Seminar "Multidisciplinarnost farmacije" vol II

Started by Darker, 17-12-2007, 22:45:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Darker



Seminar "Multidisciplinarnost farmacije" vol II
         datum: 21.12.2007. amfiteatar A3

vreme: 15-16h
    predavac: sci ph Dragana Rainac, nacelnik apoteke Urgentnog centra Beograd
    tema: Individualni pristup u terapiji pacijenta

vreme: 16:15- 17:15h
    predavac: dr. Dorit Nitzan, sef kancelarije Svetske zdravstvene organizacije za Srbiju i koordinator food safety programa Pakta za stabilnost
     tema: Nutricionizam

vreme; 17:30-18:30h
    predavac: prof. dr Milos Popovic,  predsednik homeopatske sekcije srpskog lekarskog drustva
    tema: Uvod u homeopatiju

Osim ovih predavanja koja su kao i prosle godine zamisljena kao panel diskusije, 30 min predavanje i 30 min diskusija, mozete pogledati poster prezentaciju u holu ispred amfiteatra sa najnovijim radovima Fida. Na seminaru ce nastupiti hor farmaceutskog fakulteta i najavicemo vam proslavu 25-tog rodjendana Fida. Seminaru je otvorenog tipa i mogu prisustvovati svi, dobrodosli!

Vas Fid

AquArius

U petak sam nacrtana faxu!

:pljes:

Posebno me interesuje predavanje Milosa Popovica, a odmah mi padaju i ljudi koje cu da crtam zajedno sa sobom u A3.

Hor je zacin za sebe! (A posebno za nas ostale  :happy:)

ambrozija

Vrlo aktuelne teme. Moze biti interesentno i za nefarmaceute. Nadam se samo da ce u A3 biti toplo.  :!

MiKy


prommy

da, nazalost.. ali to je bio jedini moguci termin!!

Adonis_Vernalis

Mogla bi se ta predavanja, sa dozvolom predavaca, objaviti negde in extenso?

prommy

Da to je ideja! Na proslom seminaru, dva od tri profesora su nam izasla u susret, tako da je nakon seminara disk sa tim predavanjima bio dostupan svim zainteresovanim kolegama..

Smrda

i ja sam nacrtana....zajedno sa Aquom...ce da bude akvarel!! :>

a da nije A3 malo mali za ova predavanja?!??!

prommy

iskreno zelja je da postane mali, ali iskustva do sada su pokazala da je sasvim dovoljan.. No svakako da bi lepo bilo da se za prolecni i sve sledece seminare uzima neki veci amfiteatar!

Adonis_Vernalis

Iz mene ne progovara sujeta, niti bilo sta od toga cega bi se trebalo stideti... ali... od stotinak clanova NNV, na ovom Seminaru nema ni jedne perjanice ovog Fakulteta. Ne mogu da verujem da FID-u niko od nasih profesora nije izasao u susret? Ili, iskreno, niste ni pitali?

prommy

#10
To jeste dosta diskutabilna tema, za sada nismo pozivali profesore sa naseg fakulteta. Postoji vise razloga, prvo ideja samog seminara je pruzi drugi aspekt o istim ili pokrene razmisljanje o novim temama, kao i da se uspostavi saradnja sa ljudima koji se na pravi nacin bave svojom profesijom koja nije farmacija, a mogla bi biti komplementarna u odredjenom smislu. Primera radi biolozi sa instituta za bioloska istrazivanja Sinisa Stankovic, koji su bili nasi gosti na proslom seminaru sa temom "In vitro proizvodnja sec metabolita". Sa tim sto se naravno pre zvanicne objave prokonsultujemo sa odgovarajucim profesorima. Ove godine smo se konsultovali u vezi homeopatije sa prof Majom Primorac sa inst farm tehnologije, u vezi nutricionizma sa prof. Sobajic sa bromatologije i sa prof Radicom sa farmakologije vezano za klinicku farmaciju. Moram reci da su pomenuti profesori zaista bili odusevljeni kako seminarom tako izborom predavaca i tema. Mnogo, mnogo lakse je sa takvom podrskom!!

Sa druge strane, kod nas na fakultetu zaista ima puno ljudi koji osim sto su profesori ili asistenti nama studentima, se bave fenomenalnim stvarima u okviru svojih oblasti koje bi bilo lepo prezentovati studentima. Takodje citav niz predmeta koji su izdvojeni kao posebni, izborni ili ne, u okviru novog programa za Bolonjce predstavlja dodatan izvor zanimljiv tema, koje bi svakako trebalo cuti. Ali (uvek neko ali) tu se otvara citav niz problema, pre svega kako izabrati samo tri. Ako se uputi otvoren poziv institutima i javi se neko npr sa fizike (nista licno, samo da konkretizujem problematiku!) sa stvarno lepom temom koja ne interesuje studente, da li ga odbiti ili vestacki fabrikovati seminare i diskusije, sto licno mislim da nema nikakvog smisla. Opet ako svojevoljno prilazimo profesorima to automatski deli svet na pola, recima na one koje Fid potencira i one koje ne..

Sve u svemu prostora za pozitivan rast seminara ima, takodje ima i vremena jer je seminar ciklican i bice ga svakog semestra. Svaka konkretna ideja je uvek dobrodosla!!

Adonis_Vernalis

Onda se, prommy, javite svojim profesorima. Oni uvek znaju ponesto sto niko ne zna...

besno pile

ima li kakvih utisaka za nas koji nismo bili na kraju?

Bred

Ima. Ja cu da napisem. :)

Meni je bilo bas, bas, lepo. Skoro se nisam osecao lepo na nekom predavanju, plus nisam gledao na sat svaki minut sto znaci da je ipak bilo zanimljivo, iako je u samom amfitetru bilo minus beskonacno[ili se meni bar tako cinili] tako da smatram da smo se u izvesnom smislu obrukali pred gostima posto pretpostavljam da je i njima bilo hladno.  :wink:
Mene je odusevilo drugo predavanje. Kompletno je bilo na engleskom jeziku[drago mi je sto sam potpuno mogao da pratim celo predavanje, dakle vezbao sam i jezik  :wink:] a i tema je bila bas zanimljiva i pokazuje aspekt farmacije i medicine koji je malo zapostavljen kod nas na faxu, tokom studiranja a to je ISTRAZIVANJE.  :wink: Imao sam utisak kao da gledam neki film, kada je gosca pocela da prica o celom toku "slucaja"-kada su primetili da se javljaju odredjeni nezeljeni efekti na uzimanje herbalife proizvoda, pa pronalazenja pacijenata sa teskim hepatitisima, uspostavljanja price sa njima, analiza sastava herbalife proizvoda, trazenja podataka i rezultata itd itd. Sve u svemu-meni JAKO zanimljivo.  :wink:

Trece predavanje je bilo o homeopatiji, takodje je bilo zanimljivo cuti to od jednog ne-farmaceuta a jos zanimljivije zato sto je bilo povezano sa slucajevima iz PRAKSE , videcete to na slajdovima koje cemo uploadovati kad nam ih prommy prosledi , dakle, jedan hirurug-homeopata koji se mogao uveriti na primerima pacijenata koje je lecio da homeopatija STVARNO deluje. To me je samo podsetilo koliko smo mi kao studenti odvojeni od praxe i strogo orijentisani na laboratoriju.  :ohwell:

Sam FID treba da bude zadovoljan podrskom koju mu ukazuju studenti, danas je A3 bio PUN i to sam mahom primetio studente sa "nizih" godina.  :wink: A to ukazuje i na misljenje koje studenti imaju o izabranim temama  :wink:

I profesore Adonis, na prvom predavanju je bila prof.Kuntic.  :wink:

 

Smrda

Quote from: Adonis_Vernalis on 20-12-2007, 20:48:12
Onda se, prommy, javite svojim profesorima. Oni uvek znaju ponesto sto niko ne zna...
Apropo...bas sam se zacudila sto vas tamo nismo videli?!?!?bas sam se nadala....\



A moji utisci:
E pa 'vako..
Ja sam vrlo zadovoljna...svim predavanjima...naravno,najjaci utisak je ostavila Izraelka,cije ime nisam zapamtila...
Svidja mi se kako je organizovano...svidjaju mi se teme
Prva tema je bila solidna,generalno nista novo nisam cula,ali mislim da je to ipak potrebno ponavljati...

Druga tema..odlicna...vrlo zanimljv predavac,jos zanimljivije predavanje...

Treca tema ili homeopatija...pa moje skromno misljenje je da ako neko treba da o tome prica,da je to upravo prof Milos Popovic,jer je jedan od pionira u nasoj zemlji i kao lekar razbija zablude da je homeopatija nadrimedicina...Cak sam bila iznenadjenja interesovanjem studenata za tu temu...


Sve u svemu...Prommy i FID-u svaka vam cast!!!I samo tako nastavite!!! :pljes: