Decembarski rok? Cemu to sluzi, a uz to jos i ne radi...

Started by Adonis_Vernalis, 13-12-2007, 08:55:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

makica

Ja sam danas polozila farmakognoziju kod prof.Nade  :~
Meni je zaista znacio ovaj rok,i poznajuci sebe uvek cu pre da iskoristim decembar nego januar...


Roben

Професоре не можете да гледате децембарски рок и проценте само свог испита. Фамакогнозију је прво тешко спремити за децембар ако имаш обавезе на факсу, али можеш да спремаш неки мањи испит или бар практични из фармакогнозије. Рок је врло важан зато што не дозвољава студентима опуштање. Између октобра и фебруара је дуг период када се студенти опусте и ништа не раде, ако узмемо у обзир празнике у јануару врло лако се деси да не стигну добро да спреме испит за фебруар. Овако почну већ за децембар, па и ако не стигну, у фебруару ће га сигурно положити. Па онда мерите проценте у фебруару и упоређујте их са прошлогодишњим. Такође студенти пријаве више испита а изађу само један, па мислим да треба да рачунате проценте колико је положило од броја изашлих

Bred

Quote from: ThymusMedica on 13-12-2007, 14:50:48
Pobogu, ovo je slobodna zemlja, svako ima pravo na svoje misljenje!?
Zar ovde stvarno ne sme nista iskreno da se kaze?
Odmah se svi naljute, naostre!
Od sada cu samo da cutim, i da, kako neki kazu, voajerishem. :nene: :nonono:

Mojne se ljutis i pogresno shvatas, sloboda jeste svako dozvoljena ali ako zastupas odredjen stav i izneses neko misljenje, moras da budes spreman/na i da ga branis argumentovano ako se drugi ljudi ne sloze s tim.
To je sustina foruma i interakcije medju ljudima uopste. :wink:
Dosta ljudi mi se pozalilo da je preslo u "voajer" zato sto njihovo misljenje nije naislo na odobravanje drugih clanova. Meni je jako zao zbog toga ali mogu samo da kazem da se za svoje misljenje i sebe uopste morate boriti i u realnom zivotu a to se odnosi i na ovakvu virtuelnu komunikaciju.  :wink:

Quote from: Adonis_Vernalis on 13-12-2007, 15:53:15

Kako je vama vase sopstveno vreme dragoceno, tako je i meni. Licno, mogao sam dve ipo hiljade drugih stvari da radim, umesto sto sam cekao dva dana po nekoliko sati da neko slucajno zaluta i resi da polaze ispit za koji se unapred prijavio, davsi pritom 200 dinara.

Nadam se da necu biti pogresno shvacen ali vlada uvrezeno misljenje medju studentima da su profesori tu zbog NJIH . Ispravite me ako gresim?
Znam da su nasi profesori stvarno prebukirani raznim obavezama i "razapeti" na milion strana ali kako studenti razumeju profesore, tako i profesori moraju razumeti studente.
:wink:

Ksenija

Koliko ja znam profesori su tu prvo zbog nas i rad sa nama im je primarna funkcija na fakultetu jelte zato su tu...2500 drugih stvari su sekundarne...tako da smatram da je odlicno sto ovaj rok postoji,makar sluzio i za osvescivanje ljudi.Kao sto je neko rekao,ogroman je period izmedju oktobra i februara...
ja sam izasla na pismeni iz organske 2 ...i puno je ljudi prijavilo ,2/3 ljudi je izaslo,a od toga i da 10 polozi bice dobro...u svakom slucaju bolje da se padne (ili polozi pismeni)u decembru ,pa da se polozi sigurno u januaru,nego da taj "probni,neobavezni i rastereceni" rok bude januar i da se izgubi.Mislim da ljudima treba vremena da se priviknu i pocnu da dozivljavaju ovaj rok kao regularni...i nema govora o ukidanju jedva izborene stvari :face:

zoe

Факултет је образовно-научна установа. Дакле, поред рада са студентима, професори имају и још неке обавезе равноправне овим већ поменутим. Значи, ја се не бих поставила баш тако егоцентрично, да не кажем, студентоцентрично :>

Е сад, не могу баш ни ово да замислим:
Quote from: Adonis_VernalisKako je vama vase sopstveno vreme dragoceno, tako je i meni. Licno, mogao sam dve ipo hiljade drugih stvari da radim, umesto sto sam cekao dva dana po nekoliko sati da neko slucajno zaluta i resi da polaze ispit za koji se unapred prijavio, davsi pritom 200 dinara.
Јер ако се испит нпр. закаже у 9, а до 9.15 се нико не појави (урачунах и оних академских 15 минута :>), чекати пар сати да нека паметна главица случајно покуца на врата и каже "ја бих да одговарам" ми не изгледа као нешто вероватно...

Додатни рокови су уведени да би се омогућило "неболоњцима" да заврше на време, да не буду сустигнути и престигнути од стране "болоњаца". Додатни рокови су олакшица уместо отежице (медвеђе услуге) у виду срозавања критеријума а све у циљу јурења акредитација и избегавања колатералних штета...

Макар један студент са макар једним више положеним испитом је више него ниједан.

Живео децембар! :ziveli Душу ми узе! :namcor Узећу и ја њему! :djavo :>

philoserbiana

narode,decembarski rok je odlicno osmisljen proces...proces cega? :hmm
proces zapocetka ucenja,navikavanja,planiranja...ja sam svoju sansu u decembru iskoristila...da nije bilo tako pocela bih kasno da ucim za januarski rok...nemojta ukidati rokove,vec dozvolite izlaske na ispit svakog meseca,bar od pete godine...inace,svideo mi se naslov teme...vratio me u detinjstvo i doba crtanih filmova sa petlom sofronijem  :cvet

Smrda

E pa sad ja moram da se ubacim...
Meni je ovaj rok znacio...i verujem da nisam jedina..
I ne verujem da ovo moze da postane sala i komika,
jer ukoliko rok ima prolaznost 10 % po mom misljenju je to dobro.
Mislim da izlaznost ne mora nista da znaci,sto i npraksa pokazuje..
Quote from: Adonis_Vernalis on 13-12-2007, 15:53:15

Ja samo hocu da vam pokazem, pomalo i karikirajuci stvari, kako se lako moze desiti da nesto sto je s mukom izboreno - postane sala i komika. I predmet statisticke analize, gde broj izaslih studenata (jer je mali) lako spadne u kategoriju statisticke greske.

Od 120 prijavljenih studenata - 10 polozilo.

Mozda je pitanje koliko je studenta polozilo od onih koji su izasli?

AnaCrvena

dobro-cinjenica je da je manje ljudi izaslo nego u ovim "starim" rokovima.ne znam bas statistiku,ali znam po ljudima iz svoje okoline.i ja prijavila pa ne izadjoh,umorila me farmaceutska celo leto,pa je jos i nisam polozila! a005
ali,pocela sam da ucim,i u januaru izlazim sigurno!a do sad mi je januar bio nocna mora od roka,tokom njega nisam dala nijedan "ozbiljan" ispit,nekako se pogubim u planiranju oko ovih praznika...sad vec vidim da je druga prica...

Jelenaa

Quote from: olgica on 13-12-2007, 14:03:39
Apsolutno je super sto je uveden ovaj rok, cak i sto malo ljudi izlazi i polaze ispite. Jos jednom hvala!  :cvet
Stvarno je tesko sve postici, i vezbe i ucenje i predavanja(ko ide, svaka cast), ali malo jos dok se uhodamo,jer mislim da vecina nas nije navikla da u ovo vrame uci za ispit, i mislim da ce sledece godine biti bolje.
Uostalom, za ovaj ispit treba vremena da se nauci.

Da ne bude zabune , decembarski i julski rok,uvedeni su samo za skolsku 2007/08. godinu? Profesore, da li je tako ili ne?

shumshi

Da mene neko nesto pita  :K ja bih zadrzala ovaj rok, tj. davno bi ga jos uvela...s tim sto bi on trajao 7 dana i tih 7 dana se ne bi odrzavale vezbe i predavanja...
ja licno nisam izasla na ispit, jer sam dva dana pred isti imala celodnevne vezbe, a stvarno ne mogu da izadjem na ispit, a da nisam ponovila sve dan-dva pred...
ili druga varijanta, ljudi imaju vezbe bas taj dan, ne postoji mogucnost zamene termina, a nadoknada se placa 1200 dinara...i onda student kaze, nemam ja te pare, bolje jos malo da obnovim to gradivo pa da izadjem u januaru, a redovno odradim vezbe...

:hmm

stef

 Ja znam da su meni dve drage osobe polozile ispit u ovom roku...Ostala statiska :plez

Adonis_Vernalis

Posto, izgleda, govorim i pisem retkim dijalektom ujgurskog jezika, da lecka to prevedem na srpski:

- Decembarski rok treba da postoji.
- Necu se zalagati za njegovo ukidanje.
- Zbog ovakvog izlaska na ispite tokom ranijih godina, rok je svojevremeno ukinut.
- Nemojte da se zbog slicne statistike ukidanje ponovi.
- Studenti se zale da je 200 din nepotreban i ogroman namet. Kako objasnjavate cinjenicu da 120 prijava stigne samo na FGNZ (pri tome, svaka je placena), a samo 40 studenata potvrdi izlazak na ispit, pri cemu 15-tak izadje na njega? Ima se, moze se?
- Da li studenti sebi sami time skacu u stomak? Ili im profani skacu u stomak?
- Krajnje dobronamerno postavljam ova retorska pitanja, kako biste sami uvideli nekonzistentnost u sopstvenim stavovima.

Pitanje "ko je zbog koga ovde" elaborirao sam drugde. Koga interesuje sta sam piskarao, nek potrazi.

Bred

Quote from: Adonis_Vernalis on 14-12-2007, 13:26:30
- Da li studenti sebi sami time skacu u stomak? Ili im profani skacu u stomak?

Uglavnom da. Ali uvek ima izuzetaka  :wink:

Adonis_Vernalis

Ostalo je nejasno ko kome skace u stomak. Profani studentima, ili studenti sebi samima?

I zelim da vidim jasnu statistiku, strahovito jasnu, ubedljivu i neopozivu. Sveobuhvatnu.

Drugo me ic ne interesuje.

pig_am_am

trudicemo se profesore  :happy:

...ja bas dosta ljdi znam da su dali po ispit u ovom roku. cak petoro iz moje grupe  :happy:

[off] iako smo imali brome u sred srede- tj,nikome na cetvrtoj godini nije bilo zgodno bas [/off]