Decembarski rok? Cemu to sluzi, a uz to jos i ne radi...

Started by Adonis_Vernalis, 13-12-2007, 08:55:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

olgica

Ne valja mesati babe i zabe.  :K

Adonis_Vernalis

#61
@ Wolfeitzckie:

ne verujem. Ali mi se namece kao analogija. Usluga jedno - usluga drugo. Niko ne mora da dodje tamo gde je rezervisao. No, kolega tesko izgovorivog nicka, objasnite mi razliku. Umoljavam, sa sve rukoljubom, ako shvatim.

@ Olgica:

prethodni post je izgledao bitno drugacije nego aktuelni. Sta su "babe" a sta "zabe"? Ne razumem. Pritom sam dobronameran, i ne zelim da se decembarski rok ukine, samo, ponavljam, ukazujem na nedoslednosti i praznine.

brkata vila

           Pozdrav svim maèiæima na forumu i Sreæna vam nova godina, takoðe svima!
Moj odgovor na temu je da decembarski rok zamena za oktobarski. Kako? Pa tako ¹to date uslov u septembru, a onda odete poèetkom oktobra na odmor od ¹kolice i propustite idealnu priliku da uknjizhite jo¹ 'jedan preko' uslova.
Neko æe reæi, "ja u oktobru ¹trebam, a krajem decembra skijam".  :nene: A ja kazhem, neko vi¹e voli jesenovanje od zimovanja! :lol: Povratak decembra je pun pogodak!

Adonis_Vernalis

Sta god bilo, dobro doslo. Iskoristite ga!

Sad, jos ponekad, pa ko zna kad.

I nemojte se sprdati sa onim sto vam profa kaze. Moze biti da znam o cemu pricam.

Bred

Profesore, ja cu vam odgovoriti u cemu je razlika izmedju kafedzije i profesora-vas DRZAVA placa nevezano za to koliko studenata izadje na neki ispit, placa vas da rezervisete termin po cenu i da niko ne dodje, a kafedzija sve to mora da zaradi jer njega niko ne placa po defaultu. :wink: :K


Enea

samo da izjavim: postoji bug u system. ini files, i januar je nekako polu/pokvaren   :>

Darker

1. Statistika me zanima da vidim da li je tako bilo sa svim ostalim ispitima ili je va¹ posebno nepopularan u ovom roku :K, kao i da vidim da li je situacija slièna ili bitno razlièita ¹to se ostalih rokova tièe. Ako nije, onda je ovo izuzetak :cvet
2. Rezervaciju kod ugostitelja bismo platili, kao ¹to smo uplatili 200/600 din za MOGUÆNOST izlaska na ispit, ¹to je svojevremeno pravdano ekolo¹kim razlozima, jer se tro¹i previ¹e papira na studente KOJI PRIJAVE, a NE IZAÐU na ispit. Tako da, koliko sam ja razumeo, mi va¹e cimanje uredno platimo, kao kod ugostitelja :cvet

vucko81


philoserbiana

potreban nam je decembarski rok ove godine kao lebac...o,da...evo,ja vec spremam ispit za decembar  :K2:

katarina

Mora da ga bude, nemamo drugog izbora:) bice sve ok, philo  :love:

frckica-j

Blago vama. Kod nas ne postoje decembarski rokovi. Imamo ih 5: januar/februar je jedan rok, april, jun/jul je isto jedan rok, septembar i oktobar, to su obavezni. Po zakonu je od pro¹le godine obavezan i novembar, kojeg pro¹le godine nije ni bilo, ali su ga, kao, uveli ove godine (iako ne na svim katedrama)i evo ¹ta su nam napravili. Septembarski rok je bio na poèetku sptembra, oktobarski na kraju septembra, a novembarski æe nam dati sredinom oktobra. Tako da su dali vi¹e ¹ansi ali vrijeme je i dalje isto.

Kremenko

Prosle godine smo relativno kasno saznali za postojanje decembarskog roka-krajem oktobra.Nama su vec i krenule vezbe,blokovi,kolokvijumi iz tehnologije,pa oni koji su preneli velike ispite,npr.farmaceutsku hemiju ili farmakognoziju,realno nisu ni imali vremena da ih spreme uz sve te obaveze.Mogli su taj rok da iskoriste oni koji su to vec ucili i pali u oktobru i oni koji su obnovili godinu.Mislim da bi bilo u redu da saznamo malo ranije koje cemo rokove imati ove godine da bi znali kako da se organizujemo,a ne da propustamo rokove-kao taj decembar prosle godine.

maxy

Pa meni je prosle godine bas znacio decembarski rok,polozila sam mikrobe...a i novi rok jul takodje mi je znacio i tada sam dala jedan ispit,tako da mislim da je sve stvar organizacije...a ove godine bi decembar bas znacio,zbog junskog roka koji ce se zavrsiti prvog juna :) i zbog velikog broja studenata koji ce se upisati ove godine...tako da, molimo vas ne oduzimajte nam decembar :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :~

Kremenko

Mislim da me nisi razumela,ali nema veze  :wink: Profesori nisu za taj rok zbog male prolaznosti,tj.uspesnosti prosle godine.Naravno da ne treba ukidati taj rok.U prethodnoj poruci sam samo htela da ukazem na neke od mogucih razloga slabe izlaznosti...Sto vise rokova, to bolje po nas  :~

katarina

Ja se spremam kao da ga imam, pa ako ispale, lakse ce biti u januaru. Prosle godine sam se i ja presla..