Poginulo troje biv¹ih ukuæana „Velikog brata“

Started by nasty girl, 29-12-2007, 08:10:17

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

pig_am_am

znate sta je najgore? sto se retko ko na ovom primeru naucio.

bibi

Upravo to,Pigi...bukvalno svi razmisljaju u smislu "ma nece to mene da snadje",ali,nazalost,nikad ne znas sta ti nosi noc,a sta dan..... :)): :ohwell:

BK

Ispovest mladiæa koji je bio u automobilu sa Zoricom, Zekom i Elmirom
Skoèio sam u vodu da ih spasem
Autor: A. ®. A. - M. R. | 31.12.2007 - 06:52
Skoèio sam u vodu da ih spasem

BEOGRAD - Elmir je te veèeri vozio oko 110 kilometara na sat. U krivini, naglo je stisnuo koènicu i automobil je proklizao, skliznuo s puta i preleteo preko neke uvale. Udario je u drvo i pao u kanal i odmah se napunio vodom. Sve vreme bio sam svestan. Prilikom udara u drvo, ¹ofer¹ajbna se razbila. Nisam vezao pojas, pa sam uspeo da se provuèem kroz prednje staklo i izronim iz vode i otplivam do obale - prièa za „Blic“ Vladimir Sariæ (23) iz Bijeljine, mladiæ koji je pre¾iveo nesreæu u kojoj je poginulo troje biv¹ih ukuæana „Velikog brata“ Elmir Kuduzoviæ (26), Zorica Laziæ (24) i Stevan Zeèeviæ (24).

Vladimir ka¾e da je potom skoèio u vodu i otplivao do automobila.
- ®eleo sam da pomognem Elmiru, Zeki i Zorici. Mislio sam da je neko od njih ¾iv i da æu uspeti da ga izvuèem. Meðutim, bio je mrkli mrak, ni¹ta nisam video, pa sam se vratio na obalu i otrèao do èuvara da pozovem pomoæ - prièa Sariæ.
On je tada otrèao do Nikole Negrana, portira obli¾njeg voænjaka AD „U¹æe“, i poèeo da vièe: „U pomoæ! Ljudi se dave u kolima“. Negran mu je dao æebe i mobilni telefon kojim je pozvao drugaricu Tanju Obradoviæ.
Sariæ ka¾e da su te veèeri krenuli iz Beograda u loznièku diskoteku „Holivud“. On je vozio svoj „sitroenu C4“, na mestu suvozaèa sedeo je Elmir, a Zeka i Zorica su bili na zadnjem sedi¹tu. U drugom automobilu bili su Tanja Obradoviæ, Sariæeva drugarica, Jelena ®e¾elj i Tanjina sestra.
Vladimir Sariæ, jedini pre¾iveli u udesu
- Tokom vo¾nje smo se ¹alili. Kilometar pre mesta nesreæe, Elmir mi je rekao da mu se mnogo sviða moj „sitroen“ i da bi ¾eleo da ga malo provoza, da „oseti“ kako ide. Nisam imao ni¹ta protiv, zaustavio sam vozilo i zamenili se. Ubrzo smo sleteli. ®ao mi ih je. Nisam ih ba¹ dobro poznavao. Nedavno nas je upoznala Tanja i tako smo poèeli da se dru¾imo - prièa vidno potresen Sariæ i dodaje da su posle udesa do¹li biv¹i ukuæani koji su bili u drugom automobilu, kao i spasilaèke ekipe koje su ga prevezle u Urgentni centar.
