Olak¹ano putovanje u EU

Started by Girl, 03-01-2008, 17:21:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

lelemud

Ja stvarno ne znam zasto ljudi insistiraju na tim vizama. Kao da nekome treba da ide u inostranstvo kad ima bratske zemlje poput Rusije i Burundija. A i ako bas budemo hteli da idemo pa zar da se odvajamo od ostalih drugara iza treceg sveta i da propustimo one poglede pune straha da im ne donesemo neke bolescine kojima se izgubio trag pre nekih 300 godina.
Evo opet ironije, oni koji vele da je to sve za badava su od onih nekoliko posto studenata koji su izasli iz zemlje. I to kazu mnogo puta, bez problema! Neobicno.
Shvata li jos da je sustina ovoga u principu, gestu, ne formalnom obliku.

rebel

Quote from: lelemud on 14-04-2008, 12:30:41
Ja stvarno ne znam zasto ljudi insistiraju na tim vizama. Kao da nekome treba da ide u inostranstvo kad ima bratske zemlje poput Rusije i Burundija. A i ako bas budemo hteli da idemo pa zar da se odvajamo od ostalih drugara iza treceg sveta i da propustimo one poglede pune straha da im ne donesemo neke bolescine kojima se izgubio trag pre nekih 300 godina.
Evo opet ironije, oni koji vele da je to sve za badava su od onih nekoliko posto studenata koji su izasli iz zemlje. I to kazu mnogo puta, bez problema! Neobicno.
Shvata li jos da je sustina ovoga u principu, gestu, ne formalnom obliku.

Glupost je Neunistiva!

darusaz

Свет није само Шенген. Свет је и рецимо Аргентина или Чиле. ;) А свет је и Египат. И тако редом...

marer_86

Quote from: darusaz on 14-04-2008, 14:41:23
Свет није само Шенген. Свет је и рецимо Аргентина или Чиле. ;) А свет је и Египат. И тако редом...

jeste ... ali treba doci do argentine ... a uostalom i za to ti treba tranzitna viza jer iz srbije nemas dirketnih letova!

Masha

Quote from: darusaz on 14-04-2008, 14:41:23
Свет није само Шенген. Свет је и рецимо Аргентина или Чиле. ;) А свет је и Египат. И тако редом...
Stvarno? Nego, sta je poenta ovog tvog posta? Da nisi slucajno hteo da nam kazaes kako ima dovoljno onih zemalja za koje nam ne treba viza pa ti nije jasno zasto se bunimo? Ako je to poenta onda cu ja tebi da kazem da svet nisu samo te zemlje.

xxx

evropa je zakon...i to zna svako ko je putovao...i treba da se zalazemo da sto pre udjemo u sengen, jer napokon cemo i znati dokle su nam granice i da ne postoji ni jedna prepreka da odes bilo gde...a ovako smo ucaureni godinama...i bicemo ko zna dokle...

lelemud

Quote from: darusaz on 14-04-2008, 14:41:23
Свет је и рецимо Аргентина или Чиле. ;) А свет је и Египат. И тако редом...

Znaci mi nemamo potrebe da putujemo u zemlje sengena. Ok, onda ti, kao pravi patriota, putuj samo u te zemlje do kraja zivota, i to ih sve do jedne poseti, posto kazes da si vazda putovao. Odnesi im i neku zahvalnicu, pokreni peticiju da i njima ukinemo vize. Sta ces kod onih ostalih antisrba.

dirigent

Nadam se da je ovaj vizni rezim zaziveo... Jel ima neko ko je dobio vizu po ubrzanoj proceduri? Ili dzabe?

pereca

Ma sve je to relativno. Rezim se i dalje razlikuje od ambasade do ambasade.
Ja sam nedavno vadila vizu, ali poslovnu i tu mogu da se osete poboljsanja samo u smislu da se dobija za tri radna dana dok je ranije bilo 5 radnih dana. Sve ostalo je apsolutno isto.

Za turisticka putovanja nema nikakvih olaksica.

Znam da grupa studenata arhitekture ide na strucnu ekskurziju u Francusku i oni ce dobiti besplatne vize.

Medjutim, u svim tim slucajevima i dalje traze "broj krvnih zrnaca" u dokumentaciji.

Adonis_Vernalis

#39
Quote from: dirigent on 15-04-2008, 23:25:01
Nadam se da je ovaj vizni rezim zaziveo... Jel ima neko ko je dobio vizu po ubrzanoj proceduri? Ili dzabe?

Ja jesam, rumunsku...

Inace, mada je to mali off, znate li koji je Beogradu najblizi zimski turisticki centar koji nudi skijanje u maju? (Turisticka ponuda sledi uskoro) ... :)

katarina

....o da...i dalje cekam i cekam i cekam...rekose mi da cu saznati 2 dana pred put! Oni su takvi fasisti da ja nemam reci!
A ne, ne ovi iz ambasade, vec moja agencija! Mrzim da mi neko kroji vreme. Jedva cekam dan kada cu sama sebi moci da organizujem putovanje!

irena

U situaciji sam da imam vizu, pa ne moram da se iscimavam za dobijanje iste. Putovala sam i putujem i putovacu. Posle svega toga, NIKO ne moze da mi kaze da je olaksani vizni rezim sitnica i da ne znaci... jer znaci... mnogo. Licno se osecam tri hiljade puta slobodnije i nesputanije kad znam da imam taj zeleni papiric u pasosu sa kojim mogu , ako zelim, sutra da odem u bilo koju zemlju EU. Ne moram da koristim pogodnosti sengenske vize petnaest puta godisnje, ali sam OSECAJ da mogu da sednem u prvi autobus i posetim drugarice u Veneciji, Milanu, Becu, Barseloni, je fenomenalan. Kao sto xxx rece, Evropa je zakon... bila i ostala i ocajnicki prizeljkujem belu sengen listu. Slazem se da su i Cile, Peru, Maldivi, Meksiko i Kuba takodje svet, ali za to treba para i para. A, pored zvanicne statistike da preko 80% studenata BU nije izaslo van granica ove nesrecne zemlje, komentari tipa: "I Maldivi (Tajland, Dominikana...) su svet", malo mi lice na parafrazu Marije Antoanete: "Kad nemaju hleba nek jedu kolace..." (ili tako nekako, znate na sta mislim).

kaja

Quote from: katarina on 21-04-2008, 22:55:36
....o da...i dalje cekam i cekam i cekam...rekose mi da cu saznati 2 dana pred put! Oni su takvi fasisti da ja nemam reci!
A ne, ne ovi iz ambasade, vec moja agencija! Mrzim da mi neko kroji vreme. Jedva cekam dan kada cu sama sebi moci da organizujem putovanje!
To nema veze sa agencijom,vec sa ambasadom.Ako je jos u pitanju grupna viza za neku ekskurziju,ostave za poslednji trenutak :ohwell:

katarina

Kajo, oni su trebali da predaju pocetkom aprila, i da vize budu gotove izmedju 8. i 10. aprila. Tako su rekli. Ja sam potpisala ugovor sa njima 13.marta. Necu da ih reklamiram, odnosno antireklamiram, samo znam da su oni najbolji kod nas. Ja cu vizu dobiti, ali zasto to mora tako i zasto ne odrze rec, to ne znam. :namcor

kaja

#44
Nikoga ne zelim da branim, ali studenti sve rade u poslednjem trenutku.Kada sam ja isla na ekskurziju,rok da se donesu dokumenta je bio 13.mart,a ko je dobio vizu citali su na dan puta kod autobusa.Razloga za to je bilo vise, ali jedan od je i da su cekali neke studente da cak izvade pasos :wink:
Sta reci....A onda su malko zezali i u ambasadi :ohwell:
Sve u svemu ne brini,nego planiraj putovanje :cvet
E da ,nesto se izgleda menja na bolje-moja mama je dobila vizu za 2 dana  :wave: