Kostunica: Srbija je starija od EU

Started by Bred, 03-01-2008, 22:48:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dirigent

U pravu si Brede , nas i interesi nisu interesi zapada. Sustinska razlika je sto je Zapad milosevicu pretio buzdovanom , a Tadicu uz licemere smeske i obecanja.

      A nije nezanimljivo sta ce se dogadjati na terenu ubuduce, ako se jednostrana nezavisnost proglasi sada. Mislim da ce Albanci biti razocarani jerbo ce Amerika i Evropa da im kroji kapu . Zamrzece ih ko i Srbe. Nisu Amerikanci dosli da pomognu Albancima neg da izgrade vojnu bazu i koriste Kosovo kao svoju vojnu ispostavu prema Rusiji.
      A ne treba sumnjati da ce Rusija biti sve veci igrac , jer pola Evrope zavisi od njihovih gasnih isporuka.
      Ako Unija prizna Kosovo, mi stvarno nemamo tamo sta da trazimo kao drzava, a kome je Evropa potrebna nek ide i pravi karijeru kao pojedinac (kao sto je bilo i dosada).

vucko81

Pa kad nas Zapad smatra gorima od njih sve to kuva Vatikan i stari neprijatelji.
Austrija je to potvrdila.
OD STAROG DUSMANA NIKAD NOVOG PRIJATELJA!

Wlada

Е, ајде да престанемо са теоријама завере...
У крајњој линији, не мислиш ваљда да Ватикан више жели још једну муслиманску земљу од раније православне?

Darker

hahahahhahaha, Vule Vucko :Bog :Bog :Bog

Fefelj iz Haga progovara :K :K

pop

Ma da nema tog Vatikana, Srbija bi bila od Tokija do Milvokija, a uredjena k'o Shvica  :K

alexica

Quote from: Wlada on 05-01-2008, 22:59:12
Е, ајде да престанемо са теоријама завере...
У крајњој линији, не мислиш ваљда да Ватикан више жели још једну муслиманску земљу од раније православне
sve zavisi od toga ko Vatikanu trenutno vise odgovara...e oni su najstrasniji od svih strasnih
a zelena transverzala mora da prodje, to je davno dogovoreno, mi vama uzmemo tamo malo gde imate nafte a damo vam ovde gde mozete da prodjete u Evropu...kad ih puste skroz bice svasta lepo kaze Njegos

Wlada

А какве користи има Ватикан од нафте  :wall:

Узгред, налазишта нафте не контролише ниједна католичка земља, нити има значајно војно присуство на Блиском истоку.
Подсетићу, већински католичке земље су: Француска, Шпанија, Португал, Пољска, Мађарска, Аустрија, Италија, Ирска, Словенија, Хрватска,(нисам сигуран за Чешку и Словачку јер и тамо има доста протестаната) + Латинска Америка.

Ајде сад која од њих има везе са поробљавањем Блиског Истока?

alexica

sorry ali ja mislim da su Vatikan i Amerika u najbliskijem ko ntaktu koliko god to zvucalo kao teorija zavere

Wlada

Па наравно да је Ватикан у контакту... са свим Америкама. :wink:
А САД су све осим католичке земље која ће да мари за нешто што папа говори.
Папа је фактор много слабији и од УН-а.

alexica

Quote from: Wlada on 15-01-2008, 14:46:11
Па наравно да је Ватикан у контакту... са свим Америкама. :wink:
А САД су све осим католичке земље која ће да мари за нешто што папа говори.
Папа је фактор много слабији и од УН-а.
LOL

dirigent

Ostavite Papu na miru. Za njega je nadlezan Fefelj u Hagu.

pop

Ova anti-evropska kampanja u poslednjih godinu-dve dana me neodoljivo podseca na '98., cak se ni akteri nisu mnogo promenili (osim onih koji su opravdano odsutni). Jednostavno, mnogima je u interesu da se podigne jedan kineski zid oko Srbije i onda da vrshljaju ovde kako hoce. To smo vec videli, ali su, na zalost, neki to zaboravili.

Zanimljivo mi je bilo ovo oko neizdavanja dozvola posmatracima iz SAD i VB na predstojecim izborima zahvaljujuci glasovima clanova Rep. Izborne Komisije iz redova dss, srs i sps. Tu su Kostunica i radikali nadmasili Milosevica jer je cak i on dozvoljavao prisustvo posmatraca iz zapadnih zemalja. Do duse, Milosevic je to dozvolio samo formalno jer je lokalnim predsednicima izbornih komisija davao instrukcije da im se ipak zabrani ulaz na biracko mesto (to znam jer sam bio kontrolor na izborima 2000.).
Sta reci osim - deja vu... 

dirigent

Bespotrebno kecanje Amera na sitno , nije bilo potrebno uopste.

willie the scot

papa nema veze ni sa cim...nije imao veze ni sa spaljivanjem katolika koji skidaju belo meso sa krmetine...hahhaha...jel znate za to? inkvizicija je na to gledala kao na reminiscenciju judaizma.

takodje papa nije nista imao ni sa spaljivanjem 30 miliona protestanata u periodu kontrareformacije.

takodje, papa nije imao ni trunke uticaja u ustaskom pokretu.

papa nije imao nikakve veze sa skrivanjem nacista u spaniji i latinskoj americi.

alojza stepinca nije posvetio papa.

papa nista nije radio na rusenju sssr.

pogledajte zastavu UN.

na njoj je svet okruzen cezarovim lovorovim vencem.



ok, EU, ok amerika, ok NATO...to su neizbezni procesi, ali hajde da ne glumimo da biramo evropu i ameriku zato sto su bolji, pravedniji i kulturniji.










Wlada

Па папа је старији и од ЕУ и од Србије... Папу за председника  :K