Veæina graðana Srbije za EU, a protiv NATO

Started by Bred, 13-12-2007, 13:38:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Autor: FoNet |

Graðani Srbije iskazuju sna¾nu proevropsku orijentaciju, i njih 69 odsto je za to da dr¾ava postane èlanica Evropske unije, ali su mnogo rezervisaniji prema NATO, jer je protiv ulaska u taj savez 55 odsto, pokazalo je danas predstavljeno istra¾ivanje agencije „Medijum galup”

Svega 28,2 odsto graðana je za potpune evroatlantske integracije, ukljuèujuæi i EU, Partnerstvo za mir (PZM) i NATO, pokazalo je istra¾ivanje, napravljeno za potrebe Atlantskog saveta Srbije na uzorku od 1.000 punoletnih graðana, metodom „licem u lice”.
Dodatnih 20,1 odsto podr¾ava èlanstvo u PZM i EU, ali se protivi èlanstvu u NATO, 31 odsto je i protiv NATO i PZM, ali za EU, a 10,8 odsto je protiv svih oblika evroatlantskih integracija.
Za to da Srbija postane èlanica EU izjasnilo se 69 odsto ispitanika, 16 odsto je protiv, dok 15 odsto nije dalo odgovor
Pristupanje PZM podr¾ava 48 odsto ispitanih, 32 odsto je protiv, a 20 odsto nije odgovorilo.
Za ulazak Srbije u NATO je 28 odsto ispitanika, 55 odsto je protiv, a 17 odsto bilo je bez odgovora.
Direktor „Medijum galupa” Srbobran Brankoviæ rekao je da raspolo¾enje graðana prema integrativnim procesima varira u zavisnosti od pritiska meðunarodne zajednice na Srbiju i unutra¹njopolitièke stabilnosti.

blic

_d.0.t_


pop

Interesantan je bio i podatak sa ove konferencije za stampu Medijum galupa, da vise od polovine ispitanika nije znalo da je Rusija clanica (cak i osnivac) Partnerstva za mir. To je ona logika 'ne znam sta je to, al' zvuci sumnjivo'.

pig_am_am

ma ne ta,nego ona "oni su nas...ne zaboravite im" ko sto milijardu grafita ima po gradu,a posebno zemunu  :>

Bred

#4
i naravno da ne treba da se zaboravi i mislim da zbog toga ljudi imaju negativan stav bez obzira na to sto ne znaju da je Rusija clanica partnerstva za mir  :wink:

Darker

Pa ljudi su marva. Samo da hejtuju nekog, a nije bitno za¹to :wink:

"Kad predlo¾im ljudima da radimo ne¹to, oni odmah pitaju: A protiv koga? Ni protiv koga! Ajde da uradimo ne¹to ZA nas!" Z.Ðiniðiæ.

Bred

 :ball2:
btw, mojne nazivas ljude stokom, na to sam alergican :!

ThymusMedica


darusaz

Северноатлантски савез нам засигурно не треба. А ЕУ..... па можемо и о томе да дискутујемо.  :hmm

Швајцарска и Норвешка нису ЕУ, па им не иде лоше. ОК сада ће неко одмах да ми реплицира - али Норвешка има нафту. А шта има Швајцарска? Немојмо о томе заиста. Само сопственим трудом и радом можемо да обезбедимо себи "ЕУ" стандарде у Србији. Не треба нам нико за то. Ја мислим да добар део грађана мисли да оног трена када би му ушли у ту фамозну ЕУ има да живимо као Немци. Узгред, ни у Немачкој није као средином 80тих...

Bred

darusaz, ok je to sto kazes da ne moramo nigde pa ni i u EU ali ako nista, dobra stvar i prilikom samog konkurisanja za clanstvo jeste sto vam[nam] se namecu obaveze tj standardi koje moramo da ispunimo a koji nam stvarno na neki nacin olaksavaju svakodnevni zivot.  :wink:

dirigent

Quote from: Bred on 19-12-2007, 14:45:58
na neki nacin olaksavaju svakodnevni zivot.  :wink:

       Cik peci rakiju ili proizvedi kajmak , dimljene prsute i kobasice da ne pominjem .
       Cik zapevaj ili zasviraj na ulici bez licence.
       Samo probaj kumu da okrecis stan ako nisi registrovan majstor.
     
       Prema tome , nesto je bolje a nesto je gore , samo sve manje vidim smisla zasto bi ovo trampili za ono kad smo na istom, a kad postoje obadva svako moze da glocne od kojecega po ukusu.
         

Wlada

А шта је алтернатива? (за сада)

Bred

uze mi wlada post iz ruku  :wink: :K :hm

Verovatno ce reci i dirigente kao i radikali-mozemo mi sami. Samo se bojim da to nije realno. Evo i sad smo sami a je li nam dobro?? Nije. Dakle nesto mora da se menja. Preduslov boljeg zivota gradjana u smislu povecanja standarda jeste jaka privreda, koja je sposobna da proizvede i za izvoz. Prosta logika.
  :wink:

dirigent

Slazem se Brede i nemam nista protiv, ali mislim da Evropa kakvu mi zamisljamo postoji na papiru , a ne u realnom zivotu.

  Ne bih hteo da zvucim pesimisticno , ali mislim da nam nece biti realno bolje , samo ce se proporcija naseg standarda prilagoditi evropskim ciframa.
    Hocu da kazem da se u Evropi lose zivi. Ovde svako ima svoj stan , kola na ulicama samo ovoga grada ima negde oko 800000 , ljudi imaju malo , ali imaju elementarnu sigurnost.
    Jedino je pitanje ko ce pokrenuti industriju, a to nema veze mnogo sa Evropom , vec sa investitorima. Pare su pare , pa da dodju i sa Marsa.

           

pig_am_am

meni se svidja vise da krecim kumu stan  :happy: