Decembarski rok? Cemu to sluzi, a uz to jos i ne radi...

Started by Adonis_Vernalis, 13-12-2007, 08:55:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Adonis_Vernalis

Ima da se trudite, prasence!

I ja na stotine ljudi znam koji nisu izasli na FGNZ, iako su se prijavili i platili prijavu!

I, uzgred... vasi Bromi u sred srede su vas problem, ne moj. Mirno spavam, i dalje... I Tehnologija, i sta god vec vezbate!

pig_am_am

 :befehl razumem. i nisu.

stvarno cemo se truditi. mislim,ne polazem farmakognoziju  :K imam samo farmaceutsku [off]iz trece[/off]...ali,opet trudicu se,obecavam.

Adonis_Vernalis

Sta god vi polagali, setim se svojih ispita... I, ponekad, zazalim sto svoje ispitivace nisam stigao bolje da upoznam. Kao ljude, pre svega. Mnogih vise nema...

Ima da se trudite!  :*:

I ja sam svoju stolicu itekako grejao!!!

shumshi

Koliko god se trudili, ne mozemo da budemo na dva mesta u isto vreme... :)):

Adonis_Vernalis

I, kad se podvuce prednovogodisnja crta, kako vam se decembarski rok cini?

AquArius

a pro po vezbi,
a manje ove teme..

Da li su studenti zaista ti koji treba da vode racuna o tome da li su im vezbe iz razlicitih predmeta u isto vreme, da li oni moraju da naprave sami svoj raspored i da prijavljuju ako se negde uklapuju. Ja to tako ne videh.

Ili treba unajmiti statisticara, matematicara, koga li vec, da bi se sve to sklopilo u funkcionalno.

Adonis_Vernalis

Vec 100 godina ucestvujem u radu kojekakvih veca godine, gde se dogovaramo o terminima ispita, vodeci racuna da se nista ne preklopi. I, kao po pravilu, kad pocne ispit - uvidim da mi polovina studenata nece doci, jer ima istoga dana u isto vreme prakticni ispit iz nekog drugog predmeta. Ili usmeni, svejedno.

Sta je uzrok toj pojavi? Sveprisutna vladavina Marfijevih zakona?

AquArius

Ruka ruku mije,
a noga se podmece.

Ne verujem da je to u pitanju.
Ne zelim da verujem da jeste.

Desavalo se da se ispiti preklapaju sa: ispitima, vezbama, ..

Dobro, kad tako nesto dodje na tapet (Marfijevskim ili kakvim drugim putem), covek student napravi listu prioriteta.. kad ga ogorcenost prodje.

Adonis_Vernalis

Nema podmetanja. Ne vidim ga. Ljudi s faksa, jednostavno, na osnovu uvida u sopstvene spiskove vide frapantnu cinjenicu da 150 studenata zeli da izadje na ispit, i potvrdi izlazak. Na svakom predmetu je manje-vise tako. Svako zna koliki su mu kapaciteti, bez obzira na to da li govorim o prakticnom ili usmenom ispitu. No, ne izadje svako na svaki ispit, ali se "termini" rezervisu, itekako, pod pretpostavkom da svi na sve zele da izadju.

Posledica? Stvara se prilicno siroka i guste konzistencije "siva zona" u kojoj sicardzije, koji se cenjkaju za dan, dva ili pet, prilicno dobro plivaju.

Da pojednostavim: ispiti se masovno prijave. Spiskovi se prave za masu. Ja nemam pojma ko kada od studenata na mom spisku polaze npr fiziologiju. I obrnuto. Onda se pojavi osoba XY i kaze mi: "eh... poklopio mi se termin meni dva najomiljenija na fakultetu ispita"... Ima li potrebe da nastavljam dalje, ili vam je "tehnologija zabune" jasna koliko i meni?

AquArius

Tehnologija mi je jasna, ali kao sto rekoh - i individualno resenje iste (jednokratno, mrsavo, malo ili kako god ga nazvali), a to je - lista prioriteta.

Jedno svetlo se baca i npr. napraviti raspored tako da se ispiti koji su uslovljeni jedan drugim odrzavaju u isto vreme (jer se ne mogu polagati u istom roku), ali .. po logici stvari na to se valjda i pazi, stoga je ovo sto kucam suvisno.

Adonis_Vernalis

Quote from: AquArius on 24-12-2007, 17:28:07
a pro po vezbi,
a manje ove teme..

Da li su studenti zaista ti koji treba da vode racuna o tome da li su im vezbe iz razlicitih predmeta u isto vreme, da li oni moraju da naprave sami svoj raspored i da prijavljuju ako se negde uklapuju. Ja to tako ne videh.

Ili treba unajmiti statisticara, matematicara, koga li vec, da bi se sve to sklopilo u funkcionalno.

Aqua,

Bog Otac ne bi mogao sve studentske i profesorske zelje i potrebe mogao sklopiti u nesto funkcionalno. Ostale bi rupe od po nedelju dana izmedju ostvarenja dve zelje, a to nismo zeleli.

Listu prioriteta svako sebi pravi. To nije predmet vecanja Veca godine, vec iskrenog dogovora svakog studenta sa sobom samim. Hiljadu puta sam do sada gradio kompromise izmedju svojih zelja i svojih potreba. Ako sam mogao ja, mozete i vi. Malo plana nije na odmet.

A ogorcenost je obostrana. Nikada mi nece biti jasno kako neko moze da iz svog (po definiciji i, poslovicno, tankog) studentskog budjelara izdvoji n x 200 din (gde je n jednako broju ispita koji prijavljujem), pa onda na sva usta optuzi fakultet da mu je iz dzepa oteo (n-k) x 200 din novaca (gde je k jednako broju ispita na koji sam izasao, a gde k tezi nuli, eventualno jedinici)?

AquArius

Pa, profo, slozih se ja sa Vama, .. odnosno sa idejom da sam sebi krcis put, i trudis se da ti na istom bude sto lakse, lepse i unosnije, ponosnije i uspesnije.

Diskusija postoji radi nekog kome to nije jasno ili vidi problematiku drugacije.

Ali taj neko ce vec imati pitanje da postavi.

Adonis_Vernalis

Aqua (pa makar me Bred opomenuo na cinjenicu da postoji chat),

slazem se i ja sa vama. Na studijama, svako sebi ogradu gradi. Kakvu je sagradi, takva mu je. Ako mu nekada/ikada u zivotu ta ograda postane tesna, na taj problem imam dva odgovora:

1) sam je zato kriv
2) zivotne okolnosti su za to krive.

Fakultet omogucava prosecnom studentu prosecno znanje, kojim ce sebi moci da omoguci prosecnu karijeru u nekoj prosecnoj sredini. Ovo nije srednja skola, nego fakultet. I to lep i raznorodan, raznovrsan. Sve sto steknete preko tog proseka, vase je delo, i treba da budete ponosni na tu cinjenicu.

Namerno pricam brutalno. Cini mi se da neke stvari treba saopstiti krajnje neposredno, kako biste uvideli njihovu vaznost.

Tema je decembarski rok i njegova opravdanost. Uzimajuci u obzir da sam krajnje dobronameran, odgovorite mi iskreno i posteno, a objektivno: kakva je statistika decembarskog roka? Naglasavam: zbog statistike je ovaj rok svojevremeno ukinut. Statistika ce mu, eventualno, omoguciti da dugo zivi.

AquArius

Ne znam kakva je statistika decembarskog roka.

Iskreno i objektivno on u tih 6 godina mog studiranja nije ni postojao,
meni nije ni trebao, ili jeste .. ali sam se ja odlicno snalazila.

Da sam imala izbor decembarskog roka (za koji sam smatrala negde hipoteticki, da je odlican za ciscenje godine, kao uvod u januarski ili kako hocete, a nikad nisam imala priliku da se uverim u njega) mozda bi sve bilo drugacije.

Mene decembarski rok nije uverio.
Ali me nije ni razuverio.

I ovo drugo mi je, kao (skorasnjem) studentu, sasvim dovoljno.

Quote from: Adonis_Vernalis on 24-12-2007, 18:37:33
Ako mu nekada/ikada u zivotu ta ograda postane tesna, na taj problem imam dva odgovora:

1) sam je zato kriv
2) zivotne okolnosti su za to krive.


I samo dodatak, a da ne pricam o stvarima koje svi podrazumevaju,
postoje odgovori i zgovori.
A postoji ogledalo i cinjenica da druge mozemo lagati,
ali sebe retko.


Oko neceg bi se takodje slozila, a da me niko pogresno ne shvati.
Fakultet jeste osnovno obrazovanje.

zoe

Испит из физиологије су у овом року положила 52 студента! :pljes: Мало ли је?

Што се Марфијевог закона тиче, највише волим његов парадокс: ако нешто може да пође наопако, поћи ће Марфијев закон.

:)