriti sto nijednog trenutka nije gledao u kameru vec u voditelja, pod ili Tadica, i sto je zvucao pesimisticno, dok je Tadicu mana to sto je povremeno gledao u beleske. Nikolic je preko 20 puta rekao 'Rusija', dok je Tadic isto toliko puta rekao 'Evropa' (brojao moj ortak). Nekako je ljudima promakla cinjenica da je cak 5 od 8 tema tv duela izvan nadleznosti predsednika Srbije.

Roben

Пре неколико дана сам гледао Ланета Гутовића на Фоксу и човек исприча виц који је жива истина.

Каже: "демократе су нам обећавале да ће нам тећи мед и млеко кад дођу на власт, али за мед и млеко су потребне пчеле и краве, а ми смо добили трутове и волове"

Како се приближава недеља све више лебди у ваздуху Томина победа, то је бар мој утисак. ДС се овом кампањом све више понижава, уместо да воде позитивну кампању, они нас подсећају на времена која су давно прошла и држе нам лекцију коју смо давно научили.
Мислим да је у свему овоме Коштуније највеће го*но, тј. први бежи с брода који тоне. Али ДС-овци су ово и заслужили, кад су дозволили да такво го*но постане премијер, сад нек жању оно што су посејали

Bred

#392
Quote from: Vampire 666 on 31-01-2008, 20:47:39
procitaj pazljivije moju poruku, i nemoj ti molim te da mi odredjujes na sta imam prava, a na sta ne...

Pravilnik ti odredjuje na sta imas prava a na sta ne, ono sto nije regulisano Pravilnikom odredjujem ja/mi i ti to vrlo dobro znas.  :wink:

Quote from: Roben on 31-01-2008, 20:51:45

Мислим да је у свему овоме Коштуније највеће го*но, тј. први бежи с брода који тоне. Али ДС-овци су ово и заслужили, кад су дозволили да такво го*но постане премијер, сад нек жању оно што су посејали
mislis da je kostunije namirisao krah Borisa&co pa je zbog toga odbio da ga podrzi? zanimljivo   :hm

Vampire 666

Quote from: Roben on 31-01-2008, 20:51:45
...они нас подсећају на времена која су давно прошла и држе нам лекцију коју смо давно научили....

Tu lekciju je neko mozda odavno naucio. ali ima onih koji jos nisu ili su je zaboravili (imas one koji kazu da su lepse ziveli 90-ih i da im danas eto nedostaje dostojanstvo...a onda odu u Delta Grad i pazare za one pare koje prosecan radnik devedesetih nije mogao da zaradi za nekiloko godina)...a ponavljanje lekcije bi bilo pogubno i za jedne i za druge...

peho_atropin

Quote from: Roben on 31-01-2008, 20:51:45
Пре неколико дана сам гледао Ланета Гутовића на Фоксу и човек исприча виц који је жива истина.

Каже: "демократе су нам обећавале да ће нам тећи мед и млеко кад дођу на власт, али за мед и млеко су потребне пчеле и краве, а ми смо добили трутове и волове"

Мислим да је у свему овоме Коштуније највеће го*но, тј. први бежи с брода који тоне. Али ДС-овци су ово и заслужили, кад су дозволили да такво го*но постане премијер, сад нек жању оно што су посејали
Retko pametna i kulturno recena izjava! :pljes:
Meni samo nije jasno koji brod tone.Ako mislis na Srbiju,nije ona ni zbog koga dosad potonula,nece ni sad ko god da pobedi!A cini mi se da Tadic ima prednost jer tako kaze Meridijan kladionica.Oni do sad nisu promasivali. :wink:

Bred

po prognozama Tadic i ima prednost ali koliku-to je pitanje.
mada predsednik postaje i ako ima i jedan jedini glas vise od Tome. :wink:

Roben

Бред не мора Тадић да изгуби, али ово су први избори после 5. октобра да је овако густо. Уместо да се све тзв. демократе уједине, Коштуније по свом старом добром обичају опет поставља неке услове. Па докле бре више? А Тадић ако добије изборе неће срушити владу, а волео бих да му то буде први потез.  

Bred

Taj "uslov" i nije bio neki , da kazem pravi uslov i stvarno mi nije jasno zasto ga Flexica nije prihvatio izuzev da je hteo da se kur*i i na tu foru dobije jos koji glas.

Izgleda je Tadija previse siguran u svoju pobedu pa tako olako odbija potencijalnu Kostunijevu podrsku.  :wall: :wink:

Roben

Ма није проблем у услову и садржини истог, него је проблем што ДСС ништа не може да подржи без неког измишљеног услова. А ако ме сећање добро служи, услов да Коштуница постане премијер, била је бланко подршка Тадићу на изборима. ДСС-овци су говорили да ДС не може да има председника и премијера. Шта је сад са тим? :hmm

Bred

Nista, puj pike ne vazi  :K
Kostunici je ocigledno potrebno da mu neko stalno dokazuje kolko je on sam vazan.  :wink:

pop

Situacija je skroz polarizovana, takva da su SRS i DS znatno ojachali, pa u zbiru imaju najvise glasova od kada postoji visestranacje. Kostunjavi je u poslednjih 9 meseci 'izdao' Tomu (kada ga je prvo izabrao, pa smenio sa mesta predsednika skupstine, iako mu je javno obecao to mesto), pa Tadica (setite se 'petog principa' po kome dss ima funkciju premijera, a ds predsednika), a onda i Velju (podrzavsi mu kandidaturu za predsednika, pa onda misteriozno glasajuci za Tadica). DSS sad samostalno ne bi osvojio ni blizu 10%,a imaju premijera, ministra policije, direktore BIA, RTS-a, EPS-a, Galenike, Telecoma itd. itd. itd.  Njihov jedan jedini 'kvalitet' je sto mogu i sa jednima i sa drugima, jer su im neophodni da 'prebace lestvicu' od 50%.

Darker

Quote from: Bred on 31-01-2008, 15:29:07
.blah.
ja dobih ovaj sms:
Bog ce ti se javit prijatelju,kad ustanes treceg u nedelju, ako zelis zemlju cvrstu. pomoli se casnom krstu, i ne glasaj za tudjina, no za naseg domacina! Tudjina je bilo dosta od Srbije sta nam osta, no razmisli s familijom, prijateljem i komsijom da li ima iko bolji po narodnoj da je volji i svima je nama zelja da imamo graditelja ko u doba Nemanjica, setno glasaj NIkolica pa poruku ti produzi, Tomislava zaokruzi.

--
:wall: :K



Neæu da mi GUSLAJU  o ¾ivotu :nonono: :nene:

Quote from: BK on 31-01-2008, 16:14:17

Lepo je neko rekao :Mi nemamo dobru vlast, ali nemamo dobru ni opoziciju. Svi hoce samo lovu! Tek treba da se rodi neko ko ce doci na vlast i nesto promeniti!
Ne valjaju ni jedni...i koga onda izabrati?
Taj neko se rodio. Pa su ga ubili 12.03. A pre toga su ga svi pljuvali. Rekao sam veæ-i Isus da se kandiduje-opet biste ga razapeli - TO JE U LJUDSKOJ PRIRODI!


Quote from: endi on 31-01-2008, 19:04:34
“da isprovocira neku neumesnu reakciju Tadica” vampire 666
Pa zar nije bio neumesan, mada mislim da nije bio isprovociran, onaj smeh Tadiæev kada je Nikoliæ govorio?

Nije. Ja sam umirao od smeha sve vreme. Tadiæ je bio vrlo ozbiljan i dr¾ao se bogami, junaèki, sa obzirom na duhovitost gospodina Nikoliæa.


Quote“Дајте људи, ко има бар имало мозга, макар и у траговима, он не може при чистој свести и здравој памети гласати за Николића.'' Phenomenon

PRAVILNIK:
''5. Korisnici ovog sajta su du¾ni:
A) da pre svega po¹tuju ovaj pravilnik
B) da po¹tuju mi¹ljenje drugih ljudi
C) da ne vreðaju, provociraju, niti omalo¾avaju druge korisnike (ni na forumu, ni preko privatnih poruka)''

Mnogo korisnika je jasno stavilo do znanja za koga æe glasati i samim tim pitam zar nije ovo kr¹enje èlana 5 Pravilnika?!?

Mogu ti navesti jo¹ tuce postova u kojima radikali vreðaju èedoniste, ds-ovce itd. Jeste, u pravu si-protivi se pravilniku, kao i smernicama samog podforuma, ali kriterijumi za ovu temu su ipak malo sni¾eni, mada mislim da se dr¾imo koliko toliko u granicama pristojne konverzacije, koliko god je to moguæe u zemlji u kojoj predsednièki kandidat Nikoliæ, za biv¹eg ministra spoljnih poslova-Dra¹koviæa, izaðe pred skup¹tinu i ka¾e:" I ovakvo GOVNO ste vi izabrali za ministra..."

Trudiæemo se da ipak izbegnemo vreðanja.


Quote''Nije do¹lo njihovo vreme. Nikada u Srbiji njihovo vreme neæe doæi!'' Boris Tadiæ
Zar nije demokratija vladavina naroda preko predstavnika koje taj isti narod bira na izborima?
Mislim da kao demokrata trebao bi da po¹tuje volju biraèa, a ona iskazana na izborima mo¾e uvek biti drugaèija.
Ili on misli do¾ivotno da bude na vlasti ko neko iz pro¹losti?

