sta ako vam se desi da vi (vasa devojka) neplanirano zatrudnite?

Started by alexica, 23-12-2007, 15:56:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

shmizla

Naravno da moze, cak i kada najvise pazis moze da se desi nesto, tipa pucanja, spadanja kondoma, i ko zna sta sve jos... E sada ja mislim da svako pre nego sto uopste stupi u sam sexualni cin treba sam sa sobom da bude svestan ovoga, da se takve stvari mogu desiti, kao i to sta ce raditi ako se to desi, i naravno sta ce raditi ako slucajno zatrudni.. Realnost je da se to ponekad desava, pa ne treba razmisljati po principu 'nece se to meni desiti'... Treba biti svestan svega, i spreman na sve, ako si u stanju da vodis ljubav s nekim, onda moras biti svestan svega sto se eventualno moze a ne mora dogoditi...

AquArius

Nemojmo ulaziti u pricu o kontracepciji (ma koliko lagano i sigurno to radili  :K).

Ovde jasno mogu da se vide razlike u razmisljanju starijih kolega i onih nesto mladjih,
a u sustini - sve je u iskustvu i trenutnoj emotivnoj/finansijskoh/psihickoj i inoj situaciju.

Sledi - sve je individualno..

AnaCrvena

Quote from: shmizla on 12-01-2008, 01:56:57
Naravno da moze, cak i kada najvise pazis moze da se desi nesto, tipa pucanja, spadanja kondoma, i ko zna sta sve jos... E sada ja mislim da svako pre nego sto uopste stupi u sam sexualni cin treba sam sa sobom da bude svestan ovoga, da se takve stvari mogu desiti, kao i to sta ce raditi ako se to desi, i naravno sta ce raditi ako slucajno zatrudni.. Realnost je da se to ponekad desava, pa ne treba razmisljati po principu 'nece se to meni desiti'... Treba biti svestan svega, i spreman na sve, ako si u stanju da vodis ljubav s nekim, onda moras biti svestan svega sto se eventualno moze a ne mora dogoditi...
apsolutno nisam u fazonu 'nece se to meni desiti'.s druge strane,nemem spreman odgovor na 'sta ako se desi'
mislim,sad apsolutno nisam spremna da imam dete,ni psihicki,ni fizicki-stambeno,ni finansijski...
to ne znaci da cu cekati idealne uslove,ali moraju biti malo bolji od sadasnjih!
ali,ne mogu da znam kako cu razmisljati i kako cu se osecati u realnoj situaciji...ne volim ishitrene odluke,pa je ni u ovom slucaju ne donosim unapred!

dirigent

Ako slucajno zatrudnim , pozvacu ekipu kurira da me slikaju i bicu na naslovnoj strani.
       Ima da obrnem silne pare od toga , pa kad mi se `mali` rodi ne mora da brine od cega ce ziveti.
          :luda: :luda: :luda:


Lence

 Ja i dalje ne verujem da se prica o tome, a sta ako vam se desi...
Pa, nece se desiti, ako pazis sta radis. Koristis kondom. Ako pukne/spadne, uzmes Postinor. Ili sa ginekologom proveris da li si u plodnim danim, pa eventualno izbegnes hormonsku bombu...
I sta tu onda moze da se desi?
Mnogo je bolje spreciti nesto, nego mozgati o tome sta cete raditi kad se desi. Ako vam se ta dilema svidja, onda samo napred, igrajte se...

philoserbiana

postinor nije bombona koju uzimas svaki put kada se nesto neplanirano desi,a moze cesce da se desava  :hmm

Lence

  Ni meni se ne svidja ideja da se kljukam hormonima! Zato i kazem da se proveri da li su plodni dani ili ne, da bi se uzela samo u krajnjoj nuzdi. Uostalom, kod mene nije bilo opasnosti da mi se to cesce desava jer mi je  Postinor napravio haos i u telu i u glavi, pa mi nije bilo do sexa dovoljno dugo...
  Ja samo zelim da kazem da svi imamo izbor i da, s obzirom na nase znanje, svi vidimo da slucaju nema mesta! Sigurna sam u to da ne zelim sada da dobijem dete! Ako vec hocu da imam sexualne odnose po svaku cenu, onda cu i da snosim posledice uzimanja hormona...
  Mogla bih i da ne razmisljam o mogucoj trudnoci i da maximalno uzivam u sexu, bez briga. Ali ne mogu onda ako zatrudnim da kazem, pa eto desilo se. Ne, nego sam ja neodgovornoscu prema sebi i nepaznjom to dozvolila. Mogla bih da igram lutriju, ali necu! Ostaje mi samo da se nadam da mi se nezgode nece desavati preterano cesto i da hormoni nece imati preteranog uticaja na  moje zdravlje...

alexica

Quote from: Lence on 12-01-2008, 17:28:02
Ja i dalje ne verujem da se prica o tome, a sta ako vam se desi...
Pa, nece se desiti, ako pazis sta radis. Koristis kondom. Ako pukne/spadne, uzmes Postinor. Ili sa ginekologom proveris da li si u plodnim danim, pa eventualno izbegnes hormonsku bombu...
I sta tu onda moze da se desi?
Mnogo je bolje spreciti nesto, nego mozgati o tome sta cete raditi kad se desi. Ako vam se ta dilema svidja, onda samo napred, igrajte se...
ja rekoh Postinor je siguran 75% bar tako kazu ginekolozi a 25% sanse uopste nije malo
a sto se tice proveravanja plodnih dana kod ginekologa to je tek smesno koliko je to individualno
to se gleda na osnovu debljuine endometrijuma i neko moze imati prirodno ili trenutno zadebljan endometrijum a i kad ginekolog uspe da vam zakaze ultrazvuk to ce biti kasno i za Postinor i sve ostalo

AquArius

Sta ako se desi da vi (vasa..

A ne kada i kako ..

Nemojte pricati o kontra koncepciji anymore!

Sticem utisak da smo se izvreteli i do kakvog
takvog
zakljucka dosli.



alfie

Pa ¹ta,ako se desi!?
IIIIdeeeemoooo! Nema Nazad! Sad su najlep¹e godine!
Moja tetka je zavr¹ila farmaciju sa detetom! A to dete je sada specijalista medicine!
©ta je ribe,karijere,a?! :F
Koliko vremena provodite na netu ,ispred TV,na splavovima,èitajuci tabloide, mogle biste  bar tri komada da uzgojite!!! I da zavr¹ite fax!
Normalno,da ne ispadne da su samo devojke krive,priznajem da i mu¹ki rod nije mnogo bolji! Oæemo svi da budemo Japiji,*ebiga!
Kao,sat,Zajebana kola,Leti-blejanje na nekom moru,zimi-Kop,Zlati¹ ili ne¹to slièno,a izmedju,exiti,Green,teenbitovi,trange-Frange,blejanje,kladione,blejaone...
Ima li kraja...
Ljudi,nestaæemo,ljudi!!! Ima da nas nema!!!

Lence

A ti onda alfie poradi na natalitetu i budi svetli primer ostalima!  :>
Ja cu prva da ti kazem BRAVO!   :cvet

Al-Jasmina

Quote from: alfie on 12-01-2008, 21:05:19
©ta je ribe,karijere,a?! :F

:116: :116: :116:

Ne, nego cale sa opasachem kao kontraceptivno sredstvo  :lol: :lol: :lol:
Saljim se Aqua, necemo o tome... :cvet

OK, ja se otelim sa jednom majom sjatkom bebicom
evri vikend  :happy: i moj topli savet je:
ne navikavajte bebu na ruke... i onda mozete uz nju i da ucite i svasta nesto... :)):

Brzo rastu
prebrzo odrastu
:ohwell:

Nikad se ne zna sto je TO nesto trebalo da se desi vama i tada kada jeste...
Uostalom, bicete dovoljno mladi da se nosite sa pubertetom svog deteta i teze ce moci da vam podvali, a ako nista na plazi ce vas uvek pitati da li vam je to mladji brat ili sestrica pa tek onda dete  :smekerica:

Gledajte na pozitivnu stranu,
neko nikada nece moci da iskusi radosti materinstva/ocinstva  :ohwell:
koje moraju biti cenjene buduci da su izvor autenticnog iskustva za svaku osobu :cvet

alfie

Hvala.
Ja cu se potruditi,pa mo¾da i zatrudnim,ko zna...

dirigent

Kad bih imao dve zene koje bi htele da zive pod istim krovom odmah bi im napravio dece koliko god zele.   :~  :ziveli  :~
    Zamislite zakon koji bi muskarcu omogucio da ima dve zene , ali samo uz uslov da zasnuje zajednicu sa njima, i za prvih sest meseci napravi dva deteta , pa posle dobije rok od dve godine za nova dva i pet godina za jos dva.
     Ako ne ispuni kvotu podleze krivicnoj odgovornosti ili recimo placa drakonski porez za neispunjavanje bracne obaveze.

      Licno mislim da bi SVI muskarci nezavisno od godina krenuli iz mesta na `posao`, bilo da rintosu na poslu da bi decu prehranili , bilo u bracnoj postelji... Mi ovde mnogo pricamo , a niko dece nema.
       Na ljutu ranu ljuta trava ko sto babe kazu i gotovo.