Prolaznost na ispitima naseg fakulteta

Started by kruger, 19-12-2007, 12:37:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Bred

Da, da, svestan sam ja svega toga i zato bi bilo najbolje da bar po jedan asistent sa svakog instituta bude prisutan na forumu i da kucka te znacajne, ali ZVANICNE I TACNE informacije, da ne bi dolazilo do zabune. Ali posto ce to biti nikad onda moramo sami da se dovijamo...  :wink:
Quote from: dirigent on 24-12-2007, 21:02:00
       Mozda bi bilo pametno da postoji blog ,(osim ako vec ne postoji, jer ne zadirem mnogo u srucnu problematiku foruma) na kom bi se mogla naci zvanicna saopstenja fakulteta , predstavnika fakulteta bio da su dekan , profesori ili parlament - naravno koja postoje u pisanoj formi , a ne rekla -kazala.
E pa bas ta ideja je bila u opticaju ali onda smo culi da ce da se radi sajt fakulteta na kome ce biti sve te zvanicne informacije a sumnjam da bi profesori zeleli takav vid interekacije i imali vremena za njega a da zelja ne bude samo mrtvo slovo na papiru  :wink:

AquArius

..
bunarenje je ila nasa rec u neko vreme pre dve tri godine.

Poenta je da studenti imaju obaveze, a imaju i prava.
Da vide svoj rad, da vide kako je ocenjen, da vide statistiku.
Tu se ne sporimo.

Ali da.. najlepse je nesto zatraziti, a jos lepse - to i dobiti,
da ne bude a la Klozeta - izvor poznat forumu je naveo da se na izvesnom institutu..

Eto, to nam svima zelim.

:wink:

endi

Ljudi pa na¹em fakultetu nisu potrebni nikakvi potparoli, ima ih on (fakultet) meðu na¹im predstavnicima koliko hoæe¹ sudeæi po postovima pojedinih!

Darker

Ajde citiraj te pojedine, pa se objasni. :hm
Dozvoljavamo svaku argumentovanu raspravu, a neargumentovano pljuvanje bri¹emo. Hvala :cvet

endi

     E da razjasnim, ¹to neko reèe ima 130000 razloga:
  Hulio_salinas: ''Da li neko od ljudi iz Uprave fakulteta ili studentske slu¾be zna da postoji interesovanje?! Da li je neko ikada tra¾io tako ne¹to, pa da ljudi shvate da studente to zanima?!Mislim da ne. Za¹to bi iko kaèio tako ne¹to na oglasnu tablu u tom sluèaju?''
  Ovo bi mogao da bude citat samo zaposlenog na fakultetu jer predstavnik studenata ili samo student a da nije portparol bi drugaèije dao saop¹tenje, npr. ''Zaposleni na fakultetu nisu bili upoznati sa tim da postoji interesovanje...''

  ''Veæina stvari se zna, ali znaju oni koji se interesuju. Nije to nikakva tajna. Èak mo¾ete saznati i rezultate evaluacionih anketa koje popunjavate svakog semestra. Sve to je dostupno, samo ako poka¾ete interesovanje.''- drugo lice mno¾ine (posebno ''popunjavate''). Zar ne pripada¹ studentskoj populaciji?

  ''Postoje stvari do kojih se ne mo¾e, ali to su stvari koje studente i ne treba zanimaju. Ako vas zanimaju one prve stvari, obratite se pravim ljudima i saznajte.''- ''hvala na obja¹njenju.'' 

  ''Nema potrebe da se ovoliko nervirate i da pi¹ete u o¹trom tonu. Opustite se.''- ¹to se ti brine¹ ¹to se nerviramo i u kakvom tonu pi¹emo?

  ''Ajde da vas pitam ne¹to: saznate da je prolaznost mala na nekom ispitu. ©ta æete uraditi? ©ta to mo¾e da promeni ako vi saznate?''- ponovo drugo lice mno¾ine!!!
   Sa ovom konstatacijom,tj. pitanjem se delimièno sla¾em jer iako nismo imali zvaniène podatke o prolaznosti na ispitima znali smo da je ona mala. Meðutim, sa zvaniènim podacima u rukama i konstruktivnim predlozima kako da se pobolj¹a prolaznost mo¾da ne¹to i uradimo. Trebalo bi zato otvoriti novu temu u kojoj æemo iznositi predloge i konkretne zamerke i one za koje se poka¾e da su konstruktivni predstavnici mogu da iskoriste i poka¾u ih “pravim ljudima”.

  Wlada, pred 1.godine
  ''Da li su informacije bile dostupne? Svakako.
  Da li su ikada javno predstavljane? Nisu, jer nije bilo potrebe.'' - ista zamerka kao na poèetku, da je ne ponavljam, Predstavnièe prve godine.   

Hulio_salinas: ''Da zakljuèimo:''- ponovo pogre¹no lice jer ti mo¾e¹ da zakljuèi¹: prvo lice jednine. Prvo lice ne¹to puno izbegava¹.

Ovim nisam htela da uvredim nikog lièno veæ da samo objasnim svoj post jer je Darker tra¾io.



Darker

Èek bre endi, je l' ti ima¹ gramatièke zamerke ili su¹tinske? :K
Quote from: endi on 28-12-2007, 13:59:50
Ljudi pa na¹em fakultetu nisu potrebni nikakvi potparoli, ima ih on (fakultet) meðu na¹im predstavnicima koliko hoæe¹ sudeæi po postovima pojedinih!
Da ne bih bio progla¹en za njihovog poRtparola, pustiæu da sami repliciraju :cvet
Samo æu napomenuti da su sednice parlamenta otvorene, da mo¾e da prisustvuje ko hoæe i da iznese konstruktivan predlog, zamerku, mi¹ljenje. Takoðe, predstavnici godina su koliko ja znam vrlo dostupni, pa uvek mo¾ete konkretno da ih pitate sve ¹to vas zanima. A suludo je tra¾iti od njih da znaju ¹ta sve vas zanima, jer prosto, oni nisu vi :cvet

endi

Moje zamerke nemaju veze sa gramatikom i pravopisom. Nikada sebi ne bih dozvolila tu vrstu komentara.
©to se tièe ''potparola'' tu sam gre¹ku napravila zbog mog neve¹tog kucanja (ipak ja nisam mr daktilografije). Kada sam poslala primetila sam gre¹ku, ali nisam mogla da je ispravim.
Pogledaj moj sledeæi post (onaj u kom je moje obja¹njenje) i videæe¹ da je tu ispravno napisano ''portparol''.
Sigurna sam da mi to nije ni prva, a ni poslednja gre¹ka tog tipa. Neka se javi onaj ko nikada nije pogre¹io.
SREÆNA NOVA GODINA!!!


Darker

endi, ¹alim se(vidi¹ smajlija?)

Poenta ¹ale je bila da spustim tenziju koja se oseæa u tvom postu i usmerim ka konstruktivnoj kritici, monogo bolje rezultate æe pokazati, veruj mi :cvet
Sreæna vaistinu! :~

Wlada

endi,
Хулио и ја смо приказали какво је реално стање ствари.
Дакле, НИКО од мене никада није тражио званичан податак о пролазности на испитима (хулио ће ти потврдити у своје име).

Стварно не видим како би се другачије изражавали уколико бисмо желели да саопштимо истину, која је таква хтели ми или не (а истина лежи у томе да никога, до сад, нису подаци о пролазности довољно занимали да би се о томе мало распитао).

Твоји цитати су извучени из контекста и самим тим неупотребљиви, јер смо се сви сложили да, сада када је показано интересовање за такве податке, треба објављивати (читајући твоје насумичне цитате испада као да је твоја "портпаролска" теорија донекле тачна).

Ти исти портпароли ће се сада борити, и изборити, да свима подаци буду доступнији него лане.

Ја ти желим пуно успеха у 2008. са више критиковања а мање критизирања (ако ме схваташ)  :wink:

hulio_salinas

Endi, NIKOG nisi htela da uvredi¹, a 5 (slovima: PET) MOJIH citata si napisala i u dobroj meri napala (=napljuvala).

©ta hoæe¹ ti od mene?
1. Prvo sam mislio da ¾eli¹ da mi odr¾i¹ èas srpskog jezika i kulture izra¾avanja, ali rekla si da to nema veze sa tim. Ok. Idemo dalje.
2. Drugo sam pomislio da nisi sigurna da li sam student ili ne, ali posle sam shvatio da i te kako zna¹ ko sam i ¹ta sam. Nije ni to.

3. Hoæe¹ da mi skrene¹ pa¾nju na sebe? To je to. Uspela si. ©ta sad hoæe¹? Da te izvedem na veèeru? Mo¾e. Hoæu, ali da prestane¹ sa nepotrebnim napadanjem moje pojave na forumu.

A sada da ti objasnim par stvari:
- zna¹ da sam predstavnik studenata i zna¹ da sam moderator ovog dela foruma;
- DRUGO LICE MNO®INE ("popunjavate", "saznate"...) koristim kada se obraæam VAMA studentima (kojima ne¹to nije jasno) ili VAMA èlanovima kada se obraæam kao moderator;
- PRVO LICE MNO®INE ("zakljuèimo") koristim kada ¾elim da posle svega ispisanog izvuèem najva¾nije, da bismo nekako delali na dalje; nemam ja ¹ta tu da zakljuèujem, niti SEBI da obja¹njavam, ¾elim samo da prestanemo sa ponavljanjem stvari i sa praznim prièama;
- ja nisam po'tparol fakulteta, pobogu; poku¹avam da VAS (studente i èlanove) maksimalno obavestim o svim de¹avanjima na fakultetu i poku¹avam da vam objasnim nejasno... naravno kada znam da odgovorim i kada posedujem taènu informaciju. Ako ti to smeta, ne znam ¹ta da ti ka¾em. Ja neæu prestati. A ti... popij bensendinèe pre nego ¹to se uloguje¹ na forum.

I jo¹ jedno pitanje za kraj: "©to se ti brine¹ ¹to se nerviramo i u kakvom tonu pi¹emo?"
Ne brinem se ¹to se VI nervirate, nego se brinem za kvalitet ovog foruma, koji se naru¹ava svaðama, glupim raspravama, psovanjem, pljuvanjem itd. MI, moderatori, ula¾emo neverovatan trud da bismo stalno pobolj¹avali kvalitet foruma i zato BRINEMO da ne ru¹iTE ono ¹to gradimo. :cvet


Uleteo sam u temu poku¹avajuæi da smirim strasti (moderator), jer STE (VI, STUDENTI/ÈLANOVI) napali fakultet bez potrebe. Poku¹ao sam da spustim loptu i USPEO SAM sa ostalim moderatorima (znaèi: USPELI SMO), ali si_se ondaK TI pojavila i uznemirila moj unutarnji sklad. Ok, nema frke. Samo nemoj vi¹e da me napada¹, molim te. Ne dajem ti povoda za tako ne¹to. Ne ¾elim ti ni¹ta lo¹e. I rekao sam: vodim te na veèeru. :cvet

P.S. Sreæna Nova godina i sreæan Bo¾iæ! Sve najlep¹e ti ¾eli "Poèetnik daktilografije" (uskoro magistar). :cvet

kruger

Posto sam pokrenuo temu osjecam potrebu da pozovem kolege da se ne prepiremo na forumu medjusobno,vec da pokusamo da odradimo ovo sto je zapoceto,tj. da na kraju narednog ispitnog roka svako ko pozeli moze da sazna prolaznost iz odgovarajuceg ispita!
Mislim da Endi stvarno nije mislila nista lose,vec da kao i vecina nas zeli da vidi jos neke konkretne promjene na nasem faksu u korist studenata i da je nervira kao i sve sto se to uglavnom odvija brzinom puza!Podrzavam je kao koleginicu koja zeli da da bilo kakav doprinos boljem i normalnijem studiranju na nasem faksu i apelujem jos jednom na sve da ostavimo prepirke iza sebe i zavrsimo zapoceto!
Endi hvala jos jednom na podrsci ove teme :cvet!

mija

Slazem  se sa endi(ono sto sam procitala na poslednjoj str)-koga to zanima neka potrezi info. i dobice je;Mada pre mislim da ce biti uspesniji ako "potrazi" knjigu, otvori je , malo vise joj "posveti paznju" i prolaznost ce sigurno biti veca :)):

Darker

Quote from: kruger on 09-01-2008, 21:15:50

Mislim da Endi stvarno nije mislila nista lose,vec da kao i vecina nas zeli da vidi jos neke konkretne promjene na nasem faksu u korist studenata i da je nervira kao i sve sto se to uglavnom odvija brzinom puza!

Ti svi imaju priliku da se anga¾uju, kako bi pobolj¹ali i znantno ubrzali stvari, raspitajte se kod predstavnika godine ¹ta treba da bi ste postali èlanovi neke studentske organizacije ili parlamenta, ili svrnite do sobièka organizacije, ili pak proèaèkajte malo po forumu, sve ¹to treba je entuzijazam i dobra volja :cvet

Ako neko misli da mo¾e bolje, ima svako pravo da bude biran, kao i da bira. Izvol'te :cvet

kruger

Naravno Darkeru,svako ko zeli neka se informise i prijavi i radi u parlamentu i organizaciji,ali ja licno podrzavam i sve one koji kao sto sam napisao ucine bilo kakav doprinos studijama i solidarnosti na faksu,pa time mislim i na podrsku i interesovanje ovoj temi u vidu posta od strane Endi i svih drugih koleginica i kolega!
Hocu reci volim da vidim bilo kakvo djelovanje pa makar ne bilo zvanicno i kroz neke organizacije. :K
Mija je u pravu,ako budemo vise ucili i prolaznost ce biti veca,ali na nekim predmetima ona je veoma losa,a razlozi su razni,pa ako uvid u statistiku i informacije o prolaznosti mogu donijeti neko poboljsanje onda studenti koji zele treba da budu obavjesteni o njima,kao na vecini drugih fakulteta!
Kako bi drugacije doslo do promjena na takvim predmetima,ako ikad dodje,kada ne bi znali kolika je prolaznost i ako bi njena transparentnost mogla da utice,ostali bi ucaureni dok neki ljudi ne bi otisli u penziju!
Srecno svima na ispitima i nadam se da cemo za januarski rok za one koji zele imati uvid u prolaznost na ispitima.

Darker

Nadamo se svakako. Kao ¹to rekoh, ovom forumu je preko potrebna dobronamerna ili bar konstruktivna kritika. Za sve! Takvi korisnici su bili, jesu i biæe ohrabrivani u tom cilju. :cvet
Na ¾alost iz Endinih postova u ovoj temi, to o njoj ne mogu da zakljuèim :wink: Otuda i reagovanje protiv takvog naèina komunikacije :wink: