Usmeni ispit kod prof. Zorane Jeliæ-Ivanoviæ

Started by karamelica, 27-01-2007, 17:45:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

karamelica

da li je neko polagao kod jelic-ivanovic?

mandzoo

Ima li iko kombinacija kod Zorane Jlic-Ivanovic? Kakva je? Pise li se koncept?

mandzoo

#2
Koliko pitanja dolazi na usmenom iz medicinske kod Zorane Jeliæ-Ivanoviæ,iz kojih oblasti najèe¹æe?Sta ne dolazi?Ljudi javljajte,hitno je.Pozdrav.

sladjana

Mislim da dolaze tri pitanja na ispitu i pogledaj malo prethodne postove, cini mi se da ima par njenih kombinacija

mandzoo

Nema njenih kombinacija nigdje,sve sam pregledao.Bilo bi super kada bih saznao koje oblasti forsira.

ivana

ona daje kratka pitanja, znam da je bilo pitanje HbA1c. mislim da sve iz knjige moze da dodje, i ima tri pitanja

mandzoo

DA li i za biohemicare ima 3 pitanja za mb kod Jeliæ-Ivanovic,jesu li iz knjige sva pitanja?

sladjana

Za biohemicare ne znam, ali evo nekoliko kombinacija za farmaceute: Zorana Jelic-Ivanovic
1.Parametri za ispitivanje statusa Fe
2.Hiperosmolalna koma
3.ALP

1.Meliturije (galaktozurija)
2.Hiperkalcijemija
3.Osmolalnost i poremecaji

1.Glukoza transportni sistem
2.Zucne kiseline
3.GIT- ispitivanje apsorpcije

1.Intracelularni Ca
2.Zucne kiseline
3.Varenje proteina

1.Uloga jetre u metabolizmu ugljenih hidrata
2.Vazopresin, ADH
3.Receptori i enzimi kod lipoproteina



Miron

Mandzoo samo pazljivo...farmaceuti ipak imaju drugachiju medicinsku biohemiju nego mi...kao sto mozes da vidis, u njihovim ispitnim pitanjima se pojavljuju oblasti iz bolesti digestivnog trekta , enzima i sl. a to su stvari koje mi uchimo iz klinichke hemije...
Sto bi Miske reko' za onaj sat, not to bad...

trle

Ja sam kod nje polagao klinicku hemiju i bila je krajnje korektna i fina!
samo polako i opusteno

ambrozija

Dobijes papir sa vec ostampanim pitanjima i to jedan.   Napomene ti prof. da ne pises koncept nego samo teze i otavite da pises u hodniku samog samcatog. Pise se najvise 20 min. Ja sam imala cak dva prakticna pitanja:
Odredjivanje apolipoproteina i odredjivanje hipoglikemije. Pitanja su direktna. Prof. je relativno strpliva ali ume da postavlja gomilu podpitanja kad nesto preskocis sto je bitno.