Prolaznost na ispitima naseg fakulteta

Started by kruger, 19-12-2007, 12:37:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

mikele

Парламент ће добити те податке и свако ко буде био заинтересован моћиће да их види.Наравно,ако се обрати парламенту
И то ће постати пракаса,да се после сваког рока тражи статистика о пролазности,па ће се све то пратити из рока у рок.
А јавног објављивања на форуму неће бити.

kruger

Ne moraju da objavljuju na forumu,neka zalijepe na oglasnoj tabli ako to moze,a nas nista ne kosta ko moze da na forumu napise izaslo je toliko u ovom roku iz nekog ispita na kome ste bili,a toliko je palo ukoliko to mozete saznati na koji god nacin.
Nije mi jasno kako nisu u stanju da objave kad vecina drugih fakulteta ima javan uvid u njihov rad i ispite,npr. na FON-u mozete da provjerite da li ste prosli ispit,sa kojom ocjenom preko interneta i da vidite uopste za sve studente na tom roku koliko ih je izaslo i proslo i koju su ocjenu dobili,a to je Srbija,a o inostranstvu da ne pricamo!
Mnogi od nas placaju 130 000 dinara godisnje i ne mozemo da znamo ni najnormalnije informacije,a kamoli da uporedimo sa drugim fakultetima,a najvise me interesuje da li iko na nasem fakultetu vrsi kontrolu prolaznosti i da li postoji neko mjerilo za to i kolika je normalna prolaznost po nekom ispitu???
Da li se iko na faksu zabrine ako na nekom ispitu ima prolaznost od 15-20% po roku iz nekoga ispita i da li tada neke institucije sa faksa aktiviraju i ispitaju u cemu je problem,da li je u studentima ili profesorima ili mozda u gradivu i pokusaju da ga rjese?! :help:
Ako neko zna odgovor neka me prosvijetli!   

vucko81

Cemu strah od javnosti ako je sve normalno i pravedno ? :hm

Bred

Upravo to vucko???

I ja se pitam.

Nasi profani strahuju od interneta kao da je ne znam ti ni ja kakav bauk?  :wall: :wall:

Naravno, nekad su ti strahovi opravdani ali vecinom su iracionalni i NEopravdani.  :wink:

mikele

Ја сам се можда погрешно изразио када сам рекао да неће бити објављивања на форуму.То сам написао јер нисам сигуран да ли постоји нека законска препрека или нешто слично што спречава објављивање таквих података на форуму.Ако не постоји никаква препрека,будите сигурно да ће та статистика бити објављена јер парламенту није у интересу да се такве ствари скривају.Али понављам,треба да се провери шта је дозвољено и шта се сме објављивати јавно на нету,а шта не.Ако Адонис зна нешто о томе,могао би да нас просветли :>
У сваком случају биће окачено на табли студентског парламента која ће ускоро бити постављена на видном месту и ту ће се постављати сва битна обавештења и инфомације.

whatever

Не постоји никаква разлика између огласне табле и интернета. Уколико се нешто објави на огласној табли, учињено је доступно јавности као и да је објављено на интернету. Сматрам да би било сасвим логично да то стоји на истом месту где се објављују и она решења о дисциплинским санкцијама против студената, сарадника или наставника (огласна табла између А3 и А4), и да то треба да уради Факултет.

mikele

Као што видиш Факултет неће то да уради јер да је хтео,они би то одавно урадили.Зашто је то тако?Не знам.
Зато ћемо ми то да тражимо и биће објављено свуда где је дозвољено.
У принципу и мени делује као да је исто да ли је објављено на форуму или на огласној табли,али не могу да тврдим јер нисам сигуран.
А колико ја знам наша нова табла би требала да буде на зиду самог амфитеатра број 2(наравно са спољне стране зида),тако да је то одлично место и нико не може да га промаши. :wink:

whatever

Да, то је заиста одлично место  :wink:

hulio_salinas

#23
majamil, ukupna proseèna na¹ih studenata je 8. Proseèna du¾ina studiranja je 8,5 godina, a 25% studenata zavr¹i u roku.

Veæina stvari se zna, ali znaju oni koji se interesuju. Nije to nikakva tajna. Èak mo¾ete saznati i rezultate evaluacionih anketa koje popunjavate svakog semestra. Sve to je dostupno, samo ako poka¾ete interesovanje.

Postoje stvari do kojih se ne mo¾e, ali to su stvari koje studente i ne treba zanimaju. Ako vas zanimaju one prve stvari, obratite se pravim ljudima i saznajte.

Nema potrebe da se ovoliko nervirate i da pi¹ete u o¹trom tonu. Opustite se.

Ajde da vas pitam ne¹to: saznate da je prolaznost mala na nekom ispitu. ©ta æete uraditi? ©ta to mo¾e da promeni ako vi saznate?

whatever

То сазнање неће променити апсолутно ништа.

Оно што треба да се промени је однос Факултета према таквим информацијама (хтедох да пронађем неке одговарајуће тагове за идеализам али ми није пошло за руком  :K). Ако је већ тачно да Институти добијају ту статистику (колико схватам, колега је исту видео на Аналитичкој) сматрам безразложним отпором тих пар папира не поставити и на огласну таблу уколико већ постоји интересовање (а одавде се види да постоји) да те статистике буду доступне. Ништа друго.

hulio_salinas

Da li neko od ljudi iz Uprave fakulteta ili studentske slu¾be zna da postoji interesovanje?!

Da li je neko ikada tra¾io tako ne¹to, pa da ljudi shvate da studente to zanima?!

Mislim da ne. Za¹to bi iko kaèio tako ne¹to na oglasnu tablu u tom sluèaju?

whatever

Хмм, па моја перцепција тих података, извитоперена колико јесте, је да су они подједнако занимљиви Институтима колико и студентима. Претпостављам или да су Институти исте експлицитно тражили или да је моје виђење њих (опет ћу рећи да свакако ништа не мења, али је у сврхе компарације интерасантна) знатно другачије од погледа које има студентска служба, али то је већ мој проблем  :roll:

У сваком случају, мислим да је овиме та жеља изражена  :wink:

Wlada

Направићу мало поређење.
Сећате ли се када је у основној школи учитељица после писменог задатка (из српског или математике), изрицала ко је добио петицу, ко четворку, ко јединицу, а да је највреднији ученик из прве клупе уредно бележио и бројао да би на крају предао списак учитељици.
Онда учитељица лепо све податке унесе у дневник (јавни документ). А ако се не варам део дневника где се уносе ти подаци се зове "писмени задатак и статистика".
Дакле, вођење евиденције и прављење статистике пролазности неког предмета није ништа ново и прати нас све од шесте-седме године.

Да ли су информације биле доступне? Свакако.
Да ли су икада јавно представљане? Нису, јер није било потребе (студенти су довољно себични, а ту полазим од себе, да их не занима како су остали прошли на испиту, већ гледају само себе и своје оцене).
Да ли студентски парламент треба да прибавља такве информације? Да. Да би биле доступније онима које тако нешто занима, да би се олакшао пут информација од студента до професора.

Bred

Quote from: hulio_salinas on 21-12-2007, 23:22:02
majamil, ukupna proseèna na¹ih studenata je 8. Proseèna du¾ina studiranja je 8,5 godina, a 25% studenata zavr¹i u roku.

Za svih 5 god koliko sam na ovom faxu, ovaj podatak NISAM znao.
A to je posledica netransparentnosti na nasem fakultetu. Ili nedovoljne zainteresovanosti.
I povodom toga bi nesto trebalo da se preduzme  :wink:

kruger

Hulio mozda prije nikoga zanimala prolaznost i nisu je trazili na uvid,vjerovatno nisu smjeli jer bi im ukinuli jos neki rok :djavo,ali sada ima studenata koje to zanima,ja sam prvi,kao sto me interesuje da li ikad ucine nesto ako je prolaznost po roku suvise mala?!
Ankete sa faksa me ne interesuju jer ne pogadjaju srz i lose su postavljene,a i vjerovatno ne bi objavili ako bi bilo nesto nepovoljno po faks,tipa da se neki profesori ne ponasaju kao profesori itd.
Ako neces da pomognes,nemoj da kritikujes temu kao da nije pokrenuta i kao da nikoga ne zanima,pretpostavljam da nisi mislio nista lose,ali vjeruj da ima ljudi koje ovo interesuje.