sta ako vam se desi da vi (vasa devojka) neplanirano zatrudnite?

Started by alexica, 23-12-2007, 15:56:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

philoserbiana

ako je neko kadar da vodi ljubav,onda nije dete i treba da je spreman i na eventualnu trudnocu...za vodjenje ljubavi osoba treba da je zrela i duhovno i fizicki,pre svega odgovorna...ne donositi zakljucke i odluke brzopleto...ne mislim na patoloske primere...izgleda da sam mnogo matora...ovakvih stvari nije bilo u moje vreme  :silly:  :silly:

Darker

Quote from: philoserbiana on 09-01-2008, 21:50:18
ako je neko kadar da vodi ljubav,onda nije dete i treba da je spreman i na eventualnu trudnocu...za vodjenje ljubavi osoba treba da je zrela i duhovno i fizicki,pre svega odgovorna..

E moja philo, to je ok kada je bio zabranjen sex pre braka, danas se klinci satiru od :K u osnovnoj ¹koli, ho'¹ da ka¾e¹ da oni znaju ©TA je odgovornost? :K

Al-Jasmina

..jeste, puse, piju i nose stikle!
:cvet

Ja znam da sam sa 19 godina bila totalno nespremna cak i za pomisao o bebi! Fizicki jos i nekako, ali psihichki nikako!
Zato sam postupala adekvatno tome...i dosledno sebi!
:cvet


Darker


Al-Jasmina

Dare, znam sta pricam, ne brini  :trfr:
a poenta je da sam bila i pametna i srecna  :happy:

Jedno stoji - kome god da se desi ( i kad god)
izaci ce iz cele stvari duplo jaci ili duplo slabiji
a sve zavisi od toga kako se covek postavi prema "nevolji"

Ako se usvoji pozitivan i borbeni stav
uverena sam sa nema te stvari na svetu koja moze dugo da muci coveka!

Ovo je neki uopshteni stav,
i ne pomaze preterano onome ko zeli konkretan odgovor
ali na kraju, svako od nas ima svoj put
ono sto je nekome lako, drugome je sushti uzas!


Na kraju,
topla preporuka je da budete sa osobom koju volite!
Tako je sve lakse i lepse, manje boli!  :cvet


alexica

Quote from: philoserbiana on 09-01-2008, 21:50:18
ako je neko kadar da vodi ljubav,onda nije dete i treba da je spreman i na eventualnu trudnocu...za vodjenje ljubavi osoba treba da je zrela i duhovno i fizicki,pre svega odgovorna...ne donositi zakljucke i odluke brzopleto...ne mislim na patoloske primere...izgleda da sam mnogo matora...ovakvih stvari nije bilo u moje vreme  :silly:  :silly:
no comment
pa je ne znam da li cu biti dovoljno zrela za decu ni sa 30, sto bi znacilo nema sexa do tad a mozda ni kasnije :>
i ja cestitam kacaiani jer znam kakvo je to olaksanje JUHU!!!!!!!!

philoserbiana

voditi ljubav i trudnoca su u uzrocno-posledicnom odnosu  :K
alexica  :cvet

alexica

Quote from: philoserbiana on 10-01-2008, 18:25:44
voditi ljubav i trudnoca su u uzrocno-posledicnom odnosu  :K
alexica  :cvet
pa nadam se ne uvek

Masha

Quote from: alexica on 10-01-2008, 11:19:28
Quote from: philoserbiana on 09-01-2008, 21:50:18
ako je neko kadar da vodi ljubav,onda nije dete i treba da je spreman i na eventualnu trudnocu...za vodjenje ljubavi osoba treba da je zrela i duhovno i fizicki,pre svega odgovorna...ne donositi zakljucke i odluke brzopleto...ne mislim na patoloske primere...izgleda da sam mnogo matora...ovakvih stvari nije bilo u moje vreme  :silly:  :silly:
no comment
pa je ne znam da li cu biti dovoljno zrela za decu ni sa 30, sto bi znacilo nema sexa do tad a mozda ni kasnije :>
i ja cestitam kacaiani jer znam kakvo je to olaksanje JUHU!!!!!!!!

Pa nema potrebe da budes bez komentara. A ni bez sexa. Potrebno je da, posto poznajes sebe, mislim na deo koji se odnosi na zrelost za bebu, preduzmes mere predostroznosti i odgovornosti. U tom slicaju  neces imati razloga da se pitas sta ako neplanirano zatrudnim. Vecina me mozda nece razumeti, ali ja ne razumem to neplanirano ili slucajno ostajanje u drugom stanju. Zna se kako se prave bebe, ne donose ih rode : ), pa ako znate kako se prave, onda nemojte imati sex koji omogucava nastajenje istih. Sve u svemu, kondom je uvek tu, a ako ste bili dovoljno svesni da imate sex, a nemate kondom, onda se isti nivo svesti ocekuje i ako napravite bebu, a niste je hteli.  Mislim da je ovo bila poenta philoserbianine prce. 

Ru¾an Bosanac


   Samo bez abortusa
   u slucaju nezeljene trudnoce

Darker

Bez abortusa,
bez autobusa :K

Ma¹o, zna¹ i sama da ne postoji 100%-entna za¹tita :cvet

Al-Jasmina

Dare batice,
postoje
ali nisu nikome mile
a imena su im apstinencija i vasektomija  :cvet

:116: :116: :116:

alexica

bez apstinencije i vazektomije ovako stoje stvari:
kondom zbog fabricke gdeske puca u 2% slucajeva da ne pricam o drugim greskama a pouzdanost pilule za jutro posle je 75%

Al-Jasmina

2% te brine?
Ako je u pitanju rukovanje kondomom,
zna se - vezbati!

Pilula za jutro posle nije metod za kontracepciju vec sredstvo koje se primenjuje u krajnjoj nuzdi... :ohwell:

:hm
Ova tema poprilicno leluja izmedju vec postojecih
svako malo ode u sredstva za kontracepciju ili ka pro et kontra abortusa...

alexica

ne, ja samo odgovaram na to da i kad pazis i planiras sve...bla bla...budes odgovoran i sl. ipak moze da se desi nesto lose a ne bih da zvucim pesimisticno :>