Sariæ, koji je u nesreæi lak¹e povreðen, juèe je otpu¹ten iz bolnice i sa ocem se vratio u Bijeljinu. Kada je iza¹ao iz bolnice, na glavi je imao zavoj. U nesreæi je zadobio kontuziju glave, ugruvana mu je desna strana leða, a ima i ogrebotine na rukama, nastale prilikom izvlaèenja kroz ¹ofer¹ajbnu. Hodao je pomalo usporenim korakom.
Prethodne veèeri prekinuto je emitovanje ¹oua. Sedmoro ukuæana koliko ih je u trenutku tragedije ostalo u kuæi iza¹lo je, jedan po jedan, za dva sata, u spoljni svet. Tamo ih je doèekala surova realnost, tuga, ¾al i suze. Kako ih ne bi ¹okirali, ukuæanima je reèeno da æe jedan po jedan izlaziti iz kuæe kako bi se povodom novogodi¹njih praznika pozdravili sa svojim porodicama. Ne sluteæi ni¹ta, ukuæani su iznenaðeni napu¹tali kuæu kroz ispovedaonicu. Ispred kuæe u Ko¹utnjaku je, iz predostro¾nosti, do¹la ekipa Hitne pomoæi, psihijatri i policija. Psiholog i voditelj Dragan Iliæ neposredno pred izlazak ukuæana njihovim porodicama je obja¹njavao kako da se pona¹aju i bio je prisutan kada su obavestili najbli¾e o tragediji. Oko ¹est sati po podne, poèeli su da izlaze.
Prva je kuæu napustila Vesna Milovac. Njena sestra Nata¹a kratko je rekla da je Vesna u ¹oku i da ne mo¾e da prièa.
- Biæe sve u redu - rekla je Nata¹a, dok se u pozadini èuo plaè.
Sledeæi iz kuæe iza¹ao je Aleksandar Kociæ, a potom Suzana Pavloviæ, koja je do¾ivela te¾ak ¹ok. Posle nje iz kuæe je iza¹ao Ðorðe Stojanoviæ. Dejan Miæoviæ, èlan porodice koja je udomila ovog stanara, rekao je za „Blic“ da je Ðorðe ¹okiran i da plaèe.
- Ne mo¾e da se sabere. Ne mo¾e da veruje ¹ta se desilo - ka¾e Dejan.
Posle Ðorða iz kuæe je iza¹la Nata¹a Iliæ, ukuæanka koja je, pored Suzane, provela najvi¹e vremena u kuæi sa tragièno poginulim stanarima. Ni ona nije mogla dugo da se smiri. Jecala je i ronila suze. Poslednji su kuæu u osam sati uveèe napustili Veselin Bo¹koviæ i ®ivan Janjiæijeviæ Burek.
- Biæu dobro. Izvinite, ali ne mogu da prièam. Stvarno ne mogu - rekao je potreseno ®ivan.
Pobednik nije progla¹en, a nagrada od 100.000 evra biæe raspodeljena na ovih sedam ukuæana koji su poslednji ostali u kuæi.

