Ko ka¾e da Kosovo nije nezavisno?

Started by darusaz, 23-12-2007, 22:59:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

darusaz

Ako se pitaju Italijani, taènije uprava fabrike koja proizvodi tunu Rio Mare (a koju sam ja danas kupio), Kosovo je veæ dr¾ava.

Uostalom pogledajte ambala¾u.


Ayrton Senna

Obzirom da se roba naruèuje, za svako tr¾i¹te se pi¹e upustvo na maternjem jeziku. Isti je sluèaj i sa na¹om robom, proizvedenoj u na¹im fabrikama, koja se distribuira i prodaje na Kosovu i Metohiji. Jednostavno, uvoznik daje upustva, on plaæa robu.
Zato, u Graèanici mo¾ete kupiti Plazma Keks, Eurokrem i drugu robu iz Srbije sa etiketom(nazivom) na Albanskom. Dodu¹e, pi¹e i na Srpskom.

E sad, ovo je veæ nepo¾eljan sluèaj, jer je proizvoðaè najpre stavio oznaku koja nije nigde priznata (KOS), jer barem ja nisam èuo za Kosovski jezik, koji je isti kao Albanski. Para vrti gde burgija neæe...

darusaz

Сено, знам бре да на свој нашој домаћој роби пише "Дистрибуре пер Косове"  .blah. или тако нешто. Одувек ми је био најсимпатичнији дистрибутер "Свис лајона" и "Такова" - Гиљарева Гњилане.  :lol:

Али никада није писало "Косово" као држава. Једино стоји она ознака за језик AL/ALB...

Ово са "Рио Маре" је већ нешто сасвим друкчије...

dirigent

Tunjevina uvela Kosovo u nezavisnost!!  Nek podignu spomenik tunjevini...  :K

Ayrton Senna

Pazi, opet nas ¹tampa uvodi u prièu o nezavisnosti.  :wall:

I opet Italijani (predhodni sluèaj sa kartom). I sve se opet svodi na novac. Plati, pa æe ¹tampati i tvoj lik na kutiji ako treba.

Samo, èudno izgleda ¹to se niko od dotiènih nije zapitao kakav je to -KOS- jezik, koji je uzgred isti sa -AL-?

peho_atropin

Pa kao sto je i Bosnjacki ili Crnogorski (kako su poceli uskoro ce biti Crnski i Gorski)!

endi

Sve dok ima ljudi koji æe da primete takve natpise i kojima æe to da smeta nije nezavisno!!!

_d.0.t_

kosovo nije nezavisno, al' blizhe od ovoga sad nam necje biti.

dirigent

Kos je drzavna oznaka , a ne oznaka jezika. Mislim da te oznake na proizvodima oznacavaju drzave , a ne jezike

zvecarka


Bred

evo podataka o firmi koja uvozi rio mare za srbiju ovde (http://www.yuyellowpages.net/zute_strane/yellow_pages/firma_profil/Taktik_15356/).

ThymusMedica

Dakle, ja svojim ocima ne mogu da poverujem!!!! :nene:
Ovo je strasno! Pa Kosovo je jos uvek Srbija, i bice tako dole god je to moguce.... Ali to je vec druga velika tema... :ohwell:

Ksenija

e uzas...uzese ga oni sami,bezozira sto ga mi ne damo... :shock

Ayrton Senna

Da, (od)uzeli su ga na papiru omota. Jo¹ uvek im 'fali' zvanièan dokument, sa sve peèatom i potpisima (vi¹e autogramima).

Ru¾an Bosanac

#14
Alo tu se ne radi o nezavisnim dr¾avama nego o govornim podruèjima...¹ta pla¹ite ljude ovde