On po¹tuje volju biraèa. I po¹tovaæe je. Da te podsetim-"cilj svake stranke je da doðe na vlast ili da se na vlasti odr¾i ¹to du¾e", Ustav i prava graðana za gimnazije i srednje ¹kole.

Quote''Treba stvoriti dru¹tvo u kome æe porodica biti sigurna kuæa za ¾ene... Ajde da sklonimo mu¹karca iz te kuæe. Neæemo vas (¾ene) da odvajamo od dece.'' Ovo je citat T. Nikoliæa kada se obratio ¾enama na skupu pre par dana.
On se dakle ne zala¾e za ukidanje Sigurne kuæe, kako je to ovde na forumu neko rekao.

Netaèno. Uz ovaj argument je explicitno izrekao da je za ukidanje Sigurne kuæe. Jer je to bacanje para. "treba obezbediti ¾eni da bude sigurna u svojoj kuæi." To je rekao posle toga. I to je prazna prièa. Da li misli¹ da je to problem koji se mo¾e re¹iti preko noæi, ili za neèijeg mandata??? Ali se explicitno zala¾e za ukidanje sigurne kuæe.


QuoteUkidanje viza je odlièna stvar, mada æe to dobro doæi samo onima koji i sada putuju, samo æe se manje muèiti.
I sada ima zemalja gde se mo¾e iæi bez vize, (a i Srbija je velika) pa veæina graðanja nema materijalnih moguænosti da ode ni za vikend negde, a kamo li ne¹to vi¹e.
Ukidanje viza nije presudno za na¹a putovanja veæ radno mesto i plata!!!

Netaèno. Ako npr. imam platu 1000 evra, a hoæu da odem u posetu roðacima u Sloveniju, treba mi najmanje mesec dana da bih dobio garantno pismo, sa njim vizu itd.
Ako ti odbiju vizu mo¾e¹ da ima¹ i platu 10 000 evra-sedeæe¹ u zemlji. Takoðe, ako ti ne treba viza, mo¾e¹ za vrlo male pare da ode¹ do npr.Beèa, pro¹eta¹, vidi¹ znamenitosti i odmah se vrati¹, vozom npr.(ako si student-imaæe¹ 50 % popusta itd.)Sla¾em se da je vrlo bitan faktor i plata, ali otvaranje zemlje-¹iri spektar radnih mesta i zanimanja, pa samim tim i velièine plate, ali to je veæ prèa kojom DS davi ljude u predizbornoj kampanji :wink:

QuoteNa HRT-u u emisiji ''Nedeljom u dva'' tada aktuelni predsednik Boris Tadiæ izvinjavao se Hrvatskoj!

Pitam èime su to ¾rtve Oluje to zaslu¾ile???


Krucijalno pitanje!
Zaslu¾ile su to time da njihova deca, roðaci prijatelji, narod, mogu nesmetano i ponosno da posete svoj rodni kraj, da ¾ive tamo, da ne bude sukoba, da se neguje dobra volja, da se polako zaborave zloèini i klanja i da se okrenemo svetlijoj buduænosti.

®rtve Oluje su svojom smræu NAJMANJE to zaslu¾ile - da nisu ginuli da bi i njihova deca ginula! :cvet

Quote from: Bred on 31-01-2008, 20:11:24

slazem se da su ovakve izborne kampanje SRAMOTNE ali ovaj put su zuti stvarno preterali tim pre sto navodno zele da drze neki nivo a ne da se spustaju na nivo koji su radikali ranije imali pa su se i oni sad malo emancipovali.
strasno. mislim, serpe, lonci i poklopci, to je tako retro i demokrate kao da su propustile ovih 10 god i da ne znaju da to vise nije zanimljivo.
:wall:
Meni i jo¹ 30000 istomi¹ljenika (¹aèica) bilo ultra zanimljivo :wink:
P.S. Na zavr¹noj konvenciji, iza nas je stajao jedan Kinez, tako da pazi ¹ta prièa¹ sa tim "¾utima" i deklari¹i se na koga misli¹ :plez

Phenomenon

Неки људи и даље гаје носталгију за деведесетим, као да је било лепо живети у карантину, одсечен од свега. Највећи апсурд од свега је то што велики број људи каже:"Ајде, да гласам за Тому, па да видим шта ће он да уради." Ти људи као да су се јуче родили, па се не сећају да је Тома био потпредседник владе кад је било бомбардовање, а сви добро знамо куда је довела Шешељева и Милошевићева политика. Лепо Бора Ђорђевић каже у једној од својих песама:
" Србин је луд,
  Србин је проклет,
  једном га убијеш,
  он 'оће опет."


dirigent

     Najbolja kombinacija za Srbiju je u ovom trenutku , a i ubuduce mislim radikalski predsednik , mesovita vlast na lokalnom nivou , a republicka vlast i vlada u rukama demokrata.