Ðorðe saznao da su mu na¹li braæu
Dejan Miæoviæ ka¾e su Ðorðu odmah po izlasku rekli da su mu dok je bio u kuæi na¹li dva davno izgubljena brata Rajka i Kristofera od kojih se rastavio kada je bio mali.
- Kada je èuo da su mu na¹li braæu, Ðorðe je poèeo da vri¹ti. Smejao se i plakao istovremeno. Ne mo¾e da podnese sve ¹to ga je doèekalo u spoljnom svetu. Pro¾iveo je i tugu i sreæu u istom trenutku. Rekao je da je ovo mnogo za njega i da æe mu trebati vremena da shvati ¹ta se de¹ava. Uzvikivao je: „Dajte mi njihov broj, kako æu ih naæi?“ Mi smo ga smirivali. Onda je plakao. Ne veruje ¹ta se de¹ava. Ova tragedija ga je ba¹ pogodila - rekao je Dejan.

Zorièin deèko izgubio i oca i devojku
Ðorðu Kuzmanoviæu, mladiæu Zorice Laziæ, samo dva meseca pre nego ¹to je poginula ¾ivotna ljubav s kojoj je planirao buduænost, u saobraæajnoj nesreæi stradao je i otac Rade Kuzmanoviæ (48). Rade je poginuo je 21. oktobra kada je na pru¾nom prelazu izmeðu stanice Klenja i Ripanj tunela voz naleteo na njegov „fijat“. Skrhan bolom posle Zorièine smrti, Ðorðe je samo potvrdio da mu je otac poginuo u toj nesreæi.
- Te¹ko mi je i ne mogu da prièam. Razumite me. Izgubio sam i oca i devojku - rekao je Ðorðe.
Izabranica njegovog srca u to vreme bila je u kuæi „Velikog brata“ i tek je po izlasku saznala za tragediju. Zorici je tada najte¾e palo ¹to u tim trenucima nije bila pored svog deèka. Ðorðe je odmah po saznanju da je mu je devojka poginula, oti¹ao kod njenih roditelja Dragoljuba i Jovanke i mlaðeg brata Zvonka, da bi sa njima podelio tugu i bol. Novinaru „Blica“ rekao je da su on i Zorica imali dosta zajednièkih planova za buduænost. Samo je kratko rekao da su imali ozbiljne planove. Ðorðe se poslednji put èuo sa Zoricom u petak uveèe, pola sata pre tragedije. Razgovor je bio kratak, intiman, kako je rekao Ðorðe, a Zorica mu je obeæala da æe ga pozvati èim stigne u Loznicu. Ðorðe je umesto njenog glasa, èuo da je poginula.

Suzana najte¾e podnela vest o tragediji
Suzana Pavloviæ, ukuæanka koja je bila najbli¾i prijatelj sa poginulim Elmirom i Stevanom, po izlasku iz kuæe do¾ivela je te¾ak ¹ok kada je saznala da vi¹e nikada u ¾ivotu neæe videti svoje najbli¾e prijatelje iz kuæe. Kako saznajemo, Suzana je u neverici poèela da plaèe i jeca. Od tog trenutka nije smogla snage da progovori nijednu reè. Tresla se od tuge, ubledela je i neprestano gledala u prazno. Dejan Miæoviæ, èlan porodice koja je udomila Ðorða, ka¾e da je Suzana najte¾e podnela tragiènu vest.
- Suzana je plakala kao ki¹a kad je èula ¹ta se desilo. Jecala je, bilo je potresno - ka¾e tu¾no Dejan.
Dok je bila u kuæi „Velikog brata“, Suzana se nije razdvajala od Elmira koji je prvi osvojio njene simpatije. Zorica joj je, pored Tanje, bila najbolja drugarica, a nedavno je otkrila da joj nedostaje Zeka u koga se, izgleda, zaljubila. Ona se veæ nekoliko dana radovala susretu s njima.
- Znam da me on tamo èeka (misleæi na Zeku, prim. nov.) i zato se ne pla¹im izlaska. Znam da me tamo èekaju moji prijatelji Elmir, Zorica i Tanja, da se provodimo i izlazimo. Tamo me èeka ne¹to bolje od ovoga. Ja te ljude volim - rekla je ona pre nekoliko dana, ne sluteæi da æe je u spoljnom svetu doèekati samo ¾al i nesreæa.
Ona je svoje prijatelje poslednji put videla 15. decembra kada su na dva sata u¹li u kuæu. Meðutim, Suzana tada nije mogla da komunicira s njima jer im je po zadatku to bilo zabranjeno. Mogla je samo da ih izgrli i izljubi, ne sluteæi tada da æe joj to, ipak, biti poslednji put.
Psiholog Tijana Mandiæ u izjavi za „Blic“ ka¾e da su ukuæani „Velikog brata“ dugo vremena ¾iveli u nerealnom svetu i da ih je zbog toga za izlazak iz kuæe i saznanje da im je troje biv¹ih sustanara poginulo, trebalo psihièki pripremiti. - U zavisnosti od liènosti, kao i ko je s kim bio i u kakvoj vezi, razlièito æe primiti i vest o tragediji. Kod nekoga to mo¾e da izazove traumu. U svetu, takve vesti saop¹tava antitraumatska ekipa. Pored struènjaka, u takvim ekipama treba da budu osobe koje ti ljudi poznaju i u koje imaju poverenja. Posle toga, ako je nekome potrebno, treba im pru¾iti i psihoterapiju - obja¹njava Mandiæeva.
izvor Blic

nasty girl

Sahranjeni Stevan, Zorica i Elmir

BEOGRAD - Stevan Zeèeviæ Zeka (24), Zorica Laziæ (24) i Elmir Kuduzoviæ (26), troje biv¹ih ukuæana serijala „Veliki brat“ koji su poginuli u petak oko 23.30 sati kod mesta U¹æe, sahranjeni su u mestima u kojima ¾ive njihove porodice.

Elmir Kuduzoviæ je, vozeæi „sitroen C4“ brzinom od 110 kilometara na sat, u krivini naglo stisnuo koènicu, automobil je proklizao i skliznuo s puta. Preleteo je preko uvale i udario u drvo. Silovit udarac bio je smrtonosan za Kuduzoviæa, Zeèeviæa i Laziæevu. Automobil je pao u reku Vodra¾a i odmah se napunio vodom, a Vladimir Sariæ (23), vlasnik „sitroena“ koji je sedeo na mestu suvozaèa, uspeo je da se provuèe kroz razbijenu ¹ofer¹ajbnu i otpliva do obale.
Elmir Kuduzoviæ, poslednji od stradalih ukuæana „Velikog brata“, danas je sahranjen na lokalnom groblju u selu Graèanica kod Tuzle. Elmirovoj majci Zlati omoguæeno je da u lokalnoj d¾amiji bude pola sata bude pored mrtvog sina.
- Svi smo jo¹ u ¹oku i ne verujemo da je Elmir poginuo. Majka stalno plaèe, pod lekovima je pa su joj dozvolili da bude nakratko pored Elmirovog tela - ka¾e za „Blic“ Almir Kuduzoviæ, Elmirov mlaði brat.
Dan pre Elmira, na poslednji putovanje ispraæena je Zorica Laziæ, njegova drugarica iz kuæe „Velikog brata“. Dok je sneg vejao, na groblju u beogradskom naselju Mali Mokri Lug, od nje se oprostilo nekoliko stotina roðaka, prijatelja, poznanika, obo¾avalaca, kao i mladiæi i devojke sa kojima je delila „dobro i zlo“ tokom boravka u kuæi. Zorica je sahranjena u Malom Mokrom Lugu, gde je njena porodica planirala uskoro da se preseli.
Ljudi su prilazili Zorièinom kovèegu, stavljali cveæe, koje je obo¾avala, izjavljivali sauèe¹æe majci Jovanki, ocu Dragoljubu, braæi i deèku Ðorðu Kuzmanoviæu.
- Umesto da spremamo veselje, sahranjujemo te jedinice moja. Oèekivala si slavu i uspeh, a sada te pokriva crna zemlja - kukala je majka Jovanka.

Blic

------------
a005 a005 a005 a005 a005

nasty girl

„Ne bih dao volan nekome ko je pijan“


BEOGRAD - Pre polaska na put u Loznicu, svi smo, pa i Elmir, popili po jedno pivo. Niko nije bio pijan i mislim da to jedno pivo koje je popio Elmir nije uticalo da izgubi kontrolu nad volanom. Bio je sasvim svestan. Pa ne bih dao volan nekome ko je pijan. Put je bio klizav, vozio je brzinom oko 110 na sta, naglo je zakoèio i proleteli smo preko uvale i udarili u drvo - prièa za „Blic“ Vladimir Sariæ (23) iz Bijeljine, mladiæ koji je 28. decembra pre¾iveo saobraæajnu nesreæu kod Obrenovca, u kojoj je poginulo troje biv¹ih ukuæana „Velikog brata“ Elmir Kuduzoviæ (26), Zorica Laziæ (24) i Stevan Zeèeviæ (24).

