Za koga cete glasati na predsednickim izborima?

Started by Girl, 17-12-2007, 22:01:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Pedja

Односно доћи ћеш до доказа да светом владају тајне цркве и да у ствари сви ратови који се воде су верски  :shock  и да је све кренуло од ватикана  :shock   


Al-Jasmina

OFF  O0

Htedoh napisati chill out people i natrag na glasanje i srpsku politicku scenu
a onda uvideh ironiju  :lol:

Elem, ne uvlacite Boga u ovu temu  :wink: :> :cvet

Enea

Quote from: Pedja on 09-01-2008, 16:49:17
Односно доћи ћеш до доказа да светом владају тајне цркве и да у ствари сви ратови који се воде су верски  :shock  и да је све кренуло од ватикана  :shock   



:pljes:


tako da pojma nemam za koga cju glasati, ali znam za koga necju..

besno pile


pop

Istra¾ivanje CeSID o rejtingu predsednièkih kandidata
Tadiæ pobeðuje u drugom krugu
Autor: N. M. Jovanoviæ | 10.01.2008 - 08:30

Lider DS Boris Tadiæ pobediæe i na ovim predsednièkim izborima samo ukoliko ga, prvenstveno, podr¾e sve pristalice DS, ali i glasaèi LDP, G17 i DSS i NS u drugom krugu izbora. U tom sluèaju, Tadiæ bi mogao da raèuna na 1.800.000, a lider SRS Tomislav Nikoliæ na 1.500.000 glasova, pokazuje istra¾ivanje CeSID u koje je „Blic“ imao uvid, a koje je raðeno krajem decembra 2007. godine.

Na pitanje za koga æe glasati ukoliko se u drugom krugu pojave kandidati DS i SRS, 33 odsto biraèa glasalo bi za Tadiæa, a 27 odsto za Nikoliæa. Oko 40 odsto biraèa bi apstiniralo ili ne razmi¹ljaju o tome.
U ovom istra¾ivanju pravi se razlika izmeðu glasaèa koji su sigurni da æe glasati i znaju za koga æe glasati i neodluènih, koji nisu sigurni da li æe i za koga glasati. U prvu grupu spada oko 2.750.000 biraèa, od kojih bi za Nikoliæa u prvom krugu glasalo 1.150.000, a za Tadiæa 1.050.000 graðana.

Iliæu èetiri odsto
Ostali kandidati mogu da raèunaju na daleko manji broj glasova - kandidat narodnjaèke koalicije Velimir Iliæ bi mogao da raèuna na èetiri odsto podr¹ke, kao i kandidat socijalista Milutin Mrkonjiæ, dok CeSID procenjuje da bi za lidera LDP Èedomira Jovanoviæa kao predsednika krajem decembra 2007. glasalo tri odsto biraèa.
Kada je reè o Nikoliæu, u prvom krugu za njega bi glasalo 74 odsto pristalica SRS, dva odsto glasaèa SPS i DSS. Prema istra¾ivanju CeSID, Tadiæa bi 20. januara podr¾alo 60 odsto glasaèa DS, 11 odsto biraèa DSS i 10 odsto glasaèa G17 plus. Upravo tu i le¾i razlika u prednosti Nikoliæa u prvom krugu jer bi za Tadiæa glasalo samo 630.000 biraèa DS koji je na parlamentarnim izborima u januaru pro¹le godine osvojio 930.000 glasova. Tadiæ æe zato u prvom redu morati da animira sve glasaèe demokrata, taènije jo¹ njih 300.000. ¹to je i prednost koja bi na kraju trebalo da mu donese pobedu u drugom krugu, jer i Tadiæ i Nikoliæ mogu da raèunaju na po jo¹ oko 20 odsto glasova ostalih stranaka.
Preduslovi koji bi trebalo da se ispune da bi Tadiæ pobedio, a u ovom trenutku niko ne mo¾e da predvidi da li su izvesni, jesu podr¹ka DSS i NS, ali i LDP u drugom krugu, kao i potpisivanje sporazuma s EU.