      Kohabitacija je najbolje sredstvo uspostavljanja demokratskog odnosa medju strankama, a svakako je bolje da kohabitiraju radikali i demokrate , nego da se stalno utrpava i ucenjuje jedna Kostunica koja sedi na dve stolice.

      Rekao sam ranije da predsedik nema prevelika ovlascenja , prema tome pravi se bespotrebna paranoja.

       Ko zeli da pali iz ove zemlje samo zato sto ce pobediti jedan , a ne drugi , treba da ode pre zavrsetka izbora jer nije zreo da sutra gradi neki odnos sa nekim trecim koji razlicito misli.

        Ne brinite se , ako Toma pobedi , na parlamentarnim izborima sigurno glasam za demokrate .

Bred

#404
Quote from: Darker on 31-01-2008, 22:54:40

Quote from: BK on 31-01-2008, 16:14:17

Lepo je neko rekao :Mi nemamo dobru vlast, ali nemamo dobru ni opoziciju. Svi hoce samo lovu! Tek treba da se rodi neko ko ce doci na vlast i nesto promeniti!
Ne valjaju ni jedni...i koga onda izabrati?
Taj neko se rodio. Pa su ga ubili 12.03. A pre toga su ga svi pljuvali. Rekao sam veæ-i Isus da se kandiduje-opet biste ga razapeli - TO JE U LJUDSKOJ PRIRODI!
Eh sta to znaci, da je taj jedan bio bogom dan??
tesko.
:nene:

Quote
Quote from: endi on 31-01-2008, 19:04:34
“da isprovocira neku neumesnu reakciju Tadica” vampire 666
Pa zar nije bio neumesan, mada mislim da nije bio isprovociran, onaj smeh Tadiæev kada je Nikoliæ govorio?

Nije. Ja sam umirao od smeha sve vreme. Tadiæ je bio vrlo ozbiljan i dr¾ao se bogami, junaèki, sa obzirom na duhovitost gospodina Nikoliæa.
Aha, dobro je naucio text napamet.


Quote
Quote''Treba stvoriti dru¹tvo u kome æe porodica biti sigurna kuæa za ¾ene... Ajde da sklonimo mu¹karca iz te kuæe. Neæemo vas (¾ene) da odvajamo od dece.'' Ovo je citat T. Nikoliæa kada se obratio ¾enama na skupu pre par dana.
On se dakle ne zala¾e za ukidanje Sigurne kuæe, kako je to ovde na forumu neko rekao.

Netaèno. Uz ovaj argument je explicitno izrekao da je za ukidanje Sigurne kuæe. Jer je to bacanje para. "treba obezbediti ¾eni da bude sigurna u svojoj kuæi." To je rekao posle toga. I to je prazna prièa. Da li misli¹ da je to problem koji se mo¾e re¹iti preko noæi, ili za neèijeg mandata??? Ali se explicitno zala¾e za ukidanje sigurne kuæe.
Explicitno NIJE rekao-ja sam za UKIDANJE Sigrune kuce. Ako si ti to tako shvatio-to je vec tvoj problem. I naravno da je mnogo pametnije resenje udaljiti nasilnike iz kuce nego zenu odvajati od dece i kuce a to udaljavanje nasilnika se moze postici strozijim kaznama za iste i brzim rjama policije.

Quote
QuoteNa HRT-u u emisiji ''Nedeljom u dva'' tada aktuelni predsednik Boris Tadiæ izvinjavao se Hrvatskoj!

Pitam èime su to ¾rtve Oluje to zaslu¾ile???


Krucijalno pitanje!
Zaslu¾ile su to time da njihova deca, roðaci prijatelji, narod, mogu nesmetano i ponosno da posete svoj rodni kraj, da ¾ive tamo, da ne bude sukoba, da se neguje dobra volja, da se polako zaborave zloèini i klanja i da se okrenemo svetlijoj buduænosti.

®rtve Oluje su svojom smræu NAJMANJE to zaslu¾ile - da nisu ginuli da bi i njihova deca ginula! :cvet
Pa upravio je izvinjenjem ponizio srpske zrtve Oluje. I to nikakvo opravdanje ne moze da postoji jer nisu Srbi krivi sto su ih Hrvati vijali da ih zakolju.  :wink:
ccc  :)):

--

Zavrsni miting Tomislava Nikolica (http://www.b92.net/info/predsednicki-izbori-2008/vesti.php?nav_id=283030)
Zavrsni miting Borisa Tadica (http://www.b92.net/info/predsednicki-izbori-2008/vesti.php?nav_id=283023)