Sta planirate posle zavrsenog faxa?

Started by Bred, 16-06-2006, 11:50:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

yeca

#30
ma ok vesela, svesni smo da je diploma samo ulaznica u svet biznisa... uostalom napisali smo to i pre... "treba biti sposoban pa napraviti pare"
nea, ja sve savr¹eno dobro proèitam pre nego ¹to odgovorim.. sve je u redu i nemoj da se oseæa¹ napadnutom jer mi to nije bila namera


nego vesela, ne reèe nam èime bi ti volela da se bavi¹ kad zavr¹i¹ fakultet??

Blesava*

Ја сам имала среће да ми се спојило лепо и корисно...  :V
Али пре свега уписала сам фармацију зато што то волим...заиста не могу да замислим како је онима који се баве нечим што не воле...и то ради користи..

alex

sto se tice klanja sa lekarima mogu ti kazem da mnoge  firme vise vole da zaposle farmaceute pre doktora

ivilija

Uh ala je mendzerstvo popularno danas medju svima pa i medju farmaceutima...svi do lake love uz minimum rada,no dobro to je u prirodi ljudskoj(ne samo crnogorskoj)!!!
Treba razmisljati o usavrsavanju,citanju,proucavanju,posecivanju seminara i kongresa,informisanju, a lova ce doci ako sve ovo uspes da sjedinis,onda to lepo upakujes,pa kvalitetno prezentujes i eto ti dobrog cv-a bez koga nema dobrog posla...
Ja bih najvise volela da radim u centru za kontrolu trovanja (kod nas VMA)ili u inostranstvu (sto mi nije prim. stvar) i da se kroz rad i specijalizaciju usavrsim iz oblasti tox.hemije.
Ako to nije moguce onda bih volela da radim na "Klinickom centru" sa nama dragim profesoricama koje mogu stvarno necemu da nas nauce!!! Nikako ne bih volela da startujem sa privatnom lab. mislim da to treba da dodje malo kasnije (gotovo sam sigurna,bar u svom slucaju)! :twisted:

trinity

Ja bih najvise volela da otvorim jedno 2-3 apoteke u centru grada koje ce da mi donose lepe pare, naravno da ja ne radim u njima,
a ja da se posvetim nekom istrazivakom radu ili radu na kontroli lekova, klinicka farmacija tako nesto i onda bih taj posao radila i za dzabe,
Bas sam skromna zar ne? :lol: :lol:

yeca

e i ja jedva èekam toksikolo¹ku hemiju.. ima da se naèekam
verujem da je zanimljivo.. :~
ma 'ajte ljudi ko zna ¹ta nas èeka... mi æemo se za poèetak zaposliti svakako tamo gde bude bilo mesta i gde nas budu hteli a ne gde bismo mi hteli.. retkima æe upasti ka¹ika u med.. :Bog
imam ja neke drugarice sa godine koje misle da samo za njih tapaciraju direktorsku fotelju u predstavni¹tvu nemaèkih kuæa ovde u bg-u...
jeeeeeeeste, kako da ne... :run
a da vam ne prièam kako vrlo èesto sa svojih 20 godina zapodenu prièu o tome kolika æe im plata biti - to me ubija...
a da ih èujete kako one to sa sve iskustvom.. :roll:

ivilija

Toxikoloska je super ja sam odusevljena! Predavanja i skripta nisu nesto ,ali je srz fenomenalna kao i medicinska i klinicka hemija(steta sto je farmaceuti nemaju).

vladimir

Definitivno je, barem meni, klinièka farmacija najinteresantnija oblast, ali æe to morati da saèeka neko vreme dok se ne zaradi neki ke¹ za pristojan ¾ivot ( ne trebaju mi BMW X5 i 3 vile na Dedinju, da se razumemo ).A do tada, kafana i apoteka gde æu da valjam lekove "na crno"! :lol: :lol: :lol:
( ako ovo proèita neko iz ALIMS-a ili Komore-¹alio sam se!!! :K )

AquArius

Da radim u razvoju formulacija.
Recimo u Nivei.
Legla bi mi, cini mi se, ta kozmetologija!  :loptica  :smile:


lijepa bosanka

Quote from: AquArius on 24-06-2006, 16:50:11
Da radim u razvoju formulacija.
Recimo u Nivei.
Legla bi mi, cini mi se, ta kozmetologija!  :loptica  :smile:




Ba¹ skromno.....uvijek smo bili skromni....mi farmaceuti!!!! :roll:

©alim se!!! Da se mi svi dobro snadjemo... :Z

zoca

a sta mislite o tome kolike nam veze trebaju da bi se zaposlili tu gde zelimo?....imam primer u kuci da zavrsis fax pa cekas dve god dok ne naletis na neku vezu koja ce da te zaposli...doduse nije nas fax ali sta mislite da li ce to i nama trebati...

AquArius

QuoteBa¹ skromno.....uvijek smo bili skromni....mi farmaceuti!!!!   :roll:

Negde moras da pocnes  :P  :wink:

Ili da zavrsis  :angel:

yeca

Quote from: zoca on 24-06-2006, 19:47:20
a sta mislite o tome kolike nam veze trebaju da bi se zaposlili tu gde zelimo?....imam primer u kuci da zavrsis fax pa cekas dve god dok ne naletis na neku vezu koja ce da te zaposli...doduse nije nas fax ali sta mislite da li ce to i nama trebati...

dobro, sve zavisi koliko se èovek probija, koliko je komunikativan, prodoran, koliko ¾eli...

Natasa

#43
upravo to!
jako je bitno da dok studirate se krecete, upoznajtet ljude, odlazite na neke domace, medjunarodne dogadjaje (u zavinosti od afiniteta i love naravno). da osim naravno znanja budete zivotno sposobni...jer to je ono sto ljudi traze kada vas zaposle. da znate materiju to se podrazumeva...
da vam CV ne bude samo formalno obrazovanje...znam da to kod nas je tesko...ali nije neizvodljivo


sto se tice pominjanja biznisa...pravi, jaki biznis nije laka lova za brzo vreme. bar moje misljenje... moras da budes lider i jako sposoban da prvo storis firmu/kompaniju koja ce da opstane na trzistu (i to pogotovu ovakvom srpskom), da napreduje i da vas prevazidje, d aima svoje zaposlene itd....eto ja malo pod uticajem ispita organizacije od kada sam je polozila...doduse mi o tome jako malo ucimo....

generalno malo ucimo to sto cemo zaista da radimo...jer sve napreduje, a mi ucim praistorijske metode....nazalost...pogotovu sto pominjete labaratorije. tu tek stvari pice napred.

a, da....ja bih najvise volela da se bavim klinickom farmacijom...e, tek o tome se ne uci na faxu...mozda samo poslednje predavanje na kinetici...tj spomene se sta znaci taj pojam....

Al-Jasmina

Komercijalista je moja mama- stara garda- i prodala bi eskimima sneg!
Menadzeri su ovi mladji...koji tek treba da se potvrde (ili negiraju)

Mi svoje proizvode znamo u atom i molekul, a to je super pocetak...ono dalje zavisi od toga koliko ste verbalno "okretni"!  :)