Prolaznost na ispitima naseg fakulteta

Started by kruger, 19-12-2007, 12:37:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

kruger

Pozdrav drage kolege,da li ste se ikada zapitali kada ste pali neki ispit koliko je kolega polozilo u tom roku? :hmm
Kolika bi trebala da bude prosjecna prolaznost studenata u jednom roku na jednom ispitu ili iz koliko pokusaja je vjerovatno da ce neki prosjecan student poloziti neki ispit?
Da li uopste postoji takva statistika na nasem faksu i da li uopste postoji MJERILO I KONTROLA PROLAZNOSTI,a kamoli zabrinutosti u vezi toga? :help:
AKO POSTOJI NEKA STATISTIKA ZASTO SE NE OBJAVI?
Pozivam sve kolege koje imaju neke informacije da ih napisu na ovoj temi,a pomoglo bi i kad bi neko napisao samo koliko je ljudi proslo i broj izaslih sa nekog ispita na kom je bio i u kom je roku to bilo,a ja cu gledati da napravim statistiku za farmaceutsku hemiju u januarskom roku,takodje probacu da vidim da li postoji statistika na fakultetima u Novom Sadu,Kragujevcu,Nisu,Podgorici,Banjaluci,Sarajevu,Ljubljani,Zagrebu da bi mogli da uporedimo sa nasim faksom,ako neko ima nesto od ovih informacija neka objavi ovde,a mogli bi pokrenuti i anketu na forumu o prolaznosti i izabrati najgore i najbolje predmete po prolaznosti!
Pretpostavljam da ste svi imali losa iskustva u vezi prolaznosti na ispitima kao ja recimo na organskoj II gdje je u pojedinim rokovima iznosila oko 15%,zato pozivam sve da to objave,mozda necemo nista promjeniti,ali cemo bar imati neko svjedocanstvo o svemu!

olgica

Prolaznost je uglavnom veoma mala, i mislim da se zato ne objavljuje i pokazuje.
Na mnogim istitutima spisak sa ocenama izgleda otprilike ovako 5556555557555655555666555557555585555755555955555565556556565655555555 I kako vam se cini?
:hmm
Porazavajuce zar ne?

Bred

da, ne znam zasto se to krije?
mada smo mi u proslosti, u strogoj tajnosti doduse, dobijali te izvestaje i iste stavljali na forum.  :wink:
Takodje bi me bas, bas, zanimala prolaznost odredjenih predmeta na istim fakultetima.  :wink:

BK

Quote from: olgica on 19-12-2007, 16:40:33
5556555557555655555666555557555585555755555955555565556556565655555555
Od sume ili ti 5 ne vidim drvo ili ti vece ocene...
Nekako kapiram da nema mnogo vajde od toga...jedino ako je kod nekog profesora bas katasrofalna prolaznost pa videti sta moze da se ucini, da li postoji neki zakon ili ti propis vezano za to...ili cisto studentska inicijativa...da nesto ne stima sa prof...
Treba videti sad kod Bolonjaca kako je to!? Sa ovim silnim pismenima i spiskovima pitanja za ispit...

mikele

Videæu ja da se raspitam da li postoji neka moguænost da Studentski parlament dobije posle svakog roka statistiku prolaznosti na svim ispita.Znam da svaki institut ima moguænost da dobije tu statistiku(mo¾da je svi dobijaju po default-u,ko zna). :hmm

Smrda

Moraju svi da je dobijaju,po zakonu je tako...tj,moraju da je vode...e sad,samo ne znam jel moraju da nam to kazu....

kruger

Trebali bi da nam kazu.To bi sve moralo da bude javno,mada bi bilo dobro da mi sami na forumu napisemo nasu statistiku iz odredjenih predmeta gdje je prolaznost stvarno mala.

olgica

Ne znam da li je spomenuto, ali moglo bi da se i vidi iz kog puta studenti prosecno poloze ispit?

mikele

Ja sam jednom prilikom kod profesorke iz analitièke hemije video statistiku koja pokazuje prolaznost na svim ispitima.To bi nama znaèilo.A ne zna da li ba¹ svi instituti dobijaju tu statistiku ili samo oni koji je tra¾e.
Ne znam da li moraju da nam daju,ali mi æemo tra¾iti. :wink:

Adonis_Vernalis

Takve statistike se obavezno rade, koliko mi je poznato. Kao i sve druge, koje se ticu ispitnih rokova. No, postoji jedna mala "zackoljica". Ne zbog toga sto mi nesto kao krijemo, vec zbog pitanja sta se moze naci apsolutno javno na Netu, a sta ne. Sta se od zvanicnih dokumenata Fakulteta na "izvolte" moze naci a sta ne?

Studentski parlament ima pravo na uvid u vecinu zvanicnih dokumenata na faksu, pa samim tim i u analizu prolaznosti na pojedinim predmetima, u okviru pojedinih rokova.

Ili se, mozda, varam? Ili vi, kao studenti, pojma nemate koja su vasa prava, ali i obaveze?

Oglasne table po faksu citaju samo studenti naseg faksa, eventualno neciji roditelj/tetka/strina/baba... ko god da je dosao da umesto vas potvrdi izlazak na neki ispit, ili da proveri rezultate koje svojim indeksom prikazujete kod kuce. Dakle, oglasne table retko ko cita (od nepozeljnih), pa iskoristite tu pogodnost i objavite skakljive rezultate (o, Parlamente) tamo gde zlonamerni nece nosinu nabiti!

stef

 Studentska sluzba ima tu statistiku, i da, Parlament ima pravo na uvid. Zackoljica koja postoji (ako nije promenjena), je da ako postoji usmeni, posle pismenog, samo se meri prolaznost na usmenom.

Adonis_Vernalis

#11
Stefe,

ja znam ko ima svu statistiku. I znam ko i gde moze da je objavi.

Samo kazem da se ne moze bas SVAKI podatak s faksa objaviti na forumu. I jos: neko mora citati i one oglasne table. A ako vec niko nema vremena da cita oglasne table, onda se mora strpeti do objavljivanja nekakvih "zvanicnih" podataka. A gde ce oni biti objavljeni? Pretezno na oglasnim tablama.

Net je Net, a tabla je Tabla.

Iako licno ne prihvatam ovu klasifikaciju, primenjujem je. Znam i zasto. Koga interesuje, nek mi se javi na PM. Odgovoricu kad uzmognem. I meni je Nova godina, kao i vama...

whatever

Нема говора о томе да Факултет може да ускрати обзнану затражене информације  :nene:  Информишимо се о нашим правима (http://www.poverenik.org.yu/Dokumentacija/16_ldok.pdf)  :>

[off]И није мртво слово на папиру ;)[/off]

Adonis_Vernalis

Fakultet ne zabranjuje protok informacija.

Pitajte. Bice vam dat nekakav odgovor. Ali, pitajte.

Do sada, niko nije nista ni pitao. Onda, fakultet ne valja?

majamil

Колико се ја сећам, а и писано је о томе овде, на форуму, у перламенту су прослих година стално били исти људи, као да их је декан бирао  :1, тако да такве информације и није имао ко да пита.
Поред тога, имам утисак, да нам форум даје могућност да много студената гласно тражи тако нешто и да парламент реагује, а да при томе ми не морамо да правимо неке скупове.

Ма, нека поставе где год се договоре само да се види јавно.
Можда је офф али би ме занимао и просек студирања на фф, када већ причамо о овоме.