Beogradska(srpska?) fukara iliti prièa o Crnom Audiju

Started by Darker, 25-12-2007, 23:42:09

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

dancho

Pre mesec dana sam prisustvovao sliènoj situaciji. Ispred mene su tri æelavca iz nove "bube" iza¹la i bukvalno izvukla i izgazila vozaèa juga, ispred njih, koji ih je verovatno mrko pogledao ili ih nije propustio ili ko zna ¹ta.
Dr¾im nogu na koènici iza mesta zloèina na nizbrdici ka Brankovom mostu, gledam, u autu su mi ¾ena i dete...
Æutim, èekam da proðe...
Pita me ¾ena, da li mogu da ih zaobiðem.
Ne! Gu¾va je, mogu samo da gledam.
Mogu da okrenem broj policije mobilnim telefonom.
Èemu? Sve æe biti gotovo pre njihovog dolaska.
Gledam izliv adrenalina i besa, mirujem, i stidim se.
Stidim se jer ne reagujem.  Stidim se ¹to sam sreæan ¹to nisu napali mene i moju porodicu, jer ne znam kako bi ih odbranio...








Bred

Da su u tom trenutku prisli svi koji su to gledali i pokazali tim mafijasima, vise se oni ne bi setili da tako nesto urade!
U tome je problem.
Dakle, mi kao obicni gradjani se moramo samoorganizovati protiv nasilnika  :wink:

dancho

Izvini,Bred, a kako se okupljaju/samoorganizuju graðani/ posmatraèi na akciju? :hmm
Jel drekne¹: "Ajte ljudi da poka¾emo zlotvorima?"  :batina
Budi realan...


Bred


BK

Sramota je sve to...ali ne sme niko da reaguje jer ko sad sve ne nosi pistolje i sl... pre neki an pricaju kako izlaze novi i najnoviji modeli pistolja i oruzja uopste...a zasto ih smisljaju...da bi se decica igrala...ili da bi se ubijali? Volela bih da zivim u onim gradicima (kao na filmu) gde ostavljaju otkljucana vrata kad krenu na spavanje...kriminal mi se gadi...kao i svima...a okruzena sam svuda njime...hvala Bogu da ga nemam u kuci..ali zato vec u komsiluku...haos.
Normalno, niko na ulici od gradjana i ne treba da se mesa, ali zato treba da budu prisutni tzv organi reda...gde li se oni svi nalaze kad malo zahladni? mada opet i kad je vruce? izgleda da je ova nova klima pocela da im strasno smeta pa ne rade napolju vec samo u kancelarijama...gde ima mnogo kriminala? ili pak samo pocetkom meseca kad im trebaju pare? Ali dok zakon ne bude isti za sve ...nista na dobro nece krenuti..do tad pomozi nekom u nevolji tipa kad nosi sa pijace puno stvari..ali u opasnijim situacijama :run

AquArius

I realno mi svi trucamo o ovome (trucanje kazem, bez zelje da zvuci lose),
a ONI zive zivot.




pig_am_am

treba biti toliko nepopravljivo iskompleksiran da bi postao "bumbar".

nisam neki ljubitelj mojsilovicke ali eto zena isprica nesto sto je svako od nas video bar jednom.
uvek vise volim da pricam "kako popraviti to" ili "kako resiti problem".

mislim da srz lezi u bumbarovom detinjstvu  :K salim se,al ima i tu necega...

trenirajmo borilacke vestine. sve je to borba za opstanak.
ovo se ne salim.
covek danas mora biti spreman da se brani,jer drugi to nece uraditi za njega.

mozda vestina za bumbara moze da bude ono "milom",jer protiv njega "silom" njemu ide u prilog - on jedva ceka to "silom".
e onda,budimo mudriji od bumbara. i on ima savest,ne brinite.

ali za svaki slucaj...naucite neku borilacku vestinu  :K

Masha

Fukara, da upotrebim rec iz naslova ove teme, ima svuda. To je rekao i Adonis. I slazem se. Prisustvovala sam izlivima besa i ovde, u ovoj nasoj Srbijici, ali i u New York-u, gradu koji svi zele da vide i osete. Ovde u ovoj prici povod je covek koji je iz Loznice dosao u Beograd, verovatno se ne snalazi u Beogradu kao u svom gradu, sto je i logicno. I neki od nas bi za to logicno imali razumevanja. Ne kazem da se oni koji bi imali razumevanja ne bi unervozili ili cak osetili poriv da mu nesto dobace, mozda cak i izadju iz auta, ali tu je ono cuveno brojanje do 10, 50, 100, 1000, tu je ono sto ponesete iz kuce, tu dolazi do izrazaja ono koliko ste na sebi radili, tu dolazi do izrazaja ono sto zaista jeste. Nisam pomenula da dolazi do izrazaja ono koliko ste obrazovani. Nisam jer sam se setila scene iz New York-a, iz jednog od najpoznatijih trznih centara. Pokretne stepenice i pravilo koje kod nas, recimo, ne vazi, kao sto ne vazi u mnogim zemljama, a glasi - kada se vozite istim stojite desno jer levu stranu ostavljate ljudima koji zure, pa ce preskakajuci stepenike brze stici na vrh. Ja sam, sticajem okolnosti stajala desno, mislim nisam stala jer tako treba, nisam stala da me ne bi opomenuli, nego zato sto uvek stajem desno, ali jedna porodica od 4 clana nije. Bili su turisti i onda je jedan ugladjen gospodin, od glave do pete skockan, skolovan na prestiznom univerzitetu, saznadoh iz njegovog dobacivanja, zurio, vrlo je zurio, toliko da je muskarca udario, a zenu odgurnuo, deca su, srecom bila postedjena jer su stajala vise desno. Vikao je, tacnije urlao i celu njegovu biografiju smo mi ostali culi. Impresivna jeste, ali dzaba. Bes je nesto sa cim ne zna da se bori. Nije imao gde to da nauci. I takav je - ugladjen i skockan, ali besan. I to vrlo. I sta reci za nekog poput njega? Kako se boriti protiv toga? Kako nekome objasniti da je to sto radi nedopustivo? Bio on ovde ili bilo gde drugo. A kako tek nekom neugladjenom i neobrazovanom to isto objasniti? Ja se sa svojim besom borim, mislim da mu odolevam, ali, bes drugih ljudi je nesto sto me ostavlja bez reci. Ne stignem da reagujem kada sam svedok. I onda se pitam, a stalno to radim, kako da se sacuvam od istog. Stacu na pogresnu stranu, necu se brzinom munje parkirati, stace mi auto na semaforu i sta da radim? Tu nista ne pomaze, ni sarm, ni elokventnost, ni lep osmeh, ni dobar auto. Kod besa nista ne pomaze. Nije ovde doslo do rekacije zbog loseg auta, nego zbog besa. A besnih ljudi je ko zna koliko.

Darker

Quote from: Bred on 28-12-2007, 12:06:00
Da su u tom trenutku prisli svi koji su to gledali i pokazali tim mafijasima, vise se oni ne bi setili da tako nesto urade!
U tome je problem.
Dakle, mi kao obicni gradjani se moramo samoorganizovati protiv nasilnika  :wink:
Lepo si rekao u teoriji :cvet

100 protiv trojice. Zvuèi sme¹no zar ne?
Ali 100 protiv trojice koji su besni, a jedan od njih potencijalno naoru¾an?
E to je potpuno druga prièa.

Bili smo klinci. Izlazili smo iz Kst-a, nas recimo 6-orica. Doðe lik, sa fla¹om u ruci, deluje kao skins i tra¾i nam pare. Pljaèka nas, ne prosi. Vrlo drsko. Lud, pijan, izdrogiran. Ortak, vadi novèanik da mu poka¾e kako nema, ovaj mu uzima i odlazi. Posle su dvojica oti¹li i ubili Boga u njemu, ali poenta je da u prvom momentu NIKO NI©TA NIJE URADIO!
Za¹to? Meni je kroz glavu prolazilo: mo¾da ima no¾. Mo¾da iza æo¹ka èeka njegova skins ekipa. Zatim, ¹ok, jer je to bilo potpuno neoèekivano. Ne verujem da se to de¹ava. Dakle faktor straha, ali i iznenaðenja. Rezultat-muk.

1 protiv 6-orice. :wink:

olgica

Prica sledeca, udari decka ultramegagiga nabudzen auto(neki kao dzip) i iz auta izadje bumbar i prebije istog decka.
:namcor
Dokle???

ares

Jednostavno pokusati izviniti se doticnom bumbaru,ako je to ikako moguce, ako ne onda si se nasao na pogresnom mestu u pogresno vreme! On je jaci, i ja ako imalo imam mozga necu pokusati da mu se suprostavim jer je moj zivot mnogo vredniji od bilo cega! Jeste zalosno ali zivot je takav da moramo mnogo sto sta pretrpeti pa cak i najgore (batine). Ne treba se praviti  pametan i izigravati nekog sudiju. Postoji jedan spomenik u jednom gradu u Americi na kome pise ,,Ovde lezi onaj koji je bio u pravu'' ! Svakoga ko je pocinio zlo na kraju stize kazna i u to sam se uveri vise puta! :djavo puc

vucko81

Ne opravdavam postupak ali za sve su krivi ovi na tehnickim pregledima sto pustsju svakakve rage u promet. Nekad zna cela gazela da se zaglavi zbog krntije koja je crkala.

Darker


Adonis_Vernalis

Quote from: pig_am_am on 28-12-2007, 18:30:43

trenirajmo borilacke vestine. sve je to borba za opstanak.
...
ali za svaki slucaj...naucite neku borilacku vestinu  :K

Pistolj se u slengu jos zove i "ekvilajzer" (equalizer), sto vuce koren iz latinske/engleske reci "equal" sto znaci "jednak". Vazi u oba smera.

Poziv na ucenje borilackih vestina odbacujem, kao i poziv da nosim pistolj. Necu da pristanem na pravila vucijeg copora.

Enea

Quote from: Adonis_Vernalis on 27-12-2007, 10:57:57

No, profa nije bumbar, a bumbari (jos uvek) nisu postali profe?

Koliko privatnih Fakulteta sada postoji u Beogradu? :pst

zashto ne mogu da obrishem post?
hocju da napishem neshto drugo, kasnije...