Decembarski rok? Cemu to sluzi, a uz to jos i ne radi...

Started by Adonis_Vernalis, 13-12-2007, 08:55:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Adonis_Vernalis

Quote from: zoe on 26-12-2007, 10:00:58
Испит из физиологије су у овом року положила 52 студента! :pljes: Мало ли је?


Meni je izuzetno drago sto je tako!  :pljes:

mikele

Људи из мог окружења су дали бар по један испит,анеки и два.Само сам ја остао ''кратких рукава'' :wall: :K
Али у принципу,када будемо набавили,сада већ ''фамозну'',статистику пролазности,знаћемо и какав је био рок и да ли је испунио очекивања,било негативна или позитивна. :wink:

Adonis_Vernalis

Kako ne shvatate? Nije statistika o kojoj pricam "famozna" zato sto se meni 'oce. Ponovicu vec n-ti put: kada je decembarski rok pre nekoliko godina ukidan, tadasnji prodekan za nastavu je na sednici NNV imala predavanje od 30 min sa sve PowerPoint prezentacijom, kojom je ubedljivo pokazala i dokazala nepotrebnost postojanja ovog roka. I NNV je izglasalo da se decembarski rok ukida.

Ove godine, sadasnji prodekan za nastavu je, bez predavanja i PowerPoint prezentacije, izlozila potrebu da se decembarski rok vrati. Obrazlozila, potkrepila dokazima... i NNV je glasalo da se decembarski rok vrati.

Ja samo hocu da kazem: postoji - koristite ga. Da ga opet, sutra ili prekosutra, neki treci prodekan za nastavu ne bi, sa PowerPoint prezentacijom ili bez nje - ukinuo.

zoe

Зашто мислите да не схватамо?
Схватамо апсолутно.

Bojana 153

Mislim da je ovaj decembarski rok vise koristio nama Bolonjcima..
ne mogu da tvrdim, jer ne znam kolika je izlaznost bila
na zaostalim ispitima, ali cinjenica je da smo
mi navikli da svaki cas ucimo.. :K
Mozda ce se tek pokazati da je ovaj rok koristan (ukoliko bude uslova za nas i dalje)
ili potpuno beskoristan (ukoliko je neophodna cista godina za upis naredne).

Adonis_Vernalis

Quote from: zoe on 27-12-2007, 09:25:06
Зашто мислите да не схватамо?
Схватамо апсолутно.

Znam, Zoe, da VI shvatate. Vec nekoliko puta pokusavam da objasnim da je na osnovu statisticke analize izlaznosti/prolaznosti i mrsavih rezultata iste - rok svojevremeno ukinut. A postovi ucesnika na ovom forumu ukazuju mi na to da se pomalo sprdamo sa statistikom. Studentska populacijo, ako vam nije u interesu da se nesto sto je s mukom izgurano u dva poteza ukine za vjeki vjekov, onda napravite listu prioriteta, pa postavite ispit nasuprot tekucem kolokvijumu, pa izracunajte cost/benefit ratio, pa izadjite na ispit, jer se kolokvijum uvek negde moze uglaviti, a ispit ne moze.

mikele

Схватамо ми Вас професоре врло добро,али као да Ви не схватате да ми Вас схватамо.
Ја сам написао ''фамозна статистика'' пре свега јер је било доста полемике око тога у другој теми,а не зато што мислим да се Вама тако хоће.И ја врло добро знам(као и већина) зашто је укинут децембарски рок јер се о томе причало сваки пут када се спомињала поновна ''активација'' децембра.Управо због тога,ја сам много пута наглашавао да студенти требају да искористе ову шансу коју су добили и да покажу управи факултета да овај рок није само узалудно трошење вашег и нашег времена,већ да нам је стварно потребан.
А као што смо сви закључили статистика ће показати да ли су нас студенти послушали или не и да ли има смисла постојање децембарског рока или нема.
Што се тиче овог закључка да је много паметније изаћи на испит и положити га,а не колоквијум,ту се у потпуности слажем са Вама,али изгледа да студенти иду оном логиком ''шта можеш сутра,не ради данас''.

pig_am_am

profesore, jel mogu nesto da vam kazem? dobronamerno je :wink:

ja nikada do sada nisam imala decembarski rok.
kad sam bila na pocetku studiranja,jedna profesorka je rekla kako je taj rok postojao,kako je bio odlican za ciscenje godine i kako su ga ukinuli zajedno sa martom [off] jel martom ? [/off] zbog toga sto ,ovo je ona rekla,
se nama studentima otezava studiranje da bi samo najbolji izlazili sa fakulteta i time se na neki nacin sprecilo i prezasicenje trzista farmaceutima.narocito zbog toga sto je generacija koja je 80-to godiste upisana kako je upisana-svi vukovci su primljeni.
rece profesorka i ovo: "niste vi deco tu krivi,jednostavno tako je to.visa sila."

samo sam mislila da treba da znate ovo. ako hocete,ja vam mogu na pm reci i ko je to rekao.
a svedoka ima- pun amfiteatar.

i jos nesto. cenim sto nas "gurate" da dokazemo da mozemo da iskoristimo decembar.
a problem koji vi profesori imate moze da se resi i npr. skupljom prijavom za decembar. pa tada ljudi nece prijavljivati sve i svasta,nego samo ono na sta ce zaista izaci.

ne mora se ukidati. moze i da sluzi i da radi  :wink:

Kamicak

Ziveli ispitni rokovi,treba da ih bude sto vise,bez obzira na izlaznost/prolaznost u poredjenju sa drugim rokovima.Sramota je sto je decembar i bio ukinut,treba uvek dati sansu,a na nama je da je iskoristimo ili ne

vucko81

Tako je kamicak oni su tu zbog nas, a ne mi zbog njih!

Adonis_Vernalis

#55
Vucko, zaboravi tu logiku, jer je prisilno/nasilna. Svako je ovde (na ovom fakultetu) zato sto to hoce. Ti hoces da studiras farmaciju, a ja hocu da predajem nesto na farmaciji. I obojica vrlo dobro znamo da je to tako. Njive po Srbiji placu za okopavanjem, a toliko ih ima, da ima mesta ne samo za obojicu, vec za sve nas na ovom forumu zajedno.

Kad vec radimo ono sta hocemo, mozemo se dogovoriti da to radimo maksimalno efikasno. Zasto sam pokrenuo ovu temu, to ce ti biti jasno cim budes procitao moj prvi post. Kao sto je vama vase vreme izuzetno znacajno i znate da ga cenite, tako je i meni moje vreme znacajno i umem da ga cenim. Jer: organizujem ispit za 100 osoba, a pojavi se 10, pri cemu 5 polozi.

I onda se osetim prilicno blesavo, cekajuci Studenta, umesto Godoa, a i Student i Godo su poznati po tome sto definitivno nisu zapalili zito, a nisu se, bogme, ni pojavili...

Zamisli, Vucko, da si kafedzija. Rezervise ti neko celu kafanu, 100 gostiju ocekujes, kad ono... pojavi ti se desetak, a plati dvoje-troje.

Retorsko pitanje: sto je kafedzijin rad vise vrednovan nego moj? Kafana - srpski Univerzitet? Ulica - najbolja skola? Koji je procenat prolaznosti na ispitima u Kafani i na Ulici? Eno svrsenih djaka u cituljama. To su bili najbolji pitomci ta dva skolska kolektiva...

Darker

Aj' sad jedno retorTsko(ili ti hemijsko-farmaceutsko :K) pitanje: da li se konaèno ne¹to zna o statistici decembarskog roka?

mikele

Quote from: Darker on 08-01-2008, 10:39:05
Aj' sad jedno retorTsko(ili ti hemijsko-farmaceutsko :K) pitanje: da li se konaèno ne¹to zna o statistici decembarskog roka?
Договор је да после празника(тачније ових дана) то и преузмемо јер нам је раније речено да ће статистика била готова тек крајем децембра(што је и логично јер је рок трајао до 20 и неког децембра).
Ја се најискреније надам да ћемо то имати за неки дан :wink:

Adonis_Vernalis

Moj Darkeru,

u nasim, farmaceutskim, uslovima, statistika je nauka koja od kiselog kupusa na jednoj strani i mlevenog mesa na drugoj - pravi sarmu na trecoj strani.

Ja samo hocu da dobijem retor(t)ski odgovor na cisto alhemijsko pitanje: zasto je RAD vlasnika splava na keju kod Juge (to je realna licnost, kao sto sam i ja realna licnost), bitniji od moga RADA? Zelis da provedes NG na splavu kod Juge? OK, nema problema. Rezervisano. Hoces da polozis FGNZ pred NG? OK, nema problema, i to je rezervisano.

Kafedzija mora da spremi tovar piva/vina/soka od jabuke za svaku rezervaciju. Tako i ja moram da spremim ponesto iz domena "mojih usluga" za taj prednovogodisnji event, poznatiji kao Usmeni ispit iz farmakognozije.

Dakle, ako ispalite kafedziju, oseticete barem potrebu da mu se izvinite, a mozda i penale da platite? Ako ispalite profu, onda profa zbog vas postoji? Pa vi birate, a mi smo birani? Ko dimljena vesalica u Maksiju? A profa rezervisao dan-dva-tri samo zbog vas, jer zbog vas postoji? A onda ga niko ne odabere. I profa se oseti kao usmrdela dimljena vesalica, koju niko nije odabrao.

wolfeitzckie

Немогуће ја да Ви стварно верујете у ваљаност ове образовно-угоститељске аналогије?