Kostunica: Srbija je starija od EU

Started by Bred, 03-01-2008, 22:48:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

willie the scot

bler se pokatolicio. koliko bi engleza glasalo za njega da je to ucinio ranije?

jel znate da kraljica elizabeta prisustvuje katolickim misama?

elizabeta, engleski monarh, koji nosi titulu "defender of the faith".

da li je tako nesto bilo moguce u 18-tom ili 19-tom veku?



koje zemlje cine jezgro EU? gde je sediste EU? gde se odrzavaju najvazniji skupovi?

jeste culi nekad da su imali samit u kopenhagenu ili stokholmu? ili londonu?

sediste u katolickoj belgiji. unija osnovana u rimu.



ovo ne pisem zato sto podrzavam fefelja, nego zato sto me nerviraju te floskule "a ti decko mislis da je to zavera protiv tebe?"

moc se ne akumulira na otvorenom, nego u skrivenim odajama. da bi se okrenuli u njenom pravcu morate da znate gde je, zar ne?

Bred

QuoteDo duse, Milosevic je to dozvolio samo formalno jer je lokalnim predsednicima izbornih komisija davao instrukcije da im se ipak zabrani ulaz na biracko mesto (to znam jer sam bio kontrolor na izborima 2000.).
Sta reci osim - deja vu...
Nije tacno, ne znam gde si ti bio u komisiji ali posmatraci su itekako dolazili na svake izbore pre 2000 god na izbornom mestu na kojem sam ja glasao  :wink:

Masha

Brede, a na kojim izborima si prvi put glasao? Mislim, ja sam iznenadjena da si glasao pre 2000. Ja nisam, bila sam maloletna tada. Ali, i da jesi glasao, kako si ti za par minuta, koliko inace traje zaokruzivanje rednog broja, mogao da shvatis ko je ko i sta je ko medju ljudima koji se nalaze na birackom mestu? Ali, kako god, ovo sto rece pop, i Milosevic je dozvoljavao prisustvo, bilo ono formalno ili ne. Sada nema ni tog formlanog tako da, ovo je vise od deja vu-a.

pop

Quote from: Bred on 17-01-2008, 21:06:18
Nije tacno, ne znam gde si ti bio u komisiji ali posmatraci su itekako dolazili na svake izbore pre 2000 god na izbornom mestu na kojem sam ja glasao  :wink:

Ne mozes mi reci 'nije tacno' kad sam JA bio u izbornoj komisiji 24.9.2000., i to na birackom mestu 21 u Hemijskoj skoli u Vrscu, a u istoj toj skoli su bile jos 3 izborne jedinice na kojima su takodje predsednici izbornih komisija (treba li reci da su bili iz sps-a) fizicki sprecili dvoje francuskih predstavnika OEBS-a da udju na biracka mesta. I ne znam stvarno kako si mogao da imas pravo glasa na svakim izborima pre 2000. ukljucujuci i izbore te godine...
Inace, poenta mog posta je bila da je cak i Milosevic koliko-toliko dozvoljavao kontrolorima iz zapadnih zemalja da prisustvuju glasanju, a da su dss, srs i sps sad i njega zaj***li.

Bred

Mogu reci.
Masho, insinuiras da lazem??
ccc.
:wink:
recicu da mi je neko veoma blizak bio predsednik opstinskih komisija kao i da mi je neko veoma blizak bio na glasackim mestima kao i da mi je glasacko mesto bukvalno preko puta kuce tako da VEOMA dobro znam sta govorim.  :wink:
a ovo sto sam rekao potpisujem.

Masha

Ja ne insinuiram nista, ali posto je pop pricao o izborima za vreme vladavine Milosevica, a ona se zavrsava posle izbora 2000, i o tome kako su i na tim izborima bili prisutni predstavnici, doduse formalno, a ti kazes da to sto pop prica nije tacno, bar nije vazilo na mestu na kojem si ti glasao, onda ja mogu da se zacudim nad cinjenicom da si ti glasao jer mi se cini da si nesto mladji od mene, a ja nisam glasala pre 2000. Ja nisam rekla da nije tacno to sto si ti rekao da bi ti shvatio kako ja insinuiram da ti lazes. Ali, ako vec govoris o tome kako ja insinuiram, onda pogledaj post koji si napisao pre mene.

Darker

E, to sve nije bitno jer je Vrhovni sud Srbije, poni¹tio odluku RIK-a :wink:

pop

Quote from: Darker on 17-01-2008, 22:51:55
E, to sve nije bitno jer je Vrhovni sud Srbije, poni¹tio odluku RIK-a :wink:
Sto znaci da se odluka ponovo vraca RIK-u jer Vrhovni sud nije nadlezan, mislis da ce clanovi RIK-a promeniti misljenje? Tesko...

Darker

"Kako je navedeno u saop¹tenju, primedbe VSS-a i izneto pravno shvatanje su OBAVEZUJUÆI za RIK."

Beta

U obrazlo¾enju pi¹e da RIK ne mo¾e da odluèuje o zahtevu stranih posmatraèa za idzavanje odobrenja, veæ da izdaje ovla¹æenja po prijavi stranih posmatraèa za praæenje izbora i da RIk nNEMA ovla¹æenje da, po slobodnoj oceni, odluèuje o prijavama podnetim za praæenje rada organa koji sprovode izbore.

Politika

pop

Procitao sam i ja to u Politici, ali sam posle cuo da ce ipak RIK zasedati i dati svoje vidjenje slucaja. Zato sam i napisao da mislim da ce tesko glasati drugacije. Jedno resenje bi bilo da se proglase nenadleznim i da onda samo potpisu zahteve, ali poenta je da je steta vec uveliko nanesena sta god da bude ishod.

Darker

A kao, strend¾eri nisu navikli da se ku**imo? Idi begaj :run

pop

Republièka izborna komisija potvrdila svoju prethodnu odluku
Nije odobreno praæenje izbora predstavnicima ambasada
Autor: Tanjug | 18.01.2008 - 07:10

Republièka izborna komisija (RIK) potvrdila je noæas svoju prethodnu odluku da predstavnicima ambasada Velike Britanije i SAD ne dozvoli da prate izbore za predsednika Srbije u nedelju, 20. januara.

Za takvu odluku Komisije glasalo je 14 predstavnika iz Srpske radikalne stranke, Demokratske stranke Srbije, Socijalistièke partije Srbije i Reformske partije, a protiv nje 10 predstavnika iz Demokratske stranke, Liberalno-demokratske partije i G17 plus. Uzdr¾an je bio èlan komisije iz Pokreta "Snaga Srbije"-Bogoljub Kariæ.

RIK je odluku donela nakon ¹to je Vrhovni sud Srbije poni¹tio odluku te komisije da se predstavnicima ambasada Velike Britanije i SAD ne dozvoli posmatranje izbora, nalo¾iv¹i da ponovo razmotri prigovor biraèa iz Zemuna Milo¹a Adamoviæa.

Adamoviæ je posle odluke RIK-a donete 10. januara da ne odobri predstavnicima te dve ambasade praæenje predsednièkih izbora u Srbiji, ulo¾io prigovor. RIK je 11. janura odbacila njegov prigovor, posle èega je Adamoviæ uputio ¾albu Vrhovnom sudu Srbije.

Vrhovni sud je 16. januara poni¹tio odluku RIK-a da ne dozvoli predstavnicima ambasada Velike Britanije i SAD da prate predsednièke izbore.

www.blic.co.yu (http://www.blic.co.yu)


Povampirise se zli dusi, rekoh ja... Nazire se tu neka crno-crvena koalicija.

Bred


Vampire 666

није занимљиво, но тужно...

Bred