Kako saèuvati zdrave zube

Started by Bred, 16-05-2006, 10:41:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 13 Guests are viewing this topic.

Enea

ne mora, mogu da ti stave kameleon plombicu, i onda se ne povlache vishe..
ideja operacije je da ti presade tkivo.. shto je sigurno mnogo muchnije!

@tarantulica
nemoj to da radish, meni su to stavili na cetvrke u cetvrtom osnovne.. secjam se samo da mi je bilo do j... zbog ukusa vishnje.. par godina potom zubar je odlepio shto sam to uradila, jer oni deluju po principu hem katalizatora, i hteli ne hteli dovode do promena u unutrashnjosti zuba

MiKy

ja znam da se zalivaju fisure kad nije dobro odradjen spoj zub-plomba... :hm

Bred

[off]btw, videh da u nasem arhivu pise paradOntoza a ne paradEntoza[/off]

zoe

[off]Bred, већ сам писала... ни једна од те две варијанте које си навео није исправна. Треба рећи: парОдОнтоза![/off]

Enea

Quote from: AquArius on 04-11-2007, 20:51:42


Primetila sam da imam problema sa zubima, sa mojim lepim, divnim, zdravim zubima,
koji izgleda se bune iz nekog razloga u poslednje vreme..
Veoma su osetljivi, na hladno, na toplo, na udisanje kroz usta,
a nisu bili takvi.



neshto mi pade na pamet: mozda ti je neki virus protrchao kroz organizam, i uchinio ih na momente takvim..

meni se to desilo u Liorettu.. preosetljivi od onih silnih koktela na plazi.. proslo me je posle dva dana.

sada bolje?

pig_am_am

zubi mogu da budu osetljivi i kada se nakupi kamenac (koji ni ne mora da se vidi). tako kaze moj zubar.

AquArius

Hm..
Mozda, moguce..

Mada meni se cini da mi je organizam generalno bio slab,
nedovoljno navikao na neke obicne dnevne napore
(u tom trenutku nenaviknut, a ne generalno nespreman).

Ali, necem da prihvatim da sam tol'ko matora.
hihi

:happy:

Al-Jasmina

 :ohwell: Ovih dana me bas hvata strah za zube,
javlja mi se zelja da istrpim svako mucenje
da bih ih sacuvala sto duze.
Istina, zubarka me je umirila i smejala se sto se ja plasim kad imam jaku vilicu  i zube, ali opet  :cvet

Prvo pravilo za zdravlje je preventiva!
:Bog :Bog :Bog :Bog :Bog

pig_am_am

sta ti zubar radi kad ti se osteti gledj?  :42:

Bred

gore spomenute cetkice se nazivaju interdentalne cetkice ... (http://www.oralent.rs/curaprox/ssmn.php)

Stomatolozi preporucuju i obicne curaprox (http://www.oralent.rs/curaprox/zcpv.php) cetkice a pacijenti su prilicno zadovoljni i redovno ih kupuju jer su dobre i za sprecavanje nastanka plaka i kamenca cak i za parodontopatiju ...  :wink:

frckica-j

Nasledno imam ne¹to lo¹iju gleð tako da sam pomalo opsjednuta svojim zubima.  :K2: Stomatolog mi je preporuèio te curaprox èetkice i odu¹evljena sam. Ranije sam probala svakakve sa ovakvim i onakvim glavama, savitljivim i nesavitljivim dijelovima isl., ali ove su najbolje. A isto mi je rekao da bi bilo najbolje da se za svakodnevnu upotrebu koriste bla¾i kaladonti, skoro oni obièni, a ne svi ovi koje reklamiraju:sa granulama, izbjeljivaèima isl. Oni èak mogu dodatno da o¹tete gleð.

Bred

Dobro, ajd info iz prve ruke - zbog cega si ti toliko zadovoljna curaprox cetkicama?

:)

frckica-j

Hm, kako da to objasnim!?  :hm Poku¹aæu. Stomatolog mi je objasnio da su vlakna postavljena ba¹ tako kako bi trebalo,da èiste i izboèine zuba i ulegnuæa, ¹to se osjeti kad se pere, uz to su vlakna nekako mek¹a, nisu gruba i èvrsta, kao kod nekih èetkica. Znala sam da kupim previ¹e grube èetkice pa da nekako osjetim da su mi zubi preosjetljivi, ili da mi smetaju desnima. Sa njima nemam takvih problema. Zatim glava na kojoj su vlakna nije ni previ¹e velika ni previ¹e mala, nego ba¹ odgovara nekako. ©ta znam, u poreðenju sa svim ovim i onim èetkicama, meni ove najvi¹e odgovaraju! A cijena jeste ne¹to vi¹a u odnosu na one najobiènije èetkice, ali je i manja od nekih markiranih. :K2: I kao ¹to rekoh, ne pretjerano agresivan kaladont.

sunchica

a gde imaju te cetkice da se kupe? koliko kostaju otprilike?

frckica-j

U apotekama. Kod nas su oko 6 KM odnosno negdje oko 3 evra.