Sta planirate posle zavrsenog faxa?

Started by Bred, 16-06-2006, 11:50:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

mare

#45
Ja bih volela da probam prodaju lekova, za poèetak, a kasnije rad u apoteci. To me ba¹ privlaèi i mislim da je super posao. A kasnije planiram da se nekako uvuèem u neku dr¾avnu apoteku i  na miru odgajam svoju decu. Za kintaæe se ne brinem, jer æu se udati za programera.

Imam jo¹ neke ideje , ali æu malko da æutim.

Yasmine

Posle zavrshenog faxa... Daleko je Sunce...
Pa lepo necu da se treznim jedno 2 godine i onda kad to prodje,e onda cu da odem na Novu Kaledoniju da izmislim mlaku vodu...
Jedno je sigurno-trudicu se da shto kasnije odrastem...
Mozda je ovo malo neodgovorno,ali za shljakanje je ceo zivot pred nama ,zashto bismo se opterecivali josh od sada
Slow down...

rade

Deco spustite se na zemlju. Vise od 80 % farmaceuta radi u apoteci. Ne mozete svi biti menadzeri i direktori.

vladimir

Verovatno da je tako.Samo, od nas samih zavisi koliko jako zelimo nesto i koliko smo spremni da ulozimo sebe u postizanje nekog cilja.Ako neko zeli da bude menadzer, mora uloziti puno rada ( prvenstveno na sebi ) i truda da bi uspeo u tom poslu.Uostalom, zivi bili pa videli!Vazno je prvo zavrsiti faks i tokom faksa sto vise raditi na sebi, a onda ce se videti koliko je ko u mogucnosti da se ostvari po pitanju odgovarajuceg zaposlenja.

Coolgemini

....neki ok i fin laboratorijski posao pri nekoj stranoj(moze i drzavnoj firmi).... :wink:...ne bih samo voleo da vozim i drzim standove.... :roll:...ok je,ali moze uzasno da smori putovanje negde u PM :> :>

Bred

Da, ali 90% 'muskih' farmaceuta NE RADI u apoteci!

pekmez

zato tih 90 % radi negde, 100 % zaposlenih muskih farmaceuta.

Al-Jasmina

"Sta znam,
gde god budem radila-
trudicu se da dam maximum oduska svojoj kreativnosti i samopregnucu u sluzbi covecanstvu  :)"

...odvali Superwoman,
i ostade alajv  :>

Yasmine

Pa ja lepo kazhem da je ovoj sredini, u kojoj zivimo i radimo, drugo ime diskriminacija...mislite o tome...zashto bi se samo devojke smarale po apotekama,a da se likovi ubacuju tamo gde im se prohte(shto uglavnom nije apoteka,kao shto bred reche)?
Da li nas i dalje vecina smatra za curkice koje nemaju dve blage epruvete sa erlenmajerima ili su devojke same krive jer su zadovoljne  prosechnim...
Dakle, moja poruka mojim koleginicama glasi: Prestanite da diskriminishete same sebe i zgrabite ono shto hocete,to je jedini nachin da uspete u bilo chemu i tek tada cemo moci mi,a ne poslodavci,da diktiramo procente!
Ovo beshe preoshtro,zar ne?
Poz!

pekmez

#54
kad se postavi pitanje zasto svi poslodavci, ocigledno ne vlasnici apoteka, traze muske farmaceute, odgovor je zato sto ih ima malo, sto meni nije uverljiv odgovor, kao i sto nije uverljivo malo muskaraca u apotekama, isto zbog sovinistickog razloga - prijatnosti zena i time privlacenja muskaraca, valjda.

Yasmine

Ja razumem ljude koji rade u bankama sperme,pa im se pojavi neka cura i krece da se raspituje o doniranju sperme i oni joj kazu da ona to nema i da njima trebaju mushki klijenti kako bi donirali to shto se trazi...A ovi kreteni od poslodavaca misle da ce da ushede neki dinar tako shto nece morati da placaju porodiljsko bolovanje i sl. devojkama i da ce dobiju "sposobniju" ali i jeftiniju radnu snagu zahvaljujuci likovima...E sad pitanje koje tu najvishe bode ochi jeste dokle ce sve to da traje tj.dokle ce da se podrazumeva da su odredjeni poslovi striktno sa devojke tj. za likove,a na odgovor tog pitanja smo mi duzne da utichemo
Zato,mislim da nije loshe nekad  pokazati zube i znanje koje posedujemo(jer bi to trebalo da je presudno)

Coolgemini

Pa nije bas skroz tacno da zenski farmaceuti rade samo u apotekama... :!..to sto u apotekama rade farmaceutkinje je iskljucivo zbog toga sto takvom poslu vise prilici zenska od muske ruke. :wink:..a sto se tice drugih farmaceutskih poslova naravno da ima zena i uvek ce biti mesta za njih...kada svakodnevno gledam kako se lekari zaposljavaju u farmaceutskoj struci,onda stvarno ne brinem za nase profesije jer smo uvek potrebni i trazeni...nikad nijedan farmaceut nije bio,niti ostao bez posla :wink: :wink:..So people...u better back to learning :>

pekmez

Quote from: Coolgemini on 04-08-2006, 20:44:09
u better back to learning :>

trebalo bi> u better go back to the learning, ali necu da cepidlacim, haha.

Coolgemini

Ih bre...mislim da bi stvarno trebalo da te :F..... :K

Bred

Ali ne zaborawite da ima ljudi koji jednostawno VOLE rad u apoteci i kontakt sa pacijentima.