Iako obdukcioni nalazi Kuduzoviæa, Zeèeviæa i Laziæeve jo¹ nisu gotovi, Sariæ smatra da su sve troje preminuli onog trenutka kada je njegov „sitroen C4“, koji je vozio Elmir, udario u drvo.
- Da su bili ¾ivi kada je automobil upao u vodu, sigurno bi poku¹ali da se izvuku kao ja. Iako se automobil odmah napunio vodom, a bio je i mrak, nisam osetio da je neko od njih napravio i najmanji pokret. Kroz razbijenu ¹ofer¹ajbnu uspeo sam da izaðem iz kola, izronim i otplivam do obale - prièa Sariæ.
Mladiæ se, kako ka¾e, u tom trenutku nadao da su njegovi saputnici mo¾da ¾ivi, pa se vratio u vodu, otplivao do smrskanog „sitroena“, ali zbog mraka, nije mogao da im pomogne.
- Meðutim, sada sam ubeðen da je udarac u drvo za njih troje bio smrtonosan - ka¾e Sariæ.
Ovaj mladiæ se trenutno oporavlja u roditeljskom domu u Bijeljini. Ka¾e da je dobro i da treba da poseti maksilofacijalnog hirurga, ali tek posle Bo¾iæa. Sa drugovima je prekjuèe bio na sahrani Elmira Kuduzoviæa u Graèanici kod Tuzle. Video se sa svim biv¹im ukuæanima, koji su, kako ka¾e, u veoma lo¹em stanju.
- Nisam razgovarao s njima, a svi su do¹li zajedno u kombiju „Emou¹na“. Iako su po¹tovani muslimanski obièaji, devojkama je dozvoljeno da prisustvuju Elmirovoj sahrani. Svi su u ¹oku, depresiji. Mislim da su tragediju najte¾e podnele Tanja Obradoviæ, moja drugarica koja me je i upoznala sa svima njima, i Suzana Pavloviæ. Nisam uspeo da razgovaram ni sa Elmirovim roditeljima. Stra¾no mi ih je ¾ao - ka¾e Sariæ.
Obdukcijski nalaz o smrti troje biv¹ih uèesnika serijala „Veliki brat“ jo¹ nije gotov, rekao je za „Blic“ predsednik obrenovaèkog Op¹tinskog suda Zoran Dragoviæ. On je naveo i da je policiji dao nalog da uradi saobraæajno-tehnièko ve¹taèenje „sitroena“.
- Ni¹ta od toga jo¹ nije stiglo u sud. Kada dobijemo obdukcijiski znaæemo kada su i od èega preminuli. Saobraæajno-tehnièko ve¹taèenje treba da otkrije uzrok nesreæe - ka¾e sudija Dragoviæ.

Kobni „sitroeni“
Vladimir Sariæ ka¾e da je taèno godinu dana pre nesreæe kod Obrenovca kupio prvi „sitroen“. U maju pro¹le godine imao je saobraæajnu nesreæu i jedva je ostao ¾iv.
- U avgustu sam kupio ovaj „sitroen“. Dobro je slu¾io do pro¹log petka - ka¾e Sariæ i dodaje da koliko mu je poznato ve¹taèenje tehnièke ispravnosti jo¹ nije zavr¹eno.

Blic

pig_am_am

i ja sam se skrsila u sitroenu... pa kakve veze to ima sa udesom...

izvinite sto ja ovako...ali stvarno ne mogu da citam po novinama sta su jadni clanovi porodica govorili na sahrani...ili slike sa sahrana...
meni je to uzasno i neljudski i stresno.

mislim u nekim novinama su bile i slike njihovih tela kad su ih izvukli...ej bre.

uzas je kad pogine svako. posebno ako je mlad i nema nikoga za sobom...
najveci uzas na svetu je kad ti pogine dete...
pa jel mogu vise da puste te jadne ljude...oni ne znaju za sebe...


a ovaj srecnik nek zahvali

nasty girl

mislim da ih nece pustiti na miru neko vreme...

a taj srecnik ne da je ima srce nego...

BK

Samo mi nije jasno, ako su oni od siline udarca u drvo poginuli na licu mesta, kako ovaj srecnik nije, iako nije bio vezan, a cisto sumnjam da su i pozadi na sedistima bili vezani, eventualno da je bio vezan vozac...mada ne verujem

dirigent

Smrt je unosan biznis , sto bi rekli Topalovici. Uvek postoji novinarska prica da ne kazem patka.
Zasto ne iskoristiti neciju smrt da se napravi feljton u nastavcima? Mnogo je bolje citati o stvarnim ljudima koji svi znamo i koji su negde poginuli, nego citati beletristicke mastarije. :bljak:  :bljak:  :bljak:

Keleraba

kako sam ja razumela, Vladimir Saric-decko koji je preziveo, je ispao iz kola pre udarca...

Bred

Sigurno bih bila u prokletom automobilu
Autor: Jelena Iliæ , Ana ®. Ad¾iæ |


BEOGRAD - Kako su bili lepi kada su ponovo u¹li u kuæu. Svi u belom, kao anðeli. Sreæni, nasmejani i po zadatku nemi. Ko bi pomislio da æe zanemeti zauvek i otiæi u tamu... Nedelju dana ranije kako sam se samo nadala da æu izaæi iz kuæe. Da je bilo tako, i ja bih sigurno bila sa njima u tim prokletim kolima... - rekla je u ispovesti za „Blic“ Suzana Pavloviæ, biv¹a ukuæanka „Velikog brata“.

Njenih troje bliskih prijatelja, takoðe biv¹ih ukuæana „Velikog brata“, Elmir Kuduzoviæ (26), Zorica Laziæ (24) i Stevan Zeèeviæ (24), poginuli su 28. decembra uveèe u nesreæi kod Obrenovca. Suzana je tada bila u kuæi, a priseæa se trenutka kada je saznala za tragediju.
- Èekali su me rodbina, ljudi iz organizacije, psiholog, lekari. Rekli su mi: „Budi hrabra, bila si u kuæi najpribranija, sada budi jaka“. Prvo sam pomislila da se ne¹to desilo mojima. A onda su mi rekli. Nisam mogla da di¹em. Odneli su me do auta. Posle se slabo èega i seæam - govori Suzana koja dva dana nakon ¹to je napustila kuæu nije progovorila ni reè.
Suzana ka¾e kako danima ne mo¾e da izbri¹e potresne slike sa sahrana svojih prijatelja.
- Dan za danom. Sa sahrane na sahranu. Idem, a ne mogu da idem. Trudi¹ se da bude¹ jak, ali te¹ko je. Gledam u njihove roditelje, braæu, pa skupljam snagu da ne plaèem. Toliko tuge na jednom mestu... Tanja je pala u nesvest. Na Zekinoj sahrani nisu mi dozvolili da prisustvujem ukopu. Elmirova majka ¾elela je da se ja poslednja oprostim od njega. Zoka, moja kraljica, kako je bila lepa... ®ivot ih je uzdigao visoko, a onda im uzeo sve. Ona prokleta kuæa - govori Suzana.
Neprekidno joj zvoni telefon. Zovu je Tanja Obradoviæ, Zekin brat Marko, prijatelji. Te¹e je i raspituju se da li je spavala, jela.
- Ne mogu da podnesem da budem sama. Ljudi me zovu, na ulici me zaustavljaju, izjavljuju mi sauèe¹æe, grle, te¹e me. To mi zaista mnogo znaèi. Ipak, volela bih da negde pobegnem i pustim da bol prolazi. Znam da vreme ne mo¾e da stane i da ¾ivot mora da ide dalje. Ne znam kako æe moj ¾ivot izgledati posle svega. Znam samo da nikada vi¹e neæu biti ista - ka¾e Suzana Pavloviæ i pali cigaretu za cigaretom, poku¹avajuæi da mobilnim telefonom pozove Elmirovu majku Zlatu.
Zlata je, meðutim, jo¹ u ¹oku i kako ka¾e njen mlaði sin Almir Kuduzoviæ, ne mo¾e da prièa ni sa kim. Stalno plaèe, kao i otac, sestra i on. Ne mogu da se pomire s tim da je Elmir poginuo. Sa njima u Graèanici kod Tuzle je i Slavi¹a Lakiæ, Elmirov najbolji drug iz kuæe „Velikog brata“, koji posle tragedije, kako ka¾e Almir, „ne mo¾e da doðe k sebi“.
- Elmir i Slavi¹a postali su nerazdvojni jo¹ u kuæi. I posle izbacivanja nastavili su da se dru¾e, a planirali su i da se okume. Na Elmirovoj sahrani Slavi¹a je bio, takoreæi, u bunilu, morao sam da ga ¹amaram ne bih li ga malo osvestio - prièa Almir.
Sahrani su prisustvovali svi biv¹i ukuæani „Velikog brata“. Pored porodice, nesreæu su najte¾e podnele Tanja Obradoviæ i Suzana Pavloviæ.
- Tanja èak pet dana nije okusila hranu. Stalno je bila pod lekovima. Na sahrani je pala u nesvest, pa je dolazila i Hitna pomoæ - ka¾e Almir.
Almir ne veruje da je Elmir bio pijan kada je preuzeo volan.
- Bio je veoma savestan i ne bi sebe ni druge doveo u opasnost. Mo¾da su pred put u Loznicu popili po jedno piæe, ali sigurno ne vi¹e. Biv¹i ukuæani koji su te veèeri bili sa njim rekli su mi da nisu imali vremena za opu¹tanje i provod u Beogradu - ka¾e za „Blic“ Almir Kuduzoviæ.
Obdukcioni nalaz jo¹ nije zavr¹en
Almir Kuduzoviæ ka¾e da je posle nesreæe bio u Beogradu i da su mu zaposleni u Institutu za sudsku medicinu rekli da æe Elmirov obdukcioni nalaz poslati porodici na kuænu adresu, u Graèanicu kod Tuzle. Nalaz, meðutim, jo¹ nisu dobili.
Ni u obrenovaèki Op¹tinski sud juèe nije stigao obdukcioni nalaz troje poginulih uèesnika emisije „Veliki brat“, kao ni saobraæajno-tehnièko ve¹taèenje, reèeno je „Blicu“ u tom sudu.
- Obièno kada su u pitanju ovakve obdukcije i ve¹taèenja nije pitanje dana veæ meseci kada æe biti uraðeno - reèeno nam je juèe u tom sudu. V. Z. C.