Podr¹ka glasaèa LDP
Naime, u drugom krugu, prema istra¾ivanju CeSID, èak 73 odsto glasaèa LDP podr¾alo bi Tadiæa, kao i 75 odsto pristalica G17 plus i 43 odsto biraèa koalicije DSS i NS. Tadiæ æe se tako izmeðu dva izborna kruga naæi pred problemom kako da vodi kampanju koja bi privukla i glasaèe LDP i one koji su pristalice politike DSS.
U svakom sluèaju, upravo raznovrsnost stranaèke podr¹ke predstavlja prednost Tadiæa u drugom krugu predsednièke trke.

www.blic.co.yu (http://www.blic.co.yu)
_____________________________________________________________________________________________

Ovih dana sam procitao vise razlicitih istrazivanja javnog mnjenja, i analize se mahom slazu sa tim da ce Toma imati oko 3-4% vise glasova u 1. krugu, a Tadija oko 5-6% vise u 2.  Te brojke se ne menjaju znacajno cak ni ukoliko dodje do drasticnih promena u politici stranaka (tipa da dss u 2. krugu podrzi Tomu, a ne Tadica i sl.). Zanimljiva ce biti borba za 3. mesto izmedju Velje, Chede i Mrkonje, koja nije ni malo zanemarljiva jer ce se odraziti na predstojece lokalne i pokrajinske izbore (zakazane za 11.maj) ili eventualne parlamentarne (za koje sumnjam da ce biti ove godine). Takodje, interesantno je i da jos uvek veliki broj ljudi ne zna da li ce uopste izaci na izbore, tako da pretpostavljam da ce faktori kao sto su npr. mraz ili kolicina prasetine pojedene na sv. Jovana imati bitnu ulogu.

Bred

Istakoh ono sto smatram da je bitno u ovom istrazivanju [boldiranjem recenica].
Prvo je me je iznenadilo da bi [samo] 60 % demokrata glasalo za Tadiju, sto pretpostavljam da znaci da ni oni nisu preterano mnogo zadovoljni njime jer mi ni jedan drugi razlog zasto bi to bilo tako ne pada na pamet.

Takodje je zanimljiv procenat Cedonista koji bi glasali za Tadiju, sto znaci da je sve to isto s*anje, drugo pakovanje.
:wink:
Broj glasaca dss-a koji bi glasali za Tadiju mi izgleda malo preuvelican ili Kostunije drasticno gresi u pokusaju priblizavanju radikalima jer to njihovi glasaci po svoj prilici, ne odbravaju bas mnogo.  :wink:

evo i grafika iz blica:

Darker

Hm, ova anketa mo¾da nije referentna za rezultate izbora, ili za mi¹ljenje mladih uop¹te, ali verujem(o) da jeste realna za mlade, a koji se koriste internetom... :cvet

Girl

Evo sta se prvi put pojavilo kod nas:
(sa sajta www.siguranglas.com )


''Dragi gradjani Srbije

Prvi put u istoriji interneta na nasim prostorima, a vodeci se evropskom modelu promocije 17.01.2008 godine sa pocetkom u 8h bice organizovani "Virtuelni Izbori 2008" za predsednika Srbije.

Ovim povodom je zvanicno saopstenje da budete sa nama 17.01.2007. godine sa pocetkom u 8h do 20h uvece. Nasa tehnicka podrska ce tog dana raditi 24h i sve probleme veoma brzo resavati.

Prvi put ce biti moguce ostavljanje svog misljenja u virtuelnom glasackom listicu i time omogucenom svakom kandidatu da procita sta glasac misli o njemu.

Obavestite prijatelje i budite sa nama dana 17.01.2008 godine u dajte svoj glas, za predsednika Srbije!

S'postovanjem Web Tim Siguran Glas Dot Com''


vise na www.siguranglas.com (http://www.siguranglas.com)

--
Studenske organizacije pozvale mlade na izbore

Studentska unija Srbije, Savez studenata i Studentske asocijacije pokrenuli su kampanju za uèe¹æe mladih na predsednièkim izborima, pod nazivom „Izbori nisu lutrija - izaberi svoju buduænost”.

ODGOVORNOST - Cilj kampanje, koja je poèela juèe akcijama u Beogradu, Novom Sadu, Ni¹u i Kragujevcu, jeste da mladi preuzmu odgovornost za stanje u dru¹tvu i da uèestvuju u izboru predsednika Srbije.
- ®elimo zemlju iz koje mladi neæe odlaziti, a to je zemlja u kojoj mladi odluèuju kako æe ona izgledati - rekao je Sreæko ©ekeljiæ iz Saveza studenata Beograda.
Prema podacima Studentske unije Srbije (SUS), na parlamentarnim izborima pro¹le godine glasalo je samo 10,2 odsto mladih, starosti od 18 do 30 godina.
- Cilj kampanje je da se pokrenu i studenti i svi mladi ljudi, da preuzmu stvari u svoje ruke, da ne sede kod kuæe i da gledaju na izbore kao na loto i da èekaju izvlaèenje ko æe da im bude predsednik - rekao je Simon Simonoviæ iz SUS-a i dodao da kampanja neæe favorizovati nijednog kandidata.
Simonoviæ je rekao da æe u sklopu kampanje biti organizovane tribine, ¾urke i uliène akcije i dodao da je pokrenut i internet sajt (www.glasaj.net) gde æe graðani moæi da prate sve aktivnosti studentskih organizacija.
Studenti æe na ovom sajtu moæi da se prijave za besplatan autobuski prevoz koji æe 19. januara biti organizovan od univerzitetskih centara do prebivali¹ta studenata, odnosno njihovih izbornih mesta. Na sajtu, izmeðu ostalog, mo¾e i da se glasa za jednog od devet predsednièkih kandidata.
Aktivnosti kampanje „Izbori nisu lutrija - izaberi svoju buduænost”, pored univerzitetskih centara, sprovodiæe se i u Subotici, Zrenjaninu, U¾icu, Kraljevu, Jagodini, Vranju, Leskovcu i Aleksincu i trajaæe do 20. januara.


Glasanje na 8.573 biraèkih mesta

PREDSEDNIK Na izborima za predsednika Srbije pravo glasa ima 6.692.350 upisanih u biraèki spisak u Srbiji, kao i njih 37.053 u inostranstvu, 9.178 onih koji su na odslu¾enju vojnog roka i 8.201 u zatvorima. Konaèan biraèki spisak biæe zatvoren u ponoæ izmeðu 17. i 18. januara. Do tog roka, upis u biraèki spisak moguæ je samo na osnovu odluke nadle¾nog suda. Biraèi æe 20. januara moæi da glasaju na 8.573 biraèkih mesta.

izvor: 24 sata
--

Bred

dobro je da su ovi na sigurnomglasu vec istakli mesta za reklame!!!  :nonono: :nonono:

--
meni se vise svidjaj glasaj.net ima cak i fora da pitas nesto odredjenog kandidata  :K :wink:

philoserbiana


Ivana_89


Girl

(i meni je juce stigao poziv  :wink: )

Zanimljivo je to sto su organizovali besplatan prevoz do mesta gde zivis tj. gde imas pravo glasa. Pitam se hoce li to neko iskoristiti...

alexica

tesko jer u sred je ispitnog roka...
Da izlazim na izbore tj. da sam tada kod kuce glasala bih za Tadica jer se moj "lider" nije kandidovao a podrzao je coveka za kog ne bih glasala nikad :K
inace, mislim da je za Tadica odlicno da bolje ne moze biti to sto se Velja kandidovao (cak mislim da je malo i planski tako bar sa Kostunicine strane) jer on moze dosta glasova da skine Tadicu posto mu je kampanja pocela mnogo davno a obisao je sva sela i zaseoke u Srbiji od 2001. i vole ga ljudi sa sela, bar mi se tako cini...uradio im covek neki putic i za njega ce da glasaju i nekako im na njih same dosta lici po govoru i ponasanju...
Ali Ceda ce uzeti Borisu mnooooogo...kako se to stvorenje visoko popelo na nasoj politickoj sceni...haos...ne volim extremne stvari nikako...a jos manje njega da vidim...kako mi je strasna reklama: musko dete drzi u rukama, devojcica bojazljivo prilazi a zena iza ledja...hm hm...no comment
A kao life rules? E....

Darker

Quoteglasala bih za Tadica jer se moj "lider" nije kandidovao a podrzao je coveka za kog ne bih glasala nikad

Ovo je donekle i kljuè :wink:
1) Dss nije dao svog kandidata
2) Iliæ je kandidat Nove Srbije, koji katastrofalno prolazi na izborima(gledano bez DSS-a)

Koliko æe relano DSS-ovaca da glasa za jednog Velju pre nego za Tadiæa? To ¹ta Ko¹tunica zaokru¾i uop¹te nije presudno..

Girl

Naravno da nije presudno, takvi ljudi ili nece glasati ili ce (vecina) dati glas Tadicu.