sta ako vam se desi da vi (vasa devojka) neplanirano zatrudnite?

Started by alexica, 23-12-2007, 15:56:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Enea

Zaboravih, zaobidjite ukoliko je mogucje one pilule za dan posle. Jeziva je concentracija hormona u njima, ako vecj ubiju "plod" , shta mislite shta nama, devojkama rade. Sigurno nije bez posledica. A ne moze da nas boli uvo, ako znamo da je kondom pukao, ili shta god.. I sta onda? Ma nemam pojma. Ne prave se deca bash tako lako. Mora milion faktora da se slozi, pa i polozaj meseca..

dirigent

Ljudi treba planirati svoj zivot slazem se ali ako se ipak desi, mislim da treba imati dete . Ima tu dobrih strana.

    Devojke koje zavrse fakultet traze potom posao , kad ga nadju kazu im dobices posao , ali pod uslovom da ne zatrudnis narednih `x` godina.
    Na kraju rode dete u 35-toj ili nikad , ako se pita poslodavac.

     Kad si mladji i tvoji roditelji su mladji, pa mogu da pomognu vise , A svako dete voli da mu je mama mlada i lepa.

     Kolege muskarci , ortaci i smekeri!  :ziveli  :smekerica: Ako vam se zadesi da devojka zatrudni ,a da ste oboje u mladim godinama prihvatite roditeljsku obavezu, i napravite jos koje usput. Za 15-tak godina vi cete imati odraslu decu , pregrst iskustva, zena ce vam biti mirna jer su deca vec na pravom putu , i onda imate cist put pred sobom . Dok ce vase kolege da vataju poslednje vozove pre no sto se skrase , vi ste frei da vatate precice, pa cete nadoknaditi sve sto ste u mladosti propustili.

        :roll:  :roll: ne znam koliko je ovaj poslednji pasus korektan , ali u svakom slucaju ja sam za decicu.  Uvek ima novca za njih...  :a

AquArius

alexice, sve si rekla (sto bi jedan ON trebalo da kaze ili uradi)  :happy:

dirigentU, ima istine u lepoti i mladosti mladih mama i tata i onda .. jos uvek lepih i mladih roditelja, a deca na pravom putu.

bocca

 Prvo i osnovno, treba biti maksimalno pazljiv i voditi racuna da ne dodje do nezeljene trudnoce! Ipak zivimo u savremenom svetu punom savetovalista za kontracepciju i dosta kontraceptivnih sredstava.
Drugo, moramo biti potpuno otvoreni sa svojim partnerom i razgovarati i o tim temama. Npr. moj dragi i ja smo to vec razradili, pazimo, ali ako se desi - imacemo malu bebicu, jer je to nesto najlepse na svetu! Toliko zena se muci da zatrudni i prekid trudnoce je pravi greh!
  Zato, volite se, pazite sta radite i mislite na vreme!  :~

AquArius

Da, zaboravih .. i da ne odemo u temu Seksualna edukacija, koju takodje, je li, imamo ..

:>

Souris


alexica

ali gde je najlepsi deo zivota mladim mamama i tatama? ne kazem ja da ne treba imati decu ali treba prvo  sama osoba da prestane to da bude (mislim da prestane da bude dete)
i tek potpuno sazrela osoba koja nema nikakvih psihickih nesuglasica, tj. dvojbi moze da odgaji coveka
mozda je to opet licna perspektiva ali ja sam takvo dete :)):
ne mislim u smislu obaveza i slicno, nego na to da ja jos nisam prihvatila cinjenicu da sam dovoljno odrasla i nisam sigurna koliko se brzo i druge osobe navikavaju na cinjenicu da uskoro sami treba da postanu roditelji...
tako da se sve ipak vraca na psihicku stranu...
prvo se treba zapitati koliko to neko moze i do kad ce moci jer nema odustajanja posle...
do kad ce tati od 22-23 godine da bude zanimljivo da svako vece bude kod kuce i cuva svoje dete...
izvinjavam se muskarcima ali gledam na najveci procenat   

AquArius

Ne znam, jer u situaciji nisam bila, a ovakve situacije je fer da prepricavaju samo oni koji u njima i jesu, zar ne?

Ali.. misljenja sam da kad zatrudnis, bez obzira kako si do tad razmisljao i kakva ti je materijalna ili bilo koja druga situacija, ceo organizam se priprema za novu osobu. Hormoni te cine manje sebicnim, brze odrstas, razmisljas drugacije, pronalazis resenja .. To vazi za mame koje zele bebu, a za tate, pa verovatno i za njih, ako zele isto.

alexica

Quote from: AquArius on 24-12-2007, 23:36:06
Ne znam, jer u situaciji nisam bila, a ovakve situacije je fer da prepricavaju samo oni koji u njima i jesu, zar ne?
sa ovim se bas i ne slazem
mislim samo oni naravno mogu da prepricavaju ovakve situacije ali zasto ne bi i nekolicina dovoljno inteligentnih ljudi koja zna o cemu prica i koja zna da povezuje cinjenice pokusala da dodje do nekakvog najboljeg moguceg resenja
ne kazem da cemo uspeti u tako necemu niti da je to preterano cilj ali dobro je cuti sta drugi misle o takvim stvarima...shavtati to kao manje cudno i strasno

AquArius

Quote from: alexica on 24-12-2007, 23:52:46
ali zasto ne bi i nekolicina dovoljno inteligentnih ljudi koja zna o cemu prica i koja zna da povezuje cinjenice pokusala da dodje do nekakvog najboljeg moguceg resenja

hehe
pa to upravo i radimo

:happy:

Masha

Ja samo mogu da kazem sta bih eventualno radila da mi se dogodi da neplanirano zatrudnim. Ali, ne znam da li bi se sve odigralo po scenariju koji sam ja zamislila. Ne mogu da znam, a kako ne mogu da znam, onda ne mogu ni da tvrdim da bih sigurno ovo ili ono. Ja znam da zelim da se bavim svojom bebom, zelim da se bavim svojim detetom, zelim da provodim vreme sa njim, naravno ne ceo dan jer to svakako necu moci, ali ne zelim da ga gaje baka i deka, ne zelim da ga gaji neka nepoznata teta i da ja budem neko ko ce da bude samo posmatrac.

dancho

Ako bi ja zatrudneo, u¹ao bi u Ginisa (ne pivo). Ako bi moja devojka zatrudnela, moja ¾ena bi me spalila na Terazijama.  :roll: Dobro, nije sme¹no. Tema je ozbiljna.
...
Neka svaka trudnoæa bude ¾eljena.

Quote from: dirigent on 24-12-2007, 20:44:36
     Kolege muskarci , ortaci i smekeri! Ako vam se zadesi da devojka zatrudni ,a da ste oboje u mladim godinama prihvatite roditeljsku obavezu, i napravite jos koje usput. Za 15-tak godina vi cete imati odraslu decu , pregrst iskustva, zena ce vam biti mirna jer su deca vec na pravom putu , i onda imate cist put pred sobom . Dok ce vase kolege da vataju poslednje vozove pre no sto se skrase , vi ste frei da vatate precice, pa cete nadoknaditi sve sto ste u mladosti propustili.


Ima tu istine :K...


dirigent

Masho i kad budes zelela da imas dete videces da nikad neces imati dovoljno vremena ze njega jer je takvo naopako vreme....

      Bolje , ako se vec desi platiti neizbezan ceh dok si mlad i imas zivaca i volje , a ne sa 35 . Uzgred kad dobijes jedno , drugo i trece su vec rutina, jer nije sve u materijalnim mogucnostima , vec i u iskustvu i znanju kako bebice odgajiti.
   

alexica

hm, a koliko mislite da je dovoljno godina da se covek koji studira ne bi dvoumio oko zadrzavanja trudnoce?
ja imam tek 19, tj. na prvoj sam godini i kada bi mi se desilo da ostanem trudna ne bih se dvoumila, sigurno bi to znacilo da zelim nekako da prekinem trudnocu samo bih pokusala da odaberem najbolji nacin

shmizla

Ova tema je kao dve strane zlatne medalje-lepa i manje lepa strana... Tako ja gledam na nezeljenu trudnocu...
Nisam bila u toj situaciji, pa mogu samo da pricam o tome sta bi bilo kad bi bilo.. E sad, mislim da je za celu tu situaciju i donosenje odluke jako vazno psihicko stanje i stabilnost same devojke, njen odnos sa deckom, njen odnos prema zivotu uopste,materijalna strana, ali isto tako mislim da je jako bitno kako bi na to odreagovali i roditelji... Jer znam neke devojke koje bi samo iz straha od roditelja prekinule trudnocu,ako bi do toga doslo... Kada bih se ja nasla u toj situaciji,a nadam se da necu, ne mogu da kazem 100%, ali vrlo verovatno bih bebu zadrzala, razmotrila bih sve opcije, i dobre i lose, razgovarala sa deckom, roditeljima, ali verovatno bih donela takvu odluku... Naravno da mi ne bi bilo nimalo lako, morala bih mnogo toga da zrtvujem, i mnogi bi mi pomagali, ali ipak mislim da bi to resenje bilo bolje za mene. Ipak nadam se da o tome necu ni razmisljati, i da do toga nece ni doci...