Preminuo glumac Milenko Zablaæanski

Started by Bred, 06-01-2008, 17:35:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Autor: V. L, Tanjug | 06.01.2008 - 12:28


Glumac Milenko Zablaæanski, koji je pro¹le noæi te¹ko povreðen u saobraæajnoj nesreæi na Zlatiboru, sme¹ten je u u¾ièku Op¹tu bolnicu èiji se lekari bore za njegov ¾ivot.

De¾urni anesteziolog te bolnice dr Vera Vasiljeviæ izjavila je danas Tanjugu da je Zablaæanski stigao u bolnicu sa te¹kim povredama glave i da se posle izvr¹ene operacije nalazi u komi. Lekari i porodica glumca posle izvr¹enog kontrolnog snimaka glave razmatraju moguænost prebacivanja u Beograd.
U¾ièka policija ne daje nikakve informacije o ovoj saobraæajnoj nesreæi, koja se prema nezvaniènim podacima dogodila kada je na magistralnom putu kod Èajetine do¹lo do sudara putnièkih vozila “opel vektra” kojim je upravljao Zablaæanski i “mercedesa” za èijim upravljaèem je bio Petar ©i¹oviæ.

Lekari ka¾u da je ©i¹oviæ te¹ko povreðen, ali da je van ¾ivotne opasnosti

blic

Darker


AquArius

Dare,
trenutno ne sa saobracajem - vec sa vremenom.

Inace - sa ljudima.

:ohwell:

Darker

Pa ne trenutno Bogami, nego jo¹ od To¹eta :wink:

Saobraæaj, kao ljudska tvorevina :cvet

dirigent

On je moj bivsi prvi komsija.

          - mislim bivsi zato sto sam se odselio...

     Moja mama ga je stalno grdila zbog kojecega , ali mu je ostavila da vodi skup stanara nase zgrade posto joj je bio najsimpaticniji.

      nadam se da ce se oporaviti , ima dvoje dece i zenu.

Darker

Koje je pametno pre toga poslao basom za Bgd :Bog

Заблаћански пребачен на ВМА
Глумац и даље у коми, виталне функције за нијансу стабилније


Уношење Заблаћанског у хеликоптер пред лет за Београд
(Фото С. Јовичић)

Ужице – Тешко повређени глумац Миленко Заблаћански пребачен је јуче око поднева из Ужица у Београд и смештен на Војномедицинску академију. Његово стање је и даље изузетно тешко, још је у коми, али, будући да су јуче ујутро његове виталне функције биле за нијансу стабилније, конзилијум лекара ужичке Опште болнице проценио је да су се стекли услови за пребацивање Заблаћанског хеликоптером на ВМА. Хеликоптер, обезбеђен за ову прилику захваљујући помоћи пријатеља познатог глумца, представника министарстава и других људи добре воље, спустио се у 11 и 45 на фудбалски стадион у ужичком насељу Крчагово, у близини Опште болнице, па је повређени глумац транспортован у главни град.

– Управо сам обавештен да је лет који је трајао 45 минута протекао без проблема, да је Заблаћански, који је током лета био под надзором екипе лекара, смештен на ВМА. Иначе, његово здравствено стање је и даље врло тешко – казао је јуче за „Политику” заменик директора Здравственог центра у Ужицу др Зоран Лазовић.

У разјашњењу узрока саобраћајног удеса у коме је у суботу страдао Заблаћански још нема помака. Остало је нејасно како се „мерцедес” којим је управљао Петар Шишовић нашао на левој страни пута, где је директно ударио у „опел вектру” познатог глумца. У јучерашњем разговору са Славицом Дидановић, судијом Општинског суда у Чајетини, која је после удеса обавила увиђај, чули смо њену оцену да је рано за било какве претпоставке, да она ради записник о несрећи и доставиће га тужилаштву на даљи поступак.

– Оно што је за сада познато јесте да се судар догодио на левој траци пута посматрано од Ужица ка Златибору. На тој траци је био „мерцедес”, а „опел вектра” на средњој, и то укошен. На основу виђеног не може се утврдити ко је у ком правцу возио. О узроцима је рано говорити, истражни поступак још није покренут – казала нам је судија Славица Дидановић.

Удес се догодио на широком магистралном путу, са три коловозне траке, две из правца Ужица, а једна са Златибора. Могућа је претпоставка да је Шишовић „мерцедесом” можда у претицању неког возила ушао на средњу траку, па се по клизавом путу занео и прешао потпуно на леву страну пута, ударивши у „опел вектру” Заблаћанског који је долазио из правца Златибора. Но, надлежни органи тек треба да кажу своју реч о томе. За сада се само знају последице.
Б. Пејовић

--------------------------------------------------------------------------

„Мерцедес” директно ударио аутомобил београдског глумца

Ужице – Полицијска управа у Ужицу јуче је саопштила да је до саобраћајне несреће у близини Златибора дошло када је путничко возило марке „мерцедес” директно ударило у аутомобил београдског глумца Миленка Заблаћанског (52).

У саопштењу се наводи да је „мерцедес”, којим је управљао Петар Шишовић (65), из правца Ужица прешао у крајњу леву коловозну траку и директно ударио у „опел вектру” Заблаћанског, који се кретао из правца Златибора.

Та саобраћајна незгода догодила се у суботу 5. јануара у 16,30 часова на магистралном путу Ужице – Нова Варош, у месту Јевремовићи, општина Чајетина, наводи се у саопштењу.

Познати глумац је задобио тешке телесне повреде, а Шишовић, из Чајетине, лакше је повређен.

Увиђај овог саобраћајног удеса извршио је истражни судија Општинског суда у Чајетини уз учешће полицијских службеника Полицијске управе у Ужицу, каже се на крају саопштења.

Дежурни истражни судија Општинског суда у Чајетини Славица Дидановић поновила је јуче Бети да је истражни поступак поводом ове саобраћајне незгоде у току и да је у ужичкој полицији у току израда криминалистичко-техничке документације о удесу.
Бета


[објављено: 09.01.2008.] Politika

Bred

#6
ne znam da li ste videli kako njegov auto izgleda nakon saobracajke-skroz je smrskan! :(

--

Poèeo da reaguje na zvuke
Autor: V. Lojanica |

U®ICE - Glumac Milenko Zablaæanski (52), koji je u komi veæ èetiri dana posle povreda zadobijenih u te¹koj saobraæajnoj nesreæi nedaleko od Èajetine, juèe je iz u¾ièke bolnice helikopterom prevezen u Beograd, na Vojnomedicinsku akademiju.

- Konzilijum lekara odluèio je da se Milenko Zablaæanski prebaèen u Beograd. Njegovo zdravstveno stanje je malo pobolj¹ano, ali on je i dalje veoma kritièno - rekao je za „Blic“ dr Zoran Lazoviæ, zamenik direktora Zdravstvenog centra U¾ice.
Helikopter MUP-a Srbije spustio se juèe oko 11.15 na fudbalski stadion u u¾ièkom naselju Krèagovo, nekoliko stotina metara od op¹te bolnice. Ubrzo je pristigao i sanitet kojim je dovezen Zablaæanski, u pratnji lekara. Njegovo prebacivanje sa pokretnog kreveta, na kojem je dopremljen, na le¾aj u helikopteru, izvedeno je veoma pa¾ljivo i trajalo je nekoliko minuta. Na trenutak, dok je Zablaæanski prebacivan iz saniteta u letelicu, iskljuèen je sa aparata da bi kasnije ponovo bio prikljuèen. Oko podne helikopter je poleteo ka Beogradu, a let je trajao oko èetrdeset minuta. U helikopteru, pored lekara, bila je i Milenkova supruga Sne¾ana i nekoliko prijatelja.
- On je i dalje u komi i ¾ivotno je ugro¾en. Jo¹ je rano davati prognoze - rekli su za „Blic“ lekari sa VMA nakon ¹to je Zablaæanski dovezen u tu medicinsku ustanovu.
®eljko Jovanoviæ, prijatelj poznatog glumca, ka¾e za „Blic“ da je proteklih dana odlazio u u¾ièku bolnicu, razgovarao sa lekarima, ali da mu nije omoguæeno da poseti Milenka zbog te¹kom stanja jer ima nagnjeèenje mozga.
- Pretpostavljam da mu se stanje malo popravilo èim su lekari u¾ièke bolnice dozvolili njegov preme¹taj na VMA. Koliko sam èuo, prekjuèe je poèeo da reaguje na zvuk, dodir, trzne se - ka¾e Jovanoviæ.

Saop¹tenje policije
U¾ièka policija saop¹tila je juèe da je Milenko Zablaæanski povreðen u nesreæi u Jevremoviæima kod Èajetine, kada je u njegovu „opel vektru“ direktno udario „mercedes“ kojim je upravljao Petar ©i¹oviæ (65), a koji je pre¹ao u krajnju levu kolovoznu traku.

blic

mina-L

Ja sam danas slusala na vestima-stanje mu je i dalje isto! :wall:

Bred

Zablaæanski kritièno
Autor: E. B. |

BEOGRAD - Stanje te¹ko povreðenog glumca Milenka Zablaæanskog i dalje je veoma te¹ko, a lekari Vojnomedicinske akademije i dalje ne ¾ele da daju nikakve prognoze o konaènom ishodu, saznaje „Blic“.

Mo¾dani pritisak kod te¹ko povreðenog glumca danas je bio ne¹to vi¹i ¹to je ozbiljno zabrinulo lekare VMA.
- Povrede Zablaæanskog su izuzetno te¹ke, a danas je njegovo stanje  jo¹ te¾e. U ovakvim sluèajevima oporavak je izuzetno spor i ohrabrujuæe je i kada nema znakova pogor¹anja. Na¾alost, sada je stanje te¾e nego prethodnog dana - ka¾e sagovornik „Blica“ koji napominje da lekari VMA èine sve ¹to je u njihovoj moæi.
Milenko Zablaæanski je veæ nedelju dana u komi posle saobraæajne nesreæe kod Èajetine, kada je zadobio te¹ke povrede glave.

blic

--
meni ovo ne zvuci na dobro  a005

alexica


Bred

hm, strahujem kad god vidim novu poruku na ovoj temi ...  :ohwell: :(

philoserbiana

Boze,pomiluj ga...ovako isto je prosla i moja omiljena profesorka iz srednje skole...slicna saobracajka,bila u komi,pa kriticno stanje...pa se probudila,malo oporavila,bili joj onono3li kosu do glave...i naglo skoncala kada se niko nije nadao...moja katica...Bog da joj dusu prosti...kao da je jos ziva  :cvet

Masha

Na moju veliku zalost, a verujem i mnogih od vas, Milenko Zablacanski je preminuo. Upravo sam cula u vestima. Jako mi je zao i jako sam se rastuzila.

BK

Joj, bas mi je zao, bas ga gledam pre neki dan u ovoj seriji na 1. programu, i pomislim koliko je u teskom stanju i nedaj Boze da se ne oporavi kako ce njegovima biti da ga gledaju na TV-u....i strasno...bas strasno...bas mi je zao

Sole

par dana nije bilo nikakvih vesti, a sada ono najgore  :roll: :ohwell:
Bog da mu dusu prosti, neka pociva u miru  :pst
veliki gubitak, genijalan glumac je bio  :Bog
:ohwell: :ohwell: :ohwell:
[off]zamrzecu automobile[/off]  :ninja: