Preminuo glumac Milenko Zablaæanski

Started by Bred, 06-01-2008, 17:35:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pig_am_am

 a005 ...a on je mog strica vencao...  a005

malena

Bas tuga i ja sad cuh na vestima...  a005 a005 Jedan od fenomenalnih glumaca... Neka pociva u miru...

SLATKIS

neka pociva u miru laka mu zemlja ode jos jedna velika licnost

*

Ajoj, uzas a005

Pigi, no comment, bas mi je zao :ohwell:

Bred

neeeeeeeeeeeeee!!!!!
a005
mada sam vec rekao da se po vestima iz bolnice ne zakljucuje da ce izaci na dobro :(
Neka mu je laka crna zemlja...

philoserbiana

bio je veliki glumac,talentovan...ostvario je divne uloge i ostavio veliko delo za sobom...ne dozivljavam da ga vise nema...za mene ce i on i Tose i moja profesorka uvek biti zivi,uvek biti tu negde...u nama i oko nas...Bog da mu dusu prosti...svima njima...vecna im slava  :a

Ayrton Senna

Stvarno mi ga je ¾ao.

Danas mi kroz glavu, dok sam ga gledao na TV-u, proðe misao da mo¾da neæe pre¾iveti. A onda na dnevniku èujem da je preminuo.

darusaz

Нек му је лака црна земља.

tarantulica

Nadala sam se da se neæe ovako zavr¹iti...  :ohwell:

josefina87

Posle 17 dana provedenih u komi
Preminuo glumac Milenko Zablaæanski




BEOGRAD - Glumac Milenko Zablaæanski (52), koji je te¹ko povreðen u saobraæajnoj nesreæi 5. januara kod Èajetine, preminuo je juèe u 17.05 sati na Vojnomedicinskoj akademiji u Beogradu.

- Zdravstveno stanje Milenka Zablaæanskog je bilo izuzetno te¹ko. Pored svih preduzetih mera intezivnog leèenja i posle vi¹ednevne borbe za ¾ivot, na¾alost nije bilo spasa. Uèinili smo sve ¹to smo mogli, ali njegov mozak je bio toliko o¹teæen da nikakve metode i leèenja nisu mogli da pomognu - izjavio je za „Blic“ general Miodrag Jevtiæ, naèelnik Vojnomedicinske akademije u Beogradu.
Zablaæanski se od saobraæajne nesreæe nije budio iz kome. Poznati glumac je prvo bio u u¾ièkoj bolnici, gde je operisan, a 8. januara je helikopterom prevezen na VMA.
Odmah po prijemu, Zablaæanski je imao manju operaciju na mozgu kada mu je ugraðen senzor koji registruje promene mo¾danog pritiska, ali se i dalje nije budio iz kome. Prve procene lekara bile su da je stanje poznatog glumca stabilno, jer je poèeo da reaguje na bol i nadra¾aje.

Borba za ¾ivot
Kako je bio sme¹ten na Odeljenju intezivne nege, samo je njegovoj supruzi Sne¾ani bilo dozvoljeno da ga nakratko vidi u bolnièkom krevetu. Posete su bile zabranjene èak i sestrama Biljani i Svetlani, roðacima, prijateljima i kolegama. Ostalo im je, kako su tada kazali za „Blic“, „samo da se mole da se Milenko oporavi“.
Meðutim, Zablaæanskom je dva dana posle prijema na VMA skoèio mo¾dani pritisak, ¹to je za lekare bio lo¹ znak, i nakon toga, prognoze za njegov oporavak bile su manje optimistiène. Posle dve nedelje napora osoblja VMA da popularnom glumcu stabilizuju zdravstveno stanje, on je, na¾alost, preminuo.
Ministar kulture Vojislav Brajoviæ rekao je juèe da ga je strahovito pogodila vest o smrti Zablaæanskog
- On je bio sjajn èovek, darovit glumac koji je tek trebao da da svoja najbolja ostvarenja. Nadajuæi se i do poslednjeg trenutka, verujuæi u drugaèiji ishod, bio sam svedok sa koliko predanosti su lekari, i u bolnici u U¾icu i na VMA, bdeli nad njim. Brojni prijatelji, kakve samo dobar èovek poput Milenka mo¾e imati, tra¾ili su naèina da pomognu. Na ¾alost, ishod je... Uvek kada nas napusti umetnik, glumac, odlazi jedan neponovljiv dar. Pamtiæemo ga kao majstora svog zanata i vedrog èoveka koji je snagom vedrine i duhovitosti kroèio kroz ¾ivot i kad je bivalo najte¾e - rekao je Brajoviæ.

Oti¹ao veliki glumac
Kolega i prijatelj pokojnog Milenka Zablaæanskog Dragan Vujiæ Vujke juèe je vidno uznemiren rekao da je ovu vest te¹ko podneo.
- Ovo je veliki ¹ok i gubitak za Pozori¹te na Terazijama, ali i za celu Srbiju jer smo izgubili velikog glumca. Èoveka, koji je perfektno radio svoj posao, zbog èega ga je narod i voleo. Zahvaljujuæi njemu napravio sam svoje prve korake u Pozori¹tu na Terazijama i dobio svoj prvi aplauz. Milenko, beskrajno ti hvala na tome. Zbogom majstore! - rekao je Vujuæ.
Tragièna vest je potresla i novinara Igora Miklju, Milenkovog dugogodi¹njeg prijatelja.
- Jo¹ ne mogu da poverujem da nije meðu ¾ivima. Ovo je za sve veliki gubitak, za mene posebno, jer sam izgubio najboljeg prijatelja. Za njega me vezuje puno stvari, ¹to privatnih ¹to poslovnih. Od momenta kad smo se devedesetih godina upoznali u Londonu na jednoj od njegovih predstava bili smo nerazdvojni. Pamtiæu na¹e zajednièke ¹etnje po Doræolu, èuvenu „Skrivenu kameru“ koju smo radili 1996. godine, seriju „Mala ¹kola ¾ivota“ i jo¹ mnogo drugih stvari. Bio je veliki borac - prièa Miklja.

Èovek velike energije
Vest o smrti prvaka Pozori¹ta na Terazijama, upravnik Mihailo Vukobratoviæ, primio je sa tugom.
- U ovom te¹kom trenutku oseæamo veliki i ozbiljan gubitak. Milenko je bio èovek koji je zraèio velikom energijom, kako na sceni, tako i u privatnom ¾ivotu. Svih ovih 17 neizvesnih dana, iako smo znali da je situacija jako te¹ka, verovali smo u to da æe se oporaviti. Bio je posveæen umetnik, divan otac i mu¾, prijatelj i kolega. Neko, ko je svoj ¾ivot video kao veliku borbu, ali na¾alost ovu poslednju je izgubio. Naravno, najte¾e je porodici, sestrama. Mi koji smo ga voleli, delili s njim i zlo i dobro, smo ne samo u velikoj tuzi nego i u svojevrsnoj neverici. Milenko je delovao kao èovek koji æe veèno ¾iveti. Jer, toliko je imao snage, zaraznog entuzijazma, vedrine, ogromnu energiju - rekao je potreseno Vukobratoviæ.
- Velika, zaista velika tuga. Oti¹ao je divan, dobar i vedar èovek i umetnik. Seæam se, recimo dok smo radili TV seriju, s koliko pijeteta je prièao o toj kuæi na Zlatiboru i s koliko ironije komentarisao po¹ast brzine koja nas melje iz dana u dan - rekla je njegova koleginica Svetlana Ceca Bojkoviæ.

****************

nemam komentara...
kolik je samo ljudi poginulo u tim saobracajnim nesrecama..
neka mu je laka zemlja!
vecna slava!

mina-L

Tuga,tuga,tuga! :wall: Sta se ovo desava?!!!!

dirigent

Poznavao sam ga , bio mi je prvi komsija. Cini mi se da je on od onakvih ljudi koje ne mozes zamisliti da ih vise nema , pa bilo da ga poznajes puno ili povrsno.
    Umeo je da iskaze mnogo na jedan minimalno potreban nacin. To se nije toliko videlo na TV , koliko u pozoristu.
    Suvozacko mesto je ukleto...

Roben

e za ovog coveka mi je stvarno krivo  :ohwell:
bio je veliki smeker

ThymusMedica

 :ohwell: :ohwell: :ohwell:
Izuzetno kvalitetan glumac, covek, otac...
Bog uzima najbolje :nene: