sta ako vam se desi da vi (vasa devojka) neplanirano zatrudnite?

Started by alexica, 23-12-2007, 15:56:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

alexica

ovo govorim kao devojka, verovatno muskarcima nije tako (oni prosto to ne mogu da dozive), najveci strah imam bas od ovoga...cak se toga verovatno najvise plasim u zivotu...neplanirane trudnoce...
znam, ima danas toliko savremenih metoda da se to spreci..ali sta ako se ipak desi?
i kad covek to prezivi fizicki kako psihicki da ostane zdrav?
i kako doneti odluku sta dalje?
cula sam pre par meseci da i kod nas postoji ona metoda medikamentnog uklanjanja trudnoce ali nisam sigurna kako to funkcionise...sta se pije, koliko je stetno, do kad to moze, sta je bolje, to ili klasicna stara metoda?

Darker

Zavisi od stepena zrelosti :wink:

I od stepena kvaliteta komunikacije para. ©to se psiholo¹kog aspekta tièe... Naravno i od odnosa prema abortusu, podr¹ke roditelja itd...


Ili jednostavno odluèi¹ da tera¹ do kraja i gaji¹ malo ¾gepèe :K

Pre svega bi sve trebalo da zavisi od tebe, pa onda i tvog partnera, pa onda jo¹ 1000000 faktora :K

Anyway, najbolje misliti o tome pre nego ¹to se desi. A opet ne biti neopu¹ten i paranoièan :nene:

philoserbiana

alexica,sladak ti je nick a i avatar.pretpostavljam da si ti to malo slatko zgepce na slici  :cvet
zbog takvih malih bica vredi ziveti...paranoja nam nije potrebna...ako vodis ljubav sa nekim pretpostavlja se da tu ima prave ljubavi...a ima i zrelosti...ako se desi trudnoca najgori izbor je abortus...to je cedomorstvo...smrtni greh...koja god da je varijanta tog gnusnog cina...zamisli koliko parova ocajno zeli dete,a ne moze da ga dobije...radjanje je Boziji dar i ne treba ga se odreci,a ni deteta koje se i "desi"iznenada i neocekivano...da navedem jedan primer-jedna nasa koleginica na 4.godini ima dete od 3 godine,ima 26.godina.zatrudnela u jeku studiranja,udala se i rodila dete.i nista nije izgubila.pauzirala je isto kao i neke kolege koje obnavljaju godine... :a

Enea

mislim da se ovime ne treba zamarati.
svi vremenom menjamo stavove.
ne znam. meni lichno bi se srce iskidalo da donesem pravu/pogreshnu odluku.
a zelim materijalnu nezavisnost.
imam i ja podosta koleginica koje vecj imaju decu, i drugarica van faxa.. ma sve su u tom fazonu, osim mene.. a ja stvarno ne vidim sebe srecjnu, da uvaljujem dete kome stignem, da bih shtrebala..
koja kontradiktornost. nije da ne bih.

p.s. tik, tak, tik, tak

katarina

Slazem se sa Eneom 100%, ali isto tako ne bih abortirala u ovim godinama i ovoj vezi.
Ne dozvolite da se dete "desi", planirajte porodicu, ovo su surova vremena.

philoserbiana


katarina

#6
Pa evo ti ovako. Ja to sve nekako poredim sa vremenom kad su se moji uzimali.. Tata je radio, mama bila jos student sa 11 ispita na ekonomiji kad je zatrudnela. Vencali su se, ziveli kod njegovih, tatina plata je bila ok da spoje kraj s krajem,a bake obe nisu radile pa su mogle da preuzmu dete dok je mama strebala zaostala 2 ispita posle porodjaja. Danas,bar u mom slucaju, to je nemoguce,jer se radni vek produzio i ne bi imao ko da mi cuva dete dok ja visim na vezbama a cini mi se da su za zivot u troje potrebne 2 prosecne plate. Koliko god da moji imali, nikada ne bih pristala da nas oni finansiraju.

Darker

philo, katarina, neæemo da tema ode u smeru: za i protiv abortusa... To veæ imamo i mislim da smo tamo veæ sve rekli o toj temi, te vas molim da se te prièe manete :wink:
Kad doðe aqua, ona neæe da moli :K :*:

Elem, zadr¾imo se na zakljuèku da sve zavisi od te osobe koja je zatrudnela, pa zatim od njenog partnera i njihovog meðusobnog odnosa. I u to se ne treba me¹ati :nene: Mo¾da blagonaklono posavetovati. A pre svega im treba pomoæ, a ne zvocanje :wink:
Mislim da je njihov meðusobni odnos kljuè teme.

katarina

Dodala bih samo da postoje savetovalista u Domovima zdravlja kao i psiholozi u studentskoj koji ce sigurno pomoci da se razmotre sve opcije i kriza prevazidje.

AquArius

Dobro, ako se zadrzimo na zakljucku .. onda tema moze i da se skloni sa repertoara.
A tema ne treba da ode u Za i protiv abortusa (kao sto je dare objasnio),
ali ni u pravcu Studiranje i brak..