blic

Wlada

Не желим да вређам и банализујем, али прича постаје патетична  :ohwell:

BK

Quote from: Keleraba on 05-01-2008, 14:59:25
kako sam ja razumela, Vladimir Saric-decko koji je preziveo, je ispao iz kola pre udarca...
Nije ispao...i sam kaze da se kroz razbijenu ¹ofer¹ajbnu izvukao i izronio...bas cudno...a pre godinu dana se izvukao iz kome posle saobracajne nesrece...pravi srecnik...greota je za ovo troje...svakakva piskaranja i price ih sigurno nece vratiti

Bred

Elmir mi je bio kao roðeni brat
Autor: Peða Stojanoviæ | 10.01.2008 - 06:15



LOZNICA - Elmir, Zorica i Zeka su mi stalno u glavi, ne mogu da se pomirim s tim da ih nema. Elmir mi je bio kao brat roðeni, sa Zekom sam se konstantno èula i dogovarala ¹ta æemo raditi kada Suza izaðe iz kuæe „Velikog brata“, a Zorica je jedno predivno biæe, anðeo koji je u¹ao u kuæu. Uop¹te mi nije do ¾ivota. Najvi¹e bih volela da ih sanjam i da mi ka¾u ¹ta da radim - prièa za „Blic“ Loznièanka Tanja Obradoviæ, biv¹a ukuæanka „Velikog brata“.

Njena tuga ne prestaje ni desetak dana nakon 28. decembra i saobraæajne nesreæe kod Obrenovca, u kojoj su poginuli njeni prijatelji Elmir Kuduzoviæ (26), Zorica Laziæ (24) i Stevan Zeèeviæ (24), uèesnici ovogodi¹njeg serijala „Veliki brat“. Tanja uglavnom le¾i u krevetu, u Elmirovoj dukserici, dr¾eæi u rukama Zekine naoèare i jelkicu sa Zorièinom slikom, koju je trebalo da joj da kada stignu u Loznicu.
Na ¾urku u grad podno Guèeva oni su, zajedno sa biv¹om ukuæankom Jelenom, krenuli iz Beograda, nakon televizijske emisije u kojoj su svi uèestvovali. U Loznici ih je èekao biv¹i ukuæanin Danilo.
Prema Tanjinim reèima, u jednim kolima bili su ona, njen drug Zoran i Jelena, dok su u druga kola seli njen drug Vlado, Elmir, Zorica i Zeka.
- Projurili su pored nas i tada sam nazvala Elmira i rekla sam mu: „Molim te, nemojte brzo da vozite“. On mi je rekao: „Taki, opu¹teno ba, ¹ta ti je, zar sumnja¹ u nas“. Putovali smo sigurno jo¹ deset minuta i onda je Zoranu zazvonio telefon. Javio se, nakon èega nam je rekao da su stradali. Vratili smo se tamo, videla sam Vladu krvavog, a iz vode su se videli toèkovi automobila. Potrèala sam da skoèim u reku da ih spasem, ali nisu dali ni meni ni Zoranu da siðemo dole. Molila sam ljude tamo, molila sam Boga, sve sam molila samo da su ¾ivi. Zvala sam i moga tatu. Do¹la je i Hitna pomoæ, dali su mi neku injekciju, ali ni¹ta me nije smirilo, samo sam htela da ih vidim ¾ive. Onda su poèeli da ih izvlaèe, posle jednog sata moje kuknjave. Da bi me smirili, lagali su me da nema vode u autu, da su povreðeni i da su se onesvestili. Tata mi je rekao da su ih odvezli u bolnicu, naterala sam ga da me vozi tamo i videla sam da ih tamo nema. Po¹li smo kod Jece i onda su nam javili, u stvari konaèno su nam priznali da ih nema vi¹e - priseæa se Tanja kroz suze te tragiène veèeri.
Usledili su, kako ka¾e, najgori dani njenog ¾ivota. Tri dana - tri sahrane njenih dobrih prijatelja. Na Elmirovoj sahrani noge su joj opasno promrzle, ali, otupela od tuge i bola, ni¹ta nije oseæala. Kada su joj noge otkazale, odvezli su je u bolnicu, gde je dobila infuziju. Sutradan su joj rekli da bi ostala bez nogu da je samo jo¹ deset minuta bila na takvoj hladnoæi.
Nakon povratka iz Graèanice, Tanja nekoliko dana nije ni izlazila iz svoje kuæe. Vreme provodi seæajuæi se dru¾enja sa Elmirom, Zoricom i Zekom. Sa Suzanom komunicira putem SMS-a jer, kako ka¾e, te¹ko im je da prièaju. Èuje se i sa Zekinim bratom, kao i sa Elmirovom sestrom i majkom.
- Prestala sam da pijem tablete jer ne mogu vi¹e. Ne spavam uop¹te, razmi¹ljam o njima i onda, kada malo zaspim, stalno sanjam neke saobraæajne udese - prièa Tanja, dok licu privlaèi Elmirov duks i duboko udi¹e.
Stradali pre pada u reku
Elmir Kuduzoviæ (26) iz Graèanice kod Tuzle, biv¹i uèesnik „Velikog brata“, koji je vozio „sitroen C4“ uveèe 28. decembra, kada su u nesreæi kod Obrenovca poginuli on, Zorica Laziæ (24) iz Zemuna i Stevan Zeèeviæ (24) iz Novog Sada, nije bio pijan, pokazala je obdukcija. Elmiru je posle nesreæe u krvi naðeno manje od 0,5 promila alkohola, saznaje „Blic“. Analiza krvi Laziæeve i Zeèeviæa pokazala je da njih dvoje te veèeri nisu pili alkohol. Obdukcijom je utvrðeno da su sve troje veæ bili mrtvi kada je automobil upao u reèicu i da su smrtonosne povrede zadobili kada je „sitroen“ sleteo s puta i udario u drvo. a. ®. a.

alexica

ali ko je rekao da su novinari najveci lesinari bio je potpuno u pravu, bar za ove tabloidne, sad ce ko zna koliko dugo izbacivati razne intervjue sa ostalim ukucanima potencirajuci i dalje na tome ko je ipak tu kome sta obecao i ko s kim ipak bio u vezi i ko koga kad prevario ili planirao da to uradi itd.
zasto ne puste ljude da pocivaju u miru