Za koga cete glasati na predsednickim izborima?

Started by Girl, 17-12-2007, 22:01:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Wlada

Чекај Вили јел %% код Чеде значи промил?  :K

Darker

Nadam se, ali prvo treba da ldp ojaèa, da bi bio odgovarajuæa protivte¾a radikalima, pa onda da zajedno oslabe :wink:
Tadiæ nema ¹anse 50% u prvom krugu, kao ni toma, mojne se la¾emo :wink:

P.S. To sam i ja hteo da ka¾em Wlado :K

igrackica

Pa, dajte budite realni, ja nisam napisala sta bih volela vec sta mislim da ce biti.
Kakvih 50% Tadic, to je smesno, a ako je vili mislio na promil u  Cedinom slucaju, onda ove procene nemaju nikakvog smisla!
Mozda Ceda nece imati 10%, ali nece biti ni toliko zanemarljiv koliko se mnogi nadaju.
Naravno, ne smatram da je u ovom trenutku on pravi izbor za predsednika, da se bira druga f-ja mogla bih da razmislim  :wink:

Wlada

Прогноза,није тешка.
У другом кругу Тадија добија око 5% више гласова од Томице и потврђује да је од свих кандидата једини способан да врши функцију председика државе.

AquArius

.. potvrdjuje da je najmanje nesposoban ..

jbg.

Wlada

Ех сад...Чаша није полупуна, већ поулупразна.
Зависи како гледаш на ствари. :>

Girl

Radikali ce glasati za Tomu i slicne uvek u istom procentu - oko 30% sve dok neko od njih ne dodje na vrlo visoku funkciju i ne pokazu koliko (ne) znaju da rade, tek ce tada polako opadati %.

Aquarius, uze mi reci iz prstiju, to htedoh reci  :cvet
Al-Jass, shvatih te  :cvet

AquArius

#67
@wlada

gledam vrlo optimisticno,
hence ovakve nezne reci.

Nece biti mnogo iznenadjenja.
Mozda malo na pocetku.
I to je sve.

wolfeitzckie

Quote from: Wlada on 07-01-2008, 13:05:30
Прогноза,није тешка.
У другом кругу Тадија добија око 5% више гласова од Томице и потврђује да је од свих кандидата једини способан да врши функцију председика државе.
Не бих се кладио на овај сценарио...

willie the scot

ubedjen sam da ce radikali imati najmanje 5% manje nego na prethodnim izborima.

7promila...haha...dobro bi bilo...ali mislio sam na 7posto...

tadic je novi, stari predsednik...sta vam je...

nije da je politicka elita dosla pameti, ona jednostavno radi ono sto je jedino moguce.

p.s. stranka kao ldp moze postati opasna u igri oko postizbornih koalicija na nekim sledecim izborima.

zato,... u pamet se vi sto vas nervira tadic!

Bred

:K
Grobar u prvom krugu 30+% , Tadic do 30% max, Smrk 5-10%.

U II krugu pretpostavljam da ce biti tesno , izmedju Nikolica i Tadica.

Alo vi tzv demokrate, zaboravljate da uvek mora postojati protivteza , ako ne bude radikala, bice socijalista ili nesto slicno.

Ne zaboravite da pored sve demokratije kojom su puna usta nasih politicara, narod je nezadovoljan vladavinom demokrata od 2000.god i to pokazuje stalni porast % glasaca i simaptizera srs-a.  :wink:

take a look (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,12190.new.html#new) :wink:

Darker

E sad se ja sla¾em sa Bredom :K

Procenat biraèa SRS-a je direktna posledica nezadovoljstva graðana, koje se manifestuje na najmanje dva naèina: jedno je bojkot izbora, a drugo je glas za SRS, a oba utièu na procenat SRS-a :wink:

Stoga su svaki izbori u Srbiji sudbonosni, konstantna napetost je peramnentna, a to dovodi do usporavnaj svih ekonomskih procesa, od ulaganja stranih ulagaèa do prikljuèivanja evropskim tokovima...
A direktni krivci za takvo stanje su Tadiæ (Ðinðiæ) i Ko¹tunica. Zavisi od aspekta  i liènih simpatija ko izgleda vi¹e kriv, ali za svaðu je potrebno dvoje. Tadiæ je mnogo liberalniji po tom pitanju od Ðinðiæa, pa kao logièna posledica toga-jaèa LDP... Te se sad DS nalazi izmeðu DSS-a i LDP-a, ¹to bi bilo ok, da se skazaljka koja pokazuje centar nije pomerila od DSS-a ka DS-u... A koalicija DS-a i DSS-a je svakim danom sve tanja, tako da u stvari kljuènu igru igraju Iliæ i Jovanoviæ na ovim izborima.
Idem sad u stanje hibernacije :K

Wlada

Било би најбоље да се либералнији део ДСС-а предвођен рецимо Владетом Јанковићем, одвоји лепо од Кошпице и придружи ДС-у, а да Веља са Кошпицом лепо да подршку радикалима и да се јасно укрсте копља на изборима.

Онда лепо имамо
ЛЕВИ ЦЕНТАР (ДС + Владетин ДСС + ЛДП + Г17) и 
ДЕСНИЦУ (СРС + НС (са Цецом  :K) + Кошпицин ДСС + СПС + Палмицу).

Darker

Sla¾em se da bi to bilo kristalno jasno i lepo, ali na ¾alost trenutno, mislim da bi desnica ubedljivo pobedila :wink:

Wlada

Можда,али тесно... Али када би излазност била преко 70% мислим да би десница пукла.