Jer neplanirano se moze zatrudneti od 15. do 45. godine.
Dakle, bazirajmo se na neplaniranosti, nesmotrenosti (a da pri tom ne odemo u temu kontracepcija) itd.

Kao sto se da primetiti,
tema nam je skucena, a siroka.

:K

alexica

najlepsa stvar na svetu je imati otvoren odnos sa partnerom, tj. ovako nesto ne bi trebalo da postane samo stvar zenskog pola i u pravim vezama to jeste nesto o cemu oboje misle, ali ima izuzetno puno devojka ( valjda zato sto se mi generalno brze vezujemo, ne znam...) koje se u situacijama kada treba proveriti da li je do trudnoce doslo ili ne nalaze potpuno same. To je najtuzniji i najtraumaticniji deo price... Prvo, tada devojka shvati da jedino sama o sebi brine i da je ona ta koja verovatno vise voli, pa i da ce na koju god se varijantu odluci biti sama i tada
zamislite kako je strasno kad sama ceka rezultate nalaza/testa, koliko je tu izgubljenih zivaca, koliko taj strah i ta neizvesnost zna da bude ubitacna...
            "...
mene sve rane moga roda bole
             ..."
ipak najbolje je ako postoji bilo kakva sumnja proveriti to u sta se sumnja...
ne znam kako tacno bese za testove koji se kupuju u apoteci mislim da mora da se ceka zakasnjenje menstruacije od nekoliko dana i najbolje je uraditi test krvi koji se danas moze uraditi u svakoj biohemijskoj laboratoriji(a koliko sam mogla da zapazim ima ih na svakom koraku), uraditi hormon
beta HCG cija je koncentracija direktna naznaka da li postoji trudnoca i siguran je 99,99% ako se uradi 11 dana posle odnosa, e sad jedino to nesto kosta...ne znam tacno koliko ali raspitacu se..i da, analiza se radi kao urgentna analiza pa je gotovo za dva-tri sata...a ne verujem da nesto strasno kosta jer zna da se hormoni krecu oko 1000 dinara

Enea

Ti testovi sa trakicama, mogu da utvrde trudnocju i pre nego shto izostane meca.
Ako ih vishe, mada su retko nevalidni, ukaze na trudnocju, e onda valja oticji u lab i odrediti taj beta HCG.

Nego neshto razmishlam.. Mogu ja da kazem da sam skromna, ali ne mogu biti uvek.
OK, svima nam je fax na 1. mestu zbog te materijalne sigurnosti.. Ali.. Ne znam.. Shta ako, koliko god da imamo ne bude dovoljno?
Ja to ne zelim sada. Mislim da je sve to " vrh vrhova " , ali gde je tu sloboda i nedosanjeni snovi?
Pazite, shta drugo..

Darker

Ovako, ¹to se trakica tièe, koliko ja znam ako poka¾e negativan rezultat-onda je sigurno negativan, a ako poka¾e pozitivan-mo¾daje ipak negativan, te u tom sluèaju svakako treba da se radi b-HCG test.

Hmmm... Koja je max nepo¾eljna, a koja max po¾eljna varijanta partnerovog pona¹anja? Iz va¹eg ugla. ©ta oèekujete od partnera? I ¹ta ne oèekujete?

Tinkerbell

Quote from: Darker on 24-12-2007, 19:55:46
Ovako, ¹to se trakica tièe, koliko ja znam ako poka¾e negativan rezultat-onda je sigurno negativan, a ako poka¾e pozitivan-mo¾daje ipak negativan, te u tom sluèaju svakako treba da se radi b-HCG test.

Hmmm... Koja je max nepo¾eljna, a koja max po¾eljna varijanta partnerovog pona¹anja? Iz va¹eg ugla. ©ta oèekujete od partnera? I ¹ta ne oèekujete?

Jedina prihvatljiva varijanta je stopostotna podrska za bilo kakvu odluku  :K

alexica

npr. ja ocekujem ono sto znam da od svog decka sigurno mogu dobiti jer da nije tako on ne bi ni bio to sto jeste (ali nije tako kod svih):
da mogu da mu kazem kasni mi a on da se zabrine onoliko koliko se zabrinem ja
da ne kaze ne drami i ne glupiraj se
da zna da me utesi i razuveri kad je potrebno i kada su moje sumnje zaista nerealne i da me ubedi da je pametnije da mislim na taj ispit sto tada ide:wink:
da zagrli devojku jaaaaaaaaaaaaaaaaaako kad i on misli da mozda tu postoji nesto
da trazi sa njom najbolji nacin da se to proveri...da daje konstruktivne predloge jer treba da je trezveniji od nje
da kupi test/ide sa devojkom da uradi analizu i bude sa njom dok se to sve zavrsi
da pokusa da pomogne u svemu posle ( donosenju odluke, mada mislim da se malcice vise pita devojka)
da bude tu,kakva god odluka bila
samo to...